مهندسی بافت

جداسازی موفقیت آمیز سلول های بنیادی زنده از اسب مرده!!!
سلول های بنیادی را می توان با موفقیت از لیگامنت اسب هایی که 72 ساعت از مرگ آن ها گذشته است به صورت زنده جداسازی کرد.
ﺳﻪشنبه، 08 دی 1394 - 13:00
ایده های بزرگ در زمینه بهداشت و علوم برای سال 2016
درک و دانسته های ما در مورد سلامت انسانی دائما در حال افزایش و تکامل است اما پشت همه اکتشافاتی که صورت می گیرد ایده های بزرگی وجود دارد که مطالعات را هدفمندتر می کند.
دوشنبه، 07 دی 1394 - 09:30
کشف سلول های پیش ساز سازنده عروق گامی مهم به سمت رشد کلیه ها!
در گامی مهم به سمت رشد جایگزین های کلیوی، محققین در دانشگاه ویرجینیا، سلول هایی را شناسایی کرده اند که عروق خونی درون کلیه تبدیل می شوند. این کشف از آن جایی از اهمیت حیاتی برخوردار است که بسیاری از تلاش هایی که تاکنون برای ایجاد کلیه صورت گرفته است به دلیل عدم ایجاد عروق مناسب برای عملکردی کردن اندام با شکست مواجه شده اند.
شنبه، 05 دی 1394 - 10:15
احتمال استفاده از پانکراس های انسانی استفاده نشده برای ساخت اندام های جدید
محققین سال هاست که به دنبال یافتن راهی برای ایجاد پانکراس های مصنوعی برای کمک به میلیون ها بیماری هستند که از دیابت نوع یک رنج می برند. اما آیا یک راه حل ممکن می تواند بازیافت بیش از 300 پانکراس انسانی اهدا شده باشد که در حال حاضر از آن ها استفاده نمی شود؟
پنجشنبه، 03 دی 1394 - 12:00
ترکیب سلول های بنیادی بالغ با هورمون ممکن است فرایند ترمیم شکستگی استخوانی را بهبود ببخشد
مطالعه ای جدید نشان می دهد که ترکیب سلول های بنیادی بالغ و هورمون پاراتیروئید به طور معناداری تشکیل استخوان جدید را در جانوران آزمایشگاهی افزایش می دهد و ممکن است فرایند ترمیم را در شکستگی استخوانی ناشی از استئوپورز در انسان سرعت ببخشد.
پنجشنبه، 26 آذر 1394 - 08:30
 تکثیر موثرتر سلول های بنیادی مزانشیمی روی نانوالیاف قالب گیری شده با نانوذره های مغناطیسی
داربست های سه بعدی نانولیفی، گزینه های مناسبی برای مهندسی بافت های مختلف هستند و بهینه کردن ویژگی های فیزیکی و شیمیایی این داربست ها می تواند محققین را به شبیه سازی هر چه بیشتر و بهتر بافت ها رهنمون سازد.
دوشنبه، 23 آذر 1394 - 10:30
تناقضات در تزریق اسید هیالورونیک برای درمان استئوآرتریت
تزریق اسید هیالورونیک یک درمان متداول برای بیماری استئوآرتریت محسوب می شود اما مطالعه جدید به وسیله زیست مهندسین دانشگاه Cornell اطلاعات جدید در مورد مزایا و معایب استفاده از این ماده ارائه داده است.
دوشنبه، 23 آذر 1394 - 10:00
تولید دیافراگم از سلول های بنیادی و امیدواری برای درمان نقص های زمان تولد
محققین روسی، آمریکایی و سوئدی با همکاری یکدیگر موفق شده اند که بافت دیافراگم جدیدی را به کمک سلول های بنیادی و یک داربست سه بعدی در رت مهندسی کنند. این دیافراگم بعد از پیوند به رت ها، توانست ویژگی های مکانیکی پیچیده مربوط به عضلات دیافراگم را نشان دهد.
دوشنبه، 23 آذر 1394 - 09:00
رشد سریع تر سلول های بنیادی روی جلبک های دریایی!
آلژینات یک اسکلت پشتیبان را در دیواره سلولی انواع خاصی از جلبک ها ایجاد می کند. در مطالعه ای جدید محققین از یک توده ژل مانند مشتق از جلبک های دریایی شیلیایی به عنوان بستری برای سلول های بنیادی استفاده کرده اند. این امر به آن ها اجازه می دهد که به طور آزادانه اندازه منافذ و الاستیسیته آلژینات مشتق از این جلبک ها را تنظیم کنند و موجبات انتقال فعال ترکیبات را فراهم کنند.
شنبه، 21 آذر 1394 - 14:30
راهی بهتر برای رشد سلول های استخوانی
محققین در انستیتو Wyss، راه بسیار دقیق تری را برای کنترل تمایز سلول های بنیادی به سلول های استخوانی طراحی کرده اند. این تکنیک جدید می تواند کاربردهای امیدوارکننده ای در بازسازی، رشد و بهبود استخوان داشته باشد.
شنبه، 21 آذر 1394 - 12:00
استفاده از استراتژی های نوآورانه مهندسی بافت برای ترمیم فتق دیسک کمر
روش های درمانی جدید برای ترمیم بیرون زدگی دیسک در بخش کمری طناب نخاعی از استراتژی های جدید در زمینه مهندسی بافت و طب ترمیمی استفاده می کنند و مطالعات پیش درمانگاهی و بالینی از امیدوارکننده بودن این روش ها برای آسیب های دیسک کمری و ناپایداری های آن خبر می دهند.
چهارشنبه، 18 آذر 1394 - 09:00
رابطه برقرار کردن کلیه های مشتق از سلول های بنیادی با عروق خونی بعد از پیوند ‌به موش
تاکنون گروه های تحقیقاتی متعددی انواع سلول های مختلف بدن را گرفته و آن ها را به سلول های بنیادی پرتوان القایی(iPS) بازبرنامه ریزی کرده اند. این سلول های می تواند انواع مختلف سلول ها را در بدن بوجود آورند.
شنبه، 07 آذر 1394 - 10:15
ابزاری مناسب برای غربالگری ترکیبات سمی:  سلول های کلیوی مشتق از سلول های بنیادی بازبرنامه ریزی شده
محققین در A*STAR پلت فرمی را طراحی کرده اند که می تواند در جهت غربالگری سمیت ترکیبات برای کلیه ها به کمپانی های دارویی، شیمیایی و غذایی کمک کند. این محققین موفق به ایجاد پروتکلی سریع و کارآمد برای تبدیل سلول های بنیادی به سلول های مجاری پروگزیمال کلیوی(PTCs) شده اند.
چهارشنبه، 04 آذر 1394 - 12:00
ایجاد بافت طناب صوتی دارای عملکرد در آزمایشگاه
محققین در دانشگاه ویسکونزین-مادیسون با موفقیت بافت طناب های صوتی دارای عملکرد را در آزمایشگاه تولید کرده اند. این امر گام مهمی در جهت احیای صدا در افرادی که طناب های صوتی شان را به دلیل جراحی های سرطان یا وقوع برخی حوادث از دست داده اند، محسوب می شود.
ﺳﻪشنبه، 03 آذر 1394 - 12:00
محققین در هوستون یک گام دیگر به ایجاد تکنولوژی های ترمیم کننده استخوان های شکسته نزدیک شده اند
تیمی از محققین در Houston Methodist یک گام به تکوین تکنولوژی که بتواند به ترمیم سریع تر استخوان های شکسته کمک کند نزدیک تر شده اند. دپارتمان دفاع آمریکا(DoD)، بودجه ای نزدیک به 6 میلیون دلار به این محققین اعطا کرده است تا بتوانند با استفاده از دو ماده جدید، شکستگی های شدید را در استخوان های دراز ترمیم کنند.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 09:00
صفحه 29 از 35ابتدا   قبلی   24  25  26  27  28  [29]  30  31  32  33  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه