(آرشیو ماه شهریور 1393)

ایجاد روش درمانی جدید برای درمان پارکینسون و ALS با استفاده از تکنولوژی سلول های بنیادی پرتوان القا شده( iPS)
محققین با بازبرنامه ریزی سلول های خود بیماران به iPSCها، توانسته اند مدل مناسبی را برای مطالعات مولکولی و دارویی پارکینسون و ALS ارائه دهند.
دوشنبه، 17 شهریور 1393 - 07:45
بهره‌برداری از بیمارستان سلول درمانی«رویان» تا سه سال دیگر
رییس پژوهشگاه رویان با بیان این که ایران بین 10 کشور نخست جهان در زمینه سلول‌بنیادی در کارآزمایی بالینی قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد که مجتمع درمانی، تحقیقاتی و آموزشی رویان شامل بیمارستان سلول درمانی «رویان» تا سه سال دیگر به بهره برداری برسد.
یکشنبه، 16 شهریور 1393 - 15:14
دیابت نوع یک و دو به وسیله مکانیسم های مشابه ای ایجاد می شوند
مطالعه ای که به وسیله محققین دانشگاه منچستر صورت گرفته است نشان می دهد که هر دو نوع دیابت اصلی نتیجه مکانیسم یکسانی هستند.
یکشنبه، 16 شهریور 1393 - 08:45
بررسی ارتباط سلول های بنیادی عضلانی و ژن DUX4 در دیستروفی عضلانی با استفاده از مدل جانوری
محققین در دانشگاه مینه سوتا مدل جانوری تحقیقاتی را برای دیستروفی عضلانی facioscapulohumeral (FSHD) ایجاد کرده اند که می تواند برای دژنراسیون عضلانی و هم چنین ایجاد درمان های بالقوه برای دیستروفی عضلانی مورد استفاده قرار گیرد.
یکشنبه، 16 شهریور 1393 - 08:15
پیشرفت در درمان سرطان سینه triple-negative
تحقیقات محققان امریکایی منجر به پیشرفت هایی در نتایج درمان زنان مبتلا به سرطان سینه triple-negative که نوع تهاجمی این بیماری است و غالبا در زنان جوان دیده می شود، شده است .
یکشنبه، 16 شهریور 1393 - 07:45
استفاده از نانومولکول های ضد التهابی برای ترمیم بافت
در مطالعه ای محققین روی روشی نوآورانه برای ترمیم بافت کار می کنند که هدف در آن بهبود زندگی بیمارانی است که دچار اختلال عملکردی مثانه هستند. در این بین یک مدل مناسب استفاده از سلول های بنیادی مشتق از مغز استخوان است.
شنبه، 15 شهریور 1393 - 09:00
ایجاد یک تیموس کارآمد در جانوران با استفاده از سلول های بازبرنامه ریزی شده در آزمایشگاه
اندام های جایگزین رشد یافته در آزمایشگاه در این مطالعه جدید یک گام به واقعیت نزدیک تر شده اند. برای اولین بار محققین موفق شده اند یک اندام کاملا کارآمد را از سلول های که در شرایط ازمایشگاهی ایجاد شده و به درون جانوران پیوند شده بودند، رشد دهند.
شنبه، 15 شهریور 1393 - 08:30
سنگ کلیه ممکن است موجب افزایش خطر بیماری های قلبی و سکته شود
مطالعات قبلی به خوبی نشان داده است که سنگ های کلیوی خطر ایجاد بیماری های کلیوی مزمن را افزایش می دهد. اما مطالعه جدید نشان داده است که این سنگ ها ممکن است خطر بیماری های قلبی کرونری و سکته را نیز افزایش دهد.
پنجشنبه، 13 شهریور 1393 - 09:00
استفاده از آنتی بادی های لوپوس در درمان سرطان
محققان امریکایی به دنبال تحقیقات خود روش جدیدی را برای درمان سرطان پیشنهاد کرده اند که شامل بهره برداری از آنتی بادی های لوپوس بر ضد سلول های سرطانی است. دراین مطالعه مشخص شده است سلول های سرطانی که در مکانیسم تعمیر DNA نقص دارند یا به عبارت دیگر در ترمیم آسیب های ژنتیکی خود ناتوانند، در مقابل حمله آنتی بادی های لوپوس آسیب پذیرترند.
پنجشنبه، 13 شهریور 1393 - 08:30
بازبرنامه ریزی سلول های پوستی برای شبیه سازی بیماری های نادر
محققین سلول های بنیادی در دانشگاه جان هاپکینز راهی را برای بازبرنامه ریزی سلول های پوستی بیماران به سلول هایی که بسیاری از ویژگی های بیولوژیک اختلالات ژنتیکی نادر به نام familial dysautonomia را شبیه سازی می کنند، پیدا کرده اند.
پنجشنبه، 13 شهریور 1393 - 08:00
حمایت ویژه معاونت علمی ریاست‌جمهوری از فعالیت‌های علمی و پژوهشی رویان
ستاری مطرح کرد
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از مسوولان پژوهشگاه رویان خواست تا محصولات دانش‌بنیان خود را به مرحله تجاری‌سازی برسانند.
پنجشنبه، 13 شهریور 1393 - 07:46
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان، تقدیر شدند
همزمان با افتتاح کنگره‌های رویان
پانزدهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری، دهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و نهمین همایش پرستاری و مامایی در پزشکی تولید مثل رویان به همت پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با تقدیر از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان (پزشکی تولید مثل – سلول‌های بنیادی) در سالن همایش‌های رازی تهران گشایش یافت.
چهارشنبه، 12 شهریور 1393 - 12:24
تغییر در یک نوکلئوتید می تواند شروع کننده سندروم X شکننده باشد.
محققان کشف کرده اند چگونه تغییر در یک نوکلئوتید (واحدهای سازنده DNA) می تواند عامل ایجاد سندروم X شکننده باشد. این سندروم شایع ترین ناتوانی ذهنی ارثی است واز میان 230 زن یک نفر و از میان 360 مرد یک نفر مستعد ابتلا به این بیماری محسوب شده و به علت نقص در ژنی به نام fragile X mental retardation 1 یا FMR1 که بر روی کروموزوم X قرار دارد ایجاد می شود.
چهارشنبه، 12 شهریور 1393 - 08:15
مکانیسم تخریب اپیتلیوم روده توسط ویروس HIV
محققان در مورد اولین پاسخ های بدن به عفونت HIV به یافته های جالبی دست یافته اند. آن ها می گویند هنگام عفونت با ویروس HIV سلول هایی به نام Paneth که در روده قرار دارند نقش مهمی ایفا می کنند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1393 - 09:00
از بینی تا زانو: غضروف مهندسی شده مفصل ها را ترمیم می کند
نواقص غضروف مفصلی انسان می تواند بوسیله سلول های سپتوم بینی درمان شود. محققین در دانشگاه بازل گزارش داده اند که سلول های گرفته شده از سپتوم بینی قادر به سازش پذیری با محیط مفصل زانو هستند و بنابراین می توانند نواقص غضروف مفصلی را ترمیم کنند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1393 - 08:30
صفحه 4 از 10ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه