مهندسی بافت

پیشرفت در مهندسی بافت سیستم گوارشی
مطالعه ای جدید در زمینه طب ترمیمی در انستیتو Wake Forest گزارشی را مبنی بر پتانسیل مهندسی بافت روده جایگزین در آزمایشگاه اراده داده است که می تواند درمانی برای نوزادانی باشد که با روده کوتاه متولد می شوند و یا افراد بالغی باشد که بخش بزرگی از مجرای گوارشی آن ها به دلیل سرطان یا بیماری های التهابی روده برداشته شده است.
یکشنبه، 03 خرداد 1394 - 08:00
کسب توانایی تولید غضروف مفصلی انسان به وسیله محققین
تیمی از محققین در دانشگاه تورنتو توانسته اند کندروسیت های مفصلی و بافت غضروفی را از سلول های بنیادی پرتوان در آزمایشگاه تولید کنند.
شنبه، 02 خرداد 1394 - 11:45
مهندسی بافت اسفنکتر های مقعدی
محققین در پروژه ای موفق به مهندسی اسفنکترهای مقعدی شده اند و توانسته اند با ایمپلنت کردن آن ها به خرگوش به موفقیت هایی دست پیدا کنند.
جمعه، 01 خرداد 1394 - 11:30
یک ژل زیست فعال برای درمان آسیب های زانو
آسیب دیدگی زانو امری متداول در بین بسیاری از ورزشکاران و حتی افراد معمولی است و گزینه های جراحی موجود، برای ترمیم غضروف آسیب دیده زانو نیز گران قیمت هستند، می توانند مشکل ساز باشند و اغلب هم در بلندمدت جواب گو نیستند و حتی بعد از جراحی ممکن است دژنراسیون غضروف منجر به افزایش آرتریت های دردناک شود.
شنبه، 12 اردیبهشت 1394 - 12:27
ایجاد یک سوبسترای فاقد سلول ساخته شده از فیبرهای پیشرفته
طب ترمیمی از سلول های بدست آمده از خود بیماران برای درمان بافت آسیب دیده استفاده می کند.
پنجشنبه، 03 اردیبهشت 1394 - 11:30
الگودهی آکوستیک فاکتورهای رشد در سازه های مهندسی شده برای مهندسی بافت
برای مهندسی بهینه بافت ها، انتقال سیگنال های زیستی در یک زمان بندی مناسب به جایگاه خاص بسیار مهم است.
پنجشنبه، 04 اردیبهشت 1399 - 13:04
تولید بافت قلبی با استفاده از جوهر زیستی به منظور ترمیم قلب
قلب نیرو محرکه لازم برای جریان خون در بدن را فراهم می کند و خون را از طریق انقباض و انبساط های مکرر عضلات قلبی به سراسر بدن پمپ می کند. آسیب به بافت قلبی به دلایل مختلف از جمله انسداد شریان های کرونری و انفارکته قلبی می تواند موجب آسیب های جبران ناپذیری به قلب شود.
جمعه، 29 فروردین 1399 - 22:49
با رییس جمهور شدن ترامپ، چه اتفاقی برای مطالعات مربوط به سلول های بنیادی جنینی می افتد؟
در کنفرانس جهانی طب بازساختی که در West Palm Beach‌برگزار شد، یکی از سوالاتی که ذهن محققین را به خود مشغول کرده بود این بود که آیا رییس جمهور جدید آمریکا یعنی دونالد ترامپ، محدودیت های تحمیلی در زمان جورج بوش روی سلول های بنیادی جنینی و بافت های جنینی را ادامه خواهد داد یا خیر.
چهارشنبه، 08 دی 1395 - 10:00
تحریک منبع اتوژن سلول های بنیادی/پیش ساز برای استفاده در مهندسی بافت استخوان
کمپانی SANUWAVE رو تولید و تجاری سازی یک دستگاه فعال کننده یک پاسخ زیستی و غیر تهاجمی در زمینه طب بازساختی فوکوس کرده است تا بدین ترتیب به ترمیم بافت استخوانی کمک کند.
یکشنبه، 25 مهر 1395 - 10:30
ارائه مطالبی در مورد سلول های بنیادی در دبیرستان های آمریکا در ایام تابستان
دانش آموزانی از دبیرستان های مختلف آمریکا در حال گذراندن ایام تابستان و تعطیلات خود در یک مکان غیر معمول هستند: مرکز طب بازساختی و تحقیقات سلول های بنیادی Eli and Edythe Broad CRIM.
شنبه، 06 شهریور 1395 - 11:00
بدون cloche عروق خونی جدیدی نیز وجود ندارد!!!
بیش از یک دهه مطالعه بوسیله محققین با نشان دادن یک ژن که برای کنترل تشکیل خون و عروق خونی در جنین ضروی است، بر جذابیت هر چه بیشتر علم افزوده است.
یکشنبه، 03 مرداد 1395 - 12:00
اعلام موفقیت در بازسازی اندام های حرکتی سربازان بوسیله پنتاگون
پنتاگون به تازگی اعلام کرده است که محققین توانسته اند به لطف سلول های بنیادی القایی، اندام های حرکتی قطع شده سربازان آسیب دیده در جنگ عراق و افغانستان را بازسازی کنند.
دوشنبه، 28 تیر 1395 - 12:00
گردهمایی محققین و رهبران مذهبی در سومین کنفرانس سلول های بنیادی در واتیکان
اخیرا کنفرانسی در واتیکان برگزار شده است که در آن روی مباحث اخلاقی مطالعات سلول های بنیادی و آینده زمینه های زیست پزشکی تمرکز شده است و هم چنین به دنبال راه کارهایی برای بیماران مبتلا سرطان و بیماری های ژنتیکی بوده اند.
شنبه، 08 خرداد 1395 - 09:30
12روش های تولید پارچه می توانند به  به ساخت بافت های انسانی کمک کنند
مهندسی بافت فرایندی است که از ترکیب زیست مواد و سلول های بنیادی برای رشد و جایگزینی بافت های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می کند. اخیرا دکتر لوبائو در کالج مهندسی MU، روشی را برای مهندسی بافت ارائه داده است که بسیار مقرون به صرفه بوده و با استفاده از آن می توان مقادیر انبوهی از بافت مورد نظر را تولید کرد.
جمعه، 10 اردیبهشت 1395 - 12:30
از جلبک تا سلول های بنیادی
محققین دانشگاه Wollongong قصد دارند که از مزایای مواد و جانوران دریایی مانند جلبک های دریایی برای درمان پزشکی استفاده کنند. آن ها ناحیه ای را به کشت و فرآوری جلبک های دریایی اختصاص داده اند تا از مواد مشتق از این جلبک ها به عنوان ناقل های سلولی در ایمپلنت های پزشکی استفاده کنند.
ﺳﻪشنبه، 04 اسفند 1394 - 09:28
صفحه 34 از 35ابتدا   قبلی   26  27  28  29  30  31  32  33  [34]  35  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه