سلول درمانی

تولید ارگانوئیدهای قلبی سه بعدی و دارای عملکرد از سلول های بنیادی جنینی
تکوین قلب در شرایط درون تنی یا در موجودات زنده فرایند پیچیده ای است که شبیه سازی آن در شرایط آزمایشگاهی بسیار مشکل است. در پژوهشی جدید، محققین دانشگاه توکیو ارگانوئیدهای قلبی سه بعدی دارای عملکردی را با استفاده از سلول های بنیادی جنینی موش تولید کرده اند که تکوین قلب را به خوبی شبیه سازی می کنند.
پنجشنبه، 17 مهر 1399 - 10:00
کشف مکانیسم مقاومت دارو در لوکمیا
شبیه بسته بندی کردن یک محصول که به صورت یک محافظ برای آن عمل می کند، مخلوط سلول ها و مایعات که پیرامون مغز استخوان را در بر گرفته اند نیز نقش پشتیبان و تغذیه کننده را برای سلول های بنیادی خون ساز بازی می کنند. وجود سلول های ایمنی و سایر اجزای تخصصی درون ریز محیط مغز استخوان، عملکرد و سلامت سلول های بنیادی خون ساز را تضمین می کند.
چهارشنبه، 16 مهر 1399 - 11:45
ارائه یک بستر مناسب برای کشت سلول های بنیادی بوسیله فوجی فیلم!
کمپانی FUJIFILM Irvine Scientific به تازگی اعلام کرده است که به تکنولوژی موسوم به Cellnest® دست یافته است که یک بستر چسبندگی پپتید نوترکیب است که چسبندگی بهینه ای را برای سلول های بنیادی و تکثیر آن ها ایجاد می کند.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 11:40
قطره های چشمی حساس به دما و باداوم برای درمان بهتر
محققین جان هاپکینز قطره های چشمی مبتنی بر ژل را تولید کرده اند که به دمای چشم پاسخ می دهند و به دارو اجازه می دهند که مدت زمان بیشتری را روی سطح چشم بمانند و به طور موثرتری به بافت چشم نفوذ می کنند بدون این که بینایی را مختل کنند. این قطره چشمی که در مدل های جانوری تست شده است می تواند تعداد دفعاتی که فرد در روز از قطره چشمی استفاده می کند را کاهش دهد.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 11:15
روشی برای جایگزینی میکروگلیا در اختلالات مربوطه
میکروگلیاها سلول های ایمنی یا ماکروفاژهای سیستم عصبی مرکزی(CNS) هستند و عملکرد نامناسب آن ها که می تواند منشا ژنتیکی داشته باشد در بروز و پیشرفت بسیاری از بیماری های سیستم عصبی مرکزی دخیل است.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 11:00
سرمایه گذاری NIH برای بهینه سازی طراحی گرافت های عروقی مهندسی بافت شده
گرافت های عروقی مهندسی بافت شده (TEVG) و با قطر کوچک نیز همانند گیاهان بالارونده ای که برای زنده ماندن نیاز به یک تکیه گاه دارند، به داربستی احتیاج دارند که بتواند سلول های کشت شده روی شان را به شریان های تقریبا طبیعی تبدیل کنند که بتوانند زندگی بیماران را نجات ببخشند.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 10:33
درمان COVID-19 شدید با سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف انسانی
بیماری COVID-19 به عنوان یک بیماری تنفسی بسیار عفونی به یک پاندمی و معضل برای بهداشت جهانی تبدیل شده است. متاسفانه تاکنون درمان موثری برای شکل شدید این بیماری وجود ندارد.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 13:00
ترکیب سلول های بنیادی مزانشیمی و غضروف آلوژن برای بازسازی غضروف
در پژوهشی جدید محققین کره ای به ارزیابی اثرات بالینی ایمپلنت کردن به تنهایی و هم زمان سلول های بنیادی مزانشیمی و غضروف آلوژن در ترکیب با استئوتومی ساق پا برای بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو کرده اند.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:45
سلول درمانی اتولوگ برای پوست انسانی پیر شده
پیر شدن پوست شامل تجمع فیبروبلاست های پیر، اختلال در هموستازی ماتریکس خارج سلولی(ECM) و کاهش سنتز کلاژن است.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:24
آیا آمودیاکین می تواند به کوتاه شدن دوران پاندمی COVID-19 کمک کند؟
پژوهشی جدید بوسیله محققین آمریکایی اهمیت و ارزش فناوری Organ-on-a-chip به عنوان یک پلت فرم متناسب از نظر فیزیولوژیک را برای غربالگری های دارویی سریع نشان داده است و پیشنهاد کرده است که آمودیاکین (amodiaquine) ممکن است برای مهار عفونت ناشی از ویروس کرونا (SARS-CoV-2) مناسب باشد.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:19
نوراپی نفرین: یک تنظیم کننده خاص نیچ سلول های بنیادی عصبی برای نورون زایی
مطالعات اخیر وجود فاکتورهای برون سلولی را ثابت کرده اند که تکثیر سلول های پیش ساز عصبی را بسته به جایگاه مربوطه آن ها در نیچ زاینده پیرامون بطنی درون مغز پستانداران محدود می کند.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:14
بیورآکتور بهینه سازی شده  برای تولید سلول های iPSCs مناسب برای بالین
تولید و تمایز سلول های بنیادی پرتوان همگن و مناسب بر بالین در بیوراکتورها می تواند هزینه ها را کاهش دهد، مونیتور کردن و کنترل تولید سلول را بهبود ببخشد و محیطی را فراهم کند که موجب افزایش تراکم سلولی شود(در مقایسه با محیط های کشت دو بعدی).
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 12:00
یک حسگر پوشیدنی برای کمک به بیماران مبتلا به بیماری روده التهابی
محققین دانشگاه تگزاس یک دستگاه پوشیدنی را طراحی کرده اند که عرق فرد را برای بیومارکرها(نشانگرهای زیستی) که می توانند نشان دهنده بیماری روده التهابی (IBD) باشند، مونیتور می کند.
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 10:30
GSTT1: کلیدی برای کاربرد گسترده تر سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی
در گذشته دکتر لورانس استانتون و همکارانش در دانشگاه حمد بن خلیفه قطر معیارهایی را معرفی کرده بودند که به محققین اجازه شناسایی سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از مغز استخوان با پتانسیل تکثیری بالا، کلونی زایی تقویت شده، تلومرهای طویل تر، سطوح بالاتر مارکرهای سطح سلولی و از همه مهم تر توانایی تولید استخوان اکتوپیک(نابجا) را داشته باشند.
شنبه، 12 مهر 1399 - 11:00
نوروپپتیدی که فقدان آن موجب اختلال در نورون زایی می شود
ژیروس دندانه ای بخشی از هیپوکامپ است و نقش حیاتی را در تشکیل حافظه بازی می کند. از طرف دیگر این بخش حاوی سلول های بنیدی عصبی است که قادرند سلول های دیگر مغز از جمله سلول های گرانولی و آستروسیت ها را بوجود آورند.
شنبه، 12 مهر 1399 - 10:29
صفحه 9 از 243ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه