طب ترمیمی

انتقال اگزوزوم ها از طریق بینی برای درمان آلزایمر
آلزایمر یک بیماری غیر قابل بازگشت و مخرب عصبی است که منجر به اختلال در یادگیری، شناخت، حافظه، شخصیت و بسیاری از عملکردهای دیگر عصبی و در نهایت مرگ می شود
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 23:12
جلوگیری از آسیب ریوی کشنده ناشی از آنفلوانزا با یک پروتئین طبیعی انسانی
مطالعه جانوری جدید نشان می دهد که التهاب شدید ریه ناشی از آنفلوانزا را می توان با یک داروی مشتق از یک پروتئین طبیعی انسانی مهار کرد.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 11:30
دخالت آنزیم SSH1 در دفع زباله های سلولی و بروز مرگ سلولی
در مغز سالم، فرایند چند مرحله ای پاکسازی مواد زاید موسوم به اتوفاژی، ترکیبات سلولی آسیب دیده را را به طور معمول برداشته و تخریب می کند. این ترکیبات شامل پروتئین های آسیب دیده ای مانند tau و میتوکندری های سمی است. این مواد زاید می توانند درون سلول ها تجمع پیدا کنند و موجب مرگ سلولی شوند که در مورد سلول های مغزی با بروز مشکلاتی در تفکر، حافظه و شناخت همراه است.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 10:30
ایمپلنت سرامیک های زیستی موجب القای رشد مجدد جمجمه می شود
پژوهشی بوسیله محققین دانشگاه گوتنبرگ نشان داده است که یک ایمپلنت از جنس سرامیک های زیستی می تواند بازسازی استخوان طبیعی جمجمه را تحریک کند.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 09:30
جهش هایی که موجب افزایش رشد سلول های بنیادی خونی و افزایش بروز لوکمیا و بیماری های قلبی می شوند
با افزایش سن افراد، برخی جهش های خاص در سلول های بنیادی خون ساز(HSCs) رخ می دهد که می تواند در نهایت منجر به سرطان شود یا فرد را مستعد بیماری های قلبی عروقی می سازد.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 09:00
تولید گرافت های بافتی آزمایشگاهی برای تعویض مفصل
مفصل گیجگاهی-مفصلی(TMJ) که بخش پشتی آرواره پایین را شکل می دهد و آرواره را به جمجمه متصل می کند از نظر آناتومیک پیچیده بوده و با توجه به این که بار زیادی را تحمل می کند از استخوان و غضروف تشکیل شده است.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 09:00
داربست های سنتتیک جایگزینی برای تست های جانوری
محققان ممکن است در آینده با تغییر ساختار و شکل داربست ها قادر به مهندسی محیط هایی در بدن انسان باشند که در برابر رشد سرطان مقاومت می¬کنند.
شنبه، 26 مهر 1399 - 23:36
یک بانداژ با نانوفیبرهای مغناطیسی برای کشتن سلول های سرطان پوست
محققین انستیتو علوم هند(IISc) یک بانداژ را با استفاده از نانوفیبرهای مغناطیسی تولید کرده اند که با گرما دادن سلول های توموری می تواند سرطان پوست را درمان کند.
شنبه، 26 مهر 1399 - 23:33
عضلات آسیب دیده نمی میرند، بازسازی می کنند
تیمی از محققین ژاپنی در دانشگاه های کوماموتو و ناگاساکی نشان داده اند که ترکیباتی که از فیبرهای عضلانی پاره شده نشت می کنند موجب فعال شدن سلول های بنیادی عضلانی موسوم به سلول های اقماری(satellite cells) می شوند.
شنبه، 26 مهر 1399 - 23:21
عوامل شیمی درمانی می توانند اثراتی متضاد روی فرا رشد بافت های طبیعی داشته باشند
محققین دانشگاه واندربیلت کشف کرده اند که برخی داروهای شیمی درمانی خاص که برای تومورهای سرطانی استفاده می شوند می توانند اثر متضادی روی بافت های طبیعی داشته باشند و موجب فرارشد آن ها شوند که این امر در مورد غدد پستانی، اپی درم و فولیکول های مو به خوبی مشخص است. هم چنین آن ها یک مسیر پیام رسانی ایمنی ذاتی را در فیبروبلاست ها کشف کرده اند که موجب تکثیر این سلول ها می شود.
شنبه، 26 مهر 1399 - 23:15
ترکیب آنتی بیوتیک ها و سلول های بنیادی برای درمان موثر عفونت های استخوانی
عفونت های استخوانی ناشی از ایملپنت ها به سختی درمان می شوند و معمولا نیازمند دوره های طولانی مصرف آنتی بیوتیک هستند.
شنبه، 26 مهر 1399 - 09:02
داربستی جدید برای جراحت های تاندونی و لیگامنتی
محققان امیدوارند که به لطف یک داربست سنتتیک جدید بتوانند گامی بزرگ در جهت بهبود نتایج ترمیم تاندون و لیگامنت بردارند.
جمعه، 25 مهر 1399 - 10:00
استفاده از ژن درمانی برای درمان بیماری گرانولوماتوز مزمن(X-CGD)
افراد مبتلا به گرانولوماتوز مزمن یا CGD دچار جهش در پنج ژنی هستند که در افزایش فوران مواد شیمیایی بوسیله سلول های سفید خونی و مقابله با باکتری ها و قارچ ها دخیل هستند. بدون این فوران مواد شیمیایی، بیماران مبتلا به این بیمار مستعد عفونت های باکتریایی و قارچی هستند. عفونت می تواند شدید و تهدید کننده حیات فرد باشد.
جمعه، 25 مهر 1399 - 09:00
تولید شبکیه های انسانی دارای عملکرد در آزمایشگاه
محققین توانسته اند مدل های مناسبی از شبکیه انسانی را در ظروف کشت آزمایشگاهی تولید کنند که می توانند اطلاعاتی در مورد انواع خاص سلول ها که تحت تاثیر بیماری های ژنتیکی چشم قرار می گیرند ارائه دهند. این مدل می تواند به ایجاد درمان های جدید برای بیماری های چشمی کمک کند.
چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 09:41
کارایی نانولوله های کربنی برای احیای عملکرد حرکتی
مطالعه ای جدید بوسیله دانشگاه Trieste نشان دهنده کارایی ایمپلنت های از جنس نانولوله های کربنی برای احیای عملکردهای حرکتی و هموار کردن راه برای درمان آسیب های نخاعی است.
ﺳﻪشنبه، 22 مهر 1399 - 10:30
صفحه 11 از 381ابتدا   قبلی   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه