(آرشیو ماه آذر 1393)
سودمند بودن ایمنی درمانی دربیماران مبتلا به سرطان خون با پیوند سلول های بنیادی آلوژنیک
فاز یک مطالعات بالینی با استفاده از داروی ipilimumab بلوک کننده ایمنی، مزایای بالینی را در نیمی از بیماران سرطان خون که بعد از پیوند سلول های بنیادی آلوژنیک، بیماری در آن ها مجددا عود کرده بود نشان داد.
یکشنبه، 30 آذر 1393 - 11:00
باز برنامه ریزی سلول های چربی برای سوختن بیشتر
بافت چربی سفید کالری های اضافی را به عنوان چربی که می تواند در زمان ناشتا بودن در اندام های دیگر مورد استفاده قرار گیرد، ذخیره می کند.
یکشنبه، 30 آذر 1393 - 10:00
شناسایی سلول های ایمنی که در پیشرفت سرطان موثرند.
محققان موفق به شناسایی سلول ها یی شده اند که باعث افزایش رشد تومور و سرکوب حمله سیستم ایمنی به تومور به آن ها می شوند.
شنبه، 29 آذر 1393 - 08:30
رفع سلول سرطانی بدون آسیب به سلول سالم
در یک شرکت دانش بنیان ایرانی؛
محققان کشورمان موفق به ساخت دستگاه از بین برنده سلول های سرطانی با استفاده از فناوری نانو شدند که این دستگاه می تواند از طریق یک روش غیرتهاجمی، سلول های سرطانی را از بین ببرد.
شنبه، 29 آذر 1393 - 08:29
سلول های پیر نقش مهمی را در بهبود زخم ایفا می کنند
سلول های پیر را زمانی که وارد فرایند پیری می شوند معمولا در علم پزشکی به نام بچه های بد می شناسند. در حالی که پیر شدن سلولی که طی آن سلول به طور دایم توانایی تقسیم خود را از دست می دهد(به دلیل استرس) می تواند سرطان را با متوقف کردن رشد سلول های بدخیم سرکوب کند.
شنبه، 29 آذر 1393 - 08:00
سلول درمانی بدون استفاده از پیش درمان های شیمی درمانی و پرتوتابی امیدبخش بوده است
محققین در مرکز سرطان کودکان بوستون نتایج امیدوار کننده ای را از مطالعات بالینی بیمارانی با یک نارسایی نادر مغز استخوان ارائه کرده اند که به موجب آن، این بیماران پیوند سلول های بنیادی خون ساز را تنها بعد از یک پیش درمان با داروهای سرکوب کننده ایمنی دریافت کرده بودند.
شنبه، 29 آذر 1393 - 07:30
ارتباط وزن کم مادر در زمان بارداری و افزایش مرگ نوزادن مذکر
بسیاری از مادران باردار نگران این هستند که افزایش وزن در زمان بارداری اثرات منفی روی سلامتی خودشان و جنین شان داشته باشد. اما مطالعه ای جدید براین ادعا است که نداشتن وزن کافی در زمان بارداری می تواند بقای جنین های نر را کاهش دهد.
پنجشنبه، 27 آذر 1393 - 11:00
نقش سلول های ایمنی موجود درمغز در چاقی
محققان توانسته اند نقش جدیدی برای سلول های ایمنی موجود در مغز شناسایی نمایند ، نتایج تحقیقات آن ها نشان داده است این سلول ها درچاقی نیز نقش دارند.
پنجشنبه، 27 آذر 1393 - 10:30
افزایش سلول های طبیعی در زمان شیمی درمانی
واضح است که شیمی درمانی تکنیک خوبی برای مبارزه با سرطان به حساب می آید اما چیزی که مشخص است این است که این تکنیک روی سلول های سالم نیز تاثیر می گذارد.
پنجشنبه، 27 آذر 1393 - 10:00
مطالعات نشان می دهد که اسپرم های بلندتر بهتر می توانند موجب لقاح تخمک شوند
محققین دانشگاه شفیلد می گویند که شانس پدر شدن یک مرد به طول اسپرم وی نیز بستگی دارد.
پنجشنبه، 27 آذر 1393 - 09:30
ارتباط بین متابولیسم و سرنوشت سلول های بنیادی
سلول های بنیادی در جنین های اولیه قابلیت تولید تقریبا همه سلول های بدن را دارند و این امر آن ها را کاندیدای مناسبی برای استفاده در طب ترمیمی می کند. اما چیزی که مهم است این است که بتوان این سلول ها را در مرحله با ویژگی های بنیادینگی و پرتوانی حفظ کرد. چیزی که مشخص است ایجاد محیط مناسب می تواند به این مطلب کمک کند و به همین دلیل محققین بسیاری سعی و تلاس خود را برای حل این مشکل نهاده اند.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 09:00
مهارکننده خوراکی دارای عملکرد بالینی برای شناسایی لوکمیای میلوئید حاد
یک داروی هدفمند خوراکی عملکرد ترغیب کننده و عوارض جانبی قابل تحملی را در بیماران مقاوم به درمان لوکمیای میلوئید حاد یا کسانی که این بیماری در آن ها مجددا عود می کند نشان داده است. این بیماری پیش تشخیص ضعیفی دارد.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 08:30
توقف حرکت سلول ها  باعث توقف رشدسرطان می شود
محققان نشان داده اند می توانند حرکت سلول ها را با بلوکه کردن آنزیمی آهسته کرده و از این طریق رشد و گسترش تومورها متوقف کنند.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 08:00
یافتن راهی برای شکستن سد مقاومتی سرطان سینه(سلول های بنیادی سرطان سینه)
سرطان سینه سه گانه منفی به همان بدی است که انتظار می رود. سلول هایی که این تومورها را شکل می دهند فاقد سه پروتئینی هستند که موجب پاسخ دهی این سرطان ها به درمان های اختصاصی و قوی می شود.
ﺳﻪشنبه، 25 آذر 1393 - 08:45
درمانی برای چاقی: تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای
محققین در انستیتو سلول های بنیادی هاروارد ادعا دارند اولین گام را در چیزی که آن را قرصی جایگزین برای تردمیل می نامند برداشته اند تا بتوانند چاقی را کنترل کنند. البته این فاکتور ویژگی های اضافی مربوط به تمرین و ورزش را نخواهد داشت.
ﺳﻪشنبه، 25 آذر 1393 - 08:15
صفحه 1 از 8ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه