اخبار بین المللی, سلول درمانی, طب ترمیمی
شماره: 32839
1399/02/30 - 12:15
ارائه مجوز برای فاز 3/2 یک کارآزمایی بالینی سلول درمانی برای COVID-19

در مطالعه ای روی 300 بیمار، بیماران مبتلا به COVID-19 و با علایم سندرم زجر تنفسی متوسط تا شدید، برای یافتن دوز موثر مورد تیمار با یک محصول سلول های بنیادی آلوژن موسوم به remestemcel-L قرار می گیرند.

به گزارش بنیان به نقل Stemcellportal، کمپانی مزوبلاست موافقت FDA را برای فازهای دو و سه استفاده از remestemcel-L به عنوان یک محصول سلول درمانی برای بیماران مبتلا به سندرم زجر تنفسی ناشی از COVID-19 را دریافت کرده است. پروتکل بالینی برای فاز 3/2 این مطالعه بر مبنای نتایج امیدوار کننده اولیه بدست آمده از استفاده از remestemcel-L در بیماران مبتلا به COVID-19 انجام خواهد شد. در این مطالعه 300 بیماری که برای ادامه حیات نیاز به استفاده از ونتیلاتور دارند، مورد تیمار با remestemcel-L یا پلاسیبو(دارونما) قرار خواهند گرفت و سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) مجوز لازم برای این امر را صادر کرده است. این کارآزمایی در 30 مرکز مختلف در آمریکای شمالی صورت خواهد گرفت.

پلت فرم فناوری سلولی مزوبلاست بر مبنای رده های مزانشیمی سلول های بنیادی بالغ است. محصول remestemcel-L برای مشکلات التهابی مختلف از جمله بیماری های پیوند علیه میزبان و ... تولید شده است و تصور می شود که با فرایندهای التهابی مانند تولید سیتوکین های پیش التهابی دخیل در بیماری های دیگر مانند COVID-19 نیز مقابله کند.

پایان مطلب/

©2013 Royan Corporation. All Rights Reserved