طب ترمیمی

تستی جدید که به مدیریت بهتر بیماران مبتلا به نقص ایمنی ترکیبی شدید(SCID) کمک می کند
اخیرا پژوهشگران در دانشگاه مونترال تستی را طراحی و ارائه کرده اند که به مدیریت بهتر بیماران مبتلا به نقص ایمنی ترکیبی شدید(SCID) و اتخاذ تصمیم درمانی درست کمک می کند.
شنبه، 07 تیر 1399 - 13:01
مونیتور کردن غیر تهاجمی اکسیژن جنین می تواند موجب بی خطر شدن زایمان ها شود
دستگاهی بوسیله محققین دانشگاه کالیفرنیا طراحی و تولید شده است که میزان اشباع شدن اکسیژن خون در جنین را در زمان زایمان به طور مستقیم اندازه گیری می کند. با داشتن اطلاعات صحیح از وضعیت جنین درست قبل از تولد، این دستگاه می تواند نرخ زایمان های سزارینی را کاهش داده و موجب بهبود شرایط در زایمان هایی شود که با مشکل همراه هستند.
چهارشنبه، 04 تیر 1399 - 10:30
چرا سلول های گانگلیونی شبکیه به گلوکوم آسیب پذیر هستند؟
میلیون ها بیماری که از گلوکوم رنج می برند ممکن است از مزایای ایجاد یک مدل جدید این بیماری که بر مبنای سلول های بنیادی است بهره مند شوند. این مدل جدید موسوم به" disease in a dish " می تواند برای ارزیابی مکانیسمی که به موجب آن گلوکوم به سلول های گانگلیونی شبکیه(RGC) آسیب می زند و منجر به نابینایی می شود، کمک کند و اهداف درمانی جدیدی را معرفی کند.
چهارشنبه، 04 تیر 1399 - 10:00
یک پلت فرم واکسن جدید برای COVID-19 بر مبنای سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی مهندسی شده
در پژوهشی جدید، محققین چینی رویکردی را در جهت تولید یک واکسن برای بیماری کروناویروس جدید(COVID-19) ارائه کرده اند که بر مبنای سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی مهندسی شده طراحی شده است و پاسخ آنتی بادی مطلوب و امیدوار کننده ای را نشان داده است.
چهارشنبه، 04 تیر 1399 - 09:00
شناسایی رویکردی جدید برای درمان سرطان روده
پژوهشی جدید در دانشگاه وین، سلول های پانت بیان کننده Ido1 را هدف مناسبی برای درمان سرطان روده معرفی کرده است.
ﺳﻪشنبه، 03 تیر 1399 - 11:45
پرینت مستقیم بافت های سه بعدی درون بدن
در سریال ها و فیلم های تلویزیونی هالیوودی بخش های مختلف بدن با استفاده از سیستم های رباتیک و هم چنین پرینترهای سه بعدی ساخته می شوند اما برای رسیدن به این سناریو هنوز راه درازی در پیش است، هر چند پرینترهای سه بعدی به طور فزاینده ای در پزشکی بازساختی بکار رفته اند و از آن ها برای ساخت مفاصل ارتوپدی، پروتزها، بخش های استخوانی، پوست و عروق خونی استفاده شده است.
ﺳﻪشنبه، 03 تیر 1399 - 11:30
هدف قرار دادن سلول های بنیادی: مسیری برای درمان لوکمیای با پیش آگهی ضعیف
پژوهشگران مسیری جدید و بهتر را برای درمان لوکمیای حاد میلوئیدی(AML) با پیش آگهی ضعیف کشف کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 03 تیر 1399 - 11:06
درمان تطبیقی مبتنی بر اصول تکاملی داروین می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند
مدل های محاسباتی بوسیله محققین ارائه شده است که نشان می دهد که کنترل کردن سازشی جمعیت های سلولی تومورها برای نگهداشتن آن ها در یک حالت رقابت می تواند به درمان موثرتر سرطان کمک کند.
دوشنبه، 02 تیر 1399 - 11:30
شناسایی سلول های بنیادی غیر طبیعی دخیل در بیماری کرون
بیش از یک دهه است که دکتر وا ژیان و همکارانش در مرکز سلول های بنیادی هوستون از یک فناوری برای کلون کردن سلول های بنیادی استفاده می کنند.
دوشنبه، 02 تیر 1399 - 11:00
افزایش امیدواری به درمان سرطان های خونی
پژوهشی جدید نشان داده است که چگونه یک تغییر ژنتیکی اولیه در سلول های خون و مغز استخوان راه را برای تکوین برخی از سرطان های خونی هموار می سازد.
دوشنبه، 02 تیر 1399 - 10:30
بانداژی جدید برای درمان زخم های دیابتی و سوختگی
زخم های دیابتی و هم چنین زخم های ناشی از سوختگی هم بار اقتصادی و اجتماعی فراوانی را به فرد و جامعه تبدیل می کنند و هم این که درمان موثری برای آن ها وجود ندارد
دوشنبه، 02 تیر 1399 - 10:00
استفاده از سلول های بنیادی برای ایجاد گرافت های استخوانی و درمان شکستگی های صعب العلاج
اگرچه اغلب شکستگی های استخوانی با آتل بندی و مراقبت های مناسب بعد از مدت زمان کوتاهی جوش می خورند اما برخی از شکستگی ها نیازمند استفاده از گرافت های استخوانی هستند.
یکشنبه، 01 تیر 1399 - 15:28
چه عواملی موجب حفاظت سلامت روده می شوند؟
محققین در انستیتو فرانسیس کریم دو ژن را شناسایی کرده اند که تمایز سلول های بنیادی در روده کوچک را تنظیم می کنند و دیدگاه ارزشمندی را در مورد نحوه تکوین بدن و حفظ سلامت روده ارائه می دهند.
شنبه، 31 خرداد 1399 - 15:32
استفاده از ژن های جهنده برای تولید نورون در شرایط آزمایشگاهی
فرایند تولید سلول های مغزی دارای عملکرد در ظروف آزمایشگاهی نیازمند فعال سازی دقیق عناصر ژنتیکی خودخواه موسوم به رتروترانسپوزون های LINE1 است. این یافته پژوهشگران مرکز تحقیقات KAUST می تواند منجر به درمانی بی خطرتر و موثرتری برای بیماری پارکینسون و سایر بیماری های مغزی شود.
شنبه، 31 خرداد 1399 - 15:15
هدایت مغناطیسی توانایی سلول های بنیادی برای درمان بیماری های ریوی مربوط به مشاغل را بهبود می بخشد
نتایج مطالعه ای جدید راهی را برای درمان یک بیماری ریوی خطرناک موسوم به سیلیکوزیس شغلی ارائه کرده است که میلیون ها کارگر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است.
شنبه، 31 خرداد 1399 - 15:00
صفحه 3 از 348ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه