تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399
سرنوشت مهندسی بافت در سال 2019 در دست biofabrication

  سرنوشت مهندسی بافت در سال 2019 در دست biofabrication

در تلاش برای تولید بافت ها و اندام های جایگزینی که بتوانند سلامتی انسان را بهبود ببخشند، biofabrication به عنوان مجموعه ای از فناوری های حیاتی که کنترل دقیق معماری و سازماندهی تولید بافت ها و اندام های انسانی جایگزین را کنترل می کند، ظهور کرده است.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، محققین در پژوهشی جدید که تحت عنوان" Tissue Engineering and Regenerative Medicine 2019: the Role of Biofabrication " در مجله Tissue Engineering به چاپ رسیده است به اثرات Biofabrication در مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در یک دهه گذشته پرداخته اند.

در این مطالعه، دکتر مورونی و همکارانش در دانشگاه ماستریخت هلند به بحث در مورد Biofabrication و اثرات در زمینه مهندسی بافت و سایر رشته ها پرداخته اند. آن ها در ابتدا، تعریف این فناوری را شفاف کرده اند و مفاهیم سازماندهی زیستی، پرینت زیستی و جوهرهای زیستی را توضیح داده اند. در ادامه آن ها به دسته بندی کردن و نشان دادن مسیر تکوین پرینترهای سه بعدی و مدل های بافتی تولید شده بوسیله این فناوری پرداخته اند و روش های مختلف کارکرد پرینترهای سه بعدی را توضیح داده اند. به عقیده مورونی این مطالعه می تواند اگاهی مناسبی از شرایط موجود استفاده از پرینترهای سه بعدی و قابلیت های آن ها در تولید بافت های دقیق، منعطف و اختصاصی فرد به منظور استفاده از پزشکی بازساختی ارائه دهد.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه