تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 20 خرداد 1393
تحریک یک پروتئین در سلول های پوستی می تواند علایم پسوریازیس را بهبود ببخشد

  تحریک یک پروتئین در سلول های پوستی می تواند علایم پسوریازیس را بهبود ببخشد

آلودگی های محیطی یا اختلالات اوتوایمن می تواند منجر به شروع پسوریازیس شوند و تصور می شود که پروتئینی به نام گیرنده آریل هیدروکربن(AhR) در این میان نقشی کلیدی را ایفا می کند و در حس کردن سموم محیطی نقش دارد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل ازsciencedaily،  پسوریازیس یک بیماری شایع و طولانی مدت است که موجب خارش یا زخم در در برخی نقاط پوست، قرمزی پوست و حالت فلس فلس مانند نقره ای روی پوست می شود. این مطالعه نشان داد که شدت التهاب همراه با پسوریازیس، به طور غیرقابل انتظاری به وسیله آریل هیدروکربن مهار می شود. نتایج نشان می دهد که تحریک آریل هیدروکربن می تواند علایم ناشی از پسوریازیس را بهبود ببخشد و ممکن است استراتژی جدیدی برای درمان اختلالات پوستی التهابی مزمن ارائه دهند.

اگرچه بسیاری از فاکتورهای ژنتیکی دخیل در پسوریازیس شناسایی شده اند، فاکتورهای محیطی مانند ترکیبات دود تنباکو نیز می تواند در ایجاد این بیماری نقش داشته باشد.

به دلیل این که آریل هیدروکربن در سلول های پوستی به وفور وجود دارند و به آلودگی های محیطی مانند دیوکسین پاسخ می دهند، محققین تصور می کنند که این گیرنده می تواند نقش مهمی در پسوریازیس ایفا کند.

در حال حاضر، برای مداخله های درمانی در پسوریازیس، تمرکز روی تعدیل فعالیت سلول های ایمنی بدن است. این مطالعه پیشنهاد می کند که مولکول هایی که در پوست یافت می شوند نقش مهمی را در ایجاد بیماری پسوریازیس ایفا می کنند.

در این مطالعه، محققین دریافتند که تحریک کردن آریل هیدروکربن در سلول های پوستی با استفاده از نور UV موجب کاهش التهاب در نمونه های پوستی بیماران مبتلا به پسوریازیس می شود، درحالی که  مهار فعالیت پروتئین آریل هیدروکربن التهاب را افزایش می دهد.

پایان مطلب/ 

ثبت امتیاز
نظرات

چهارشنبه, 21 خرداد,1393

لیلا عرب

رضای عزیز <br />با سلام <br />فعلا این اخبار مربوط به مراحل تحقیقاتی است و هر دارو باید دوره کامل فازهای تحقیقاتی را طی کند تا به مرحله تولید و استفاده برسد.در خصوص زمان تولید این داروها اطلاعی در دست نیست.

ﺳﻪشنبه, 20 خرداد,1393

رضا

سلام <br /> <br />ايا اين نتيجه باعث ميشود كسانى كه بيمارى هايي مانند اگزما يا سيورازيس دارند درمان شوند ؟؟ <br /> <br />من در خبرها خواندم كه پروتين عامل بروز اگزما در مرسسه الرژى امريكا شناسايى شده <br />چقدر طول ميكشد تا داروى ساخته شده بر اين اساس وارد ايران شود و ما بتواتيم استفاده كنيم ؟؟؟

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه