طب ترمیمی

دلیل سفت شدن دیواره عروق با افزایش سن چیست؟
پروتئین Poly ADP-Ribose یا PAR پروتئینی است که به هنگام آسیب سلولی یا آسیب DNA آن ساخته می‌شود و کلسیم ذرات حاصل از تخریب سلول یا DNA را به تجمعاتی تبدیل می‌کند. سپس این ذرات سخت شده و به دیواره رگ‌ها متصل می‌شوند و باعث کاهش قابلیت ارتجاعی آن‌ها می‌شود.
شنبه، 14 تیر 1399 - 14:00
رحم زیست مهندسی شده به منظور حمایت از بارداری
در پژوهشی جدید در انستیتو پزشکی بازساختی ویک فارست(WFIRM)، محققین نشان داده اند که یک رحم زیست مهندسی شده می تواند از لقاح، تکوین جنینی و تولد بک نوزاد سالم حمایت کند. با پیشرفت در این زمینه می توان به استفاده از این رویکرد برای زنانی که به دلیل مشکلات رحمی قادر به باردار شدن نیستند امیدوار بود.
شنبه، 14 تیر 1399 - 13:30
سلول های بنیادی درمانی موثر برای بیماری خود ایمن اسکلرودرما
یک کارآزمایی بالینی جدید نشان می دهد که استفاده از یک رژیم سلول درمانی تهاجمی می تواند منجر به افزایش نرخ بقای بیمارانی شود که به بیماری خود ایمن کشنده اسکلرودرما مبتلا هستند، بیماری که پوست و اندام های داخلی را تحت تاثیر قرار می دهد.
شنبه، 14 تیر 1399 - 13:00
استخوان غیر طبیعی چگونه بعد از تروما شکل می گیرد و چگونه می توان روند تشکیل آن را معکوس کرد
آسیب هایی مانند تعویض مفصل ران ، سوختگی های شدید ، صدمات نخاعی ، صدمات ناشی از انفجار ، صدمات شدید مغزی می توانند طی فرایند بهبودی موسوم به تشکیل استخوان هتروتوپ یا نابجا به یک عارضه دردناک منجر شوند.
شنبه، 14 تیر 1399 - 12:00
تولید نوعی هیدروژل برای استفاده در مهندسی بافت استخوان
هیدروژل ها شبکه های پلیمری هستند که موثر بودن آن ها در انتقال داروها و سلول های بنیادی به بافت هدف اثبات شده است.
شنبه، 14 تیر 1399 - 11:30
بافت بند ناف برای ترمیم شکاف لبی و کامی
در مطالعه ای جدید، محققین از بافت بند ناف برای ترمیم نوع خاصی از شکاف لب و شکاف کامی استفاده کرده اند که با استفاده از مواد استخوانی به راحتی ترمیم نمی شدند.
چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 10:10
چگونه مواد شیمیایی منجر به جهش های سلولی پیچیده می شوند
دیدگاه های تازه در مورد این که چرا برخی از موا د مضر خود برای سرطان زایی کافی هستند می تواند به ارائه درمان های بهتر کمک کند.
ﺳﻪشنبه، 10 تیر 1399 - 16:00
سیستم ایمنی در مراحل اولیه و نهایی بارداری به طور متفاوتی عمل می کند
با همه تلاش هایی که محققین، پزشکان و متخصصین زنان و زایمان برای جلوگیری از سقط جنین داشته اند اما هنوز هم سقط جنین، تولد زودرس و سایر مشکلات مرتبط با بارداری چالش بزرگی محسوب می شود و یکی از دلایل این امر عدم درک درست از سطح سلولی و مولکولی دلایل سقط جنین یا تولد زودرس است.
ﺳﻪشنبه، 10 تیر 1399 - 15:30
استراتژی جدید برای درمان بیماری پارکینسون با استفاده از سلول های بنیادی بند ناف
محققین رویکرد جدیدی را با استفاده از سلول های بنیادی برای درمان پارکینسون ارائه کرده اند که با شبیه سایر سلول درمانی ها با عوارض جانبی همراه نیست.
ﺳﻪشنبه، 10 تیر 1399 - 15:00
مسدود کردن یک سیگنال خاص می تواند موجب تقویت و ازادسازی سیستم ایمنی برای مبارزه با تومورها شود
پژوهشگران دانشگاه Yale سیگنالی مسدود کننده موسوم به jamming signal را شناسایی کرده اند که اینترلوکین 18 را به عنوان یک محرک سیستم ایمنی بلوک می کند و مانع از رسیدن سلول های ایمنی به تومور می شود و این سیگنال را می توان در مورد تومورهای مقاوم به ایمنی درمانی های متداول مشاهده کرد.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 10:00
روشی جدید برای استفاده از سلول های بنیادی جنینی برای تولید تجمعات سه بعدی سلولی
محققین دانشگاه کمبریج با همکاری انستیتو هوبرخت هلند مدل جدیدی را برای مطالعه مراحل اولیه تکوین انسان با استفاده از سلول های بنیادی جنینی ارائه کرده اند.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 09:00
نقش سلول های بنیادی در بازسازی بافت های عصبی
محققان در مطالعه ای نشان داده اند که چگونه سلول های بنیادی، رشد عصبی را در حین بازسازی بافتی افزایش می دهند.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 08:30
استفاده از فناوری organ-on-a-chip برای شناسایی نحوه عملکرد ویروس کرونا
فقدان مدل های مناسب برای مطالعه نحوه ورود ویروس کرونای جدید(SARS-CoV-2) به سلول ها، بافت ها و اندام های مختلف محققین را برآن داشته است که از فناوری organ-on-a-chip برای مطالعه این امر استفاده کنند.
دوشنبه، 09 تیر 1399 - 08:00
دیدگاه هایی در مورد مزایا و محدودیت های استراتژی های بازبرنامه ریزی مستقیم برای بازسازی قلبی
بازبرنامه ریزی مستقیم یا دگر تمایزی، راهی برای القای تغییرات در یک نوع سلول از یک رده به یک رده دیگر از طریق دور زدن پرتوانی است. این رویکرد، یک فرصت خلاقانه برای جایگزینی کاردیومیوسیت های از دست رفته بعد از انفارکته میوکاردی پیشرفته است، زیرا پیوند تنها گزینه درمانی موجود در حال حاضر است.
شنبه، 07 تیر 1399 - 14:30
نانوفرمولاسیون مبتنی بر پرودیگیوزین، سلول های سرطانی را به طور انتخابی تخریب می کند
پژوهشگران دانشگاه پالرمو با محصول نانو ساخته شده بر مبنای نانو لوله های هالویزیت (halloysite) و رنگ دانه باکتریایی پرودیگیوزین (پرودیگیوزین) تولید کرده اند که می تواند به طور انتخابی سلول های سرطانی را بدون آسیب رساندن به سلول های سالم بکشد.
شنبه، 07 تیر 1399 - 14:00
صفحه 2 از 348ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه