مهندسی بافت

یافتن راهی برای تکوین ابزارهای قابل ایمپلنت که می توانند مانع از تشکیل بافت اسکار شوند
دستگاه و ابزارهای زیست پزشکی که قادر به ایمپلنت شدن به بدن به منظور انتقال دارو، مهندسی بافت و... هستند می توانند درمان بسیاری از بیماری ها را بهبود ببخشند. با این حال، برخی از این ابزارها مستعد این هستند که به وسیله سیستم ایمنی مورد حمله قرار بگیرند و این امر آن ها را تبدیل به وسیله ای بی مصرف می کند.
دوشنبه، 15 تیر 1394 - 09:00
نورون های مصنوعی عملکرد سلول های انسانی را شبیه سازی می کنند
محققین در انستیتو کارولینسکای سوئد توانسته اند با استفاده از بیوالکترونیک های آلی، نورون هایی با عملکرد کامل را بسازند. این نورون های مصنوعی هیچ بخش زنده ای ندارند اما قادرند عملکرد سلول عصبی انسان را تقلید کنند و با سایر نورون های مانند آن چه در انسان اتفاق می افتد ارتباط برقرار کنند.
یکشنبه، 14 تیر 1394 - 08:00
ساخت داربست های کوچک و پیچیده ای که می توانند جایگزین پرده گوش شدیدا آسیب دیده شوند
تیمی بین المللی از محققین داربست های کوچک و پیچیده ای را ایجاد کرده اند که شبکه پیچیده فیبرهای کلاژنی تشکیل دهنده پرده گوش را تقلید می کند. امیدواری ها بر این است که این داربست برای جایگزینی پرده گوش شدیدا آسیب دیده مورد استفاده قرار گیرد و نیاز بیماران برای برداشتن بافت خودشان برای جراحی های بازساختی را کاهش دهد.
شنبه، 13 تیر 1394 - 07:30
امواج صوتی با شدت بالا پلت فرمی را برای طب ترمیمی ایجاد می کنند
هر روز که می گذرد محققین بیشتر متمایل می شوند که با استفاده از روش های مهندسی بافت، بر چالش های موجود در زمینه پزشکی فائق آیند و در این زمینه تمرکز زیادی روی داربست ها است.
پنجشنبه، 11 تیر 1394 - 12:24
کشف بیوسرامیک های آپاتیتی مشتق از  دندان کوسه برای ایمپلنت ها توسط محققین اسپانیایی
پیش از این محققین از این بیوسرامیک ها برای ترمیم بافت استخوان به ویژه در زمینه تروماتولوژی و اُدنتولوژی استفاده کرده بودند. این ایمپلنت های جدید، منابع دریایی خلاقانه ای برای استفاده در مطالعات زیست پزشکی هستند.
پنجشنبه، 04 تیر 1394 - 09:14
وصله های انسولینی هوشمند می تواند جایگزین تزریقات دردناک برای بیماران دیابتی باشد
به لطف یک ایده خلاقانه به وسیله محققین دانشگاه کارولینای شمالی، تزریقات انسولینی دردناک می تواند برای میلیون ها آمریکایی که از دیابت رنج می برند تنها یک خاطره باقی بماند. این محققین وصله های انسولینی هوشمندی را ایجاد کرده اند که می توانند سطح قند خون افزایش یافته را تشخیص دهند و دوزهایی از انسولین را در زمان مورد نیاز به خون ترشح کنند.
پنجشنبه، 04 تیر 1394 - 09:09
مینی سینه رشد یافته در پتری دیش: ابزاری جدید برای تحقیقات سرطان
گروهی از محققین سنجشی را طراحی کرده اند که به موجب ان سلول های اپی تلیالی سینه انسانی کشت شده، سازه بافتی سه بعدی از غدد پستانی را بازسازی می کنند.
شنبه، 30 خرداد 1394 - 08:30
 پرینت بافتی سه بعدی برای بازسازی بافت های نرم
سازه های بافت چربی مهندسی شده قادر به ساخت بافت نرم با حجم کافی هستند و این مطلب برای جراحی های پلاستیک و بازساختی ارزشمند است. پرینت بافتی ساخت سازه های بافتی دقیقا مشابه را با انتقال سلول های زنده و مواد ماتریکس مقدور می سازد.
ﺳﻪشنبه، 26 خرداد 1394 - 10:30
ترمیم القاشده بافت گوش بوسیله دارو در موش
مطالعه ای در انستیتو Lankenau شکل اولیه ای از تولید انرژی که هنوز در پستانداران وجود دارد و می تواند برای ترمیم بافت به صورت خودبخود استفاده شود را نشان می دهد. در این حالت دیگر نیازی به اضافه کردن سلول های بنیادی نیست.
یکشنبه، 24 خرداد 1394 - 08:30
پیشرفت در ساخت جایگزین های کلیوی در آزمایشگاه
محققین در مرکز پزشکی Wake Forest Baptist گزارشی از پیشرفت در ساخت جایگزین های کلیوی در آزمایشگاه هستند.محققین در صدد هستند که از این کلیه ها برای جایگزینی بیش از 2600 پیوند کلیه استفاده کنند که طی آن ها بسیاری از کلیه ها به دلیل ناهنجاری ها و سایر فاکتورها دور ریخته می شوند.
یکشنبه، 17 خرداد 1394 - 11:00
ماتریکس ارگانوئید جدید کشت طولانی مدت هپاتوسیت های انسانی را مقدور می سازد
مطالعه ای جدید با استفاده از ماتریکس رشد ارگانوئید کشت طولانی مدت(بیش از یک سال) سلول های بنیادی بی پوتنت با ژنوم پایدار از کبد انسانی بالغ را مقدور می سازد.
دوشنبه، 11 خرداد 1394 - 08:00
گامی مهم به سمت مهندسی ریه های جدید
بیماری های ریوی انسدادی مزمن(COPD) بیش از 64 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است و تصور می شود که تا سال 2030 سومین عامل مرگ در سراسر جهان لقب بگیرند.
شنبه، 09 خرداد 1394 - 09:30
مهندسی بافت نرم برای غضروف سخت!
مطالعه جدید به استفاده وسیع تر و موثرتر از مواد زیست سازگار در ترمیم بافت های انسانی اشاره دارد. با فوکوس کردن روی احیای غضروف سخت ترمیم پذیر که به انعطاف پذیری و کشش مکانیکی نیاز دارد، محققین ترکیب جدیدی از داربست های میکروفیبری پرینت شده سه بعدی و هیدروژل ها را مورد استفاده قرار دادند.
ﺳﻪشنبه، 05 خرداد 1394 - 09:45
هیدروژل ها توانایی سلول های بنیادی برای احیای بینایی و ترمیم مغز را افزایش می دهند
محققین در تورنتو گام مهمی در پیوند سلولی برداشته اند و از زیست ماده ژل مانندی استفاده کرده اند که سلول ها را زنده نگه می دارد و به آن ها کمک می کند که به صورت بهتری به درون بافت الحاق شوند. در مطالعه بالین اولیه، این زیست ماده توانست تا حدی بینایی را برگردانده و هم چنین موجب ریکاوری مغز بعد از سکته شود.
ﺳﻪشنبه، 05 خرداد 1394 - 09:30
نانوذره های طلا تمایز استخوانی سلول های بنیادی را کنترل می کنند
محققین توانسته اند با موفقیت نانوذره های طلایی را سنتز کنند که سطوح عملکردی دارند و روی تمایز استخوانی سلول های بنیادی اثر می گذارند.
ﺳﻪشنبه، 05 خرداد 1394 - 09:15
صفحه 33 از 35ابتدا   قبلی   26  27  28  29  30  31  32  [33]  34  35  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه