طب ترمیمی

قطره های چشمی حساس به دما و باداوم برای درمان بهتر
محققین جان هاپکینز قطره های چشمی مبتنی بر ژل را تولید کرده اند که به دمای چشم پاسخ می دهند و به دارو اجازه می دهند که مدت زمان بیشتری را روی سطح چشم بمانند و به طور موثرتری به بافت چشم نفوذ می کنند بدون این که بینایی را مختل کنند. این قطره چشمی که در مدل های جانوری تست شده است می تواند تعداد دفعاتی که فرد در روز از قطره چشمی استفاده می کند را کاهش دهد.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 11:15
روشی برای جایگزینی میکروگلیا در اختلالات مربوطه
میکروگلیاها سلول های ایمنی یا ماکروفاژهای سیستم عصبی مرکزی(CNS) هستند و عملکرد نامناسب آن ها که می تواند منشا ژنتیکی داشته باشد در بروز و پیشرفت بسیاری از بیماری های سیستم عصبی مرکزی دخیل است.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 11:00
سرمایه گذاری NIH برای بهینه سازی طراحی گرافت های عروقی مهندسی بافت شده
گرافت های عروقی مهندسی بافت شده (TEVG) و با قطر کوچک نیز همانند گیاهان بالارونده ای که برای زنده ماندن نیاز به یک تکیه گاه دارند، به داربستی احتیاج دارند که بتواند سلول های کشت شده روی شان را به شریان های تقریبا طبیعی تبدیل کنند که بتوانند زندگی بیماران را نجات ببخشند.
ﺳﻪشنبه، 15 مهر 1399 - 10:33
درمان COVID-19 شدید با سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف انسانی
بیماری COVID-19 به عنوان یک بیماری تنفسی بسیار عفونی به یک پاندمی و معضل برای بهداشت جهانی تبدیل شده است. متاسفانه تاکنون درمان موثری برای شکل شدید این بیماری وجود ندارد.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 13:00
ترکیب سلول های بنیادی مزانشیمی و غضروف آلوژن برای بازسازی غضروف
در پژوهشی جدید محققین کره ای به ارزیابی اثرات بالینی ایمپلنت کردن به تنهایی و هم زمان سلول های بنیادی مزانشیمی و غضروف آلوژن در ترکیب با استئوتومی ساق پا برای بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو کرده اند.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:45
سلول درمانی اتولوگ برای پوست انسانی پیر شده
پیر شدن پوست شامل تجمع فیبروبلاست های پیر، اختلال در هموستازی ماتریکس خارج سلولی(ECM) و کاهش سنتز کلاژن است.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:24
آیا آمودیاکین می تواند به کوتاه شدن دوران پاندمی COVID-19 کمک کند؟
پژوهشی جدید بوسیله محققین آمریکایی اهمیت و ارزش فناوری Organ-on-a-chip به عنوان یک پلت فرم متناسب از نظر فیزیولوژیک را برای غربالگری های دارویی سریع نشان داده است و پیشنهاد کرده است که آمودیاکین (amodiaquine) ممکن است برای مهار عفونت ناشی از ویروس کرونا (SARS-CoV-2) مناسب باشد.
دوشنبه، 14 مهر 1399 - 12:19
بیورآکتور بهینه سازی شده  برای تولید سلول های iPSCs مناسب برای بالین
تولید و تمایز سلول های بنیادی پرتوان همگن و مناسب بر بالین در بیوراکتورها می تواند هزینه ها را کاهش دهد، مونیتور کردن و کنترل تولید سلول را بهبود ببخشد و محیطی را فراهم کند که موجب افزایش تراکم سلولی شود(در مقایسه با محیط های کشت دو بعدی).
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 12:00
مرگ اولین بیمار مبتلا به ایدز درمان شده به دلیل سرطان
اولین فرد مبتلا به HIV درمان شده به نام تیموتی ری براون که وی را تحت عنوان "بیمار برلین" نیز می نامند، بعد از دوره ای مبارزه با سرطان درگذشت.
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 11:00
یک حسگر پوشیدنی برای کمک به بیماران مبتلا به بیماری روده التهابی
محققین دانشگاه تگزاس یک دستگاه پوشیدنی را طراحی کرده اند که عرق فرد را برای بیومارکرها(نشانگرهای زیستی) که می توانند نشان دهنده بیماری روده التهابی (IBD) باشند، مونیتور می کند.
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 10:30
GSTT1: کلیدی برای کاربرد گسترده تر سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی
در گذشته دکتر لورانس استانتون و همکارانش در دانشگاه حمد بن خلیفه قطر معیارهایی را معرفی کرده بودند که به محققین اجازه شناسایی سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از مغز استخوان با پتانسیل تکثیری بالا، کلونی زایی تقویت شده، تلومرهای طویل تر، سطوح بالاتر مارکرهای سطح سلولی و از همه مهم تر توانایی تولید استخوان اکتوپیک(نابجا) را داشته باشند.
شنبه، 12 مهر 1399 - 11:00
نوروپپتیدی که فقدان آن موجب اختلال در نورون زایی می شود
ژیروس دندانه ای بخشی از هیپوکامپ است و نقش حیاتی را در تشکیل حافظه بازی می کند. از طرف دیگر این بخش حاوی سلول های بنیدی عصبی است که قادرند سلول های دیگر مغز از جمله سلول های گرانولی و آستروسیت ها را بوجود آورند.
شنبه، 12 مهر 1399 - 10:29
ارائه دیدگاه های جدید برای مقابله با بیماری پارکینسون به لطف سلول های بنیادی
در تلاشی هفت ساله، کروگر و همکارانش در دانشگاه لوکزامبورگ دلیل اشکال ژنتیکی خاص از بیماری پارکینسون را نشان داده و درمان های دارویی بالقوه ای را برای آن ها ارائه کرده اند.
شنبه، 12 مهر 1399 - 10:00
سلول های بنیادی پرتوان مهندسی شده و با ایمنی زایی پایین
سلول های بنیادی پرتوان(سلول های بنیادی جنینی و سلول های بنیادی پرتوان القایی)، قادر هستند انواع مختلف سلول های بدن را بوجود آورند اما استفاده از این سلول ها به دلیل این که پیوندشان می تواند با واکنش ایمنی همراه شود دارای محدودیت هایی است.
شنبه، 12 مهر 1399 - 09:15
روشی جدید برای پرینت اندام های کوچک و  دارای عملکرد
فناوری پرینت زیستی این توانایی را ایجاد کرده است که کنترل مناسبی روی قرار گیری فضایی سلول ها در ابعاد سه بعدی داشته باشیم، اما رویکردهای موجود در ایجاد ریز ساختارهای پیچیده در مقیاس میکرومتری و هم چنین ایجاد تنوع سلولی و شبیه سازی عملکرد بافت های طبیعی زیاد موفق نبوده اند.
شنبه، 12 مهر 1399 - 09:00
صفحه 13 از 381ابتدا   قبلی   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه