طب ترمیمی

اگزوزوم ها و کمک به بهبود ریکاوری قلبی
مدت هاست که در مدل های آزمایشگاهی حمله قلبی مشخص شده است که تزریق مخلوطی از سلول های عضلانی قلب، سلول های اندوتلیالی و سلول های عضلات صاف می تواند موجب بهبود عملکرد قلبی شود اما این رویکرد به دلیل احتباس اندک سلول ها و موفقیت کم سلول ها برای تلفیق شدن به بافت قلب با محدودیت مواجه است. هم چنین احتمال تومورزایی یا آریتمی قلبی نیز وجود دارد.
ﺳﻪشنبه، 22 مهر 1399 - 08:00
جفت اولین بافتی که در طی تکوین تخصصی می شود
اولین مراحل تکوین جفتی چندین روز قبل از این که جنین شروع به شکل گیری کند رخ می دهد. یافته های پژوهشی که اخیرا صورت گرفته است اهمیت تکوین طبیعی و سالم جفت در بارداری را نشان داده است.
دوشنبه، 21 مهر 1399 - 14:30
پیشرفت در زمینه بازتوانی بازساختی از طریق تعاملات بین رشته ای جدید
هشتمین سمپوزیوم بین المللی توانبخشی بازساختی در دانشگاه کالیفرنیا بر تعاملات بین رشته ای تاکید دارد.
دوشنبه، 21 مهر 1399 - 14:00
تحریک سلول های بنیادی منفرد برای تبدیل شدن به سلول های تخصص یافته
محققین در دانشگاه ایلینویز روش منحصربفردی را ارائه کرده اند که به طور دقیق تولید هیدروژل را کنترل می کند.
دوشنبه، 21 مهر 1399 - 13:15
مولکول UM171 می تواند نجات بخش جان افراد باشد
برای اولین بار در جهان، مرد جوانی که از کم خونی آپلاستیک شدید رنج می برد و درمان های استاندارد برای وی موثر نبود توانسته است از مزایای یک مولکول ساخته شده در کانادا به نام UM171 بهره مند شود. این عمل بوسیله تیم پزشکی در انستیتو هماتو-انکولوژی مونترال صورت گرفته است.
شنبه، 19 مهر 1399 - 11:00
عروق خونی الکترونیک منعطف و زیست تخریب پذیر
عروق خونی مهندسی بافت شده با قطر کوچک عمدتا بر پیشرفت بازآرایی میزبان متکی هستند و نمی توانند بعد از ایمپلنت شده در پاسخ به به چالش های پاتولوژیک عملکرد تشخیصی یا درمانی مناسبی ارائه دهند.
شنبه، 19 مهر 1399 - 10:30
سلول هایی که به بهبودی آسیب قلبی بعد از انفارکتوس کمک می کنند
محققین دانشگاه de Navarra اسپانیا سلول های قلبی را شناسایی کرده اند مسئول ترمیم آسیب این اندام بعد از انفارکته هستند. این سلول ها ترمیم کننده، زیر جمعیتی از فیبروبلاست های قلبی هستند که نقش اساسی را در تولید اسکار کلاژن و ممانعت از پاره شدن دیواره بطن بازی می کنند. مطالعه صورت گرفته در اسپانیا مکانیسم های مولکولی دخیل در فعال سازی این سلول ها و تنظیم عملکرد آن ها را آشکار ساخته است.
شنبه، 19 مهر 1399 - 10:00
اطلاعاتی در مورد عملکرد غیر طبیعی عصبی در یک اختلال ژنتیکی نادر
سندرم حذف 22q11.2 یا 22q11DS یک دلیل ژنتیکی و شایع بیماری های عصبی روانی است.
شنبه، 19 مهر 1399 - 09:30
سلول های بنیادی طناب نخاعی می توانند به ترمیم بعد از آسیب کمک کنند
آسیب طناب نخاعی اغلب منجر به اختلالات عملکردی دائمی ی شود و در مطالعه ای جدید در انستیتو کارولینسکا، پژوهشگران نشان داده اند که امکان تحریک سلول های بنیادی موجود در طناب نخاعی موش برای تشکیل مقادیر زیاد اولیگودندروسیت و در نتیجه کمک به ترمیم طناب نخاعی بعد از آسیب وجود دارد.
شنبه، 19 مهر 1399 - 09:00
پتانسیل اگزوزوم های مشتق از سلول های بنیادی بند ناف برای پزشکی بازساختی
اگزوزوم ها، وزیکول های خارح سلولی 30 تا 100 نانومتری هستند که از سلول ها آزاد می شوند و نه تنها مواد زاید سلولی را حمل می کنند، بلکه بسیاری از عملکردهای سلولی لازم برای بقا و ارتباطات سلول-سلول و پاسخ های ایمنی را نیز وساطت می کنند.
شنبه، 19 مهر 1399 - 08:00
تولید ارگانوئیدهای قلبی سه بعدی و دارای عملکرد از سلول های بنیادی جنینی
تکوین قلب در شرایط درون تنی یا در موجودات زنده فرایند پیچیده ای است که شبیه سازی آن در شرایط آزمایشگاهی بسیار مشکل است. در پژوهشی جدید، محققین دانشگاه توکیو ارگانوئیدهای قلبی سه بعدی دارای عملکردی را با استفاده از سلول های بنیادی جنینی موش تولید کرده اند که تکوین قلب را به خوبی شبیه سازی می کنند.
پنجشنبه، 17 مهر 1399 - 10:00
اگزوزوم ها جایگزینی مناسب برای کاردیومیوسیت های مشتق از سلول های iPS
مدت هاست که محققین دریافته اند که می توان با تزریق مخلوطی از سلول های مختلف قلب به قلبی که دچار حمله قلبی شده است، موجب بهبودی آن شد اما استفاده از این سلول ها با مشکلاتی مانند پذیرش ضعیف بوسیله بافت میزبان و احتباس پایین و هم چنین مشکلاتی مانند تومورزایی و بروز بی نظمی ضربان قلب همراه است.
چهارشنبه، 16 مهر 1399 - 13:00
کشف مکانیسم مقاومت دارو در لوکمیا
شبیه بسته بندی کردن یک محصول که به صورت یک محافظ برای آن عمل می کند، مخلوط سلول ها و مایعات که پیرامون مغز استخوان را در بر گرفته اند نیز نقش پشتیبان و تغذیه کننده را برای سلول های بنیادی خون ساز بازی می کنند. وجود سلول های ایمنی و سایر اجزای تخصصی درون ریز محیط مغز استخوان، عملکرد و سلامت سلول های بنیادی خون ساز را تضمین می کند.
چهارشنبه، 16 مهر 1399 - 11:45
چگونه تفاوت های ژنتیکی بافت چربی روی سلامت زنان و مردان اثر می گذارد
پژوهشی جدید در دانشگاه ویرجینیا نشان داده است که چگونه تفاوت های ژنتیکی در چربی بدن زنان و مردان روی بیماری های هر دو جنس اثر می گذارد.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 13:00
ارائه یک بستر مناسب برای کشت سلول های بنیادی بوسیله فوجی فیلم!
کمپانی FUJIFILM Irvine Scientific به تازگی اعلام کرده است که به تکنولوژی موسوم به Cellnest® دست یافته است که یک بستر چسبندگی پپتید نوترکیب است که چسبندگی بهینه ای را برای سلول های بنیادی و تکثیر آن ها ایجاد می کند.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 11:40
صفحه 12 از 381ابتدا   قبلی   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه