مهندسی بافت

ابزاری جدیدی برای بدست آوردن اطلاعات در مورد لقاح در پستانداران
تکوین همه جانوران در تاریخچه حیات با یک مرحله ساده شروع می شود که شامل ادغام اسپرم با اووسیت است. برخلاف شیوع این فرایند در جانوران، مکانیسم های واقعی دخیل در این فرایند به خوبی شناخته نشده اند. تیمی از محققین فرانسوی ابزار جدیدی را طراحی کرده اند که ممکن است بزودی اطلاعات جدیدی در این زمینه ارائه داده و تصویری واقعی از اولین تماس اسپرم و تخمک را نشان دهد.
دوشنبه، 24 اسفند 1394 - 12:30
پیوند اولین نای مهندسی شده از سلول های بنیادی
محققین در کلینیکی در بارسلونا موفق شده اند برای اولین بار یک نای مهندسی شده را به فردی کلمبیایی که به دلیل ابتلا به سل، دچار آسیب نای بود پیوند کنند.
چهارشنبه، 19 اسفند 1394 - 11:30
ریکاوری از پرتودرمانی و شیمی درمانی
محققین دانشگاه کالیفرنیا گزارش کرده اند که بعد از پرتودرمانی، پروتئین بتا کتنین نقش مهمی را در ریکاوری سلول های بنیادی خون ساز ایفا می کند.
چهارشنبه، 19 اسفند 1394 - 09:30
مهندسی موزیک و صدا برای ایمپلنت های حلزون گوش
زمانی که فقدان شنوایی آن قدر شدید است که استفاده از سمعک نیز نمی تواند کمک کند، یک ایمپلنت حلوزن گوش نه تنها می تواند اصوات را تقویت کنند بلکه می تواند به افراد کمک کند که یک سخنرانی را به وضوح گوش کنند. اما در مورد موسیقی داستان متفاوت است.
دوشنبه، 17 اسفند 1394 - 12:00
زیست ماده سنتتیکی که به بازسازی سلول های پوستی و بهبود زخم کمک می کند
برخی زخم های پوستی مانند زخم های دیابتی، به صورت مزمن هستند و ممکن است هرگز درمان نشوند و برخی دیگر مانند زخم های سوختگی دیر ترمیم می شوند و منجر به درد، عفونت و ایجاد بافت اسکار می شوند.
شنبه، 08 اسفند 1394 - 10:20
محققین اثبات کرده اند که امکان پرینت بافت های جایگزین وجود دارد
با استفاده از یک پرینتر سه بعدی پیشرفته، محققین طب بازساختی در مرکز پزشکی Wake Forest Baptist دریافته اند که امکان پرینت ساختارهای بافتی زنده برای جایگزینی بافت های آسیب دیده در بیماران وجود دارد.
چهارشنبه، 05 اسفند 1394 - 11:16
نانوذره های مغناطیسی برای مهندسی ژنتیک و ردیابی سلول های بنیادی عصبی
مدیفیکاسیون های ژنتیکی جمعیت های پیوند سلولی و توانایی ردیابی سلولی پایه های اصلی سلول درمانی های موثر هستند.
چهارشنبه، 05 اسفند 1394 - 08:30
کشت متوالی سلول ها روی داربستهای نانورُس شبه زیستی موجب تشکیل توموروئیدهای سه بعدی می شود
در چند وقت اخیر محدودیت کشت های دو بعدی و پیچیدگی مدل های جانوری راه را برای ایجاد مدل های سه بعدی مطالعه سرطان هموار کرده است.
یکشنبه، 02 اسفند 1394 - 09:00
هیدروژل های کوپلیمری حفاظت انجمادی سلول های قرمز خونی را تسهیل می کنند و مهندسی بافت را افزایش می دهند
فریز کردن سلول ها و بافت ها معمولا به اضافه کردن مواد حفاظت کننده از انجماد(ضد یخ) نیاز دارد و متاسفانه این مواد می توانند اثرات ناخواسته ای را روی کاربردهای بعدی این سلول ها بگذارند.
یکشنبه، 02 اسفند 1394 - 08:00
سلول های بنیادی می توانند به درمان شکستگی های استخوانی کمک کنند
محققین تکنیک جدیدی را طراحی کرده اند که با ترکیب سلول های بنیادی استخوان و یک ماده سخت تجزیه شونده موجب تحریک رشد استخوان واقعی می شود.
چهارشنبه، 28 بهمن 1394 - 08:31
استفاده از هیدروژل برای جلوگیری از تمایز سلول های بنیادی و جنین انسانی
برخلاف سلول های طبیعی، سلول های بنیادی چند توان یا پرتوان هستند و به دلیل این توان تمایزی می توانند برای بیماری های مختلفی مانند دیابت، لوکمیا و ... مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، حفظ این حالت تا این لحظه یک چالش بزرگ بوده است.
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 12:00
موفقیت اولیه کمپانی Orthocell‌در سلول درمانی تاندون
کمپانی طب بازساختی Orthocell گزارش های مثبتی را از یک مطالعه دو ساله و سلول درمانی تاندون لگنی دژنره شده ارائه کرده است.
شنبه، 24 بهمن 1394 - 09:00
بیوپرینت بافت کبدی از سلول های بنیادی برای غربالگری دارویی
تیمی از محققین در دانشگاه کالیفرنیا موفق شده اند که بافتی بسیار شبیه کبد انسانی را پرینت سه بعدی کنند که ساختار و عملکردی بسیار مشابه بافت طبیعی دارد. این مدل جدید می تواند برای غربالگری های دارویی خاص بیمار و مدل سازی بیماری ها مورد استفاده قرار گیرند. محققین براین باورند که این پیشرفتن می تواند به کمپانی های دارویی کمک کند که در ایجاد داروهای جدید در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.
شنبه، 24 بهمن 1394 - 08:30
فن آوری عضله روی چیپ(muscle on chip) دیدگاه های جدیدی را در مورد سلول درمانی قلبی ارائه می دهد
سلول های عضلات قلبی مشتق از سلول های بنیادی به دلیل این که نمی توانند با قدرت منقبض شوند، ممکن است قادر نباشند به طور موثر جایگزین بافت قلبی آسیب دیده شوند و اینک مطالعه ای جدید توضیح داده است که چرا سلول درمانی های موجود مزایای محدودی برای بیماران قلبی دارند.
شنبه، 24 بهمن 1394 - 08:15
تولید آئورت از سلول های بنیادی
محققین در Cork توانسته اند با استفاده از سلول های بنیادی، آئورتی را در آزمایشگاه تبدیل کنند که می تواند به عنوان بافتی جایگزین در جوندگان مورد استفاده قرار گیرد.
شنبه، 24 بهمن 1394 - 08:00
صفحه 26 از 35ابتدا   قبلی   21  22  23  24  25  [26]  27  28  29  30  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه