تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 فروردین 1391
آخرین دستاوردهای سلول های بنیادی در آسیب های نخاعی و فلج مغزی

  آخرین دستاوردهای سلول های بنیادی در آسیب های نخاعی و فلج مغزی

بعدازاينكه فردي دچارآسيب نخاعي مي شود، درفعاليت هاي روزانه خودش به مساعدت نيازدارد. گستره اين موضوع مي تواند ازكمك به استحمام يا لباس پوشيدن تا انجام برنامه اجابت مزاج يا كمك به جابجائي باشد. وقتي يكي ازافرادخانواده دچارضايعه نخاعي مي گردد، استرس وتغييرات زيادي وجودارند، كه بيمار واعضاي خانواده اوبا آنها مواجه مي شوند . اولين موضوع ، نگراني درمورد بهبودي ومراقبت هاي باليني است. ازسوي ديگر، نگراني هاي افراد نخاعي که ازجمله آن تمايل به راه رفتن مجدد، درد، دفع ادرارو اجابت مزاج و داشتن دلواپسي است. در گفتگو با دکتر فرزاد اشرافی متخصص مغز و اعصاب طرح های درمانی بیماران آسیب نخاعی و فلج مغزی (CP) را جویا شدیم.
امتیاز: Article Rating

آقای دکتر لطفا برای ما اقدامات درمانی که هم اکنون به بیماران آسیب نخاعی ارائه می شود را توضیح بفرمایید.
طرح اول ما تزریق سلول بنیادی به بیماران آسیب نخاعی بود. یعنی بیمارانی که در اثر تصادف یا ضربه، آسیب نخاعی دیده بودند را انتخاب کردیم. به آنها از زمان آسیب تا زمان تزریق،  فرصت زمانی را دادیم تا بدن، نخاع خود را بازسازی کند. از زمانی که احتمال دادیم فقط با باز توانی بیمارمی تواند بهبود پیدا کند، به بیماران سلول بنیادی تزریق کردیم.
عملکرد سلول های بنیادی در بدن به چه صورت است؟
سلول های بنیادی جذابیت زیادی برای مردم و پزشکان دارند. یکی از نقطه نظر مطالعات بنیادی که روی انسان و پستانداران انجام می شود و دیگر از نظر قدرت بازسازی و تکثیر خودشان. چون می توانند به سلول های دیگر تبدیل شوند و بافت های تخریب شده را بازسازی کنند .
در بیماران مغز و اعصاب اگر به ناحیه آسیب دیده سلول تزریق کنیم می تواند تبدیل به نورون شود و فاکتور رشد ایجاد کند و در ترمیم محل ضایعه نقش داشته باشد و می تواند به عنوان پلی برای پیام هایی که از بالا به پایین و برعکس در نخاع در محل ضایعه ایجاد می شود نقش ایفا کند.
نتایج تزریق ها به بیماران نخاعی چه بود؟
باید گفت که این پروژه نتایج مثبتی دربر داشت. اولین نتیجه این بود که هیچ عارضه ای در بیماران نخاعی ایجاد نشد.
بیماران نخاعی را به دو گروه تقسیم کردیم. برای گروهی سلول های شوان را از عصب شوان گرفتیم و با سلول های مزانشیمال مغزاستخوان کشت دادیم و تزریق کردیم که این خود در دو حالت بود. یا عمل باز انجام شد یعنی نخاع را باز و سلول را داخل ضایعه تزریق کردیم و یا به صورت همان داخل نخاعی در فضای بین مهره ها در داخل نخاع تزریق شد.
برای گروه کوچکتری هم سلول های مخاط بویایی به صورت عمل باز یا فضای بین مهره ای تزریق شد و نتایج خوبی داشت.
چه مدت زمان طول می کشد تا بیمار دریافت کننده سلول بهبود یابد؟
 دو تا سه ماه بعد از تزریق تغییرات مشاهده می شود و انتظار نداریم قبل از این مدت زمان مشاهده کنیم.
این اقدام درمانی چه وقت عمومی می شود؟
درحال حاضر فاز یک را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم.  فاز اول فاز سنجش سلامت مطالعه بود در فاز 2 ارزش درمانی این کار سنجیده می شود.
در فاز 2 ، بیمارانی را انتخاب می کنیم که حداقل 6 ماه و حداکثر یک سال از زمان ایجاد ضایعه شان گذشته باشد. در فاز قبلی بیماران بین یک سال تا 4 سال از زمان ایجاد عارضه شان گذشته بود.
وقتی بیش از یک سال بگذرد تخریب در اعصاب محیطی ایجاد می شود و علی رغم تزریق در نخاع، به خاطر اینکه اعصاب محیطی تخریب شده نتیجه رضایت بخشی که از نظر حرکتی در مریض می خواهیم داشته باشیم نداریم.
البته باید بیماران انگیزه درمانی داشته باشند. قبل و بعد از تزریق کاردرمانی، فیزیوتراپی و اقدامات درمانی انجام دهند و پیگیر معاینه باشند.
تا دو سال آینده انشاالله خبرهای خوبی برای بیماران خواهیم داشت.
برای بیماران فلج مغزی چه کردید؟
پروژه دوم ما، بیماران فلج مغزی CP هستند که با همکاری موسسه رویان جهاد دانشگاهی این کار انجام می شود. فاز تحقیقاتی و مطالعاتی اولیه یک سال و نیم به طول انجامید که به چه بیمارانی چه سلولی را تزریق کنیم.
برای ما مهم است که چه مریضی از نظر گروه سنی و علائم بالینی به عنوان  بیمار CP انتخاب شود چون برخی از بیماران را که به ما ارجاع می دادند یا  CP نبودند یا خیلی از بیماران CP اختلالات خاص مثل عمل ارتوپدی یا تشنج غیرقابل کنترل داشتند.
چندبیمار درحال حاضر تحت درمان هستند؟
از بین 400-500 بیماری که مراجعه کردند، 7 یا 8 بیمار را انتخاب کردیم. گروه سلولی هم که از همکاران رویان هستند، سلول های CD133  را برای تزریق به بیماران CP انتخاب کردند. این تزریق توسط رییس گروه آقای دکتر زالی که متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند به صورت داخل فضای بین مهره ها در داخل مهره ها تزریق می شود.
مریض ها را که انتخاب می کنیم پیش از تزریق، MRI و نوار مغزی می گیریم تا از نظر ساختمان داخل مغز مورد بررسی قرار گیرند و نوار مغزی برای بررسی اختلال و بعد تست های شناختی و آزمایش های روتین بر روی بیماران انجام می دهیم.
در بیمارستان، بیماران روز شنبه بستری می شوند، یکشنبه تست ها و فیلم از بیمار گرفته می شود. دو شنبه مغزاستخوان مریض را نمونه برداری و به مرکز رویان ارسال می کنیم. در آنجا سلول CD133 را جدا می کنند و 24 ساعت تا روز تزریق نگه می دارند. روز سه شنبه توسط دکتر زالی تزریق صورت می گیرد و طی سه روز بعد، بیمار تحت نظر است تا اگر عارضه ای داشت متوجه شویم و اقدامات لازم را انجام دهیم.
تا کنون چند تزریق انجام شده است؟
طی 2 ماه گذشته 4 مورد تزریق داشته ایم که هیچ مشکلی ایجاد نشده است.
این پروژه چه زمانی کار آزمای بالینی را اتمام و عمومی می شود؟
پروژ تحقیقاتی که اکنون روی بیماران فلج مغزی انجام می شود فاز 1 برای بررسی سلامت و یا نشان دادن اینکه این پروژه روی بیماران عارضه ای ایجاد نمی کند صورت می گیرد و خیلی انتظار نداریم در تزریق اول مریض تغییر کند.
این بیماران را هر ماه رصد می کنیم تا وجود عارضه بررسی شود. اگر عارضه ای نباشد در فاز 2 تعداد تزریق ها در این بیماران بیشتر می شود تا موثر بودن نتیجه بالینی را بسنجیم.
واقع بینانه که نگاه کنیم انتظار نداریم بعد از تزریق بیمار بلند شود و از نظر حسی، حرکتی، تعادلی یا گفتاری تغییر کند. کاری که انجام دادیم برای اثبات سلامتی و نداشتن عارضه بر روی بیماران است که خوشبختانه طی این مدت عارضه ای در این بیماران نداشته است.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
نظرات

شنبه, 18 اردیبهشت,1400

هانی

سلام.من پدرم حدود ۲۸ سال ک مبتلا ب بیماری ام اس هستن و فاقد توانایی حرکتی اند میخواستم بدونم آیا از طریق سلول های بنیادی میشه امیدی داشت برای درمان یا خیر و اینکه این سلول های بنیادی دقیق کی در دسترس عموم قرار میگیره؟

هانی@
با سلام
سلول درمانی برای این بیماری هنوز در فاز تحقیقاتی هست و رسیدن این روش به مرحله درمان خیلی زمانبر است.

جمعه, 01 اردیبهشت,1396

حسین

سلام
می خواستم بپرسم آیا این درمان برای ترمیم اعصاب چشم بیماران گلوکومی که عصب چشم شون آسیب دیده ، کارایی دارد یا خیر ؟

جمعه, 01 اردیبهشت,1396

حسین

سلام
می خواستم بپرسم آیا این درمان برای ترمیم اعصاب چشم بیماران گلوکومی که عصب چشم شون آسیب دیده ، کارایی دارد یا خیر ؟

جمعه, 04 فروردین,1396

پزشک مشاور

نصر@:باسلام
برای درمان این بیماری هنوز سلول درمانی کارایی ندارد.سلول های بنیادی خون بند ناف تنهابرای درمان بیماری های خونی به کار می رود.

ﺳﻪشنبه, 19 بهمن,1395

نصر

با سلام پدر بنده یک سال و سه ماه است که سکته مغزی کرده و طرف چپ بدنش بی حس شده و هیچ حرکتی نداردمی خواستم ببینم میتوانیدبا تزریق سلول های بنیادین پدرم راه بره ممنون میشم جواب بدین

دوشنبه, 29 شهریور,1395

مژگان ديباج

درود و سپاس
چطور ميتوانم سوال خودم را از پذشك مشاور سلول هاي بنيادي بپرسم ؟

شنبه, 27 شهریور,1395

معصومه

سلام 41 سال سن دارم و از کودکی از هر دو پا مبتلا به بیماری فلج اطفال هستم آیا راه درمانی با این روشهای جدید سلول درمانی وجود دارد یا خیر ؟ لطفاً راهنمایی ام کنید .

پنجشنبه, 11 شهریور,1395

دخترک بدبخت

نگاه کن تو رو خدا! فروردین 91! وارد کارازمایی بالینی هم شده بود
4 سال گذشته هنوز هیچی!
دلیلش چیه؟پزشک مشاور لطفا پیگیری کنید.دلیل توقف پروژه ها چیه؟
شکست یا کمبود بودجه؟

ﺳﻪشنبه, 09 شهریور,1395

پری

سلام
لطفا بفرمایید کودک یک ساله که بر اثر تشنج و بالا رفتن قند خون تا480 که پزشک مرگ مغزی را تشخیص داه ویک هفته بی حرکت با چشمان فیکس امکان بهبود هست ؟ از کجا از مرگ مغزی باید مطمئن شد ؟ متشکرم

یکشنبه, 07 شهریور,1395

ابوالفضل

با سلام دختر من 21 ماهشه میخواستم بدونم طرح تحقیقاتی جدید کی شروع میشه؟ایا شامل بچه های زیر 4 ساله ام میشه؟چطوری میشه از اغاز طرح مطلع شد و نحوه ی ثبت نام چگونه هست؟

شنبه, 06 شهریور,1395

سارا امجدیان

Sari Naz:
سلام خسته نباشید. خانمی۲۶ساله م. 5ساله علایم عجیبی در سمت راست گردنم کنار تیغه شونه م ایجاد شده به شکل حساسیت به لمس٫ 5سال پیش که تازه شروع شد رفتیم پیش یه پزشک عمومی گفت احتمال داره عروقت تنگ شده باشه. تو این ۴سال روز بروز حساسیت به لمسم بسمت پایین تنه پیشرفت کرده الان در نیمه راست بدن حساسیت به لمس دارم و هرچی از گردن بست پایین پا برم حساسیتم کمتره اما خب درکل دارم. طوریکه اگر لمس بشه درد عجیبی پخش میشه تو سمت راستم بخصوص دست راست بعد سمت راست صورت بعد شکم بعد پا.حسم اولش سرما و سنگینی و کرختیه بعد به درد تبدیل میشه دردی مبهم که درنهایت توی شانه و گردنم میاد و بعد از۳۰ ثانیه تموم میشه.. و در پایان انگشتای دستم خود بخود چنگ میشن و باز و بسته میشن..سالهای اول همچی حالاتی نبود فقط چند ثانیه درد پخش میشد تو دست راستم. هرچی میگذره علایمم شدیدتر میشن الان درد و سرما پخش میشه تو کل تنم بخصوص سمت راست و بخصوص وحشتناک ترین درد پخش میشه تو دست راستم. دکترا میگن یا رگ گرفتگیه یا نوروپاتی یا رادیکولوپاتی و این چیزا.. امارآی گردنم مشکلی نداره. نوار عصبم درگیری خفیف عصبc6 و l5رونشون داد. هیپراستزی یکطرفه دارم درحالت عادی درد ندارم و هیچگونه مشکل دیگه هم ندارم فقط بخش وسیعی از سمت راست گردن و شانه و شکمم بخصوص از جلوی بدن به لمس و کشش حتا خفیف حساسه.. 3 سال اول حساسیت به لمس فقط در کنار گردن و زیر بغلم محدود بود.. تو 2سال اخیر زیاد پیشرفت کرد بسمت پایین..ضمنأ به سرما هم حساسم و تو سرما و بعد از فعالیت زیاد حساسیتم خیلی بیشتر میشه.. زیر دوش آبگرم کمی حساسیتم کمتره.آخرین تشخیصی که روم گذاشتن اینه که واسکولار تی او اس دارم و بخاطر مزمن شدنش خون رسانی به اندام فوقانیم مختل شده و احتمالا فشارش رو اعصاب سمپاتیکمم اثر گذاشته و کمی هم دچار هایپرالژیا شدم بخاطر مزمن شدن درد..اما من قبول ندارم چون پامم درگیره..اطراف اندام سمت راستم احساس تنگی میکنم درحدیکه حتابه لمس لباس هم حساسم. تشخیص دوم نوروپاتی عروقی بود.. بهم گفتن برا اینکه مطمعن شیم عروق گردنت و عروق مغزت نگرفتن باید ام آر ایMRA و سیتی آنژیو انجام بدی...و گفتن ممکنه ام ار نوروگرافی فشار بر عصب رو نشون بده..تا حالا انجام ندادم..ضمنا شونه هامم افتاده تر از حد معموله..یه دکترم تشخیص میلوپاتی مادرزادی داده ومیگه چون کمی دیسکت خشک شده علامت دارشدی. خودمم حس میکنم همین تشخیص درسته. بهتر نیست میلوگرافی و نوروگرافی انجام بدم؟یا بیوپسی عصب؟ ممکنه مشکل از مغزم و عروق مغز یا گردنم باشه؟

دوشنبه, 25 مرداد,1395

کاظم

باسلام وخسته نباشیدمن دخترم سی سال دارد طبق نظر پزشک معالجش مبتلابه بیماری انحطاط نخاعی مخچه ای است لطفاراهنمایی بفرمایید آیا امیدی به درمان ایشان ازطریق سلولهای بنیادی هست.

چهارشنبه, 20 مرداد,1395

مجتبی

باسلام.جوانی هستم 26 ساله که 25 ماه هست که دچار ضایعه نخاعی در مهره c6 شدم میخواستم بدونم که این آزمایش روی منم جواب میده و میتونم راه برم یا که کلا دیگه امیدی به راه رفتنم وجود نداره.منتظر جوابتونم.ممنون

ﺳﻪشنبه, 19 مرداد,1395

پزشک مشاور

محمد@:
با سلام
فعلا برای ضایعات نخاعی غیرازعمل جراحی راه دیگری نیست وسلول درمانی درایران برای این بیماری انجام نمی شودولی ای فاز درمانی به کلینیک نزدیک است و درصورت وجود خبرجدید دراین زمینه از طریق همین سایت اعلام می شود

ﺳﻪشنبه, 19 مرداد,1395

پزشک مشاور

محمد@:
با سلام
برای درمان ضایعات نخاعی تنها راه درمانی فعلی جراحی می باشد زیراقدرت ترمیم سیستم عصبی پایین است وسلول درمانی برای این بیماران هنوز وارد فاز کلینیکال نشده است.

ﺳﻪشنبه, 19 مرداد,1395

محمد

با سلام و خسته نباشی برادرم الان 1سال نیم است تصادف کرده و دچار ضایع نخاعی گردیده و نخاش فقط کوبیده شده آیا راه برای درمان است اگه می توانید راهنمایی بکنید ممنون 09300013906 خواهشمندم جواب را برام بفرستید

پنجشنبه, 14 مرداد,1395

محمد

باسلام،داماد ما فردیست 50 ساله و شغلش بنایی است ایشان در اردیبهشت 93 در امر ساخت مسجدی در یکی از روستاهای شهرستان دزفول از استان خوزستان بصورت فی سبیل الله و خود جوش شرکت نمودند که متاسفانه از ارتفاع 3 متری سقوط کردند و دچار ضایع نخاعی شدند و بعد از دو روز از وقوع حادثه توسط دکتر سرخابی جراحی شدند که قبل از عمل جراحی و اوایل، حسی در ران و زانو به پایین نداشتند و از آن زمان با انجام کار درمانی و فیزیوتراپی این حس تا نزدیک مچ پا رسیده و در حال حاضر از ناحیه مچ پا به پایین هیچ حسی ندارد ولی بوسیله باکر می ایستد و نماز بجا می آورد و چندمتری راه می رود ولی خسته میشود و در کمال ناامیدی به ایشان گفتم که درمان ضایع نخاعی در ایران صورت گرفته از شما عاجزانه درخواست دارم که ما را راهنمایی کنید که به کدام مرکز درمانی یا مطب دکتر باید مراجعه کنیم لازم بذکر است که در اینترنت بیوگرافی از دکتر هوشنگ صابری و تیمش در این خصوص مطالعه کردم و دکتر ابوالفضل نجاریان را هم یکی از دوستان مقیم تهران به ما پیشنهاد کردند که من بعد جستجوی بیشتر در سایت های مختلف با سایت شما آشنا شدم و در آخر قلبا از راهنمایی شما کمال تشکر رادارم و لطف کنید نتیجه را به من ایمیل بزنید
تشخیص نهایی دکتر جراح : T12-L1-L12 fuction

پنجشنبه, 20 خرداد,1395

سجاد

سلام یک سوال داشتم. برادرم که 20 سال سن دارد با موتور تصادف کرده و بعد از اینکه مورد عمل جراحی قرار گرفت 20 روز به کما رفت. الان 6 ماه از زمانی که از کما خارج شده میگذرد. در بسیاری از زمینه ها به طور عادی رفتار می کند اما حرکات جنسی نامتعارف انجام می دهد. پزشک جراح می گوید مغزش دچار له شدگی شده است. میخواستم بپرسم آیا این عارضه له شدگی درمانی دارد. ممنونم

جمعه, 27 فروردین,1395

پزشک مشاور

هانی@: <br />باسلام <br />تنها برای بیماری‌هایی مانند هپاتیت ،اگردرمادرو نوزاد وجود داشته باشد، نمونه خون بندناف اجازه نگهداری در هیچ یک از بانک‌های ذخیره را ندارد.ولی برای این بیماری مشکلی جهت ذخیره سازی خون بند ناف نوزادوجود ندارد.

یکشنبه, 15 فروردین,1395

هانی

با سلام. من خانمی 32 ساله هستم که سه سال است ام اس گرفته ام و قصد بارداری دارم. میخواستم بدانم با این بیماری من امکان ذخیره خون بند ناف نوزادم وجود ندارد؟

دوشنبه, 24 اسفند,1394

zzzzzz

با عرض سلام و خدا قوت. سه مورد سوال داشتم : 1) خانمي هستم حدودا" 49 ساله كه از چند سال قبل يك شب به طور اتفاقي ، در خواب بودم كه پاي راستم از قسمت زانو ورم كرد و درد مي كند به طوري كه پاهايم بسيار سنگين شده بود (مثل پاي فيل) كه اين باعث شد تا زانو دردم شروع شود كه اين درد در دو پا است اما مقطعي دردش در يكي از پاها بيشتر و كمتر مي شود اما مدتي است كه زانوي راستم به طول 5-6 سانتي متر ورم دارد كه به شكل خيار سبز است و درد مي كند . ضمنا" در فصل سرما كمر درد شديدي مي گيرم كه اين درد به سمت باسن و زانو چپ كشيده مي شود و اين درد به صورتي است كه احساس مي كنم از وسط كمر شكافته مي شود كه با ورزش و رفتن در زير اب گرم درد تسكين پيدا مي كند به طوري كه از بين نمي رود ولي كم و زياد مي شود.كپسول مولتي ويتامين هم مصرف مي كنم. ايا راه درماني دارد كه اين در د از من جدا شود لطفا"عاجزانه تقاضا دارم پاسخگو و راهنمايي فرماييد. 2)علايم فلج اطفال به طور عمومي و باليني چيست؟ 3)اگر بخواهم ويزيت شوم چكار انجام دهم و به طور تقريبي در حدود چه مبلغي هزينه دارد .با تشكر فراون

یکشنبه, 16 اسفند,1394

پزشک مشاور

ظهیر @: <br />با سلام <br />این علایم ذکر شده مربوط به آسیب ناحیه خاصی از عصب مرکزی است که فرد تنها دچار فلجی ناحیه پا شده است که برای ترمیم ضایعات نخاعی در حال حاضر درمان خاصی وجود ندارد و تحقیقات سلول درمانی برای درمان این بیماری هنوز در حال بررسی روی حیوانات است و حداقل 5 سال زمان لازم دارد تا وارد فاز کلینیکال شود. اخبار مربوط به پیشرفت های درمانی در این زمینه از طریق همین سایت اعلام خواهدشد.

شنبه, 15 اسفند,1394

پزشک مشاور

نيلوفر@: <br />با سلام <br /> طرح درمان ضایعات نخاعی مشغول مطالعات فاز حیوانی است و در صورت گرفتن جواب ازاین مرحله وارد فاز کلینیکال می شود که ای دوره تحقیقاتی حد اقل 5 سال دیگر زمان لازم دارد تا وارد فاز کلینیکال شود.

دوشنبه, 03 اسفند,1394

نيلوفر

با سلام <br />حدود يك هفته است كه دوست من در اثر تصادف قطع نخاع شده <br />سوال من اين است كه آيا واقعا با سلول هاي بنيادي ميتوان يك مريض قطع نخاعي به حالت عادي برگردد !؟ يا شرايط خاصي مورد نياز است!! <br />

یکشنبه, 02 اسفند,1394

اسفند ماه

با عرض سلام و خدا قوت. خانمي هستم حدودا" 49 ساله كه از چند سال قبل يك شب به طور اتفاقي ، در خواب بودم كه پاي راستم از قسمت زانو ورم كرد و درد مي كند به طوري كه پاهايم بسيار سنگين شده بود (مثل پاي فيل) كه اين باعث شد تا زانو دردم شروع شود كه اين درد در دو پا است اما مقطعي دردش در يكي از پاها بيشتر و كمتر مي شود اما مدتي است كه زانوي راستم به طول 5-6 سانتي متر ورم دارد كه به شكل خيار سبز است و درد مي كند . ضمنا" در فصل سرما كمر درد شديدي مي گيرم كه اين درد به سمت باسن و زانو چپ كشيده مي شود كه با ورزش و رفتن در زير اب گرم درد تسكين پيدا مي كند به طوري كه از بين نمي رود ولي كم و زياد مي شود.كپسول مولتي ويتامين هم مصرف مي كنم. ايا راه درماني دارد لطفا" راهنمايي فرماييد .با تشكر.

چهارشنبه, 28 بهمن,1394

ظهیر

یکی از آشنایان من سه ساله پیش از ارتفاع افتاد . الان همه نوع حرکتی می تواند انجام دهد . پاها به هر طرفی حرکت می کند اما از مچ پا به پایین نمی تواند حرکتی انجام دهد به خاطر همین نمی تواند در هنگام ایستادن تعادل خود را حفظ کند و به ناچار با عصا حرکت می کند و همین طور ادرار و مدفوع را متوجه نمی شود و نلاتون مصرف می کند. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید .برای درمان باید به کجا مراجعه کنم.

ﺳﻪشنبه, 27 بهمن,1394

مهرداد

سلام خسته نباشید من از اول مشکل cpداشتم تازه گزهیا رفتم بیشه مغز اعصاب مشکل را گفتم برو نوار عصب بگیر. رفتم گرفتم گفت سالمه (چون دست و پامشکل داره پا )گفته برو امارای گردن و مغز بگیر بعد بیا؟ ایا برای cpخفیف راهی است؟راهنمایی کنید 24سالمه

ﺳﻪشنبه, 27 بهمن,1394

مهرداد

سلام خسته نباشید من از اول مشکل cpداشتم تازه گزهیا رفتم بیشه مغز اعصاب مشکل را گفتم برو نوار عصب بگیر. رفتم گرفتم گفت سالمه (چون دست و پامشکل داره پا )گفته برو امارای گردن و مغز بگیر بعد بیا؟ ایا برای cpخفیف راهی است؟راهنمایی کنید 24سالمه

ﺳﻪشنبه, 17 آذر,1394

علیرضا

با سلام <br />علیرضا 50 ساله از سمنان <br />بنده در سال 91 توده نخاعی در ناحیه کمر عمل کرده و بعد از ان قادر به ایستادن و حرکت کردن بدون واکر نمی باشم و همچنین کنترل ادرار و مدفوع نداشته خواهشمند است در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید وضعیت بنده به بهبودی میرسد یا خیر؟

دوشنبه, 16 آذر,1394

پزشک مشاور

مسعود فخری@: <br />باسلام <br />علائم اسیب طناب نخاعی شامل این موارد می‌شود:از دست دادن توانایی حرکت.از دست دادن حس (حس لمس،‌گرما یا سرما)،از دست دادن کنترل ادرار و مدفوع ،تغییرات کارکرد یا حساسیت جنسی،درد یا سوزش به خاطر آسیب عصبی.،اشکال تنفس،‌سرفه یا صاف کردن گلو <br />اگر این علایم نباشد پس میتوان کاملا امیدواربود که اسیب شدید نیست وروبه بهبودی است.

دوشنبه, 16 آذر,1394

پزشک مشاور

فریبا @: <br />باسلام <br />بیمارگیری این طرح تمام شده،باید منتظر جواب درمانی بیماران این طرح بمانید.برای کسب اطلاعات بیشترباکلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

یکشنبه, 08 آذر,1394

فریبا

با عرض سلام من دختری ۲۴ ساله دچار بیماری cp هستم از ۵سالگلی تعادلم رو کمکم از دست دادم تا به سن ۱۳ سللگی رسیدم پاهام خم شد و خیلی سخت قادر به راه رفتن بودم تا اینکه ۱۹ سالگی یه عمل روی پاهام انجام شد و پاهام صافتر شد و با یه عصا میتونم راه برم ایا برای منم این درمان جواب میده

پنجشنبه, 05 آذر,1394

مسعود فخری

با سلام.اقای دکتر برادر من 6ماه است در اثر تصادف نخاعش صدمه دیده ولی قطع نشده.الان تحت درمان فیزیوتراپی هست.هیج علایمی نیست اما بعضی وقتها حالت تهوع و سرگیجه داره.بنظر شما میشه امیدوار بود که علایم بهبودیه؟کلا علایم بهبودی چی میتونه باشه؟باتشکر

چهارشنبه, 04 آذر,1394

سعید کلاهی

با عرض سلام خسته نباشی <br />من پسر25 ساله هستم من شش ماهگی دراثر تشنج طرف راست بدنم حسش خیلی کم شدهدست پام کچ شده در طی عمل های که در کودکی انجام شد کمی بهبود پیدا کردم اما طرفه راستم هنور حسش کمه دست برنمیگرده انگشتانت نمیتوانم جمع نمیکنم آیا راه حلی بهبود شدنش هست ا <br />

یکشنبه, 01 آذر,1394

پزشک مشاور

نگار@: <br />باسلام <br />اگر خون جمع شده در مغز وریه برداشته شوددرصد هوشیاری بالاتر میرود البته اگر دراین شرایط امکان عمل جراحی وجود داشته باشد.

یکشنبه, 01 آذر,1394

نگار

سلام ببخشید من پدر بزرگم 70 سالشه تصادف کرده جمجمه شکسته خونریزی مغزی کرده و تو ریه هاش خون جمع شده بدنش هم عفونت کرده بهش انتی بیوتیک میزنن رفته تو کما امید به بازگشتش هست? خواهش میکنم جواب بدین لطفا

جمعه, 29 آبان,1394

رضا

با سلام واحترام <br /> سوال من اين است كه فلج مغزی یک نیمه بدن انسان در بزرگسالی که از عفونت ویروسی <br />بدن مادر در دوران جنینی نشات گرفته باشد را می توان با تزریق سلول بنیادی و تشعشع درمانی یا تحریک سلول های ناحیه آسیب دیده درمان کرد با تشکر

دوشنبه, 25 آبان,1394

پزشک مشاور

نگار @: <br />باسلام <br />به پاسخ های مشابه داده شده دراین زمینه مراجعه کنید.

دوشنبه, 25 آبان,1394

پزشک مشاور

mona@: <br />باسلام <br />هنوزکارهای آزمایشی انجام شده دراین زمینه وارد فازکلینیکی نشده و پروسه درمانی این بیماری علیرغم تلاش های زیادمحققان، زمان بر است چون کارترمیم بافت اسیب دیده به سختی انجام می پذیرد

دوشنبه, 25 آبان,1394

mona...*

سلام یکی از آشناهام تیر خورده و نخاعش سه سال ک قطع شده و الان خیلی از زندگی نا امیده...واقعا راهی برای درمانش نیست؟

چهارشنبه, 20 آبان,1394

پزشک مشاور

الهه@: <br />باسلام <br />دراین بیماری به علت آسیب و تخریب میلین فیبرهای عصبی اختلالات حسی-حرکتی و مشکلات عملکردی مثانه و روده ایجاد می شود.بنابراین لازم است فیبرهای عصبی ترمیم پیدا کنند ولی چون در مغز درحالت عادی این روند به کندی پیش می رود و حتی ارتباطات شبکه ای درست این سلول ها ایجاد نمی شود،لازم است گفته شود روندپیشرفت طرح ساخت سلول های عصبی برای تمامی اسیب های عصبی وارد فاز کلینیکی نشده است و درفاز بررسی روی حیوانات است.

چهارشنبه, 20 آبان,1394

الهه

سلامم.دختر خاله من ۳ ماهی هست که دچار التهب نخاعی شده .با ام ار ای و ازمایشات تشحیص میلیت عرضدادن .الان نمیتونه راه بره وبی اختیاری ادرار داره و حتی بیضی اوقات باید ادرار را دستی تخلیه کرد .ایا با سلول بنیادی بهبودی حاصل میشه ؟

شنبه, 09 آبان,1394

نگار

سلام <br />عمو ی من 11 سال هست قطع نخاع شده به وسیله ی شلیک گلوله فاصله ی قطع نخاع 5سانت است سلول بنیادی بچه هاشو داره <br />می شه کاری برایش کرد

شنبه, 09 آبان,1394

نگین

سلام برادر ۲۲ ساله من بر اثر تصادف دچار شکستگی استخوان ران شد ۴۶ ساعت بعد در اتاق عمل قبل از شروع عمل با بیهوشی اسپینال بر اثر امبولی چربی ارس کرده و دچار هیپوکسی شد ۳۳ روز در کماست چشماش به صورت غیر ارادی باز و بسته می شود هنگام گرفتگی تنفس دچار اسپاسم میشود در هفته اول بر اثر گرن منفی ایسیو دچار تشنج و تب بود که برطرف شده،الان تراکت و پک استفاده شده،آیا امکان درمان وجود دارد در این شرایط با درجه هوشیاری ۷ ممنون میشم پاسخگو باشید <br />

ﺳﻪشنبه, 05 آبان,1394

سید محمد میرجعفری تفتی

سلام <br />پدر بنده 5سال پیش دچار سکته مغزی شده ازلحاظ زبان برگشته وازلحاظ پاولی از لحاظ دست هنوز ضعیف هست انگشتان دستش را جمع میکند ولی باز نمتواند بکند ایا میتوان کاری کرد چون از طریق رادیو شنیدم دانشمندان المانی سوزنی رو کشف کردن که بوسیله ان سلولهای مغزی تخریب شده را بازسازی میکند لطفا منو راهنمایی کنید

ﺳﻪشنبه, 05 آبان,1394

پزشک مشاور

اسمر@: <br />باسلام <br />چون این بیماری جزو بیماریهای تخريب پيشرونده عصبی - نخاعی محسوب می شودبرای کنترل اثرات پیشروی آن فعلا هیچ راه درمانی وجود ندارد.

ﺳﻪشنبه, 05 آبان,1394

پزشک مشاور

محمدامین@: <br />باسلام <br />درحال حاضرخیر،زیراجبران اسیب عصب مرکزی به خاطرترمیم کندی که دارد کار دشواری است،ولی طرح های زیادی در زمینه اسیب ها و ضایعات مغزونخاع کارمیکنند و باید منتظر نتایج ازمایشات فاز حیوانی آنها و موفقیت ورود آنهابه فاز کلینیکی ماند.

یکشنبه, 03 آبان,1394

الیاسی

سلام خسته نباشید من21 سال دارم و از اول متولد شدن دچارcpخفیف شدم از ناحیه دست راست و پای راست آیا راه درمانی با سلول بنیادی

شنبه, 02 آبان,1394

راضیه

سلام ممنون از سایت خوب شما- خواهر زاده ام 17 ساله دو ماه پیش صبخ از خواب بیدار نشد و گفتند احتمالا ویروس بوده است و بعد از تنفس مصنوعی پدرش کمی برگشت. امبولانس که آمد با داروی اشتباه دچار تشنج شد و تا مدت نیم ساعت بدون حرکات قلب او را به بیمارستان بردند یعنی هیپوکس شد در انجا احیا شد اما در کما بود الان از کما بیرون آمده منتهی بدنش را نمی تواند حرکت دهد و فقط سرش حرکت می کند هنوز در ICU است آیا امیدی برای اقداماتی جهت بازگشت توان حرکتی او وجود دارد؟

جمعه, 01 آبان,1394

لیلا

باسلام <br />من دختری 21سالم ک سال 87 ب علت غده ی ک درستون فقراتم بود زمین گیرشدم و2بارعمل شدم وعمل دومم پلاتین گذاشتن ودکتر گفت خوب میشی ولی دچارضایع نخاعی شدم ولی پیشرفت خیلی خوب بودالان میتونم باواکرراه برم میخواستم بدونم ایا من باسلول درمانی معالجه میشم لطفا کمک کنید جوابمو ب ایمیلم بفرستید بگید کجاباید برم

چهارشنبه, 29 مهر,1394

محمدامین

با سلام فرزند من در سال 88 و در سن 6 سالگی براثر حادثه تصادف ضربه مغزی شد و هم اکنون پس از گذشت بیش از 6سال هنوز قادر به دیدن و راه رفتن نیست (بینایی خود را از دست داده است) ضمن اینکه قسمت چپ بدنش هنوز دچار اسپاسم است آخرین ام آر آی و سی تی اسکن که از او گرفتیم پزشکان گفتند که بخشی از سلولهای مغزش از بین رفته است.آیا سلولهای درمانی برای درمان وی هنوز ابداع نشده است؟

ﺳﻪشنبه, 28 مهر,1394

پزشک مشاور

احسان مرادی@: <br />باسلام <br />بله همانطور که درخبرهم امده است برای تزریق سلول بیمارانی را انتخاب کرده اند که حداقل 6 ماه و حداکثر یک سال از زمان ایجاد ضایعه شان گذشته باشد،بنابراین برای کسب اطلاعات بیشترباکلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

دوشنبه, 27 مهر,1394

اسمر

با سلام <br />فرزند من ۳ماهه که بدنیااومده مشکل ژنیتیکی داره اسم بیماریشم1SMAنوع یکش هستش دکتر گفته بدخیم هستش آیا راه درمان داره؟

یکشنبه, 26 مهر,1394

احسان مرادی

سلام من جوانی بیست ساله هستم که شش ماه پیش دچار سکته مغزی شده ام آیا با این روش امکان درمان من وجود دارد؟ تا الان با کاردرمانی و فیزیوتراپی پیشرفت زیادی کرده ام و به تازگی دست به قلم شده ام اما هنوز جای کار زیاد دارد.

جمعه, 24 مهر,1394

پزشک مشاور

مهدی میرزایی@: <br />باسلام <br />درحال حاضر طرحی برای درمان این گونه بیماری ها وجود ندارد وتنها راه درمانی برای اثربخشی برحرکت بیماردرطولانی مدت کاردرمانی است.

ﺳﻪشنبه, 21 مهر,1394

مهدی میرزایی

با سلام <br /> <br />من 3 سالم که بود در اثر تب و تشنج دچار عارضه ی انسوفالیت مغزی شدم که متاسفانه روی دو تا پام و راه رفتنم خیلی اثر داشت .الانم 28 ساله هستم و توی راه رفتنم خیلی لنگ میزنم .گفتم ایا امکانش هست یه جایی درمان یا حتی یخورده بهبودی پیدا کنم .

یکشنبه, 19 مهر,1394

پزشک مشاور

ی دوست@: <br />باسلام <br />درادامه توضیحات قبلم این راهم اضافه کنم ،باتوجه به سن کم خواهرتان که این خود یک حسن بزرگ برای تسریع رونددرمانی است ،تغذیه مناسب البته مطابق بانظرپزشک معالج خیلی به تسریع روندترمیم استخوان سازی کمک میکند

یکشنبه, 19 مهر,1394

پزشک مشاور

زهرا@: <br />باسلام <br />بله قابل درمان است ولی برای اطمینان ازاینکه ایا شرایط و سن برادرتان مناسب برای شروع آزمایش های درمانی است یا نه،شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 مراجعه کنید.

پنجشنبه, 16 مهر,1394

زهرا

سلام <br />ببخشید آقای دکتر.برادر من احتمالا از بدو تولد cp هستن <br />الانم هم 23 سالشون هست <br />ایا امیدی برای بهبودی با سلول درمانی وجود داره؟؟؟

جمعه, 10 مهر,1394

ی دوست

با سلامی دوباره ... آقای دکتر من همان مورد تصادفی هستم ... خواهر من 12 سال داره ... میخواستم بدونم بچه بودنش ب ترمیم استخونهای گردنش کمک میکنه؟یا ب عبارتی سن کمش ب عنوان یک پهن مثبت محسوب میشه یا نه؟و اینکه حدودا چقد زمان میبره تا تورم بخوابه و بتونن عملش کنن؟ <br />ممنوت ار اینکه پاسخگوی سوالات ما هستین ... <br />با تشکر

جمعه, 10 مهر,1394

زهرا

سلام ببخشید من پسر خاله ای دارم که حدود۴سال پیش تصادف کرد واز ناحیه نخاع صدمه دیده که متأسفانه الان نه توان راه رفتن داره نه میتونه خیلی خوب یکی از دستاش رو حرکت بده حدود٢٧یا٢٨ساله هستش کار هایی مثل حمام یا دستشویی رفتنم هم نمیتونه انجام بده میخواستم بدونم که ایا روشی برای درمان و بهبودی داره چند بار هم عمل شده ولی جواب نگرفته عملی مثل تعویض دیسک اگر اشتباه نکنم.متأسفانه الان دچار افسر دگی شده چون پسری بود که یک جا بند نبود خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید لطفا جواب رو ایمیل من بفرستیید راستی گفتن اگه بره خارج از کشور درمان میشه ولی هزینه خیلی بالاست و توان پرداخت رو نداره.لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید ممنون.

پنجشنبه, 09 مهر,1394

پزشک مشاور

حسینی@: <br />باسلام <br />برای دررفتگی شانه و قطع شدن تاندون سلول درمانی انجام نمی شود و قرار است دراین زمینه طرحی شروع به انجام آزمایشات اولیه بکند،فعلا باکاردرمانی سعی کنیدجلوی خاموش شدن عصب و تحلیل رفتن سایرعضلات دستتان رابگیرید.

پنجشنبه, 09 مهر,1394

پزشک مشاور

افشار@: <br />باسلام <br />برای اطمینان از نوع بیماریتان بایدتست های زیادی بدهیدزیرا این بیماری علایم نزدیک به MS دارد ویاحتی می تواند شروعی برای بیماری MSباشد، برای اطمینان بیشتر با پزشک متخصص خود نیز مشورت کنید

چهارشنبه, 08 مهر,1394

پزشک مشاور

سجاداحمدی@: <br />باسلام <br />باید ازنبودن هرگونه خون ویا لخته خونی درسرمطمئن شویدزیرا وجود لخته خونی روی هرناحیه ای ازمغزتهدیدی برای فعالیت یک عضوازبدن است،درصورت اطمینان ازنبود هرگونه لخته،اکثربیماران به مرور زمان به حالت عادی برمی گردند زیرا ممکن است ناشی از ایجاد شوک عصبی دران ناحیه ازمغزباشد.

چهارشنبه, 08 مهر,1394

پزشک مشاور

Ashkanhonar@: <br />باسلام <br />بله این کارباعث می شود که اعصاب حسی ناحیه آسیب دیده ازبین نروند ومدام تحریک شوند وفعالیتشان حفظ شود.

چهارشنبه, 08 مهر,1394

پزشک مشاور

ی دوست@: <br />باسلام <br />اگرعصب نخایی آسیب ندیده باشدبقیه موارد به مرور زمان بهتر می شود البته به شرط اینکه استخوان سازهای ناحیه گردن ترمیم شود زیرا درغیراین صورت احتمال ایجاد ضایعه در عصب نخایی زیاداست،بالا وپایین رفتن ضریب هوشی به خاطرنرسیدن اسیژن به مغزاست که باید دلیل این کمبود اکسیژن رسانی توسط پزشک معالج بررسی شودتا به طورکامل ازسالم بودن عصب مطمئن شد.

چهارشنبه, 08 مهر,1394

حسینی

با سلام <br />من سال 1375 تاندون دست راستم از ناحیه شانه وقتی 10 سال داشتم در تصادف رانندگی آسیب دید و به علت زدن سرم به دست راست در بیمارستان تاندون قطع شد. بعد از عمل جراحی هم خوب نشد. لطفا بفرمایید با توجه به حس کردن عصب در تمام دست عدم حرکت بجز شانه و ضعیف شدن دست راست در طی این سال ها و در رفتگی شانه آیا با کاردرمانی و تزریق سلول باز هم امیدی به درمان هست.

ﺳﻪشنبه, 07 مهر,1394

ی دوست

سلام آقای دکتر ... <br />الان ما 10 روزه تصادف کردیم و خواهرم دچار تورم نخاعی شده و 2 تا ازاستخوانهای کنار نخاع گردنش شکسته و الان آهن ب سرش وصل کردن تا استخونای گردنش کشیده بشه و جابیفته و نخاع آزاد بشه .... الان متاسفانه تنفسش دچار مشکل شده و بهش اکسیژن وصله ... ضریب هوشی 3 داره و میگن الان شرایط عمل نداره... پرشکش میگه توی اینجور موارد ضریب هوشی نوسان داره و طبیعیه و فقط زمان میبره ... خواستم نظر شمارو راجب این موضوع بدونم... خواهشا توضیح بدید،؟؟؟ <br />باتشکر

یکشنبه, 05 مهر,1394

Ashkanhonar

<br />باسلام خدمت دکترعزیز،خداقوت.. <br />دکترجان من پدرم سکته مغزی کردوطرف چپ بدن ازکارافتاده البته پاهاش 30درصدجون داره،ولی دست 5درصد،من ماساژور پزشکی گرفتم وپاودست را ماساژ دادم کمی جون گرفت،نظرتون خوبه من ادامه بدم تابه راه بیفته؟سپاسگذارم ازتون

یکشنبه, 05 مهر,1394

سجاد احمدی

با سلام و وقت بخیر <br />16 رو پیش برادرم که 20 سال دارد در اثر تصادف دچار ضربه شدیدی از فسمت های مختلف سر به ویژه از سمت چپ شد که منجر به خونریزی مغزش شد. دکترها همان روز عملش کردند و گفتند خونریزی اش متوقف شده. اما بعد از 16 روز هنوز نه می تواند چشمانش را باز کند و نه هوشیاری اش را به دست آورده اما دست و پایش را تکان می دهد، از ته گلو حرفهای نامفهومی می زند و گاهی اوقات به صورت ناخودآگاه روی تخت هم می نشیند. با این مشخصات آیا بیمار می تواند به زودی هوشیاری و بینایی و تکلم اش را به دست آورد؟

شنبه, 04 مهر,1394

پزشک مشاور

لیلا@: <br />باسلام <br />بایدبارژیم غذایی مناسب و تمرینات حرکتی مداوم به تسریع بهبودی فردکمک کرد،هنوزبرای این بیماران طرحی دراین زمینه تعریف نشده است.

چهارشنبه, 01 مهر,1394

لیلا

سلام وخسته نباشید.خواهر من شش سال قبل تصادف کرده وضربه مغزی شده و حدوددوماه تو کما بود وبعد از شش ماه چشماش روباز کرد الان راه نمیتونه بره و تکلمش هم ضعیف است دکترا میگن مغزش جمع شده وباید کم کم بازسازی بشه .میخواستم بپرسم امپولی یا چیزی هست که بتونه به بزرگ شدن مغزش کمک کنه ممنون از راهنماییتون .

ﺳﻪشنبه, 31 شهریور,1394

افشار

سلام جناب اقای دکتر من حدود شش ماه پیش در بند انگشتان دست راست و همچنین پهلو وگردن درقسمت راست بدن دچار کرختی وبی حسی شدم وهمچنین در چشم راست هنگام نگاه کردن چند نقطه ریز به صورت تار می بینم بعد از انجام ام ار ای و همچنین ازمایشات مربوطه دربین مهره دوم وسوم گردن بر روی نخاع تشخیص میلیت داده شده وچند روز دریافت کرتون بی حسی دست وگردن پهلو ازبین رفت ولی هنوز چند نقطه تار هنگام نگاه کردن در چشم راست وجود دارد لطفا من را راهنمایی بفرمایید چکار کنم با تشکر

دوشنبه, 30 شهریور,1394

پزشک مشاور

منصور سراج الدین@: <br />باسلام <br />پارکینسون علایم دیگری هم دارد ازجمله لرزش دست ها به هنگام سکون واستراحت،برادی کاینزیا،کاینزیا،خمیدگی قدبه هنگام ایستادن ورعشه است وحتی با بیوسی گرفتن ازخونتان میتوانید با بررسی میزان پروتئین دوپامین از ابتلا به بیماری ارکینسون مطلع شوید.

یکشنبه, 29 شهریور,1394

منصور سراج الدین

با سلام مدتی پیش به چندین دکتر مراجعه کردام برخی پارکینسون و برخی بیماری نادر به نام فار مغزی تشخیص داده اند در ضمن من اختلال راه رفتن دارم حالا نمی دانم چکار کنم.

چهارشنبه, 11 شهریور,1394

مجید قربانی

سلام جناب آقای دکتر <br />بنده، مجید قربانی ساکن تهران میباشم،مدت یکسال پیش برادر زاده 4ساله <br />من(پسر) پس از ابتلا به یک مورد شبه سرماخوردگی ، در عرض 10 روز تکلم خود <br />را از دست دادند ، با مراجعه به بیمارستان کودکان با تشخیص وجود ویروس <br />هرپس و بیماری آنسفالیت هرپسی بستری گردیدند، به دلیل ضعف شدید و بیماری <br />پس از 4 روز به کما رفته و پس از 2روز به هوش آمدند لیکن علاوه بر <br />ناتوانی در تکلم ، قدرت بلع و شنوایی خود را نیز از دست دادند ، با <br />مراجعات مکرر به دکتر های مغز و اعصاب تا کنون ، علاوه بر اینکه قدرت بلع <br />ایشان اندکی بهبود یافته است بهبود دیگری در خصوص شنوایی و تکلم ایشان <br />حاصل نگردیده است ، با توجه به مراجعه به دکتر منشوری ایشان فرمودند که <br />با پزشکان دست اندرکار تماس گرفته و در خصوص امکان استفاده از سلولهای بنیادی در درمان <br />ایشان با شما مشورتی داشته باشیم ، خواهشمندم در صورتی که امکان <br />استفاده از سلولهای بنیادی در درمان ایشان وجود داشته باشد ، در خصوص <br />نحوه ادامه درمان ، مخارج مربوطه و مدت درمان ایشان بنده را راهنمایی <br />فرمائید. با تشکر قربانی

یکشنبه, 08 شهریور,1394

پزشک مشاور

افشار@: <br />باسلام <br />این بیماری نوعی التهاب طناب نخاعی است وبه سبب این التهاب میلین فیبرهای عصبی تخریب می گرددبنابراین برای این نوع بیماری های تخلیل رونده عصبی هنوز هیچ درمانی وجود ندارد.دراین زمینه درچندکشور تزریق سلول برای تعدیل وتقویت سیستم ایمنی به کار می رود ولی هنوز به درمان نرسیده اند.

جمعه, 06 شهریور,1394

افشار

باعرض سلام وخسته نباشید من چند ماهی هست دچار میلیت نخاع دربین مهره دوم وسوم گردن بر روی نخاع شدم میخواستم من رو راهنمایی کنید با تشکر

پنجشنبه, 05 شهریور,1394

پزشک مشاور

حمید رحمانی@: <br />باسلام <br />برای آسیب های نخایی هیچ راه درمانی قطعی وجود ندارد، بنابراین محققین در طرحی به دنبال ترمیم ضایعات نخایی به وسیله سلول های بنیادی هستند که فعلا درحال بررسی تزریق سلول های عصبی ساخته شده درمحیط آزمایشگاه ، برروی حیوانات هستند ولی هنوز به نتایج دلخواه نرسیده اند.

پنجشنبه, 05 شهریور,1394

حمیدرحمانی

باعرض سلام <br />من جزیاتی ازموقیت م رومیگم تاببینم ایادرمانی وجودداره <br />من7 سال قبل توسانحه تیراندازی تیری به کمرم اسابت کردکه به نزدیکی تقریباسه سانتی نخاع رسیدولی نخاع اسیب ندیدبعدازعمل جراحی ازپاتنه فلج شد <br />م ونترل ادرارومدفوع ندارم دکترابراین عقیده هستندکه نخاع اسیب جزیی دیده ومن بایدحرکت کنم.چندین جلسه فیزیوتراپی تاثیرنداشت وچون من ورزشکارم به صورت مدتوم ورزش میکنم

دوشنبه, 26 مرداد,1394

پزشک مشاور

کامی@: <br />باسلام <br />درطرح های درمانی بااستفاده ازسلول های بنیادی به دنبال این هستند که بتوانندابتدا با تولیدسلول های عصبی سلول های آسیب دیده را جایگزین کنند وسپس رشدمجدد این سلول ها و ازهمه مهتر ارتباط این سلول ها به هم را موجب شوندکه تمامی این مراحل درآزمایشگاههای تحقیقاتی ایران خوب پیش رفته و درمرحله تزریق وپیوند به حیوانات است ودرصورت گرفتن جواب مطلوب واردفازدرمانی می شود.ولی محققان در شهر کونمینگ چین باتزریق این سلول ها روی 20 بیمار دچار آسیب نخاعی از اثربخش بودن این سلول ها خبرداده اند.

یکشنبه, 25 مرداد,1394

کامی

باعرض سلام <br />سال 89 تصادف کردم <br />آسیب مهره کمر شدم و ضایع نخایی ک باعث شده مچ پاهامضعیف بشه و راه رفتن با یه عصا انجام بدم. <br />بدلیل اینکه آسیبم به مراتب کمتره،راه یا روشی برای بهبود باشه <br />خوشحال میشم راهنمای کنید

پنجشنبه, 22 مرداد,1394

پزشک مشاور

ارسلان @: <br />باسلام <br />چون عصب مرکزی شما آسیب دیده متاسفانه درایران هیچ راه درمانی نداردوهنوز طرح سلول درمانی دراین زمینه وجود نداردکه سلول های عملکردی این ناحیه ازمغزرابسازدولی دراکثر دانشگاه های معتبردنیادراین زمینه طرح های مطالعاتی زیادی درحال انجام است.

چهارشنبه, 21 مرداد,1394

ارسلان

سلام من در سال 1386 بر اثر یک تصادف مخچم آسیب دید و الان دستام لرزش داره به نظرتون باید چه کار کنم

دوشنبه, 19 مرداد,1394

azar

باسلام اگر امكان دارد متخصص مغز واعصاب و ارتوپد خوب در شيراز معرفي كنيد و منظور از چكاب (از چه نظر است)چيست؟ و استخوان دستهايم كه مشكل نداردكه نياز به عكس يا نوار عصب داشته باشد؟ ومنظور ازعكس رنگي همان mri است يا نه ؟ وعكس رنگي و نوار عصب دقيقا بايد از كدام نواحي بدن باشد؟

یکشنبه, 18 مرداد,1394

پزشک مشاور

رضا@: <br />باسلام <br />درمان با استفاده ازسلول های بنیادی برای ضایعات نخایی کلینیکی نشده و هنوزدرحال بررسی روی مدل حیوانات است.بعد ازجواب گرفتن ازاین مرحله وارد کلینیک وبخش درمانی می شود،ان شاالله با عنایت خدا و تلاش بی وقفه محققین این طرح درآینده ای نزدیک به این درمان هم می رسیم.

یکشنبه, 18 مرداد,1394

رضا

با سلام <br />من درسن 22 سالگی بر اثر تصادف دچار ضایعه نخاعی شدم والان 43 سالم شده وتقریبا نصف عمرمو روی صندلی چرخدار گذروندم...واز مهرهای T4وT5اسیب دیدگی نخاع دارم <br />دستام کاملا سالمند واز زیر سینه به پایین دارای بی حسی ومعلولیت میباشم وهیچگونه کنترلی نیز ندارم <br />ازشما میخوام که منو راهنمایی کنید که ایا میتونم به اینده امیدوار باشم که یک روز برسه که دوباره بتونم رویپاهام باستم وحتی راه برم <br />

پنجشنبه, 15 مرداد,1394

پزشک مشاور

azar@: <br />باسلام <br />مشکل شمایک تشخیص ساده نیست که بدون چکاب کامل حدس زده شود،بنابراین بایداز استخوان دست ها وپاهایتان عکس رنگی و نیز نوارعصب گرفته شود وبعد به یک پزشک متخصص مغزواعصاب وارتوپد نشان دهید تا مشکل شماراتشخیص دهندومطمعنا به چندین جلسه فیزیوتراپی هم نیز نیازدارید.

پنجشنبه, 15 مرداد,1394

azar

علت اينكه نمي توانم از ارتفاع و پله پايين و بالا بروم چيست؟ و به خاطر اينكه با وسيله كمكي راه مي روم استخوان وماهيچه پام ضعيف است اما حدود چند ماهي است كه نرمشهاي ساده انجام مي دهم واين باعث شده يه كمي ماهيجه قدرت بگيره اما از نظر استخوان ضعيف است(به اينصورت كه مچ پام را اگر با يك شكل هندسي دايره در نظر بگيريم دايره اي به قطر6cm مي توان رسم كرد) با اين تفاسير كه قبلا و تا حالا به حضورتان رساندم دقيقا" متوجه نمي شوم مشكل پاهام چهچيزي است كه نمي توانم بدون وسيله كمكي راه بروم.باتشكر

دوشنبه, 12 مرداد,1394

پزشک مشاور

رضا@: <br />باسلام <br />متاسفانه این بیماری به خاطرآسیب به سیستم عصب مرکزی قابل درمان نیست به این خاطرکه بیماری های تحلیل عصبی و یا کلا هرگونه آسیب عصب مرکزی چه به صورت اکتسابی و یا وراثتی باشد،سلول های عصبی در پاسخ به اسیب وارده توان تقسیم و ترمیم را ندارند بنابراین خیلی دیر به درمان های مختلف جواب می دهندوبیشتر اوقات اصلا جواب نمی دهند.

دوشنبه, 12 مرداد,1394

رضا

سلام من رضا 25 ساله چند ساله دچار بیماری آتاکسی شدم بنظر شما آقای دکتر باسلول بنیادی درمان میشه?

دوشنبه, 12 مرداد,1394

پزشک مشاور

سمیرا@: <br />با سلام بله قبل درمان است ولی برای اطمینان ازاینکه ایا سن فرزند شما مناسب برای شروع آزمایش های درمانی است یا نه،شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 مراجعه کنید.

دوشنبه, 12 مرداد,1394

پزشک مشاور

azar@: <br />با سلام <br />اگرمشکل شما درحال حاضربه تنها به خاطر عدم اندازه پاهاست می توانید بامراجعه به ارتوپدی وبا تشخیص ایشان با استفاده ازدستگاه آلیزاروف که باعث افزایش چندسانتیمتری اندازه پای شما می شود <br />ازاین مشکل رهایی یابید

یکشنبه, 11 مرداد,1394

سمیرا

با عرض سلام دختری 6 ساله دارم در اثر زایمان زودرس دچار بیماری سی پی شده که فقط قسمت حرکتی ان اسیب دیده است...و فقط اسیب به پاها ب خصوص پای راست وارد شده در حال حاضر قادر به راه رفتن میباشد ولی تعادل کافی ندارد و فرم راه رفتنش نرمال نیست...تشنج و بیماری خاص دیگری ندارد...این درمان برای او قابل انجام هست؟ فقطططط خوااااهشا به ایمیلم جواب رو ارسال کنید...منتظر پاسخگویی شما هستم..ممنون

یکشنبه, 11 مرداد,1394

azar

با عرض سلام و پوزش از اين بابت كه متاسفانه متوجه نمي شوم كه در حال حاضر درمان وجود دارد يا در آينده؟ پس لطفا بفرماييد مشكلم شبيه كداميك از مورد بالا است باز هم ممنون

شنبه, 10 مرداد,1394

پزشک مشاور

azar@: <br />باسلام ضمن آرزوی سلامتی برای شمادوست عزیز، سوال شما در خبرهای قبلی پاسخ داده شده است لطفابه قسمت نظرات در خبرهای قبلی مراجعه فرمایید.

شنبه, 10 مرداد,1394

پزشک مشاور

سدنا@: <br />باسلام <br />به دلیل اینکه فلج مغزی خواهر شما بعلت کاهش سطح اکسیژن (هیپوکسی) تنها بخش‌هایی از مغز شان آسیب دیده ، بنابراین اولین کار دراین مرکز درمانی انتخاب صحیح بیماران است زیرا بیمارانی که هنوز تشنج غیرقابل کنترل دارند این درمان شامل آنها نمی شودبرای کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 مراجعه کنید.

شنبه, 10 مرداد,1394

azar

با سلام عرض و خسته نباشيد.مي خواستم شرح حالي از خودم بدهم كه ايا درماني وجود دارد يا نه؟ <br />خانمي هستم 30 كه فقط از ناحيه پا چپ دچار اسيب هستم به اينصورت كه پا چپم از نظر ماهيچه و استخوان نسبت به پا ديگرم ضعيف است (از نظر قدي هم كوتاه شده) اماحركات طيبعي را به صورت ضعيف رو به بالا مي توانم انجام دهم و در انتخاب كفش سايز پا چپم به اينصورت است كه حدود1يا2 شماره بايد كوچكتر از پاي ديگرم باشد .درحال حاضر با دو عصا زير بغلي راه ميروم و در انجام كارهاي روزمره چه در خانه يا بيرون از خانه مشكلي ندارم اما اگر بخواهم با يك عصا راه بروم روي زمين صاف يا پله اي كه 3يا 4 سانت ارتفاع داشته باشد مي توانم. اما اگر بخواهم بدون عصا و يا هيچ وسيله كمكي راه بروم از ناحيه لگن خم و متمايل به سمت چپم مي شوم از پله و ارتفاع خيلي كم هم نمي توانم بالا بروم به اينصورت كه احساس مي كنم در ناحيه زير زانو مثل يك طناب كشيده شده است كه ديگر نمي توانم ارتفاع را تحمل كنم . <br />از شما خواهشمندم با اين شرح حالي كه دادم و با توجه به پيشرفت علم ايا مي توانم به راه رفتن بدون عصا يا هروسيله اي ديگر اميدوار باشم و مثل يك فرد عادي به زندگي ادامه دهم . لطفا" راهنمايي كنيد و بفرمايد دراستان فارس (يا استان ديگر)دقيقا" بايد به كجا مراجعه و چه كاري انجام دهم .پيشاپيش از لطف وزحماتتان ممنونم. <br />

شنبه, 10 مرداد,1394

سدنا

سلام خواهر من در نوزادی دچار یرقان شد وهفت ماهه دنیا آمد در دستگاه به علت بی توجهی پرستار دچار تشنج شد والان ده سالشه که نتونسته راه برود مدرسه میره ومشکل دیگر نداره ویکبار کشاله رانش عمل شد ویکبار زیر زانو وپشت پاهایش ودر اسکن مغز مشکل نداشت وچون داره میرسه به سن بلوغ راه نرفتن براش مشکله ونشستن خوردن وانجام میده ودستشویی نمیتونه بذه مثل آدم عادی باید کمکش کرد وتمام حس درد را در پاهاش حس میکنه وفزیوتراپی براش یه مدت انجام دادیم وبه علت گران بودن ساعت فزیوتراپی ادامهنداد ودر خانه ورزش میکنه آیا با توجه به گفته های شما قابل درمان است?لطفا راهنمایی کنید چون کودکه گناه داره ممنون

شنبه, 03 مرداد,1394

پزشک مشاور

یوسف ادریس صورتی@: <br />باسلام <br />برای ضایعات نخایی درمان با استفاده ازسلول های بنیادی کلینیکی نشده وهنوزدرحال بررسی روی حیوانات است وبرای این موردباید مطابق دستورپزشک معالج ایشان عمل کرد.

جمعه, 02 مرداد,1394

یوسف ادریس صورتی

سلا م من مادرم دچار باریکی نخاع شده 71سال سن دارد ودر شمال (بابل)زندکی میکند دکتر ایشان مخالف جرایی میباشد ودر حال حاضر پاهای 50درصد از کار افتاده نمی تواند خوب راه برود آیاقابل جرایی هست یا نه ویا راه درمانی وجود دارد ترا خدا کمک کنید

پنجشنبه, 01 مرداد,1394

پزشک مشاور

فریدطاهری@: <br /> باسلام <br /> سلول درمانی برای ضایعات نخاعی فعلا در حال ازمایش روی حیوانات است و نقش درمانی ندارد.

پنجشنبه, 01 مرداد,1394

فریذ طاهری

سلام ؛ من سال 92.10عمل فتق گردن انجام دادم و دوتا از مهره های گردنم مش کیج و پلاتین کار گراشتم ؛ نخاعم آسیب دیده بود و الان بعد جراحی که کردم ؛ دست راستم بی حس کامل و پای راستم بعضی مواقع بی حس میشه و کنرل ادرارمو ندارم ؛ میشه نخاع مــن ترمیم شه ؛ مرسی

پنجشنبه, 25 تیر,1394

پزشک مشاور

خلیل@: <br />باسلام <br />به پاسخ های داده شده به این خبردرقسمت نظرات مراجعه فرمایید.

ﺳﻪشنبه, 23 تیر,1394

خلیل

با سلام جناب دکتر من یک دختر 14ساله مبتلا به cp دارم میخواستم بدانم جهت مداوا چکار کنم با تشکر

دوشنبه, 22 تیر,1394

پزشک مشاور

مرتضی نوری@: <br />باسلام <br />بله بیماری cpبا استفاده ازسلول های بنیادی وارد فازکلینیکی شده وهم اکنون درحال آزمایش طرح برروی بیماران انتخاب شده است. همانطور که در خبر هم ذکر شده است مهم است که چه مریضی از نظر گروه سنی و علائم بالینی به عنوان بیمار CP انتخاب شود چون برخی از بیماران ارجاع داده شده یا CP نبودند یا خیلی از بیماران CP اختلالات خاص مثل عمل ارتوپدی یا تشنج غیرقابل کنترل داشتند. <br />بنابراین با درنظراین نکات وجهت کسب اطلاعات بیشتر به کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 مراجعه کنید.

یکشنبه, 21 تیر,1394

مرتضی نوری

با سلام خسته نباشید <br />پسر 18 ساله که cp دارد مشکل حرکتی نشستن و گفتاری دارد تشنج ندارد آیا سلولهای بنیادی کمکی می تواند در درمان پسر ما موثر باشد و من برای هرگونه آزمایشی اعلام آمادگی میکنم <br />با تشکر

چهارشنبه, 13 خرداد,1394

پزشک مشاور

باسلام <br /> تحقیقات سلول درمانی درزمینه بیماری های مربوط به سیستم عصب محیطی ازجمله تروما یاضایعات نخاعی درحال حاضر روی حیوانات قابل اجراست و نتایج درمانی خیلی خوبی هم داشته ولی هنوزواردفازکلینیکی روی انسان نشده امیدواریم دراینده ای نزدیک به این فازدرمانی هم برسیم

شنبه, 09 خرداد,1394

پزشک مشاور

شبنم@:باسلام <br />در درمان بیماری های مغز و اعصاب تحقیقات گسترده ای در حال انجام است ولی در حال حاضر سلول های بنیادی بیش از آنكه كاربرد درمانی داشته باشند، دارای جایگاه تحقیقاتی هستندو <br />باتوجه به درحال اجرا بودن این طرح شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 مراجعه کنید.

شنبه, 12 اردیبهشت,1394

حسن

مادر من 60سن دارد و از اواخر فروردین 94بعلت التهاب شدید نخاع دچار میلیت شده اند،کورتون ها و پلاسما فرز هم اثری در بازگشت حرکت دو پایش نداشته است.حس گرما و سرما الان دارد «قبلا نداشت» آيا راهی برای درمانش و بهبودی نسبی و کنترل ادرار و مدفوع وجود دارد؟ چکار باید بکنیم

شنبه, 05 اردیبهشت,1394

maryam

با سلام خواستم بدونم آيا براى درمان کوچيک شدن مخچه که به صورت ارثى هست ،سلولهاى بنيادى تو ايران شروع به کار کرده تحقيقاتشو شروع کرده ؟اگه آره در چه مرحله اي هست؟ونهايتا تا چه مدت به نتيجه ميرسه؟اگه هيچ فعاليتى شروع نکرده خواهش ميکنم به شروع کنن به خاطر دل مامانم که بچه ش داره جلو چشمش اب ميشه، تو رو خداااااااا....ممنونم اگه جواب بدين.

پنجشنبه, 03 اردیبهشت,1394

شهرزاد گرجی

salam madar man daray bimari atropic shode mikhasam ye motekhases khob moarefi konid va bebeinam darmanesh chejorie? bar asas zarbe injori shode

چهارشنبه, 02 اردیبهشت,1394

صمد قدیمی

با سلام آیا فلج اطفال با روش سلولهای بنیادی قابل درمان است؟

ﺳﻪشنبه, 25 فروردین,1394

تکتم محمدی زرومی

سلام خسته نباشی <br />دختری هستم 31ساله از 14سالکی ب بیماری میلین عرضی دچار شدم و پاهام لمس شدن و هیچ حرکتی نداشتم الان حدود 5ساله با واکر راه میرم. میخواستم ببینم آیا سلول های بنیادی برای بیماری من کاری انجام داده یا نه؟؟؟؟ <br />لطفا جوابم بدید خسته شدم ازین وضعیت....

جمعه, 29 اسفند,1393

گلناز

سلام اين بار دومه ايميل ميزنم اما جوابي نگرفتم - لطفا جوابمو به ايميلم بفرستيم چون اينجا نميتونم پيدا كنم - دختري هستم 28 ساله - 13 ساله تصادف كردم مهره هاي t5-t6 از سينه قطع نخاع شدم - اگه راهي هست حتما بهم بگين - من نميخوام راه برم فقط حسم برگرده كه كنترلمو خودم داشته باشم كافيه - تورو خدا جوابمو به ايميلم بفرستين

شنبه, 16 اسفند,1393

اسیه

با سلام میخواستم سوالی بپرسم در مورد بیماران فلج مغزی ایا برای این بیماران بیمارستان مخصوصی در تهران هست؟

چهارشنبه, 13 اسفند,1393

سامان

باسلام.من پسری ۹ساله سی پی دارم که موقع تولد براثر اسفیکسی دچار تشنج وسی پی شده است والان معلول جسمی وحرکتی شده است ایا میتوان ازطریق سلول های بنیادی به ما امیدی بدهید.با تشکر

ﺳﻪشنبه, 28 بهمن,1393

amin

سلام خسته نباشید پسرمن بیست ویک سالشه هفت ماهه بدنیا آمده هشت روز داخل دستگاه بوده، در ماه های اول متوجه بیماری شدیم و خدمت دکتر غفرانی بردیم، ایشان گفتند که سی پی میباشد تا 14 سالگی کاردرمانی و فیزیوتراپی و نیز گفتار درمانی انجام دادیم. سمت چپ بدن پسرم ضعیف تر از سمت راست میباشد، معلولیت چهار دست و پا میباشد. به مدت یکسال است بنا به نظر پزشک قرص تشنج مصرف میکند و تا به امروز هرگز تشنج نکرده است فقط برای پیشگیری این دارو تجویز شده، میخواهم بدانم بنا بر نظریات شما درمان سلولهای بنیادی روی فرزند من تاثیر گذار میباشد؟ اگر پاسخ شما مثبت است چگونه باید اقدام کنم؟ و از چه مرکز درمانی اقدام کنم و وقت بگیرم؟ با سپاس و تشکر از شما از کرج هستم

ﺳﻪشنبه, 28 بهمن,1393

مینا نصیری از کرج

سلام خسته نباشید پسرمن بیست ویک سالشه هفت ماهه بدنیا آمده هشت روز داخل دستگاه بوده، در ماه های اول متوجه بیماری شدیم و خدمت دکتر غفرانی بردیم، ایشان گفتند که سی پی میباشد تا 14 سالگی کاردرمانی و فیزیوتراپی و نیز گفتار درمانی انجام دادیم. سمت چپ بدن پسرم ضعیف تر از سمت راست میباشد، معلولیت چهار دست و پا میباشد. به مدت یکسال است بنا به نظر پزشک قرص تشنج مصرف میکند و تا به امروز هرگز تشنج نکرده است فقط برای پیشگیری این دارو تجویز شده، میخواهم بدانم بنا بر نظریات شما درمان سلولهای بنیادی روی فرزند من تاثیر گذار میباشد؟ اگر پاسخ شما مثبت است چگونه باید اقدام کنم؟ و از چه مرکز درمانی اقدام کنم و وقت بگیرم؟ با سپاس و تشکر از شما

دوشنبه, 27 بهمن,1393

مینا نصیری ازکرج

سلام اقای دکتر پسرمن بیست ویک سالشه زایمان زودرس داشتم هفت ماهه به دنیا امده هشت روزدستگاه بود درماه های اول فهمیدیم بیماره بردیم پیش دکتر غفرانی تشخیص دادن سی پی هستش تاچهارده سالگی کاردرمانی وفیزیوتراپی وگفتاردرمانی بردم گفتارش خوبه اماراه نمیره چهار دست وپاهستش سمت چپش بیشتره بنابه برنامه های شما خواستم ببینم پسرمن درمان میشه این تزریق سلولهای بنیادی روش عملکردداره البته سالها قبل پیش دکتر زالی بردم اون موقع هنوز صحبت این درمانهانبود اگرجواب شما مثبت هست چگونه باید اقدام کنم کجاببرمش چگونه وقت بگیرم

دوشنبه, 27 بهمن,1393

مینا نصیری ازکرج

سلام پسر من بیست ویک سالشه هفت ماهه به دنیا امده هشت روز دستگاه بوده در ماه هی اول فهمیدیم مشکل داره بردیم خدمت دکتر قفرانی گفتند سی پی هستش تا چهارده سالگی فیزیوتراپی کاردرمانی گفتاردرمانی انجام دادم راه نمیره سمت چپش خیلی شدیده خدمت دکتر زالی هم بردم اون موقع هنوز صحبت این درمان نبود یک ساله داروی تشنج میخوره هرگز تشنج نکرده دکتر بر حسب پیشگیری تجویز کرد گفتارش خوبه لطفا بهم بگین پسر من میتونه درمان بشه چاره دازه من اقدام کنم باید کجا ببرمش ادرس روبهم بگین ممنون

دوشنبه, 27 بهمن,1393

سمیرا

با سلام خدمت شما ... خواهرم سال 90 دچار بیماری گیلن باره شد و به طور کامل فلج شد ولی بعد از مدتی با فیزیوتراپی و کاردرمانی تونست دوباره راه بره اما نه بطور کامل ... یعنی میتونه راه بره اما تعادل کامل نداره و با اینکه تحت نظر دکتر هم هست اما دکترش میگه زمان لازمه تا تعادلش رو بدست بیاره و چند باری از خواهرم ام آر آی گرفتن و گفتن که تو مغز خواهرم یه ضایعه ای بر اثر بیماری ایجاد شده که این ضایعه با گذشت زمان امکان داره بهتر بشه و همین ضایعه هم باعث شده خواهرم تو راه رفتن تعادل کامل نداشته باشه ... میخوام بدونم آیا راهی واسه جراحی وجود داره که این ضایعه ترمیم بشه ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

دوشنبه, 27 بهمن,1393

zz

سلام دکتر جان .مادرم 1 ماهی میشه که دچار سکته مغزی شده اعصابش سر جاش نیست , حرف زدنش نا مفهومه. نمیتونه راه بره ولی با دستش خودشو میکشونه. میخواستم بدونم الان در مشهد میشه از طریق تزریق سلولهای بنیادی کاری واسش کرد؟ یا اصلا درمانی واسش هست ایشون 60 ساله هستند. ممنون میشم از راهنمایی تون

دوشنبه, 27 بهمن,1393

زکیه

سلام مادرم 1 ماهی میشه که دچار سکته مغزی شده اعصابش سر جاش نیست , حرف زدنش نا مفهومه. نمیتونه راه بره ولی با دستش خودشو میکشونه. میخواستم بدونم الان در مشهد میشه از طریق تزریق سلولهای بنیادی کاری حواسش کرد؟ یا اصلا درمانی واسش هست ایشون 60 ساله هستند. ممنون میشم از راهنمایی تون

ﺳﻪشنبه, 14 بهمن,1393

محمد موسی

با عرض سلام ادب خدمت پزشک: <br />از افغانستان به تماس شدم یک دختر 4 ساله دارم که مصاب CP است در جستجوی تداوی آن هستم زمانیکه دریک کلنیک چین مراجعه نمودم به من اطمینان تداوی داد به نظر شما آیا تداوی 100% آن وجود دارد. گرچه میدانم که سول های بنیادی تحت آزمایش است ولی با امکانات فعلی برای بهبود حالت اش تلاش مینمایم. لطفا رهنمایی نمایید تشکر.

ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1393

hosein.k

با سلام خدمت دکتر اسم من حسین کرمی از رو ستایی در استان بو شهر هست من می خواهم شرع حالی از خودم بگم من الان 33 سالمه واز توانایی راه رفتن محرومم دقیقا بطور کامل حالا12سال هست که خونه نشین شدم ولی از اول زندگیم نسبت به بقیه ضعیفتر بودم همین طور کم کم سا ل به سال پیشرفت کرد تا دیگر خانه نشینم کرد البته این را هم بگم که خواهر بزرگترم هم همین بیماری را دارد حتی از من بدتر ما پدر و مادر مان دختر عمو و پسر عمو هستند .تا حالا جسته گریخته به نزد دکتر هایی هم رفتیم اما تشخیصی درست ندادند من عاجزانه اشما می خواهم اگر می توانی به ما کمک کن . ما حاظریم هر کاری بکنیم تا حد اقل کمی را بریم البته با وجود ضعفهایی که هست دست هامان را حرکت می دهیم پاها مان را هم حرکت می دهیم ولی خیلی سخت وسنگین و اینکه ما فلج نیستیم فقط اون توانایی قدرت لام را ندارند و البطه کل بدنمان ضعیف و ناتوان است پاهایمان بیشتر . خلاصه دستم به دامنتان اگر می توا نید کمک کنید .

ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1393

حسین

با سلام خدمت دکتر اسم من حسین کرمی از رو ستایی در استان بو شهر هست من می خواهم شرع حالی از خودم بگم من الان 33 سالمه واز توانایی راه رفتن محرومم دقیقا بطور کامل حالا12سال هست که خونه نشین شدم ولی از اول زندگیم نسبت به بقیه ضعیفتر بودم همین طور کم کم سا ل به سال پیشرفت کرد تا دیگر خانه نشینم کرد البته این را هم بگم که خواهر بزرگترم هم همین بیماری را دارد حتی از من بدتر ما پدر و مادر مان دختر عمو و پسر عمو هستند .تا حالا جسته گریخته به نزد دکتر هایی هم رفتیم اما تشخیصی درست ندادند من عاجزانه اشما می خواهم اگر می توانی به ما کمک کن . ما حاظریم هر کاری بکنیم تا حد اقل کمی را بریم البته با وجود ضعفهایی که هست دست هامان را حرکت می دهیم پاها مان را هم حرکت می دهیم ولی خیلی سخت وسنگین و اینکه ما فلج نیستیم فقط اون توانایی قدرت لام را ندارند و البطه کل بدنمان ضعیف و ناتوان است پاهایمان بیشتر . خلاصه دستم به دامنتان اگر می توا نید کمک کنید .

ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1393

حسین

با سلام خدمت دکتر اسم من حسین کرمی از رو ستایی در استان بو شهر هست من می خواهم شرع حالی از خودم بگم من الان 33 سالمه واز توانایی راه رفتن محرومم دقیقا بطور کامل حالا12سال هست که خونه نشین شدم ولی از اول زندگیم نسبت به بقیه ضعیفتر بودم همین طور کم کم سا ل به سال پیشرفت کرد تا دیگر خانه نشینم کرد البته این را هم بگم که خواهر بزرگترم هم همین بیماری را دارد حتی از من بدتر ما پدر و مادر مان دختر عمو و پسر عمو هستند .تا حالا جسته گریخته به نزد دکتر هایی هم رفتیم اما تشخیصی درست ندادند من عاجزانه اشما می خواهم اگر می توانی به ما کمک کن . ما حاظریم هر کاری بکنیم تا حد اقل کمی را بریم البته با وجود ضعفهایی که هست دست هامان را حرکت می دهیم پاها مان را هم حرکت می دهیم ولی خیلی سخت وسنگین و اینکه ما فلج نیستیم فقط اون توانایی قدرت لام را ندارند و البطه کل بدنمان ضعیف و ناتوان است پاهایمان بیشتر . خلاصه دستم به دامنتان اگر می توا نید کمک کنید .

دوشنبه, 06 بهمن,1393

احسان

سلام و خسته نباشید آیا برای سلول درمانی در ضایعات نخاعی و قطع کامل نخاع در آینده امیدی هست. با تشکر

چهارشنبه, 01 بهمن,1393

مائده

باسلام. خواهرمن در5 سال پیش یراثر تصادف عصب صورتش له وفلج شده و وقتی می خندد یک طرف صورتش حرکتی ندارد.جراحان می گویند عمل حساسی است وامکان آسیب اعصاب اطراف وجود دارد وباید ریسک کنید.او الان 17 ساله است .آیاراه دیگری وجود دارد ؟خواهش می کنم راهنمایی کنید.باتشکروسپاس فراوان <br />چشم امیدمابه دستان شمادانشمندان عزیز است.

جمعه, 26 دی,1393

سميرا

با سلام ، همسر من ٤ ماه پيش در يك تصادف دچار قطع نخاع از ناحيه گردن شد و ٢ روز بعد در يك عمل جراحي براي فيكس كردن مهره هاي گردنش ٩ ساعت زير عمل بود و ٢ روز بعد بعلت ورم نخاع زياد دچار ايست قلبي شد و فوت كرد . آيا اگر عمل جراحي نمي شد او زنده مي ماند ؟ آيا توسط تزريق سلول هاي بنيادي به مرور زمان درمان مي شد ؟

شنبه, 20 دی,1393

صادق

باسلام برادرمن مدت2سال و7ماه پیش ذراثرتصادف ازناحیه گردن دچارضایعیه نخاعی شده علاوه براینکه هیچگونه حس وحرکتی ندارد قادربه تنفس طبیعی نبوده وباونتیلاتورنفس میکشد.ایاازطریق سلولهای بنیادی اورامیتوان معالجه کرد.سن40سال <br />

پنجشنبه, 18 دی,1393

فهیمه

با سلام واحترام <br /> <br />حدود 6 ماه پیش دایی اینجانب به علت مبتلا شدن به بیماری سرطان پروستات و وجود توده ای در نخاعش، نخاعش آسیب دیده است و از کمر به پایینش کاملا بی حس است،می خواستم بدونم با استفاده از تزریق سلول بنیادی امکان درمان و بهبود کامل این بیماری وجود دارد،خواهش می کنم راهنمایی کنید و بگید باید چیکار کنیم. <br />با تشکر

دوشنبه, 08 دی,1393

رضا عبدیان

سلام خدمت همه دوستان آیا مریضی آتاکسی درمان می شود

دوشنبه, 24 آذر,1393

zoheir

با سلام در تاریخ 16/8/92 دچار شکستگی مهرهl4 شدم در ابتدا کنترل ادرار و مدفوع نداشته و پاهایم را نمیتوانستم تکان بدهم بعد از یک سال میتوانم بدون عصا راه بروم و لی افتادگی مچ پا دارم و از اسپیلنت برای ثابت نگه داشتن مچ پاهایم استفاده میکنم و پاهایم ضعیف هستند در ضمن مچ پاهایم و انگشتهای پایم را میتوانم رو به پایین حرکت دهم ولی رو بالا نمیتوانم.، و دچار شکستگی هر دو پاهایم از چند قسمت شده ام میخواستم راهنمایی کنید که ایا مشکل نخاعی است و سلول بنیادی تاثیری دارد ؟ <br />ممنون از راهنماییتان

جمعه, 21 آذر,1393

محمدامین

با سلام فرزند من در سال 88 و در سن 6 سالگی براثر حادثه تصادف ضربه مغزی شد و هم اکنون پس از گذشت حدود 5 سال هنوز قادر به دیدن نیست و بینایی خور را از دست داده است ضمن اینکه قسمت چپ بدنش هنوز دچار اسپاسم است آخرین ام آر آی و سی تی اسکن که از او گرفتیم پزشکان گفتند که بخشی از سلولهای مغزش از بین رفته است.آیا سلولهای درمانی برای درمان وی ابداع شده است؟

یکشنبه, 09 آذر,1393

محمدامین

ا سلام فرزند من در سال 88 و در سن 6 سالگی براثر حادثه تصادف ضربه مغزی شد و هم اکنون پس از گذشت بیش از 6سال هنوز قادر به دیدن و راه رفتن نیست (بینایی خود را از دست داده است) ضمن اینکه قسمت چپ بدنش هنوز دچار اسپاسم است آخرین ام آر آی و سی تی اسکن که از او گرفتیم پزشکان گفتند که بخشی از سلولهای مغزش از بین رفته است.آیا سلولهای درمانی برای درمان وی هنوز ابداع نشده است؟

ﺳﻪشنبه, 04 آذر,1393

محمدحشمت

باسلام وخسته نباشید.من متولدسال 1363هستم ودرسال 84تصادف کردم وازناحیه دست چپ دچارقطعی عصب شبکه برایکال شدم وپیش دکترگوشه دوبارعمل کردم ولی دستم حرکت چندانی نداردوهمیشه دردمی کندایاروشی درسلول های بنیادی هست که برای درمان من فایده داشته باشه

پنجشنبه, 22 آبان,1393

رزا

سلام بیمار ما به علت تومور مغزی در ناحیه چپ مغز همی پلژی سمت راست شده که الان به کمک واکر راه می رود درمان فقط رادیوتراپی شده و داروهای ضد تشنج مصرف می کند آیا درمانی وجود دارد

دوشنبه, 05 آبان,1393

راضیه مهدوی

با سلام اینجانب پسری هشت ساله دارم که در نه ماهگی بر اثر نرسیدن اکسیژن به مغز دچار تشنج شد وحدود ده روز به کما رفت که بعد از ان دچار فلج مغزی شد که حتی نمی توانست یک قطره شیر راهم قورت دهد وچند سال کار درمانی هم بردم ولی هیچ پیشرفتی حاصل نشد تا سه سال پیش که با درمانهای یک دکتر حدود پنجاه درصد پیشرفت ذهنی جسمی پیدا کرد ولی تکلمش کلمه ایست وراه رفتنش نرمال نیست وپیشرفتش از این بیشتر نبوده ایا میتوان با تزریق سلولهای بنیادی مشکلات پسرم بر طرف شود حدود سه سال پیش ثبت نام کردیم ولی هیچ تماسی با ما نگرفتن

چهارشنبه, 30 مهر,1393

مرجان

سلام <br />دایی من حدود 8 سال پیش بر اثر تصادف دو تا از مهره های کمرش میشکنه و شکستگی های استخوان وارد نخاعش میشه و نخاعش دچار بریدگی های یک یا دو میلیمتری میشه ( ضایعه نخاعی ) و از ناحیه کمر به پایین هیچ حسی نداره <br />دکتر گفته بود بعد دو سال حتما حسش بر میگرده ولی 8 ساله که هیچ تغییری نکرده . دایی من خوب میشه ؟؟؟

چهارشنبه, 30 مهر,1393

مرجان

سلام <br />دایی من حدود 8 سال پیش بر اثر تصادف دو تا از مهره های کمرش میشکنه و شکستگی های استخوان وارد نخاعش میشه و نخاعش دچار بریدگی های یک یا دو میلیمتری میشه ( ضایعه نخاعی ) و از ناحیه کمر به پایین هیچ حسی نداره <br />دکتر گفته بود بعد دو سال حتما حسش بر میگرده ولی 8 ساله که هیچ تغییری نکرده . دایی من خوب میشه ؟؟؟

ﺳﻪشنبه, 29 مهر,1393

رويا

سلام خسته نباشيد من از 13 سالگي به بيماري شاركو از نوع يك مبتلا هستم افتادي مچ پا ومشكل حركتي دارم با سول هاي بنيادي راهي براي درمان اين بيماري هست با تشكر

ﺳﻪشنبه, 29 مهر,1393

مریم

سلام خسته نباشید ، من شوهرم 9 ساله پیش بدنش شروع بی حس شدن کرد از ناحیه پا و تا الان هنوز پاهاش بی حسه دکتر هم گفته خوب میشه اما نشده میخواستم بدونم ایا واقعا امیدی به خوب شدنش هست یا نه من باید کدوم دکتر ببرمش ، میشه لطفا راهنمایی کنید .

پنجشنبه, 24 مهر,1393

مختار

با عرض سلام و تشکر به خاطر زحمات شما <br />من سال 1380تصادف کردم و از ناحیه گردن مهره 7 دچار له شدگی شدید نخاع شدم <br />ایا امکان تزریق نخاع برای من وجود داره؟ <br />

دوشنبه, 21 مهر,1393

آرش

با سلام وتشکر از زحمات <br />35 ساله هستم که از کودکی مبتلا به cp شده واختلال در حرکت دارم ، که انحراف هم داشته که مورد جراحی قرار گرفته ام ، خواستم بدونم سلولهای بنیادی گزینه خوبی جهت اختلال راه رفتن وcp من میتواند باشد ،وجهت ویزیت میتوانم به مرکز رویان مراجعه کنم

ﺳﻪشنبه, 15 مهر,1393

رضا

سلام دکتر <br />من 17 سالمه که در اثر چپ کردن ماشین از ناحیه تی 12 ضایعه شدم و نخام له شد. <br />الان 6 ماه گذشته میتونم انگشت و مچ پامو تکون بدم.آیا خوب میشم؟ممنون

ﺳﻪشنبه, 01 مهر,1393

محمد تقی

باسلا پسرم در 11 ماهگی بر اثر سرما خوردگی وتب بالای 40 درجه تشنج کرد 20 روز در حالت کما بود دکترهای بیمارستان علی اصغر تشخیص دادند که در مدت درمان ویروس شیگلوز وارد خون پسرم شده واسیب زیادی به سلولهای مغز پسرم زده و سیپی شده وبعد از ترخیص از لحاظ پزشکی ماراجواب کردن ولی با پگیریهای مرتب ما درخصوص درمان پسرم خدا را شکر 60 درصد خوب شده ایا از طریق سلول درمانی پسرم سلامتیشو به دست میاره

یکشنبه, 30 شهریور,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز سلول درمانی در ضایعات نخاعی نقش درمانی ندارد.با این حال برای مشاوره و ویزیت بیمار میتوانید به مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی مراجعه کنید.

چهارشنبه, 26 شهریور,1393

فاطمه

با سلام <br />حدود يك ماه قبل يكي از نزديكانم دچار له شدگي نخاع از ناحيه گردن شده و و دست ها و پاهاش حس و حركت ندارند. <br />پزشك معالج توصيه به تزريق سلول بنيادي كرده ، ميخواستم بدونم آيا تاثيري داره و يا عوارضي نداره؟

شنبه, 15 شهریور,1393

محمدرضا

باسلام.چندسالیست از مهره های گردن c4وc5 ضایعه نخاعی هستم.وفقط دست چپم تا مچ کار میکند.یکبارهم تحت عمل پیوند سلولهای بنیادی شوان قرارگرفتم اما جواب نداد.باتوجه به عمل جراحی دکترحبوباتی در یزد که از سلولهای مزانشیمی مغز استخوان استفاده میکنند که توانستند جوان 16ساله ای را که شدیدا ضایع نخاعی گردن شده بود و حتی تنفس او بادستگاه بود پس از عمل کلیه ی اندام فلج او حتی کنترل ادرار و مدفوع برگشت.حال خواهشم این است که آیا نمیشود این عمل را داوطلبانه آقای دکتر اشرافی برای این حقیر با تمام مسئولیت مالی و معنوی اش برایم انجام دهند؟

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

اصغر عزیز <br />با سلام <br />هنوز سلول درمانی موفق به بازسازی کامل روده نشده است تا بتوان در افرادی که کلستومی دارند استفاده کرده و کلستومی آنها برداشته شود.

شنبه, 25 مرداد,1393

اصغر

باسلام وآرزوی توفیق برای تمامی دانشمندان ایران زمین .آیا برای درمان افراد مبتلابه,aprکلستومی دایمی ازطریق سلول درمانی ناکنون مطالعاتی انجام گرفته تااین افراد بتوانن به زندگی عادی بازگردند باتوجه به سیرصعودی قیمت کبسه کلستومی

دوشنبه, 13 مرداد,1393

لیلا عرب

امین عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در این زمینه سلول درمانی هنوز قابلیت درمانی ندارد و در مرحله تحقیقات است.

دوشنبه, 13 مرداد,1393

لیلا عرب

سعیده عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه علیرغم تحقیقات زیادی که در زمینه درمان ضایعات نخاعی انجام شده هنوز روش موفقیت آمیزی پیدا نشده است.شما می توانید به مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام جهت مشاوره در خصوص سلول درمانی مراجعه کنید.

دوشنبه, 13 مرداد,1393

لیلا عرب

رامین عزیز <br />با سلام <br />لطفا جهت تعیین وقت ویزیت برای کودک خود با شما ره 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان تماس بگیرید.

یکشنبه, 12 مرداد,1393

رامين

با سلام فرزند من يازده سال دارد و cp ميباشد براي انجام مراحل تزريق سلولهاي بنيادي لطفا راهنمايي كنيد

شنبه, 11 مرداد,1393

saeedeh

با سلام <br />خواهرم سه ماه پیش در اثر تصادف مهره دوازدهم کمرش شکست و قسمت شکستگی متمایل به پای چپ است ، متخصص مغز و اعصاب عملش کرده و حالا به وسیله 6 تا پیچ آن قسمت نگه داشته شده است. دکترش گفته بود نخاع آن قسمت باریک شده است و قسمت کوچکی از مهره که به صورت توده ای سیاه رنگ که در اثر ضربه کوفته شده بود، بین نخاع و داخل مهره قرار دارد که دکتر برای جلوگیری از آسیب بیشتر به نخاع آن را برنداشته و فقط نخاع را آزاد کرده است . مسئله مهم این است که از زمان تصادف تا الان خودش نمی تواند ادرار و مدفوع را دفع کند البته خودش حس میکند که ادرار یا مدفوع دارد اما نمیتواند دفع کند و برای ادرار سوند میگذاریم و برای مدفوع ملین استفاده می کنیم و خود به خود دفع میکند اما می تواند روی پاهایش به کمک عصا و کمربند راه برود ، دکترش معتقد بود که این در اثر التهاب نخاعی است و به مرور زمان درست میشود. اما در اوایل مرداد بعد از گرفتن ام آر آی جدید معلوم شد که نقطه سفیدی در نخاع قسمت عصب مثانه قرار دارد که دکترش گفت عصب مثانه را قطع کرده است و دیگر معلوم نیست خودش بتواند ادرار کند و میگفت مطمئنا کمرش خم شده که این اتفاق افتاده ، حالا دکترش و ما قطع امید کرده ایم و نمیدانیم که راهی هست که درمان شود؟ یعنی میتوان امیدوار بود که با سلولهای بنیادی بهبود پیدا کند؟ <br />لطفا راهنماییم کنید که اگر راهی هست به کجا مراجعه کنیم <br />

پنجشنبه, 09 مرداد,1393

امین

با سلام فرزند من در سال 88 و در سن 6 سالگی براثر حادثه تصادف ضربه مغزی شد و هم اکنون پس از گذشت بیش از 6سال هنوز قادر به دیدن و راه رفتن نیست (بینایی خود را از دست داده است) ضمن اینکه قسمت چپ بدنش هنوز دچار اسپاسم است آخرین ام آر آی و سی تی اسکن که از او گرفتیم پزشکان گفتند که بخشی از سلولهای مغزش از بین رفته است.آیا سلولهای درمانی برای درمان وی هنوز ابداع نشده است؟

یکشنبه, 05 مرداد,1393

لیلا عرب

فرزانه عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز سلول درمانی نتوانسته است کمک قابل توجهی به بیماران دچار ضایعه نخاعی بکند اما تحقیقات هنوز ادامه دارد.

شنبه, 04 مرداد,1393

فرزانه

با سلام <br />بیماری حدود سه ماه پیش براثر پریدن در استخر مهره ی3و4 او دچار ضایعه شد تحت جراحی قرار گرفت و قادر به حرکت نیست اما بعد از گدشت چند ماه اکنون میتواند کمی دست ها و انگشتهای پا را تکان بدهد مقداری از نخاع سیاه شده که پزشک اعلام کرده ممکن است این مقدار توانایی هم از کار بیافتد ایا درمان با سلول های بنیادی برای این بیمار موثر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پنجشنبه, 26 تیر,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه برای آتروفی مخچه درمانی وجود ندارد و سلول درمانی نیز در این زمینه فعلا به مرحله درمان نرسیده است.

پنجشنبه, 26 تیر,1393

فاطمه

با سلام فرزند من از یکسال ونیم که بود که با تشخیص پزشکک معالج آقای دکتر اشرفی دچار بیماری انتروفی مخچه شده است اکنون شش سال دارد آیا درمان دارد.ممنون

یکشنبه, 15 تیر,1393

لیلا عرب

مادر عزیز <br />با سلام <br />در پژوهشگاه رویان سلول درمانی در بیماران فلج مغزی با سن 4 تا 14 سال انجام می شود.برای اطلاع از این که آیا بیمار شما می تواند در طرح شرکت کند یا خیر با شماره 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان تماس بگیرید.

شنبه, 14 تیر,1393

یک مادر

با سلام <br />در حال حاضر برای چه نوع بیمار سی پی با چه درجه ای از سی پی و چه سنی تزریق انجام میشود؟

دوشنبه, 02 تیر,1393

پونه

با سلام. من حدود 20 سال پیش در اثر تصادف دچار ضربه مغزی شدم و همچنان در حرکت سمت چپ بدنم و همچنین در تلکمم دچار مشکل هستم. خواستم ببینم این درمان می تونه به بهبودی من کمک کنه؟

دوشنبه, 02 تیر,1393

Yazdan

باسلام وعرض ادب <br />یزدان هستم38ساله،حدود4سال پیش براثرسقوط(ازروی درخت وشکستگی مهروله شدن نخاع)ازناحیه ی مهرهt4وt5(سینه ای)دچارضایعه نخاعی(85%)شدم ودرحال حاضرپاهایم ونیزکنترل ادارنداشته وفقط ازوسط شکم بابالا حس پوستی دارم.ضمن تشکرازشماخواهشمندم بنده راراهنمایی کنیدکه آیابوسیله سلولهای بنیادی می توانم امیدواربه بهبودی باشم واگرممکنه بایدبه کجامراجعه کنم؟

چهارشنبه, 21 خرداد,1393

لیلا عرب

خبات عزیز <br />با سلام <br />برای آکاهی از این امر می توانید به مرکز تحقیقات جراحی جراحی مغز و اعصاب بیمارستان شهدا مراجعه کنید.در پژوهشگاه رویان نیز این طرح در حال اجراست اما در افرادی که کمتر از 6 ماه از سکته آنان می گذرد.

دوشنبه, 19 خرداد,1393

خبات

با سلام <br />پدر بنده حدود 18 ماه قبل سکته مغزی شدیدی داشتند، سمت راست بدن و قدرت تکلم را کاملا از دست دادند. اما با کاردمانی کمی وضع پایش بهبود پیدا کرده است. اما زبانش هیچی. <br />می خواستم از شما بپرسم آیا امکان دارد که پدر بنده تحت درمان پیوند سلولهای بنیادی قرار بگیرد؟ <br />ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید،

یکشنبه, 11 خرداد,1393

لیلا عرب

مجید عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز سلول درمانی قادر به درمان و ترمیم آسیب های شدید سیستم عصبی نمی باشد.

شنبه, 10 خرداد,1393

مجید

با سلام <br /> مدت 2سال است که بعلت تصادف کلستومی دایم شده ام ونعوذ هم ندارم که مشکل عصبی بوده وپرینه هم به طور کامل ازبین رفت است ایا این مشکل با استفاده از سلولهای بنیادی قابل رفع است یا خیر؟

شنبه, 03 خرداد,1393

لیلا عرب

مجید عزیز <br />با سلام <br />خیر.متاسفانه در این مورد سلول های بنیادی نمی تواند کمکی به بیمار شما بکند.

شنبه, 03 خرداد,1393

لیلا عرب

یاسر عزیز <br />با سلام <br />جهت اطلاع از این که آیا می توانید در طرح های تحقیقاتی ضایعات نخاعی شرکت کنید یا خیر به درمانگاه مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش یا مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی مراجعه کنید.

شنبه, 03 خرداد,1393

ياسر

با سلام و خسته نباشيد : <br /> <br />بنده در محل مهره 7 به دلديل خوردگي مهره به نخاعم فشار اومد و حتي پس از عمل تغيير مهره پاي سمت چپم بسيار سنگين شد و حالا بايد عصا دستم بگيرم . متخصان ميگويند نخاع من دچار آسيب تحت فشار شده و بخش كوچكي از سلولهاي عصبيش صدمه ديدند و از لحاظ ظاهري و عكسهاي ام آر آي نخاع من هيچگونه آسيب فيزيكي و ظاهري ندارد . آيا بنده ميتوانم از تزريق سلول بنيادين شما استفاده كنم ؟

جمعه, 02 خرداد,1393

مجید

برادرم ازسال74ابتدا پای چپ سپس دست چپ پای راست دست راست در آخر قدرت تکلم خودراازدست دادابتدادکترای مشهدمشکوک به ام اس شدندبعد هم ویلسون بعد ارثی ودرآخردکترنسبی تهرانی ورود ویروس به مغزوفاسد شدن بخش حرکتی مغز راعامل این مشکل تشخیص داده آیا ازطریق سلولهای بنیادی می توان مغز ایشان رامعالجه کرد؟ باتشکر

دوشنبه, 29 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

بهرام عزیز <br />با سلام <br />بیمار شما باید تحت معالجه و کنترل توسط جراح مغز واعصاب قرار گیرد. برای این منظور می توانید به درمانگاه جراحی مغز واعصاب بیمارستان شهدا خدمت آقای دکتر زالی یا مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خدمت آقای دکتر صابری برسید.

یکشنبه, 28 اردیبهشت,1393

بهرام

سلام خسته نباشید یه دامادی داشتیم از روی دکل دستگاه سنگ شکن یه هفته پیش افتاد و4 تا از مهره های کمرش شکست و متاسفانه قطع نخاع شد والان نمیدونیم چکار کنیم وبه کجا مراجعه کنیم وتا حالا از این اتفاقا ندیدیم در صورت امکان راهنماییم کنید .ممنونتان میشم

یکشنبه, 28 اردیبهشت,1393

بهرام

سلام خسته نباشید یه دامادی داشتیم از روی دکل دستگاه سنگ شکن یه هفته پیش افتاد و4 تا از مهره های کمرش شکست و متاسفانه قطع نخاع شد والان نمیدونیم چکار کنیم وبه کجا مراجعه کنیم وتا حالا از این اتفاقا ندیدیم در صورت امکان راهنماییم کنید .ممنونتان میشم

جمعه, 26 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

آی سان عزیز <br />با سلام <br />جهت اطلاع از این که بیمار شما می تواند در طرح های سلول درمانی قرار گیرد یا خیر به درمانگاه مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش یا مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی مراجعه کنید.

جمعه, 26 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

مجتبی عزیز <br />با سلام <br />جهت اطلاع از این که می توانید در طرح های سلول درمانی قرار گیرید یا خیر به درمانگاه مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش یا مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی مراجعه کنید.

جمعه, 26 اردیبهشت,1393

مجتبی

سلام. <br />من میتونم برای ازمایشهای اسیب نخاعی داوطلب بشم؟

جمعه, 26 اردیبهشت,1393

ای سان

salam madare man dar asare tir andazi dochare hadeseye nokhaeii shoode <br />va doctoorha goftan nokhash ghat nashoode vali tavanaee rah raftan ra nadaran faght angooshthaye pashh ra tekoon mide be nazare shooma mishe karii kard baraSH

پنجشنبه, 25 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

افسانه عزیز <br />با سلام <br />لطفا برای ویزیت فرزند خود از کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان با شماره 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

پنجشنبه, 25 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />باید بیمار شما توسط متخصصین مغز و اعصاب بررسی شود و از این سایت ما نمی توانیم در مورد تشخیص یا درمان بیمار قضاوتی داشته باشیم.

چهارشنبه, 24 اردیبهشت,1393

فاطمه

در ضمن طی ازمایشات گفتند نه ام اس هست نه ویلسون خود دکترها هم نمیدونن چیه فقط گفتن احتمالا علت بیماری ویروس بوده که باعث ایجاد پلاک مغزی شده خواهشا کمک کنید ایا ممکن عقلش کاملا از دست بده؟ الان از نظر هوشی و حافظه کم شده و فراموشی هم داره و توانایی درست راه رفتن و قدرت تکلم را هم داره از دست میده ایا راهی هست 30 سالش هست ایا ممکن بشه براش کاری کرد یا نه هر پزشکی میریم یا میگه نمیدونم یا کلی ازمایش میده و اخرشم متوجه نمیشه

ﺳﻪشنبه, 23 اردیبهشت,1393

afsane karimi

سلام <br />الان که دارم این مطلب مینویسم اشک تو چشام جمع شده <br /> <br />خیلی خوشحالم که تو این شب عزیز انقد خوشحالم <br />تشکر میکنم از زحمات شما <br />بسر منcpخفیف داره از نظر حرکتی خوبه همه کاراش رو خودش انجام میده <br />از نظر تکلم وشکل ظاهری هیچ مشکلی نداره بسیار باهوش وزرنگ <br />این من نمیگم رتبه های المبیادیش میگن همیشه نفرائل بین بچه های معمولیه <br />مشکل بسرم تو دستاو باهاش کمرشم قوس شدیدی داره <br />باش رو زمین میکشه <br />با این حال بیحال تنبل همیشه خستس ورزش میکنه میدوه ولی همیشه مثل ادمای خستس <br />ام آر آی گرفتیم یه قسمتی از مغزش لکه های سیا داره <br />میخواستم بدونم شما میتونید به بسرم کمک کنید تا بتونه تعادل داشته باشه هر کی بهش میخوره با کوچکترین ضربه نقشش زمین میشه کمک کنید عرشیا امسال میره بنجم دعاش همیشه اینه که خوب شه با تشکر <br />This comment will not appear until it have been approved <br />

دوشنبه, 22 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />پلاک مغزی علل مختلفی دارد.لطفا نام بیماری خود را بنویسید.

شنبه, 20 اردیبهشت,1393

فاطمه

سلام خسته نباشید اگر کسی به واسطه پلاک های مغزی سلول های مغزی در حال تخریب شدن باشه با سلول درمانی می شود کاری کرد یا اصلا درمانی دارد یانه؟ ممنون

دوشنبه, 15 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

مجتبی عزیز <br />با سلام <br />متلاسفانه در حال حاضر جز درمان دارویی و فیزیوتراژی درمان قطعی شناخته شده ای وجود ندارد.سلول درمانی نیز در مرحله تحقیق است.

دوشنبه, 15 اردیبهشت,1393

مجتبی

سلام و خسته نباشید <br />من حدودا 2سالو نیم دچار ضایعه نخاعی گردنی شدم.الان سمت چپم یه کم حس دارم،کف پا دست میکشن متوجه میشم. <br />دستامم نیمه کار میکنه <br />ایا راه درمانی هست؟ <br />ممنون

پنجشنبه, 04 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

با سلام <br />در این زمینه در پژوهشگاه رویان کاری انجام نمی شود.

پنجشنبه, 04 اردیبهشت,1393

محمدی

برادری دارم که در اثراستفاده از قرص اکس دچار اسیب مغزی شده و الان داروی مغز و اعصاب استفاده میکند ایا با سلول درمانی قابل درمان است

چهارشنبه, 27 فروردین,1393

لیلا عرب

طیبه عزیز <br />با سلام <br />احتمالا فرزند شما دچار فلج مغزی است.جهت ثبت نام برای طرح تحقیقاتی که به زودی در پژوهشگاه رویان انجام خواهد شد با تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

چهارشنبه, 27 فروردین,1393

طیبه حاجی ابادی

سلام یاسمن پره ترم 28 هفته اسفند 89.اکنون فقط چهاردست وپا میکند ومیتواند بنشیند.مشکل ذهنی ندارد.فقط مشکل حرکتی دارد اسپاستیک میباشد ایا سلول درمانی روش مناسبی برای یاسمن است؟

پنجشنبه, 21 فروردین,1393

لیلا عرب

سارای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز برای بیماری شارکوت ماری توث سلول درمانی نقش درمانی ثابت شده ای ندارد.

پنجشنبه, 21 فروردین,1393

لیلا عرب

مجید عزیز <br />با سلام <br />امروزه در نقاط مختلف دنیا برای ضایعه نخاعی در حال تحقیقات سلول درمانی هستند ولی هنوز نتوانستند به عنوان درمان از این روش استفاده کنند و بهبودی ایجاد شده در حد باز گشت کامل توانایی های حسی و حرکتی نیست. مرکزی که شما در امریکا نام بردید مورد شناخت ما نمی باشد و اطلاعی از نوع کار آنها در دست نیست. <br />

چهارشنبه, 20 فروردین,1393

مجيد

سلام <br />من 25 سالمه درر 17 سالگي در اثر تصادف دچار له شدگي شديد نخاع شدم در عمل اوليه دكتر صبوري در اصفهان بدون اينكه در رفتگي مهره ها را جا بياندازه كمر منا فيكس كرد بعد از دوسال كه متوجه شديم وتهران مجددا عمل كردن توانستم بنشينم و خيلي بهتر لشدم ولي گفتن دوره طلاي ترميم از من گرفته شده و دير متوجه شدم حال در اصفهان پزشكي پيدا شده و ميگويند با همكاري پزشكان آمريكايي سلولهاي مغز استخوان پيوند ميزنند بنده ثبت نام كردم البته اين عمل در بيمارستان دولتي انجام ميشه لطفا در اين ضمينه بنده را بيشتر راهنمايي فرمايد

ﺳﻪشنبه, 19 فروردین,1393

سارا

با سلام من دختر 9 ساله ای دارم که ار 4 سالگی دچار بیماری شارکوماری توث شده والان نمی تواند خوب راه برود ودکتر ها می کوییند بیماریش پیش رونده است میخواستم بدونم میتونم از سلولهای بنیادی برای متوقف کردن بیماریش استفاده کنم لطفا پاسخ مرا بدهید این پندمین باری است کهبرای شما می نویسم <br />

یکشنبه, 17 فروردین,1393

لیلا عرب

سرور عزیز <br />با سلام <br />تحقیقات مختلفی برای ترمیم عصب در حال انجام است ولی هنوز به موفقیت درمانی نرسیده است.

یکشنبه, 17 فروردین,1393

لیلا عرب

سرور عزیز <br />با سلام <br />تحقیقات مختلفی برای ترمیم عصب در حال انجام است ولی هنوز به موفقیت درمانی نرسیده است.

یکشنبه, 17 فروردین,1393

سرور

با سلام و خسته نباشید <br />خواهر بنده بصورت مادر زادی دچار بیماری "مننگومیوسل" میباشد و بواسطه این بیماری پای راست ایشان از مچ پا به پایین بی حس است که منجر به ضعیفو لاغر شدن پا شده است، علاوه بر این پای راست از پای چپ چند سانت کوتاهتر بود که سالها پیش با دستگاه ارتوفیکس در پای ایشان توسط مرحوم دکتر مولوی برطرف شد و به سبب کشیده شدن پا روی زمین بخاطر فلجی، پا از زانو به سمت بیرون منحرف شده است. درخواست بنده از شما بزرگواران این است که بفرمایید برای ترمیم عصب در این بیماری امیدی است و تحقیقی صورت گرفته یا خیر؟ اگر راهی هست باید به گجا مراجعه کنم؟ <br />با تشکر

جمعه, 15 فروردین,1393

لیلا عرب

محمد عزیز <br />با سلام <br />این بیماری دارای زمینه ژنتیکی است.متاسفانه تا زمانی که ژن معیوب اصلاح نشود درمان این بیماری ممکن نیست و سلول درمانی به تنهایی نمی تواند درمان کننده باشد.امیدواریم محققین در عرصه علم ژنتیک بتوانند در این زمینه به موفقیت برسند.

یکشنبه, 25 اسفند,1392

لیلا عرب

نادر عزیز <br />با سلام <br />در زمینه آسیب مغزی یا TBI تحقیقات زیادی انجام شده است که تا حدی توانایی سلول های بنیادی را در ترمیم آسیب ها نشان می دهد ولی هنوز به عنوان روش درمانی معرفی نشده است و ابهامات زیادی هنوز وجود دارد.

یکشنبه, 25 اسفند,1392

نادر

با سلام <br />در سال 1370 تصادف کرده ودچار ضربه مغزی شدیدی شدم ومدت زمان 48 روز در کما بودم بعد از هوشیاری نیمه چپ بدنمدچار اسپاسم عضلانی میشه البته تاحالا بهبودی زیادی از طریق فیزیوتراپی بدست آوردم ولی باز هم در عملکرد نیمه چپ بدنم دچار مشکل هستم میخواستم ببینم آیا از روش فوق میشه کمکی به من صورت بگیره.

جمعه, 23 اسفند,1392

لیلا عرب

محسن عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در زمینه ضایعات نخاعی هنوز تحقیقات سلول های بنیادی به نتایج درمانی نرسیده است.با این حال می توانید به مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی مراجعه کنید.

پنجشنبه, 22 اسفند,1392

محسن

با عرض سلام و احترام <br /> <br />1392/12/22 <br />.مادر بنده 45 روز پیش بر اثر تصادف مهره t12 شکسته و اسیب شدید نخاعی شده و بعد از عمل جراحی که 38 روز پیش انجام شده مهرخ فیکس شده ولی هیچ اثری از بهبودی دیده نشده ایا میشود با روش سلول های بنیادی امیدوار بود

چهارشنبه, 21 اسفند,1392

لیلا عرب

رضا عزیز <br />با سلام <br />ترمیم خود به خودی بافت عصبی بسیار کند است و معمولا منجر به بهبودی کامل نمی شود به همین دلیل است که از سلول های بنیادی برای ترمیم کمک گرفته می شود.در این زمینه نیز در دنیا تحقیقاتی انجام شده است که البته به منزله درمان نیست ولی فعلا در پژوهشگاه رویان طرحی در این زمینه وجود ندارد.

چهارشنبه, 21 اسفند,1392

رضا

سلا.پدر من درحین عمل چشم هایپوکسی شدبعد از 3روز ازکما بیرون آمد مشخص شد مخجه آسیب دیده الان بعد از گذشت 21 ماه خیلی پیشرفت داشته فقط ازنظر تکلم و تعادل در راه رفتن مشکل داره میخام ببینم آیا با کمک سلولهای بنیادی میشه امیوار به ترمیم مخچه بود؟

دوشنبه, 12 اسفند,1392

لیلا عرب

ح-ر عزیز <br />با سلام <br />البته در این زمینه تحقیقات انجام شده است اما این که در حال حاضر در کدام مرکز تحقیقاتی درکشور در جریان است اطلاعی در دست نیست.

دوشنبه, 12 اسفند,1392

ح-ر

با سلام.آیا در حال حاضر در مورد ناشنوایی(کم شنوایی) حسی- عصبی تحقیقاتی در حوزه سلول های بنیادی انجام شده یا نه؟در صورتی که جواب مثبت باشه باید به کجا مراجعه کرد؟

دوشنبه, 12 اسفند,1392

لیلا عرب

ماهور عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه تا کنون هیچ روش قطعی برای درمان ضایعات مغزی و نخاعی شناخته نشده است و فعلا تمام تلاش محققین است که بتوانند بهترین نوع سلول و موثرترین روش پیوند سلول را پیدا کرده تا بالاترین میزان ترمیم را در بافت عصبی ایجاد کنند.

شنبه, 10 اسفند,1392

ماهور

سلام عذرمیخوام بااطلاعاتی ک شمادراین مواردداریدلطفابگیدباروش دیگه ای راه درمان دراین موردوجودداره؟

شنبه, 10 اسفند,1392

لیلا عرب

ماهور عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در این دیگر با سلول درمانی نمی توان کاری برای ایشان انجام داد.

جمعه, 09 اسفند,1392

ماهور

سلام.خاله ی من به طورمادرزادی دچارcpهستش و43سالشه به ی دکترمغزواعصاب مراجعه کرد.دکترگفت براثرمتابولیک نصفه مغزش درگیره میخواستم بدونم ازطریق تزریق سلولهای بنیادی میشه درمانش کرد؟

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />در پژوهشگاه رویان جهت cp ثبت نام انجام می شود تا طرح تحقیقاتی سلول درمانی در سال 93 آغاز شود.اما در رزمینه ضایعه نخاعی فعلا کاری انجام نمی شود.همچنین در زمینه MS,ALS نیز طرح تحقیقاتی در جریان است.

دوشنبه, 05 اسفند,1392

فاطمه

با سلام با کلینیک نورولوژی رویان تماس گرفتیم ولی پذیرش نمیکنند فقط بیماران ام اس پذیرش میکنند

دوشنبه, 05 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />ابتدا باید تشخیص بیماری دقیقا مشخص شود.برای تعیین وقت ویزیت از کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان با تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

یکشنبه, 04 اسفند,1392

فاطمه

با سلام همسرم 29 سال دارد سالم بود ناگهانی گفت انگشتانم بیحس هست بعد از چند روز نتوانست خوب راه برود قدرت تکلم خوبی ندارد وابریزش اب دهان دارد دکترهای زیادی رفتیم هیچ کس تشخیصی ندادند فقط هر چند وقت یکبار کورتون میزنند جدیدا دکتری گفته سلول های مغزی همسرم تخریب شده وامپول سربرو لیزین داده به نظر شما با تزریق سلول های بنیادی خوب میشه اصلا این کار انجام میشه یا نه پیشنهاد شما چیست؟

یکشنبه, 04 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />امیدواریم طرح تحقیقاتی سی پی که در پژوهشگاه رویان انجام خواهد شد به نتایج خوبی دست پیدا کند تا در افرادی با سن شما نیز بتوان از این روش بهره برد.فعلا شما با کاردرمانی و فیزیوتراپی می توانید به خود کمک کنید.

جمعه, 02 اسفند,1392

مهسا

باسلام من 20 ساله هستم و دچار cp خفیفم و یه دست و یه پام درگیر هست که دستم بیشتر از پام مشکل داره و واقعا این وضع خسته کننده <br />است میخواستم بدونم راه حلی برایش وجود دارد آیا با سلول های بنیادی کاری از پیش میتوان برد

پنجشنبه, 01 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />بله، احتمال بهبودی و کاهش علائم به تدریج وجود دارد.البته به دلیل آسیب نخاع ممکن است برخی از علائم باقی بماند ولی در طول زمان به دنبال ترمیم طبیعی بافت عصبی شدت علائم کاهش می یابد.

دوشنبه, 28 بهمن,1392

بهنام

با عرض سلام من دربین مهره 10و11دچاراسیب نخاعی شده بودم که انگشت پایم بیحس شده بودونمتونستم خوب راه برم بعد ازعمل میتونم روی پابایستم وراه برم اما هنوز کمی بیحسسی درپاهایم وجود دارد وعضلات پایم میکشد ودرد هم دارد از روی عمل 80روز میگذرد ایا نمکان بهبود من وجود دارد یا همینطور میمانم. باتشکر

شنبه, 26 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />مرحله شوک نخاعی که حدودا 10 روز است باید بگذرد و سپس علائم به تدریج تثبیت می شودکه متاسفانه در حال حاضر سلول درمانی موفق به بازگشت علائم حسی و حرکتی بیمار در حدی که بتواند موثر باشد نشده است.

شنبه, 26 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />مرحله شوک نخاعی که حدودا 10 روز است باید بگذرد و سپس علائم به تدریج تثبیت می شودکه متاسفانه در حال حاضر سلول درمانی موفق به بازگشت علائم حسی و حرکتی بیمار در حدی که بتواند موثر باشد نشده است.

شنبه, 26 بهمن,1392

محسن

با سلام مادر من حدود 20 روز پیش در اثر سانحه تصادف مهره t12 کمری ان شکسته و باعث اسیب شدید طناب نخاعی گردید بعد از عمل جراحی که حدود 2 هفته پیش انجام گردید ولی پزشکان می گویند فقط زمان می تواند درصد بهبودی را مشخص کند . لطفا بفرمایید زمان و علایم بهبودی به چه صورت می باشد ؟ و چه اندازه میتوان به تزریق سلول های بنیادی امیدوار بود ؟ با تشکر

یکشنبه, 20 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه هنوز آسیب های نخاعی با سلول درمانی قابل درمان نیست اگرچه تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده و همچنین در حال اجراست.ما هیچ مرکزی را در خارج از کشور معرفی نمی کنیم زیرا با مرکزی همکاری نداشته و تکنیک و کیفیت کار آنها بر اساس استاندارهای دنیا اطلاعی ندازیم.

یکشنبه, 20 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />در این زمینه اطلاعی در دست نیست.

یکشنبه, 20 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />به دنبال التهاب نسج مغز در اثر ویروس هرپس سلول های عصبی مغز آسیب دیده و از بین رفتند،به طور طبیعی ترمیم انجام می شود ولی چون سرعت آن بسیار کند است معمولا تغییرات چندانی در وضعیت بیمار دیده نمی شود.در خصوص آسیب مغزی کودوک شما متاسفانه سلول درمانی نمی تواند اثرات زیادی در بازگشت ضایعات ایجاد شده باشد و در پژوهشگا رویان در این زمینه طرحی وجود ندارد.

یکشنبه, 20 بهمن,1392

مجید قربانی

سلام جناب آقای دکتر <br />بنده، مجید قربانی ساکن تهران میباشم،مدت یکسال پیش برادر زاده 4ساله <br />من(پسر) پس از ابتلا به یک مورد شبه سرماخوردگی ، در عرض 10 روز تکلم خود <br />را از دست دادند ، با مراجعه به بیمارستان کودکان با تشخیص وجود ویروس <br />هرپس و بیماری آنسفالیت هرپسی بستری گردیدند، به دلیل ضعف شدید و بیماری <br />پس از 4 روز به کما رفته و پس از 2روز به هوش آمدند لیکن علاوه بر <br />ناتوانی در تکلم ، قدرت بلع و شنوایی خود را نیز از دست دادند ، با <br />مراجعات مکرر به دکتر های مغز و اعصاب تا کنون ، علاوه بر اینکه قدرت بلع <br />ایشان اندکی بهبود یافته است بهبود دیگری در خصوص شنوایی و تکلم ایشان <br />حاصل نگردیده است ، با توجه به مراجعه به دکتر منشوری ایشان فرمودند که <br />با پزشکان دست اندرکار تماس گرفته و در خصوص امکان استفاده از سلولهای بنیادی در درمان <br />ایشان با شما مشورتی داشته باشیم ، خواهشمندم در صورتی که امکان <br />استفاده از سلولهای بنیادی در درمان ایشان وجود داشته باشد ، در خصوص <br />نحوه ادامه درمان ، مخارج مربوطه و مدت درمان ایشان بنده را راهنمایی <br />فرمائید. با تشکر قربانی <br />

یکشنبه, 20 بهمن,1392

amin

سلام فرزند من بدلیل حادثه تصادف دچارtbiمی باشد(حدود5سال) برای درمان یا نام نویسی جهت درمان به کجا می بایست مراجعه کنم؟ممنون

شنبه, 19 بهمن,1392

ياسر

با سلام . <br />بنده كاملا سالم بودم و هيچگونه مشكلي نداشتم . ناگهان حس كردم پاهايم مخصوصا پاي سمت چپم سنگين شده است و هر رور سنگينتر ميشود پس ار مراجعه به متخصصين خوردگي مهره 7 از بالا را نشخيص دادند كه مهره بر اثر خوردگي به نخاع فشار آورده بود . پس از انجام عمل جراحي و تعويض كامل مهره باز هم سنگيني پاهايم ادامه پيدا كرد كه به گفته متخصصين تقريبا { 13% } از نخاع من آسيب ديده . براي تزريق سلولهاي بنيادين من بايد به كجا مراجعه كنم ؟ <br /> در صورت نبودن امكان تزريق سلولهاي بنيادين نخاعي در ايران لطفا مرا راهنمايي كنيد كه در آمريكا كدام نهاد يا بيمارستان اين سلولها را تزريق ميكنند تا به آنجا مراجعه كنم ؟ <br /> <br />

پنجشنبه, 17 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />فرزند شما دچار TBI:traumatic brain injury است که مطالعات زیادی در اسن زمینه در خصوص سلول درمانی انجام شده است که نتایجی را نیز به دنبال داشته است ولی هنوز به عنوان درمان کارآمد یا قطعی مطرح نمی باشد.

چهارشنبه, 16 بهمن,1392

امین

سلام فرزند من در سن 6 سالگی بر اثر حادثه تصادف دچار ضربه مغزی شد و مدت 40 روز در کما بود و عوارضی که از این حادثه بجا ماند متاسفانه از دست دادن بینایی (حدود90درصد)و مشکلات حرکتی سمت چپ شد(سمت راست ضربه خورد) ضمن اینکه بخوبی و به تنهایی قادر به راه رفتن نیست آخرین ام آر آی و سی تی اسکن که در تابستان سال جاری از سر وی گرفتیم پزشکان متخصص اظهار داشتند که مشکل عصب بینایی ندارد و بخشی از سلولهای عصبی مغز او از بین رفته است آیا راهی برای درمان فرزندم از طریق سلولهای بنیادی یا روشی دیگر وجود دارد آینده را چگونه می توان پیش بینی کرد؟ممنون

یکشنبه, 06 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />تشخیص کودک شما چیست؟ چنانچه فلج مغزی باشد می توانید با آقای دکتر زالی یا دکتر اشرافی در درمانگاه مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش مشورت کنید.

یکشنبه, 06 بهمن,1392

بهرام

با سلام پسر بچه 5 ساله ای دارم که از شش ماهگی دست و پاهایش سیخ و سفت شد در حال حاضر که 5 سال دارد از شش ماهگی تعقیر در او دیده نشده است از نظر هوش و هواس حواس پنج گانه مشکلی ندارد ولی متاسفانه نه میتواند بنشیند و نه راه برود این سفتی که وجود دارد مانع از حرکت طبیعی شده است لذا از پزشکان محترم خواهشمند است و درخواست یک نوبت ویزیت از ان مرکز دارم در صورتی هم دارای اطلاعاتی جهت بهبود درمان دارید دریغ نکنید با تشکر

یکشنبه, 29 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />بله باید به درمان امیدوار بود زیرا تمام این تحقیقات برای دستیابی به درمان بیماران است و اگر چه ممکن است دستخوش زمان باشد اما بالاخره به نتایج درمانی خواهد رسید.

پنجشنبه, 26 دی,1392

علی اکبر معمر

سلام <br />امکان دارد که طی این تحقیقات درمانی وجود داشته باشد؟

پنجشنبه, 26 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />طرح سلول درمانی دانشگاه یزد یک طرح تحقیقاتی است و نتایج آن هنوز مشخص نمی باشد و اصلا به معنی درمان شدن ضایعه نخاعی نمی باشد.

چهارشنبه, 25 دی,1392

علی اکبر معمر

سلام <br />من 4سال است که از ناحیه گردنی قطع نخاع شده ام اما طی یک خبر در سایت خبرنگاران نوشته بود دکتر حبوباتی از دانشگاه علوم پزشکی یزد توانسته اند این بیماری را درمان کنند اگر حقیقت داشته باشد میتوان امیدوار بود چه موقع برای درمان اعلام میکنند. <br />با تشکر فراوان

جمعه, 20 دی,1392

احمدی

آقای به اصطلاح دکتر بجای اینکه حرف مفت بزنی یه کم دانشت را به روز کن

چهارشنبه, 18 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />فعلا در زمینه ضایعات نخاعی در پژوهشگاه رویان کاری انجام نمی شود.

چهارشنبه, 18 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />در تخریب شدید مفصل (لگن،زانو)که نیاز به گذاشتن پروتز باشد سلول درمانی کمک کننده نیست.

ﺳﻪشنبه, 17 دی,1392

narges

با سلام.مفصل لگن (هیپ) من از بین رفته و باید جراحی کنم و پروتز بذارم میخواستم ببینم میتونم سلول درمانی بکنم؟درمان با سلول بنیادی وجود داره؟

دوشنبه, 16 دی,1392

الهام

سلام خانمی 25ساله هستم 4 سال پیش در اثر سانحه رانندگی مهره t12 کمرم شکست و نخاعم آسیب دیداوایل هیچ حس و حرکتی نداشتم به مرور حسم برگشت الان با 2عصا راه میروم.آیا میوانم از سلولهای بنیادی در بیمارسان شمابرای بهبود وضعیتم استفاده کن؟؟؟/؟؟

ﺳﻪشنبه, 10 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />به دنیال آسیب نخاع در محل آسیب کیست تشکیل می شود و سپس از بین رفته و در محل آن حفره ایجاد می شود که ناشی از بین رفتن بافت نخاع است با این حال یک مشاوره با جراح مغز و اعصاب داشته باشید.

ﺳﻪشنبه, 10 دی,1392

karim

سلام در 15مهر تصادف وحشتناکی رخ داد ومنجربه صایعی نخاعی شد مهره 6و7 شکست ونخاع پرس شده عمل خوب انجام شد به یاری خداوند تبارک وتعالی جرکت دست وپا وگردن را به دست آورد وای جدیدا دکتر معالجه در ام آرآی در نخاع کیست آبکی دیده میشود ولی باعث قطعی کامل نشده لطغا رهنمودهای لازم ارائه کردد با نهایت تشکر.

شنبه, 07 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />هنوز سلول درمانی موفق به درمان ضایعات نخاعی نشده است و هعلا تحقیقات گوناگونی در این خصوص در جریان است که امیدواریم به نتایج مثبتی برسد.

شنبه, 07 دی,1392

حسام

با سلام من در سانحه تصادف دچار ضایع نخاعی شذید سینه ای شده ام ایا کمکی می توانید به من بکنید لطفا جواب بدهید

دوشنبه, 02 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />تحقیقات سلول درمانب برای ترمیم عصب در آسیب های متعدد در حال انجام است ولی متاسفانه هنوز سلول درمانی به عنوان روش اثبات شده در درمان اختلالات ناشی از قطع یا آسیب عصب شناخته نشده است و مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

دوشنبه, 02 دی,1392

الناز

با سلام من بیماری هستم که در اثر تصادف دچار قطع عصب دست از نخاع شده ام و یکسری اعمال جراحی پیوند عصب بر روی دست راست بنده انجام شده است که از پا وقفسه سینه ام عصب گرفته شد، والان یکسال است که این اعمال بر بنده انجام شده و فعلا هیچگونه حرکتی در دست بنده نیست آیا راهی برای درمان دست بنده از طریق سلولهای بنیادی وجود دارد یا خیر؟

دوشنبه, 25 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />بر اساس یافته های نورولوژیک در بالین بیمار cp و محل درگیری مغز cp به انواع گوناگونی تقسیم می شود.یک نوع آن آتاکسیک است که کودک دارای حرکات آتاکسیک در در اندام می باشد. توضیح این امر نیاز به زبان پزشکی دارد که ممکن است قابل درک نباشد.

یکشنبه, 24 آذر,1392

amir

با سلام مجدد با بررسی هایی که انجام دادم ممکنه فلج مغزی اتاکسی باشه و لطفا اگر میشه علائم این بیماری بیان کنید با تشکر

پنجشنبه, 21 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />گاهی علت درگیری های عصبی یا عضلانی یا عصبی-عضلانی نامشخص است و به عنوان نورومیوپاتی های ایدیوپاتیک نامیده می شوند.به هر حال شما باید با نورولوژیست ها مشاوره کنید.می توانید با دکتر شهریار نفیسی در بیمارستان شریعتی یا دکتر مهدی وحید دستجردی در بیمارستان بوعلی مشورت کنید.

پنجشنبه, 21 آذر,1392

amir

با سلام برادرم دجار ضعف عضله میباشه و در نوشتن مشکل داره و در راه رفتن تعادل نداره و ما دکتر بردیمش و سی تی اسکن و نوار عضله گرفتن و هبچ مشکلی نداره و این از نظر درسی هیچ مشکلی نداره وبه نظر شما باید چه کار کرد ممنون میشم راهنمایی کنید باسپاس

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

Amin@ <br />با سلام <br />در زمینه آسیب های تروماتیک مغز در دنیا مطالعات بسیاری در زمینه سلول درمانی انجام شده است که نتایج مثبتی هم به دنبال داشته است.ام فعلا در پژوهشگاه رویان طرحی در این زمینه وجو ندارد.فعلا با در مان های داروئی و کاردرمانی بیمار را کنترل کنید.

جمعه, 15 آذر,1392

امین

با سلام فرزند من در سال 88 و در سن 6 سالگی براثر حادثه تصادف ضربه مغزی شد و هم اکنون پس از گذشت حدود 5 سال هنوز قادر به دیدن نیست و بینایی خور را از دست داده است ضمن اینکه قسمت چپ بدنش هنوز دچار اسپاسم است آخرین ام آر آی و سی تی اسکن که از او گرفتیم پزشکان گفتند که بخشی از سلولهای مغزش از بین رفته است.آیا سلولهای درمانی برای درمان وی ابداع شده است؟

جمعه, 07 تیر,1392

لیلا عرب

با سلام
در بیماری فلج مغزی پیوند سلول های بنیادی در پژوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان شهدای تجریش انجام شد که نتیج خوبی را به دنبال دشت.اما به دلایل مشکلاتی فعلا طرح متوقف شده است.شما می توانید برای ثبت نام و قرار گرفتن در لیست انتظار برای سلول درمانی آتی با شماره تماس 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

جمعه, 07 تیر,1392

محمد باقر

سلام فرزندی چهار ساله دارم که بدو تولد cpشده آیا پژوهشگاه رویان درمانی برا فرزندم داره اگه داره چطور به این مرکز معرفی شوم ممنون

شنبه, 14 اردیبهشت,1392

لیلا عرب

با سلام
در پژوهشگاه رویان در زمینه سلول درمانی در آسیب نخاعی طرحی وجود ندارد.در صورت آغاز طرح از طریق همین سایت اعلام می کنیم.

یکشنبه, 08 اردیبهشت,1392

پگاه

با سلام و احترام
اینجانب دختر 29 ساله در تاریخ 88/12 ابتدا قسمت سمت راست بدنم کرخت شده و بعد سمت چپ بدنم به حالت لمس در آمد و به فاصله چند ساعت از ناحیه گردن به پایین بی حس و فلج شدم. پس از تهیه عکس MRI پزشک معالج (دکتر آبادیان) تشخیص بیماری میلیت عرضی از ناحیه C4 تا C6 نخاعی را دادند و تزریق پریدنیزولون را تجویز نمودند و روند بهبودی اینجانب پس از گذشت یک ماه شروع شد و با گذشت شش ماه از شروع بیماری نیمه چپ کاملا خوب شده و دست راست حدوداً 80% بهبود یافته لیکن همچنان با گذشت 38 ماه از شروع بیماری پای چپ و سیستم دفع دچار مشکل اساسی می باشم. لطفاً اگر چنانچه در موسسه رویان یا سایر مراکز درمانی برای درمان اینجانب می توان کاری انجام داد مرا مطلع سازید بی نهایت سپاسگزار شما می شوم.

یکشنبه, 08 اردیبهشت,1392

لیلا عرب

با سلام
لطفا برای تعیین وقت با شماره 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

چهارشنبه, 04 اردیبهشت,1392

حمید

باسلام واحترام
به استحضار میرساند اینجانب فرزندی 7 ساله دارم که بدلیل داشتن cp خفیف توانای انجام امور ظریف بصورت مستقل را ندارد ولی قادر به راه رفتن وصحبت تقریبا واضح است در مشهد قبلا تحت نظر خانم دکتر اشرف زاده بوده اند . ودر حال حاضر کاردرمانی وگفتار انجام میدهد . هیچ عمل جراحی انجام نداده ایم چون به تشخیص پزشکان نیاز نبود است . درخواست یک نوبت ویزیت را از آن مرکز دارم .پیشاپیش از همکاری وراهنمایی شما سپاسگذارم .
با تشکر

ﺳﻪشنبه, 05 دی,1391

لیلا عرب

پاسخ این سئوال قبلا داده شده است.پیوند سلول بنیادی در پژوهشگاه رویان در ضایعه نخاعی فعلا در نمونه حیوانی در دست تحقیق است.

یکشنبه, 03 دی,1391

گرامی

باسلام و عرض خسته نباشید
من برادرم 1سال و 5 ماه است که دچار ضایعات نخاعی شده و یک له شدگی پیش آمده برای نخاعش،میخواستم بدونم که کی آزمایش رو روی ضایعات نخاعی انجام میدین و آیا تأثیر داره که نخاعش ترمییم بشه و بتونه راه بره ؟
منتظر جوابتون هستم
با تشکر فراوان

یکشنبه, 29 مرداد,1391

نظري

با سلام.

بنده آقاي نظري جواني 28 ساله هستم كه تقريبآ دچاري مشكل نادري شدم. بنده تا سن 25 سالگي هيچ مشكلي نداشتم اما به صورت ناگهاني و عجيب در راه رفتنم در پاي چپم دچار مشكل شدم و سنگين شد. بعد از گرفتن MRI معلوم شد نصف مهره از سمت راست خرده شده است { 7 TS } و فقط نصف سالم است . عمل جراحي انجام دادم و مهره 7 را كاملا عوض كردم ولي بازم پاي چپم سنگين است و در راه رفتن دچار مشكل هستم. طوري كه جراحانم گفتند حدود 7 درصد دچار آسيب نخاعي شدم . بنده درخواست يك نوبت ويزيت را از مركز را خواستارم . و آيا تزريق سلولهاي بنيادين به درد من ميخورد ؟
با تشكر فراوان
****************************************
پاسخ:
با سلام.
در زمینه ضایعه نخاعی در پژوهشگاه رویان در حال حاضر در نمونه های حیوانی تحقیقات در حال انجام است و در صورت به نتیجه رسیدن در انسان ها نیز انجام خواهد شد.در زمینه ضایعه نخاعی به دنبال آسیبهای شدیددر بیمارستان شهدای تجریش مرکز تحقیقات جراحی اعصاب پیوند سلول های بنیادی انجام میشد که میتوانید به این مرکز مراجعه کرده و کسب اطلاع کنید.

دوشنبه, 23 مرداد,1391

سجاد

با عرض سلام- برادرم 3سال پیش خوب بود تا اینکه یه تب کرد بعد اونو بردیم بیمارستان اما دکتر م-ز تشخیص نداد که بخاط چی تب کرده واب نخاع هم که گرفتند دکترش گفت که انسفالیت (منژیت)از نوع باکتری و درمان باکتری را انجام داد که در این مدت سه روز برادرم تب داشت وبعد از پا افتاد که معلوم شد دکتر می بایست درمان ویروسی را انجام میداد نه باکتری که این تب فکر کنم باعث شده سلول های مغز ش از بین برن الان برادرم 3سال که در حالت کما است واوضاع خانوادهمان بسیار بد شده خواهش می کنم کمکم کنید که آیا خوب میشه یا...
**********************************************
پاسخ : با سلام .در حال حاضر برای صدمات مغزی به دلایل عفونی طرحی وجود ندارد.ما فعلا در زمینه فلج مغزی ،بیماری MS و ALS مشغول به کار هستیم.
ضمنا در بیماران کمائی سلول درمانی ممنوع است.

یکشنبه, 15 مرداد,1391

مقدم

با سلام.
به استحضار می رساند کودک 5/4 ساله که در سن 8 ماهگی در اثر تصادف دچار نایینایی هر دو چشم,عدم تحرک و تکلم و ... شده است در حال حاضر کاردرمانی انجام می دهیم . 2 مرتبه خدمت رسیدیم.آیا سلولهای بنیادی کمکی به ما می کند؟
*****************************************************
پاسخ: با سلام.در حال حاضر برای آسیب های مغزی یا brain trauma طرح سلول درمانی وجود ندارد.به نظر می رسد نابینائی بیمار نیز در زمینه آسیب مغزی می باشد.امیدواریم در آینده نزدیک برای صدمات مغزی نیز سلول درمانی انجام شود.

جمعه, 23 تیر,1391

ایرج مدیری

باسلام واحترام
به استحضار میرساند اینجانب فرزندی 8 ساله دارم که بدلیل داشتن cp خفیف در هر دو توانی راه رفتن بصورت مستقل را ندارد . ودر حال حاضر در مرکز امید عصر در ونک تحت انجام کاردرمانی 6 جلسه در هفته انجام میدهد . ضمنا برای بهتر شدن شرایط راه رفتن روی هردو پا عمل جراحی صورت پذیرفته است . با امعان نظر به موارد یاد شده فوق الذکر درخواست یک نوبت ویزیت را از ان مرکز دارم .در صورت همکاری نهایت لطف را می نمایید .
با تشکر
موفق و پیروز باشید.
***********************************************************
پاسخ: با سلام.به دلیل این روی پاهای بیمار جراحی انجام شده است شامل طرح تحقیقاتی ما نمی شود.در صورتی که سلول درمانی به عنوان یک روش درمانی موثر اثبات شود در آن صورت شما می توانید با پرداخت هزینه از این درمان بهره مند شوید ولی فعلا امکان آن وجود ندارد.

جمعه, 19 خرداد,1391

گلی

کمک کنیدازناحیه کمربه پایین فلج پایه مهره ی 4گردنی اسیب دیده
*************************************************************
پاسخ: با سلام.در حال حاضر در پژوهشگاه رویان تنها روی نمونه میمونی ضایعه نخاعی مطالعه می شود.بعد از بررسی نتایج در میمون های پیوند شده ، اگر این نتایج سودمند بوده و عارضه ای ایجاد نکرده باشد می توان در انسان ها نیز از پیوند این سلول ها استفاده کرد.

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه