مهندسی بافت

پیوند موفقیت آمیز کبد های انسانی کوچک رشد یافته در آزمایشگاه به رت ها
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ با استفاده از سلولهای پوستی ، کبد کوچک کاملاً کاربردی ساخته¬اند و در ادامه آنها را به رت پیوند کردند. در این مطالعه کبد تولید شده در آزمایشگاه به مدت چهار روز در داخل بدن حیوانات میزبان خود زنده ماندند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 08:00
نماهنگ | رویانتان، رویان باد
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالروز درگذشت دانشمند مؤمن و جهادگر، مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی، مؤسس پژوهشکده رویان، نماهنگ «رویانتان، رویان باد» را منتشر کرد.
یکشنبه، 17 دی 1396 - 14:17
تولید بافت قلبی جدید ظرف مدتی کوتاه برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی
محققین سلول های بنیادی می گویند که بزودی قادر خواهند بود ظرف مدت 24 ساعت قلب جدیدی را تولید کنند.
پنجشنبه، 23 اردیبهشت 1395 - 08:30
اثر بازدارنده قند خون روی اثرات مثبت ورزش روی استخوان افراد مبتلا به دیابت شدید
دیابت که اینک بیش از 30 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است می تواند مشکلات شدیدی را برای سلامتی فرد ایجاد کند که از جمله آن ها می توان به بیماری های قلبی، نابینایی، نارسایی های کلیوی و ... اشاره کرد.
یکشنبه، 08 شهریور 1394 - 11:00
ارزیابی تنوسیت های پیش ساز جنینی برای ترمیم آسیب های تاندونی
آسیب های تاندونی به ویژه آن هایی که در ورزش ایجاد می شوند، به سهولت ترمیم نمی شوند و این به دلیل ذات فیبری بافت های تاندونی است که نیرو را از عضلات به استخوان ها منتقل می کنند و بافت های اطراف را از فشار و کشش های وارده حفظ می کنند.
شنبه، 07 شهریور 1394 - 14:30
مهندسی عروق خونی جدید در افراد یک گام به واقعیت نزدیک شده است
محققین بعد از این که دریافتند بخشی از سیستم ایمنی ذاتی ممکن است شانس موفقیت در گرافت های عروقی مهندسی بافت شده را افزایش دهند، یک گام به تحریک بدن به تولید عروق خونی جایگزین برای خودش نزدیک شده اند.
یکشنبه، 27 اردیبهشت 1394 - 08:00
کلیدواژه
کلیدواژه