سلول درمانی

عفونت های شدید تولید سلول های خونی را مختل می کند
عفونت های شدید شبیه مالاریا منجر به آسیب های کوتاه مدت و بلند مدت به سلول های پیش ساز خونی در موش می شود، اما این آسیب ها می توانند برگشت پذیر باشند.
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 11:40
وزیکول های خارج سلولی مشتق از استئوسیت ها: رویکردی جدیدی برای بازسازی استخوان
استئوسیت های حساس به نیروهای مکانیکی که در بافت استخوانی وجود دارند، فاکتورهای پاراکرینی را ترشح می کنند و زمانی که تحت تاثیر استرس مکانیکی قرار می گیرند می توانند سلول های بنیادی مزانشیمی را فرا بخوانند، موجب تکثیر آن ها شوند و آن ها را به سلول های استخوانی تمایز دهند.
شنبه، 08 آذر 1399 - 09:00
استفاده از فناوری ویرایش ژنوم CRISPR/Cas9 برای یافتن راه حل درمانی برای COVID-19
شرکت مهندسی ژنوم Synthego، به منظور تسریع در مطالعه اهداف بالقوه درمانی برای ویروس کرونا، اقدام به تهیه رده های سلولی مهندسی شده مبتنی بر فناوری CRISPR در همکاری با آزمایشگاه Krogan به عنوان یک مرکز علمی شناخته شده در دنیا نموده است.
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 09:15
سطح پایین اکسیژن موجب تقویت درمان با سلول های T می شود
لنفوسیت های T از سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان منشا می گیرند؛ با این حال، تمایز نهایی و بلوغ آن ها در غده تیموس صورت می گیرد. از آن جایی که سطح اکسیژن در تیموس پایین تر از مغز استخوان است، محققین دانشگاه ایندیانا تصمیم گرفتند اثر غلظت های پایین اکسیژن(کمتر از 5 درصد) را روی لنفوسیت های T کشت شده در شرایط آزمایشگاهی بررسی کنند.
یکشنبه، 25 آبان 1399 - 09:15
ترمیم DNA از تکوین شناختی مغز حمایت می کند
این یک واقعیت در زندگی است که همه چیزی تخریب می شود و این امر می تواند مربوط به ماشین، سقف خانه و یا یک شریان مسدود شده باشد، اما در این میان افرادی هستند که می توانیم برای تعمیر روی آن ها حساب کنیم. در این میان یک واقعیت کمتر شناخته در زندگی وجود دارد: DNA به طور منظم تجزیه می شود و نیاز به ترمیم دارد.
شنبه، 24 آبان 1399 - 10:30
بازماندگان جوان لوکمیای میلوئید حاد مشکلات طولانی مدتی را بعد از درمان تجربه می کنند
بیماران بزرگسال و جوان بالغ که برای لوکمیای میلوئید حاد(AML) درمان شده اند، مدت زمان طولانی در خطر ابتلا به مشکلاتی برای سلامتی شان هستند.
شنبه، 24 آبان 1399 - 09:45
تقویت بازسازی کبدی به همان اندازه موثر در تقویت ترمیم ژن بوسیله CRISPR/Cas9
استفاده از هورمون تیروئید برای افزایش تکثیر هپاتوسیت های کبدی موجب افزایش کارایی تصحیح ژن به واسطه CRISPR/Cas9 در کبد موش ها می شود. القای رژیمی بازسازی هپاتوسیت ها می تواند یک استراتژی بالینی موثر برای تقویت ترمیم ژنی در کبد باشد.
شنبه، 24 آبان 1399 - 09:15
سلول های بنیادی: دیدگاه های جدید در مورد پزشکی بازساختی
سلول های بنیادی یکی از امیدوار کننده ترین ابزارها در زمینه پزشکی بازساختی محسوب می شوند که این امر به دلیل پتانسیل بالای خودنوزایی و هم چنین تمایز آن ها به سلول های مورد نیاز در زمان آسیب و بیماری است.
شنبه، 24 آبان 1399 - 07:50
زیست پرینت سه بعدی قلب انسان
ناتوانی کاردیومیوسیت ها برای تکثیر و مهاجرت چالشی برای رسیدن به تراکم های بالای سلولی محسوب می شوند که لازمه تولید عضلات قلبی انسانی در پرینت های زیستی سه بعدی انسانی است.
جمعه، 23 آبان 1399 - 08:30
دمای سرد موجب بهبود پیوند سلول های بنیادی خون ساز می شود
در مقایسه با مغز استخوان و خون محیطی، تعداد اندکی سلول بنیادی خون ساز در نمونه های خون بند ناف وجود دارد که همین امر استفاده از آن ها به عنوان یک منبع فوری و سهل الوصول برای پیوند سلول های بنیادی خون ساز را محدود می کند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 10:00
استفاده از داربست های سلول زدایی شده برای بازسازی عضلانی
عضلات سلول زدایی شده می توانند بازسازی عضلانی را در مدل های از دست رفتن حجم عضلانی افزایش دهند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 09:00
سلول های استرومایی مزانشیمی پیش تیمار شده با سیتوکین ها برای افزایش بهبودی زخم های پوستی
پوست یکی از بزرگ ترین اندام های بدن انسان است و زخم های پوستی یکی از شایع ترین اشکال زخم در بدن محسوب می شوند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 08:00
بانداژی برای بازسازی شکستگی استخوانی
محققان دانشکده کینگ کالج لندن ماده ای تولید کرده اند که امکان پیوند سلول های بنیادی تشکیل دهنده استخوان به شکستگی های شدید استخوان را فراهم می کند و روند بهبودی را تسریع می کند. این روش جدید، ترمیم استخوان را بهبود می بخشد و ممکن است نحوه درمان شکستگی استخوان را تغییر دهد.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 10:00
ویتامین E برای تکوین مناسب سیستم عصبی مورد نیاز است
یافته های تحقیقات دانشمندان دانشگاه ایالتی اورگان در زمینه پیامدهای کلیدی برای زنان در سنین باروری نشان می دهد که جنین های گورخر ماهی با کمبود ویتامین E، با نقص مغزی و سیستم عصبی مواجه هستند.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 10:00
راهی جدید برای متوقف کردن عود مجدد لوکمیا
تحقیقات نشان می دهد سلول های بنیادی لوکمیای میلوژن مزمن(CML ) که منبع سلولی اغلب سلول های CML هستند به دلیل خفتگی شان در برابر درمان با مهار کننده های تیروزین کیناز( TKI ) مقاوم هستند. بنابراین، سلول های بنیادی لوکمیای میولوژن مزمن باقی مانده مسئول عود پس از درمان TKI هستند.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 09:30
صفحه 4 از 243ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه