سلول درمانی

تحقیقات ترس سرطانی شدن سلول های بنیادی در سلول درمانی ها را از بین می برد
تحقیقات پیشگامانه اخیر منجر به دستاوردهایی شده است که نگرانی ها در مورد این که سلول های بنیادی انسانی می توانند حامل جهش های سرطان زا باشند را از بین می برد.
یکشنبه، 07 دی 1399 - 10:00
کنترل تمایز سلول های بنیادی پرتوان به واسطه میکروRNAها
کلاستر پلی سیسترونیک miR-183/96/182، یک کلاستر میکروRNA حفاظت شده از نظر تکاملی است که شامل سه عضو بسیار مشابه است که ممکن است شبکه تنظیمی حیاتی را طی تمایز سلول های بنیادی پرتوان به بافت های عصبی و اندام های حسی ارائه کنند.
یکشنبه، 07 دی 1399 - 09:30
مفید بودن رادیکال های آزاد برای مغز، دیدگاه های جدید در مورد مکانیسم های نوروپلاستیسیتی
مولکول های اکسیژن فعال یا همان رادیکال های آزاد عموما به مضر شناخته می شوند. اما مطالعه ای جدید نشان داده است که این رادیکال های آزاد فرایندهای سلولی را کنترل می کنند که برای توانایی سازش پذیری مغز(حداقل در موش) مهم هستند.
شنبه، 06 دی 1399 - 10:00
سرمایه گذاری عظیم برای سلول درمانی سیروز کبدی
یک مرکز تحقیقاتی در انگلستان 26 میلیون پوند را برای تحقیقات بیشتر در مورد سلول درمانی مبتنی بر ماکروفاژ برای سیروز کبدی تأمین کرده است.
شنبه، 06 دی 1399 - 09:30
وزیکول های خارج سلولی مشتق از سلول های بنیادی به درمان خونریزی مغزی نوزادن زودرس کمک می کنند
خونریزی درون مغزی(IVH) یا به طور عام تر خونریزی مغزی یک مشکل خطرناک و متداول در نوزادانی است که تولدی زودرس دارند؛ بویژه آن هایی که بیش از ده هفته زودتر بدنیا می آیند.
شنبه، 06 دی 1399 - 08:30
روشی موثر برای ترمیم طبیعی دندان
زمانی که دندان دچار تروما یا فساد می شود، سه لایه ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند: لایه خارجی یا مینا، لایه میانی یا دنتین و لایه داخلی یا پالپ نرم دندان. پژوهش های گذشته نشان داده است که داروی Tideglusib می تواند با تحریک تولید لایه میانی(دنتین) به حفاظت از لایه داخلی کمک کند و اجازه ترمیم خودبخود دندان را بدهد.
یکشنبه، 30 آذر 1399 - 09:30
سلول های ایمنی روده ممکن است به بهبود MS کمک می کنند
تیمی از پژوهشگران UCSF برای اولین بار نشان داده اند که سلول های ایمنی روده در هنگام ظاهر شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس(MS) در بیماران به ناحیه مغز وارد می شوند. به نظر می رسد که این سلولهای روده ای نقش محافظتی دارند و به کمک آنها علائم بهبودی MS پدیدار می شود.
جمعه، 28 آذر 1399 - 11:35
مزایای پیوند سلول های بنیادی برای افراد پیر مبتلا به سندرم میلودیسپلازی
بین بیماران پیر مبتلا به سندرم میلودیسپلازی(MDS)، نرخ بقا برای آن هایی که متحمل پیوند سلول های بنیادی خون ساز آلوژن می شوند، بهتر است.
یکشنبه، 23 آذر 1399 - 12:10
دستاوردهای جدید در تولید سلول های عصبی از سلول های بنیادی پرتوان انسانی
تمایز اکتودرمی سلول های بنیادی پرتوان انسانی(PSCs)، نقطه شروع تولید سلول های عصبی برای مدل سازی بیماری، کشف داروها و پزشکی بازساختی محسوب می شود. متاسفانه مراحل اولیه اکثر پروتکل های تمایزی تقریبا دو هفته طول می کشد و همین امر در روند تحقیقات مشکل ایجاد می کند. پژوهشی جدید سعی در کاهش زمان و تسریع روند تولید سلول های عصبی داشته است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 12:44
نمونه برداری از مایع میان بافتی پوست به عنوان منبعی از بیومارکرها
مایعات زیستی مانند بزاق، خون، ادرار، اشک و مایع بینابینی(مایع پیرامون سلول ها) حاوی پروتئین ها است و می توانند برای مونیتور کردن سلامتی جداسازی شوند.
ﺳﻪشنبه، 18 آذر 1399 - 10:30
گرفتن تصاویر سه بعدی از تومورها با رزولوشن کوچک تر از سلول
محققین در انستیتو فرانسیس کریک تکنیک تصویربرداری جدیدی را ارائه کرده اند که اجازه مشاهده هم زمان چندین نوع بافت به صورت سه بعدی را می دهد و موجب می شود که محققین و پزشکان دید بسیار جامعی از شرایطی مانند سرطان داشته باشند.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 12:30
سکرتوم ترشحی سلول های بنیادی چربی به ریکاوری کاردیومیوسیت های قلبی کمک می کنند
پیوند قلب یک گزینه اولیه برای بیمارانی است که به اشکال پیشرفته نارسایی قلبی دچار هستند اما قلب های اهدایی مستعد کاهش عملکرد با گذشت زمان هستند.
یکشنبه، 16 آذر 1399 - 08:30
درمان بیماری های ایسکمیک با استفاده از سلول های iPS انسانی
استفاده از سلول های بنیادی به یک رویکرد درمانی موثر برای بسیاری از بیماری ها از جمله ایسکمی بحرانی اندام حرکتی تبدیل شده است.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 12:30
بازبرنامه ریزی منوسیت ها و ماکروفاژها با سلول های بنیادی مزانشیمی
سلول های بنیادی مزانشیمی در کارآزمایی های بالینی برای بیماری های التهابی مورد استفاده قرار گرفته اند و این در حالی است که اثرات ضد التهابی طولانی مدت آن ها خیلی سریع از بین می رود.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 12:00
تقویت سلول های بنیادی برای تقویت مزایای ایمنی درمانی
پژوهشگران مرکز جامع سرطان جورج تاون لومباردی سلول های T سیستم ایمنی را به سلول های حافظه شبه بنیادی بازسازی کننده(TSCM) بازبرنامه ریزی کرده اند که سلول های سوپر ایمنی با بقای طولانی و فعالیت بالا هستند و فعالیت ضد توموری قوی دارند.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 11:30
صفحه 3 از 243ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه