مهندسی بافت

بافت های مصنوعی زنده می توانند آسیب های عصبی شدید را ترمیم کنند
بافت عصبی مصنوعی زنده تولید شده بوسیله محققین کمپانی ReNeuron و Sartprius با موفقیت آسیب عصبی شدید را در آزمایشگاه ترمیم کرده است. این بافت ها می توانند راه گشای درمانی جهانی برای درمان آسیب های عصبی محیطی باشند و فرد را بی نیاز از استفاده از گرافت های عصبی کنند.
چهارشنبه، 02 اسفند 1396 - 10:30
مجرای هوایی طبیعی مهندسی شده جایگزینی برای داربست های سنتتیک
مهندسین زیست پزشکی در دانشگاه Case Western Reserve با تحریک سلول ها برای تشکیل سه نوع بافت مجزا و سپس سازماندهی آن ها درون ساختارهای لوله ای شکل(بدون تکیه بر استراتژی های داربستی) توانسته اند نای(مجرای هوایی) را در آزمایشگاه تولید کنند.
دوشنبه، 30 بهمن 1396 - 10:28
رویکردی جدید که پاسخ های ایمنی به گرافت های عروقی مهندسی بافت شده را کاهش می دهد
با استفاده از تکنولوژی RNA‌مداخله گر(RNAi) برای خاموش کردن کمپلکس محرک ایمنی در سلول های اندوتلیالی(EC)، محققین استفاده از یک منبع فراوان سلول های اندوتلیالی به جای سلول های خود بیمار برای تولید گرافت های عروقی مهندسی بافت شده برای پیوند را مقدور ساخته اند.
ﺳﻪشنبه، 24 بهمن 1396 - 11:30
کپسول های حاوی بیلی روبین می توانند بقا سلول های پانکراسی پیوند زده شده را افزایش دهند
دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی و دانشگاه اوهایو با کپسوله کردن بیلی روبین در اندازه ی ذرات نانو توانستند مدت زمان بقا سلول های جزایر پانکراسی را که در معرض کمبود اکسیژن قرار گرفته اند در مدل های آزمایشگاهی افزایش دهند. این کار برای درمان بیماری دیابت نوع یک هم در انسان و هم در سگ موثر بود.
شنبه، 21 بهمن 1396 - 12:30
تخمدان های مهندسی شده آزمایشگاهی برتر از داروهای هورمونی در مدل حیوانی
تحقیقات جدید در موش های صحرایی پیشنهاد می دهد که امکان استفاده از تخمدان های مصنوعی دستکاری زیستی شده در آزمایشگاه می تواند یک جایگزین درمانی سالم تر و طبیعی تر باشد و جایگزینی را در استفاده از داروهای شیمیایی برای زنان فراهم کند. یک تیم از موسسه ویک فارست جهت رژیم پزشكی دریافتند كه تخمدان های دستکاری شده نسبت به درمان با داروهای هورمونی در بهبود سلامت استخوان و رحم و تركیبات بدن موثرتر هستند.
پنجشنبه، 19 بهمن 1396 - 10:30
چگونه داربست های فلزی فرایند بهبود استخوان را تقویت می کنند
مطالعه ای جدید نشان می دهد که چگونه سازه های بهینه سازی شده از نظر مکانیکی تحت عنوان داربست های شبکه ای تیتانیومی می توانند بازسازی استخوان را بهینه سازند.
دوشنبه، 16 بهمن 1396 - 14:00
نانو ذره های تنفسی برای درمان بیماری های قلبی
تیمی از محققین آلمانی و ایتالیایی نانوذره های تنفسی را برای درمان افرادی که از بیماری های قلبی رنج می برند، تولید کرده اند.
دوشنبه، 16 بهمن 1396 - 11:08
اولین گام در تولید غده آدرنال مصنوعی
در مطالعه ای جدید، محققین دانشگاه کوئین ماری لندن از سلول های مشتق از ادرار استفاده کرده اند و اولین گام را در تولید غده آدرنال مصنوعی برداشته اند. این غده های آدرنال مصنوعی می توانند درمانی برای اختلالات غده آدرنال باشند.
شنبه، 14 بهمن 1396 - 08:30
میکروفیبریل های نرم زیست مهندسی شده تولید سلول های T را بهبود می بخشد
سلول های T نقش کلیدی را در پاسخ ایمنی بدن علیه پاتوژن ها بازی می کنند. به عنوان یک کلاس جدید از رویکردهای درمانی، اخیرا استفاده از سلول های T‌مهندسی شده نتایج درمانی بهتری را در مقایسه با رویکردهای شیمی درمانی و پرتودرمانی ایجاد کرده است. این "داروهای زنده" می توانند انقلابی در درمان سرطان ایجاد کنند و منجر به افزایش سلول درمانی های مورد تایید FDA شوند.
یکشنبه، 08 بهمن 1396 - 11:45
پروب های مولکولی جدید اجازه آنالیزهای مخرب غضروف زیست مهندسی شده را می دهند
مطالعه ای جدید پرده از پروب های خلاقانه ای برداشته است که قادر به مونیتور کردن غیر تهاجمی، غیر مخرب و مستقیم تمایز سلول های بنیادی مزانشیمی طی تشکیل غضروف مهندسی شده ای است که برای جایگزینی بافت های آسیب دیده یا بیمار استفاده می شوند.
شنبه، 07 بهمن 1396 - 07:45
یک نانو داروی جدید پیشرفت سرطان پانکراس را در موش مهار می کند
بین یک انکوژن(ژن سرطان زا) و بیان یک میکروRNAی سرکوب کننده سرطان ارتباط معکوسی وجود دارد که می توان از آن به نفع افزایش بقای بیماران مبتلا به سرطان پانکراس استفاده کرد.
ﺳﻪشنبه، 03 بهمن 1396 - 00:30
محققین دانشگاه Wollongong در حال ایجاد شغل و تولید مواد از دریا برای درمان های پزشکی هستند.
شنبه، 30 دی 1396 - 08:00
تولید عضلات انسانی دارای عملکرد از سلول های پوستی
مهندسین زیست پزشکی اولین عضلات اسکلتی انسانی دارای عملکرد را از سلول های بنیادی پرتوان القایی تولید کرده اند.
چهارشنبه، 20 دی 1396 - 12:00
تارهای عنکبوت الهام بخش ایمپلنت های قابل برداشتی هستند که ممکن است دیابت نوع یک را کنترل کنند
برای بیش از یک میلیون آمریکایی که با دیابت نوع یک زندگی می کنند، تزریق روزانه انسولین حکم مرگ و زندگی دار دارد. در حالی که تصور می شود درمانی برای این بیماری وجود نداشته باشد، محققین دانشگاه کورنل دستگاهی را تولید کرده اند که می تواند انقلابی در مدیریت این بیماری ایجاد کند.
شنبه، 16 دی 1396 - 08:30
تکنیکی جدید که برای کاهش عوارض جانبی و بهبود انتقال نانو داروهای شیمی درمانی
محققین دانشگاه کارنگی ملون، روش جدیدی را برای انتقال نانوداروهای شیمی درمان یافته اند که دسترس پذیری زیستی داروها را افزایش داده و عوارض جانبی آن را کاهش می دهند. آن ها نشان داده اند که استفاده از منابع غذایی مورد تایید FDA پیش از شیمی درمانی می تواند میزان سمیت دارو را در طحال، کبد و کلیه کاهش دهد.
ﺳﻪشنبه، 21 آذر 1396 - 10:30
صفحه 10 از 33ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه