(آرشیو ماه بهمن 1394)

برای راه اندازی بخش پیوند بیمارستان علی اصغر(ع) به حمایت خیرین نیاز داریم
فوق تخصص خون و انكولوژي بيمارستان حضرت علي اصغر(ع)
فوق تخصص خون و انكولوژي بيمارستان حضرت علي اصغر(ع) در کشور مراکز پیوند بسیار خوبی داریم که در گذشته دایر شده اما با توجه به رشد جمعیت و اینکه خیلی از بیماری هایی که نیاز به پیوند دارند باید بلافاصله بعد از تشخیص ، پیوند سلول های بنیادی روی آن انجام شود و ما فرصت بسیار کمی در اختیار داریم، ضرورت بخش های پیوند متعدد افزایش پیدا می کند.
یکشنبه، 04 بهمن 1394 - 13:24
درمان «شب کوری» با بکارگیری سلول های بنیادی تا ۱۸ ماه آینده
رئیس بیمارستان فارابی خبر داد؛
رئیس بیمارستان فوق تخصص چشم پزشکی فارابی، گفت: استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بیماری شب کوری تا ۱۸ ماه آینده در این بیمارستان بکار گرفته می شود.
یکشنبه، 04 بهمن 1394 - 10:38
تبدیل سلول های پوستی به سلول های بنیادی
تکنیکی جدید توانسته است مشکلات موجود در سر راه تولید سلول های بنیادی پرتوان القایی را تا حدی برطرف کند و راه را برای مطالعات بیماری ها و تکوین داروها هموار کند.
یکشنبه، 04 بهمن 1394 - 09:30
تحریک الکتریکی می تواند ویژگی های ضربانی سلول های قلبی در حال تشکیل را تنظیم و هماهنگ سازد
مهندسین دانشگاه کلمبیا برای اولین بار نشان داده اند که تحریک الکتریکی سلول های عضلات قلبی انسانی(کاردیومیوسیت ها) که حاصل مهندسی سلول های بنیادی انسان هستند می تواند به تکوین و عملکرد بهتر این سلول ها کمک کند.
یکشنبه، 04 بهمن 1394 - 09:00
ایتالیایی ها مدعی اند در رأس کشورهای ذخیره کننده خون بند ناف قرار دارند
ایتالیا به ازای تعداد شهروندی که دارد در رأس کشورهایی قرار داد که از پیوند سلول های بنیادی خون ساز قرار دارند.
یکشنبه، 04 بهمن 1394 - 08:30
ریشه کن کردن ریشه های اصلی سرطان کبد
محققین ریشه های اصلی سرطان کبد را شناسایی کرده اند و براین باورند که می توانند روزی با بازبرنامه ریزی کردن آن ها موجب افزایش پاسخ دهی آن ها به درمان های سرطانی شوند.
شنبه، 03 بهمن 1394 - 11:00
آیا محصولات مراقبت پوست که از سلول های بنیادی استفاده می کنند شما را واقعا جوان تر می سازند؟
برندهای آرایشی و محصولات مراقبت پوستی به طور دیوانه واری در حال تبلیغ محصولاتی هستند که حاوی سلول های بنیادی هستند و ادعا دارند که این محصولات می توانند براحتی در هر کلینیک و مطب متخصص پوستی مصرف شوند.
شنبه، 03 بهمن 1394 - 09:30
چگونه سلول های بنیادی به درمان آسیب های مغزی کمک می کنند
سال ها محققین به دنبال درمانی جدیدی برای آسیب مغزی ترومایی با توجه به نتایج به دست آمده از مطالعات سلول های بنیادی بوده اند و در پاره ای از موارد پیوند سلول های بنیادی توانسته است تا حدی عملکرد مغزی را در مدل های جانوری آسیب ترومایی بهبود ببخشد اما این که این بهبودها چگونه اتفاق می افتد خود یک معما است.
شنبه، 03 بهمن 1394 - 09:00
محققین در دانشگاه درکسل پیشگام در پرینت سه بعدی سلول های بنیادی
محققین دانشگاه درکسل موفق شده اند روشی انقلابی را در پرینت سه بعدی سلول های بنیادی ابداع کنند.آن ها توانسته اند برای اولین بار بلوک هایی از سلول های بنیادی جنینی را پرینت کنند که به سلول ها اجازه می دهد، زنده بمانند، تقسیم کنند و توانایی های تمایزی شان را حفظ کنند.
شنبه، 03 بهمن 1394 - 08:28
دومین پیوند اتولوگ موفق آنمی آپلاستیک جهان با استفاده از سلول های بنیادی خونساز بندناف در ایران انجام شد
با همت متخصصان خون و انكولوژي بیمارستان حضرت علي اصغر(ع)؛
پیوند خون بندناف از خود بیمار به خودش در درمان بیماری آنمی آپلاستیک تنها یک مورد در جهان انجام شده است و ایران توانست دومین پیوند موفق را به ثبت برساند.
شنبه، 03 بهمن 1394 - 07:58
شناسایی مولکولی که به نظر می رسد موجب تقویت بیماری ژنتیکی و کشنده آنمی فانکونی می شود
بیماری آنمی فانکونی یک اختلال ژنتیک پیچیده است که مسئول ناهنجاری های تولد، آسیب اندام ها، کم خونی و سرطان است. محققین در مطالعه ای جدید یک هدف مولکولی و یک استراتژی درمانی جدید را برای ترمیم DNA ی آسیب دیده در آنمی فانکونی شناسایی کرده اند.
پنجشنبه، 01 بهمن 1394 - 11:00
کره جنوبی نیز محدودیت های مطالعات سلول های بنیادی را برداشت
به دنبال اعلام باراک اوبا و برداشتن محدودیت های موجود روی مطالعات سلول های بنیادی جنینی در آمریکا، در بسیاری از این کشورها از جمله کره جنوبی نیز این امر با استقبال روبرو شده است.
پنجشنبه، 01 بهمن 1394 - 10:00
استراتژی جدید که موجب پیشرفت  تکنیک های کشت سلول می شود
سلول های بنیادی به عنوان سلول های با توان تمایزی بالا، نقش مهمی را در مطالعات پزشکی بازی می کنند و هر تکنیک و استراتژی که بتواند شانس تکثیر و بقای این سلول ها و کارایی تمایزی آن ها را بالا ببرد می تواند با استقبال مواجه شود.
پنجشنبه، 01 بهمن 1394 - 09:30
اثر هورمون روی نورون های مرتبط با سندرم تخمدان پلی کیستیک
محققین دانشگاه اوتاگو کشف کرده اند که چگونه هورمون آنتی مولرین در مغز عمل کرده و موجب بروز علایم سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)می شود.
پنجشنبه، 01 بهمن 1394 - 09:00
الکل علاوه بر آسیب به کبد، اجازه نفوذ باکتری را نیز می دهد
الکل خود به تنهایی می تواند به سلول های کبدی آسیب برساند. اینک محققین دانشگاه کالیفرنیا شواهدی را ارائه داده اند که الکل به دلیل دیگری نیز می تواند به کبد آسیب برساند. در واقع به نظر می رسد که الکل به باکتری های گوارشی اجازه می دهد که به کبد مهاجرت کنند و بیماری های کبدی القا شده به دلیل الکل را افزایش می دهند.
پنجشنبه، 29 بهمن 1394 - 11:00
صفحه 9 از 10ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه