سلول درمانی

چگونه مواد شیمیایی منجر به جهش های سلولی پیچیده می شوند
دیدگاه های تازه در مورد این که چرا برخی از موا د مضر خود برای سرطان زایی کافی هستند می تواند به ارائه درمان های بهتر کمک کند.
ﺳﻪشنبه، 10 تیر 1399 - 16:00
سیستم ایمنی در مراحل اولیه و نهایی بارداری به طور متفاوتی عمل می کند
با همه تلاش هایی که محققین، پزشکان و متخصصین زنان و زایمان برای جلوگیری از سقط جنین داشته اند اما هنوز هم سقط جنین، تولد زودرس و سایر مشکلات مرتبط با بارداری چالش بزرگی محسوب می شود و یکی از دلایل این امر عدم درک درست از سطح سلولی و مولکولی دلایل سقط جنین یا تولد زودرس است.
ﺳﻪشنبه، 10 تیر 1399 - 15:30
روشی جدید برای استفاده از سلول های بنیادی جنینی برای تولید تجمعات سه بعدی سلولی
محققین دانشگاه کمبریج با همکاری انستیتو هوبرخت هلند مدل جدیدی را برای مطالعه مراحل اولیه تکوین انسان با استفاده از سلول های بنیادی جنینی ارائه کرده اند.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 09:00
نقش سلول های بنیادی در بازسازی بافت های عصبی
محققان در مطالعه ای نشان داده اند که چگونه سلول های بنیادی، رشد عصبی را در حین بازسازی بافتی افزایش می دهند.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 08:30
استفاده از فناوری organ-on-a-chip برای شناسایی نحوه عملکرد ویروس کرونا
فقدان مدل های مناسب برای مطالعه نحوه ورود ویروس کرونای جدید(SARS-CoV-2) به سلول ها، بافت ها و اندام های مختلف محققین را برآن داشته است که از فناوری organ-on-a-chip برای مطالعه این امر استفاده کنند.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 08:00
دیدگاه هایی در مورد مزایا و محدودیت های استراتژی های بازبرنامه ریزی مستقیم برای بازسازی قلبی
بازبرنامه ریزی مستقیم یا دگر تمایزی، راهی برای القای تغییرات در یک نوع سلول از یک رده به یک رده دیگر از طریق دور زدن پرتوانی است. این رویکرد، یک فرصت خلاقانه برای جایگزینی کاردیومیوسیت های از دست رفته بعد از انفارکته میوکاردی پیشرفته است، زیرا پیوند تنها گزینه درمانی موجود در حال حاضر است.
شنبه، 07 تیر 1399 - 14:30
نانوفرمولاسیون مبتنی بر پرودیگیوزین، سلول های سرطانی را به طور انتخابی تخریب می کند
پژوهشگران دانشگاه پالرمو با محصول نانو ساخته شده بر مبنای نانو لوله های هالویزیت (halloysite) و رنگ دانه باکتریایی پرودیگیوزین (پرودیگیوزین) تولید کرده اند که می تواند به طور انتخابی سلول های سرطانی را بدون آسیب رساندن به سلول های سالم بکشد.
شنبه، 07 تیر 1399 - 14:00
تستی جدید که به مدیریت بهتر بیماران مبتلا به نقص ایمنی ترکیبی شدید(SCID) کمک می کند
اخیرا پژوهشگران در دانشگاه مونترال تستی را طراحی و ارائه کرده اند که به مدیریت بهتر بیماران مبتلا به نقص ایمنی ترکیبی شدید(SCID) و اتخاذ تصمیم درمانی درست کمک می کند.
شنبه، 07 تیر 1399 - 13:01
مونیتور کردن غیر تهاجمی اکسیژن جنین می تواند موجب بی خطر شدن زایمان ها شود
دستگاهی بوسیله محققین دانشگاه کالیفرنیا طراحی و تولید شده است که میزان اشباع شدن اکسیژن خون در جنین را در زمان زایمان به طور مستقیم اندازه گیری می کند. با داشتن اطلاعات صحیح از وضعیت جنین درست قبل از تولد، این دستگاه می تواند نرخ زایمان های سزارینی را کاهش داده و موجب بهبود شرایط در زایمان هایی شود که با مشکل همراه هستند.
چهارشنبه، 04 تیر 1399 - 10:30
چرا سلول های گانگلیونی شبکیه به گلوکوم آسیب پذیر هستند؟
میلیون ها بیماری که از گلوکوم رنج می برند ممکن است از مزایای ایجاد یک مدل جدید این بیماری که بر مبنای سلول های بنیادی است بهره مند شوند. این مدل جدید موسوم به" disease in a dish " می تواند برای ارزیابی مکانیسمی که به موجب آن گلوکوم به سلول های گانگلیونی شبکیه(RGC) آسیب می زند و منجر به نابینایی می شود، کمک کند و اهداف درمانی جدیدی را معرفی کند.
چهارشنبه، 04 تیر 1399 - 10:00
یک پلت فرم واکسن جدید برای COVID-19 بر مبنای سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی مهندسی شده
در پژوهشی جدید، محققین چینی رویکردی را در جهت تولید یک واکسن برای بیماری کروناویروس جدید(COVID-19) ارائه کرده اند که بر مبنای سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی مهندسی شده طراحی شده است و پاسخ آنتی بادی مطلوب و امیدوار کننده ای را نشان داده است.
چهارشنبه، 04 تیر 1399 - 09:00
شناسایی رویکردی جدید برای درمان سرطان روده
پژوهشی جدید در دانشگاه وین، سلول های پانت بیان کننده Ido1 را هدف مناسبی برای درمان سرطان روده معرفی کرده است.
ﺳﻪشنبه، 03 تیر 1399 - 11:45
پرینت مستقیم بافت های سه بعدی درون بدن
در سریال ها و فیلم های تلویزیونی هالیوودی بخش های مختلف بدن با استفاده از سیستم های رباتیک و هم چنین پرینترهای سه بعدی ساخته می شوند اما برای رسیدن به این سناریو هنوز راه درازی در پیش است، هر چند پرینترهای سه بعدی به طور فزاینده ای در پزشکی بازساختی بکار رفته اند و از آن ها برای ساخت مفاصل ارتوپدی، پروتزها، بخش های استخوانی، پوست و عروق خونی استفاده شده است.
ﺳﻪشنبه، 03 تیر 1399 - 11:30
هدف قرار دادن سلول های بنیادی: مسیری برای درمان لوکمیای با پیش آگهی ضعیف
پژوهشگران مسیری جدید و بهتر را برای درمان لوکمیای حاد میلوئیدی(AML) با پیش آگهی ضعیف کشف کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 03 تیر 1399 - 11:06
درمان تطبیقی مبتنی بر اصول تکاملی داروین می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند
مدل های محاسباتی بوسیله محققین ارائه شده است که نشان می دهد که کنترل کردن سازشی جمعیت های سلولی تومورها برای نگهداشتن آن ها در یک حالت رقابت می تواند به درمان موثرتر سرطان کمک کند.
دوشنبه، 02 تیر 1399 - 11:30
صفحه 2 از 215ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه