(آرشیو ماه اردیبهشت 1392)
اثر آسپرین در مقابله با سرطان سینه
مطالعات نشان می دهد دوز پایین آسپرین مانع تکثیر دو رده سلولی سرطان سینه می شود.
شنبه، 07 اردیبهشت 1392 - 08:14
تسهیل خدمات رسانی با راه اندازی دفتر نمایندگی بانک خون بندناف البرز
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان البرزخبر داد:
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان البرز درخصوص راه اندازی دفترنمایندگی بانک خون بندناف رویان در این استان گفت: در استان البرز سالانه 33 هزار زایمان زنده ثبت می شود که خدمات رسانی برای ذخیره سازی خون بندناف نوزادان متولد این استان را در اولویت قرار داده ایم.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 16:20
تشخیص کولورکتال از درمانش مهم تر است
دبیر علمی پنجمین کنگره سرطان کولورکتال:
دبیرعلمی پنجمین کنگره سرطان کولورکتال تعیین و به کار گیری روش های تشخیصی، درمانی و پیگیری سرطان کولورکتال را از اهداف مهم برپایی این کنگره دانست و گفت: تشخیص این نوع سرطان از درمانش مهم تر است.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 15:20
پنجمین کنگره سالیانه سرطان کولورکتال آغاز به کار کرد
پنجمین کنگره سالیانه سرطان کولورکتال صبح امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه، در تالار مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی آغاز به کار کرد.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 11:56
سلول‎های بنیادی به کمک بیماران روانی می آید
درحالی که بیماری های روانی گستردگی زیادی یافته است و تلاش روانپزشکان نیز بر این است که بیماری روانی به مردم شناخته شود و با راهکارهای روانشناسی و حتی دارودرمانی مداوا گردد اما هنوز برخی از اختلالات روانی وجود دارند که به راهی غیر از اینها نیازمندند و دانشمندان برای درمان برخی اختلالات روانی، سلول درمانی را پیشنهاد داده اند.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 11:06
سیگار، مهمترین عامل ابتلا به سرطان زبان
عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی مطرح کرد؛
رئیس کنگره 53 انجمن دندانپزشکان ایران استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را مهمترین علت بروز سرطان دهان برشمرد و گفت: شایعترین محل بروز ضایعات سرطانی ناحیه کناری – خلفی زبان است.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 09:30
کشف دارویی جدید برای درمان عفونت مزمن هپاتیت C
محققان معتقدند Sofosbuvir بتواند به عنوان یک گزینه درمانی امید بخش برای بیماران مبتلا به عفونت مزمن ویروس هپاتیت C (HCV) باشد.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 08:44
مهار microRNA ها : جلوگیری از متاستاز و مقاومت دارویی در سرطان سینه
محققان امریکایی به دنبال مطالعه جدیدی یک داروی آزمایشی غیر معمول را معرفی کرده اند که می تواند تهاجمی بودن سرطان سینه را کاهش دهد و مقاومت به داروی fulvestrant را از بین ببردو شاید تاثیر دیگر داروهای مورد استفاده برای این نوع سرطان را بهبود بخشد.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 08:40
پیوند سلول های بنیادی جنینی و ترمیم حافظه و یادگیری موش ها
برای اولین بار، سلول های بنیادی جنینی انسانی به سلول های عصبی تبدیل شده اند که به موش ها کمک کرده است تا توان یادگیری و یاد آوری خود را باز یابند.در این مطالعه نشان داده شده که سلول های بنیادی انسانی می توانند به طور موفقیت آمیزی در قسمت خاصی از مغز قرار گیرند و سپس نقص های نورولوژیکی را درمان کنند
ﺳﻪشنبه، 03 اردیبهشت 1392 - 08:55
روشی غیر تهاجمی برای ژن درمانی بیماری پارکینسون
محققان دانشگاه نورث ایسترن در بوستون یک روش ژن درمانی را که ممکن است یک روز بیماری پارکینسون (PD) را متوقف کرده و از پیشرفت بیماری و برگشت علائم آن جلوگیری کند را کشف کرده اند. نوآوری این روش، تزریق از مسیر بینی و استفاده از نانوذرات حاوی ژن نجات دهنده سلول های عصبی مغز از مرگ ، می باشد. بیماری پارکینسون یک اختلال ویرانگردر بازسازی سلول های عصبی است که ناشی از مرگ سلول های عصبی دوپامینرژیک در یک منطقه حرکتی کلیدی مغز به نام substantia nigra (SN) می باشد. از دست دادن این سلول های عصبی منجر به لرزش و کندی حرکات شده که به طور فزاینده ای با گذشت زمان بدترمی شود.
ﺳﻪشنبه، 03 اردیبهشت 1392 - 08:52
ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و تهران غیرقانونی بود
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی ایران و تهران غیرقانونی و تفکیک آنها قانونی بود.
دوشنبه، 02 اردیبهشت 1392 - 17:29
دوره دکترای تخصصی پژوهشی تحقیقات سلولی مولکولی در ارومیه ایجاد شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: دوره دکترای تخصصی پژوهشی تحقیقات سلولی مولکولی در ارومیه ایجاد شد.
دوشنبه، 02 اردیبهشت 1392 - 13:50
مهار رشد تومور سینه به کمک یک مونوکلونال آنتی بادی
محققان امریکایی نشان داده اند که یک مونوکلونال آنتی بادی با هدف قرار دادن پروتئینی به نام SFRP2 رشد توموررا درسرطان سینه و آنژیوسارکوما در آزمایشگاه مهار می کند.
دوشنبه، 02 اردیبهشت 1392 - 13:30
محققان ایرانی نانوداروی بیماری التهاب روده تولید کردند
محققان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران موفق به تهیه و ارزیابی دارویی در سایز نانوذره شدند که میتواند بر کنترل و بهبود بیماری ‏التهاب روده مؤثر باشد.‏
دوشنبه، 02 اردیبهشت 1392 - 10:53
روش های جدید درمان آسیب اندوتلیال سبب بهبود پلاک های آترواسکلروزی می شود
بیماری های قلبی و تقریبا نیمی از تمام سکته های مغزی حاصل آترواسکلروز پیشرفته همراه با آسیب اندوتلیوم پوشش داخلی رگ های خونی هستند.
دوشنبه، 02 اردیبهشت 1392 - 10:39
صفحه 7 از 9ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه