مهندسی بافت

استفاده از نانوذرات الکتروریسی شده برای تولید زخم پوش
سرطان پوست یکی از شایع ترین اشکال سرطان است که عمدتا ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه فرابنفش خورشید است. دو نوع سرطان پوست وجود دارد: ملانوما که سرطان سلول های رنگ دانه دار پوست موسوم به ملانوسیت ها است و سرطان غیر ملانومایی که مربوط به سایر سلول های پوستی است. در این میان ملانوما بدخیم تر است و نرخ مرگ و میر بیشتری دارد.
دوشنبه، 29 دی 1399 - 08:45
تولید تیموس دارای عملکرد از سلول های انسان
تیموس یک اندام لنفوئیدی است که برای بلوغ و انتخاب سلول های T حیاتی است.
دوشنبه، 24 آذر 1399 - 12:00
زیست ماده ای جدید که به بهبود سریع تر استخوان کمک می کند
محققین زیست ماده جدیدی را طراحی و تولید کرده اند که با تقویت قابلیت های بازسازی کنندگی سلول های بنیادی بالغ موجب بهبودی سریع تر استخوان ها می شود.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 11:30
قلب های سه بعدی پرینت شده ابزاری برای جراحان
آدام فینبرگ و همکارانش اولین مدل قلب انسانی سه بعدی زیست پرینت شده و با اندازه یک قلب کامل را با استفاده از تکنیک قلب گیری برگشت پذیر و آزادانه هیدروژل های معلق(FRESH) تولید کرده اند.
چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 11:10
سرکوب تومورهای سیستمیک با استفاده از نانوذرات
نشان دادن پاسخ های ایمنی در برابر تومورهای اولیه به دلیل ریز محیط سرکوب کننده ایمنی این تومورها و هم چنین عدم در دسترس بودن سلول های عمقی درون تومورها مشکل است و این در حالی است که سلول های توموری متاستازیک درون اندام هایی بسیار دینامیک و از نظر ایمنی فعال مانند ریه ها قرار دارند.
ﺳﻪشنبه، 04 آذر 1399 - 13:52
یک رویکرد خلاقانه برای تولید داربست هایی برای بافت های نرم و سخت
محققین آجرهای توخالی کوچک الهام گرفته شده از بلوک های لگو را تولید کرده اند که می توانند به عنوان داربستی برای بازسازی و رشد بافت های نرم و سخت استفاده شوند. هر کدام از این آجرها به صورت مکعب های تقریبا یک و نیم میلی متری هستند.
دوشنبه، 05 آبان 1399 - 08:40
مکنده های الهام گرفته از اختاپوس  برای گرافت های بافتی و حسگرهای زیستی
گرافت های بافتی نازک و الکترونیک های انعطاف پذیری به عنوان ابزاری برای بهبودی زخم، پزشکی بازساختی و تهیه حسگرهای زیستی استفاده شده اند.
شنبه، 03 آبان 1399 - 12:00
مهندسی سلول های اندوتلیالی عروق خونی
محققین کشف کرده اند که یک پروتئین کلیدی می تواند سلول های اندوتلیالی عروق انسانی را مجددا جوان سازد و آن را به مرحله ای بازگردانند که به موجب آن، آن ها به راحتی رشد می کنند و با بافت های پیرامونی ارتباط برقرار می کنند.
ﺳﻪشنبه، 29 مهر 1399 - 09:30
ایمپلنت سرامیک های زیستی موجب القای رشد مجدد جمجمه می شود
پژوهشی بوسیله محققین دانشگاه گوتنبرگ نشان داده است که یک ایمپلنت از جنس سرامیک های زیستی می تواند بازسازی استخوان طبیعی جمجمه را تحریک کند.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 09:30
داربست های سنتتیک جایگزینی برای تست های جانوری
محققان ممکن است در آینده با تغییر ساختار و شکل داربست ها قادر به مهندسی محیط هایی در بدن انسان باشند که در برابر رشد سرطان مقاومت می¬کنند.
شنبه، 26 مهر 1399 - 23:36
مدل های توموری آزمایشگاهی و بهبود درمان های سرطان تخمدان
محققین مدل های توموری سه بعدی از سرطان تخمدان را در آزمایشگاه تولید کرده اند که می تواند موجب افزایش درک از این بیماری و ارائه درمان های جدید شود.
شنبه، 26 مهر 1399 - 10:06
کارایی نانولوله های کربنی برای احیای عملکرد حرکتی
مطالعه ای جدید بوسیله دانشگاه Trieste نشان دهنده کارایی ایمپلنت های از جنس نانولوله های کربنی برای احیای عملکردهای حرکتی و هموار کردن راه برای درمان آسیب های نخاعی است.
ﺳﻪشنبه، 22 مهر 1399 - 10:30
سرمایه گذاری NIH برای بهینه سازی طراحی گرافت های عروقی مهندسی بافت شده
گرافت های عروقی مهندسی بافت شده (TEVG) و با قطر کوچک نیز همانند گیاهان بالارونده ای که برای زنده ماندن نیاز به یک تکیه گاه دارند، به داربستی احتیاج دارند که بتواند سلول های کشت شده روی شان را به شریان های تقریبا طبیعی تبدیل کنند که بتوانند زندگی بیماران را نجات ببخشند.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 10:33
تولید ارگانوئیدهای قلبی سه بعدی
محققین دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو از سلول های بنیادی جنینی موش برای مهندسی ارگانوئیدهای قلبی سه بعدی دارای عملکرد که قلب در حال تکوین را تداعی می کنند استفاده کرده اند.
شنبه، 29 شهریور 1399 - 10:30
استخوان های رشد یافته در آزمایشگاه می توانند روش تست کردن درمان های پزشکی را تغییر دهند
محققین دانشگاه شفیلد فناوری جدیدی را ارائه کرده اند که می تواند برای تست درمان ها جدید روی اندام های انسانی و بافت استخوان استفاده شود.
ﺳﻪشنبه، 25 شهریور 1399 - 12:23
صفحه 1 از 35ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه