تاریخ انتشار: دوشنبه 09 تیر 1399
استفاده از فناوری organ-on-a-chip برای شناسایی نحوه عملکرد ویروس کرونا

  استفاده از فناوری organ-on-a-chip برای شناسایی نحوه عملکرد ویروس کرونا

فقدان مدل های مناسب برای مطالعه نحوه ورود ویروس کرونای جدید(SARS-CoV-2) به سلول ها، بافت ها و اندام های مختلف محققین را برآن داشته است که از فناوری organ-on-a-chip برای مطالعه این امر استفاده کنند.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، در راستای مطالعه هر چه بهتر نحوه ورود COVID-19 به بدن و آسیب رسانی آن به بدن، تیمی از محققین سعی در ایجاد مدل های میکرونی از بینی، دهان، چشم و ریه ها خواهند داشت. تمرکز مطالعه روی درک این امر خواهد بود که چرا این ویروس در شکست دادن مدافعان طبیعی بدن(موسوم به سدهای اپی تلیالی) بسیار موثر عمل می کند.

در حالت طبیعی این موانع اپی تلیالی کار خود را در برابر عفونت ها به خوبی انجام می دهند. محققین بر این باورند که با ایجاد مینی مدل ها از اندام های انسانی می توان اطلاعات مناسبی را در مورد نحوه عملکرد COVID-19 بدست آورد. این مینی مدل ها تحت عنوان organ-on-a-chip می توانند به خوبی آن چه ظرف مدت 24 ساعت در بدن انسان اتفاق می افتد را نشان دهند. سلول های بافت ها و اندام های مختلف انسانی درون این چیپ ها کشت می شوند و نحوه برهمکنش ویروس با این سلول ها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه