(آرشیو ماه بهمن 1394)

پیشرفت در تبدیل و تغییر شکل سلول های بنیادی می تواند انقلابی در طب بازساختی ایجاد کند
پیشرفت هایی که در زمینه تبدیل و تغییر شکل سلول های بنیادی به وسیله تیمی بین المللی از محققین در دانشگاه بریستول صورت گرفته است می تواند طیف وسیعی از درمان ها را برای بیماری ها مختلف ایجاد کند.
یکشنبه، 11 بهمن 1394 - 09:15
تزریق سلول های بنیادی بعد از حمله قلبی موجب احیای قلب می شود
معمولا زمانی که بیماری دچار حمله قلبی می شود و به بیمارستان می رسد، پزشکان سعی در بازکردن عروق مسدود شده و احیای جریان خون برای جلوگیری از آسیب بیشتر دارند اما متاسفانه راه موثری برای معکوس کردن آسیبی که به دلیل ایسکمی ایجاد شده است وجود ندارد.
یکشنبه، 11 بهمن 1394 - 08:55
ایجاد ریه های موشی از سلول های بنیادی
محققین دانشگاه مینه سوتا موفق شده اند گام مهمی در زمینه طب بازساختی و پزشکی بردارند.
شنبه، 10 بهمن 1394 - 11:00
سلول درمانی جدیدی که می تواند دیابت نوع یک را معالجه کند
محققین در MIT‌و هاروارد موفق به طراحی روشی برای تولید مقادیر انبوه سلول های بتای پانکراسی از سلول های بنیادی شده اند.
شنبه، 10 بهمن 1394 - 09:25
استفاده از سلول های بنیادی برای نواقص و آسیب های سر و دهان
استفاده از سلول های بنیادی برای رشد مجدد بافت های جمجمه ای چهره ای می تواند در مقایسه با سایر درمان های ترمیم استخوانی، درمانی سریع تر، موثرتر و ایمن تر باشد.
شنبه، 10 بهمن 1394 - 09:15
موتاسیون های ژنتیکی منجر به سندرم Leigh روی تکوین جنینی اثر می گذارد
سلول های بنیادی جنینی(ESCs) می توانند مدل مناسبی برای تعیین این مطلب باشند که در چه مرحله جنینی موتاسیون در ژن کمپلکسI(دلیل سندرم Leigh) روی تکوین جنینی اثر می گذارد.
شنبه، 10 بهمن 1394 - 09:00
درمان بیماری پیوند علیه میزبان(GVHD) با استفاده از سلول های بنیادی
کمپانی Osiris‌به تازگی از محصولی جدیدی به نام Prochymal در زمینه سلول های بنیادی پرده برداری کرده است که مورد تایید FDA قرار گرفته است و می تواند برای سلول درمانی و درمان بیماری پیوند علیه میزبان(GVHD) در کودکان مورد استفاده قرار گیرد.
پنجشنبه، 08 بهمن 1394 - 11:00
استفاده از سلول های بنیادی برای مدل سازی بیماری آلزایمر
محققین UCSD‌و دانشگاه هاروارد با همکاری کمپانی های دارویی موفق به ایجاد یک مدل سلول های بنیادی برای مطالعه بیماری آلزایمر شده اند. این سیستم که به صورت یک ماتری ژل سه بعدی است، از این جهت بسیار موثرتر است که محققین می توانند داروهای تولیدی را به طور مستقیم روی سلول های خود فرد بیمار تست کنند و دیگر نیازی به مدل های جانوری یا مطالعات بالینی روی افراد دیگر ندارند.
چهارشنبه، 07 بهمن 1394 - 11:00
کشفی که می تواند منجر به سرعت بخشیدن به فرایند بهبود زخم شود
محققین در مرکز زیست شناسی سرطان(CCB) آدلاید استرالیا تکنیکی را کشف کرده اند که فرایند ترمیم و بهبود زخم را سرعت می بخشد.
چهارشنبه، 07 بهمن 1394 - 10:00
ورود محصولات جدید به بازار تحقیقات سلول های بنیادی
شرکت بین المللی سلول های بنیادی(ISCO) به تازگی اعلام کرده است که ظرف 12 ماه گذشته 15 محصول جدید در زمینه کشت سلول های انسانی را وارد بازار تجاری تحقیقات کرده است.
چهارشنبه، 07 بهمن 1394 - 09:46
یافته هایی که ممکن است به درمان بیماری های میتوکندریایی و بیماری های وابسته به سن کمک کند
محققین در انستیتو Buck می گویند که دیگر نیازی به فکر کردن در مورد پیر شدن سلول به عنوان یکی از عوامل پیری نیست. اغلب محققین پیری را ناشی استرس های ژنوتوکسیک می دانند.
ﺳﻪشنبه، 06 بهمن 1394 - 11:00
کوکتیلی از فاکتورهای مشتق از سلول های بنیادی چربی، امیدوارکننده برای درمان ایسکمی اندام حرکتی
ایسکمی اندام حرکتی(CLI) نشان دهنده مرحله پیشرفته ای از بیماری های شریان محیطی است که به وسیله انسداد شریان ها مشخص می شود و موجب کاهش شدید جریان خون می شود. معمولا این نوع ایسکمی بیماران را در معرض خطر قطع عضو قرار می دهد. این عارضه یکی از بحث های مهم در زمینه سلامت و بهداشت جامعه است.
ﺳﻪشنبه، 06 بهمن 1394 - 09:16
استراتژی جدیدی که به تقویت کارایی و ایمنی درمان  های ترمیم استخوان کمک می کند
پروتئین ریخت زای استخوانی2(BMP2) معمولا به صورت بالینی برای افزایش ترمیم استخوان استفاده می شود. با این حال، استفاده از دوزهای بالای BMP2 با این که موجب افزایش رشد استخوان می شود اما موجب عوارض جانبی نیز می شوند که حیات فرد را با تهدید مواجه می کنند. از جمله این عوارض جانبی می توان به تورم گردنی در روش های ترمیم نخاعی اشاره کرد که البته موجب نگرانی های FDA‌ شد.
ﺳﻪشنبه، 06 بهمن 1394 - 08:45
سلول درمانی و کمک به درمان یک مرد فلج
ساندر بیماری 26 ساله بود که چند سال پیش به دلیل افتادن از درخت دچار آسیب نخاعی شده و فلج شده بود. در سال 2011 پزشکان وی را مورد سلول درمانی قرار دادند و اینک وی امیدوار است که مجددا کنترل مثانه و حرکاتش را بدست آورد
ﺳﻪشنبه، 06 بهمن 1394 - 08:15
سلول های بنیادی خون بندناف، کارن را به زندگی برگرداند
پدر و مادر کودک بهبود یافته از آنمی آپلاستیک
کارن شیوایی کودک 6 ساله ای است که توانست با کمک سلول های بنیادی خون بندناف خودش ، سلامتی دوباره خود را به دست آورد. برای کارن، سلامتی مثل معجزه پدیدار شد. این معجزه با پیش قدمی پدر و مادرش در ذخیره سازی خون بندناف کارن آغاز ، با همیاری بانک خون بندناف رویان تکامل و در نهایت با دستان توانمند دکتر باهوش پزشک متخصص خون و انکولوژی به نتیجه رسید.
دوشنبه، 05 بهمن 1394 - 09:28
صفحه 8 از 10ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه