سلول های بنیادی خون بندناف

شروع آزمایش های بلند پروازانه درمان ایدز با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از بند ناف
پزشکان اسپانیایی اعلام کرده اند که برای اولین بار در جهان مطالعات بالینی را روی پنج بیمار مبتلا به ایدز با استفاده از پیوند سلول های بنیادی مشتق از خون بند ناف ظرف مدت سه سال انجام خواهند داد.
دوشنبه، 04 آبان 1394 - 08:00
پیشرفت ها در زمینه "سلول های کشنده ذاتی" می تواند اثرات نجات بخش پیوند خون بند ناف را دو برابر کنند
مطالعه ای موفق به وسیله محققین در مرکز سرطان خون آنتونی نولان می تواند منجر به بهبود نتایج پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف شود.
چهارشنبه، 29 مهر 1394 - 08:00
وجود یک اهداکننده کاملا مطابق برای درمان سرطان های خونی کاملا ضروری نیست
پیوند مغز استخوان یک درمان حیات بخش برای بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان های خونی مانند لوکمیا و لنفوما است. در حال حاضر، در روش گلد استاندارد، سلول های بنیادی خون ساز از اهدا کننده ای که می تواند خواهر یا برادر کاملا مطابق باشد به دست می آید تا خطر رد پیوند و سایر مشکلات را به حداقل برساند. با این حال همه بیماران دارای اهداکننده کاملا مطابق نیستند.
شنبه، 25 مهر 1394 - 10:00
مهندسی سلول و سلول درمانی در ترکیب با آلوگرافت های خون بند ناف در کودکان
پیوند خون بند ناف یک منبع جایگزین برای سلول های پیش ساز خون ساز انسانی برای سلول درمانی های آلوژن در کودکان و بزرگسالانی است که به بیماری های بدخیم و خوش خیم مبتلا هستند.
یکشنبه، 19 مهر 1394 - 07:30
پراکنش زیستی سلول های بنیادی خون بند ناف انسانی تزریق شده در مدل موشی بیماری آلزایمر
سلول های بنیادی خون بند ناف انسانی به عنوان یک منبع پرکار از سلول های بنیادی غیر جنینی و یا بالغ، به عنوان تعدیل کننده های ایمنی و حفاظت کننده های عصبی موثر و بی خطر شناخته شده اند.
شنبه، 18 مهر 1394 - 10:30
به کارگیری کشت خون بند ناف در شروع اولیه سپسیس نوزادی
سپسیس نوزادی دلیل عمده مرگ و میر نوزادان است. نتایج بالینی عمدتا به تشخیص اولیه و کشت خون سیاهرگی محیطی(PVBC) به عنوان یک روش تشخیصی کاربردی بستگی دارد.
چهارشنبه، 15 مهر 1394 - 10:00
تحقیق و بازار: بازار جهانی سلول های بنیادی خون بند ناف 2019- 2015
آگاهی عمومی در مورد ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف به دلیل برنامه های اطلاع رسانی که صورت گرفته است رو به افزایش است. این امر با این انگیزه صورت می گیرد که مردم از مزایای بالقوه ذخیره سازی خون بند ناف مطلع شوند. این امر می تواند مزایایی اجتماعی و اقتصادی زیادی داشته باشد.
ﺳﻪشنبه، 14 مهر 1394 - 08:00
فریز کردن ژله وارتون بند ناف انسانی به صورت تازه، بعد از ذوب کردن تعداد بیشتری سلول بنیادی مزانشیمی برای سلول درمانی فراهم می کند
برخی بانک های خون بند ناف، تمام بند ناف را فریز می کنند که موجب می شود بعد از ذوب کردن جمعیت های هتروژنی از سلول های بنیادی مزانشیمی از این بخش میکروآناتومیک بدست آید.
دوشنبه، 13 مهر 1394 - 12:30
خون بند ناف به نوزادانی که از سکته رنج می برند کمک می کند؟
دکتر جیمز بومگاتنر یک جراح اعصاب کودکان از بیمارستان فلوریدا می گوید در تلاش است که دریابد آیا سلول های بنیادی خون بند ناف می توانند به نوزادانی که در حوالی زمان تولدشان دچار سکته شده اند کمک کنند.
جمعه، 27 شهریور 1394 - 10:44
سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از خون بند ناف ریکاوری عملکردی مغز ایسکمی رت را بهبود می بخشد
سلول درمانی یک روش درمانی بالقوه برای ایسکمی مغز است که مشکلات شدیدی را برای حیات فرد ایجاد می کنند.
ﺳﻪشنبه، 17 شهریور 1394 - 20:32
بیگانه درون!: سلول های جنینی روی سلامت مادر طی بارداری و حتی بعد از آن اثر می گذارند(بخش اول)
مطالعه ای جالب نشان داده است که طی بارداری، سلول های جنینی اغلب از طریق جفت مهاجرت کرده و در بخش هایی از بدن مادر ساکن می شوند. در این حالت آن ها ممکن است گاها برای مادر مفید و گاهی سلامت وی را دچار مشکل کنند.
یکشنبه، 15 شهریور 1394 - 12:34
تحریک مکانیکی تکثیر سلول های خون ساز خون بند ناف را افزایش می دهد و موجب افزایش تمایز آن ها به رده های میلوئید می شود
استرس مکانیکی ایجاد شده به وسیله تکان دادن و هم زدن، یکی از فاکتورهایی است که می تواند روی تکثیر سلول های بنیادی خون ساز در بیورآکتورها اثر بگذارد.
ﺳﻪشنبه، 03 شهریور 1394 - 09:00
تمایز سلول های مشتق از اهداکننده به میکروگلیا بعد از پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف
مطالعات اخیر نشان داده است که میکروگلیاها از پیش سازهای نابالغ در کیسه زرده منشا می گیرند. بعد از تولد، جمعیت های میکروگلیا تحت شرایط طبیعی از طریق خودنوزایی حفظ می شوند و احتیاج به پیش سازهای میکروگلیالی مشتق از منوسیت ها ندارند.
ﺳﻪشنبه، 27 مرداد 1394 - 08:39
پتانسیل تمایزی سلول های مشتق از جفت انسانی به سلول های پوستی در in vitro
اتوگرافت های پوستی یک تکنیک پرکابرد و حتی یک روش زیبایی برای درمان سوختگی های شدید است، با این حال این روش محدودیت هایی نیز دارد.
دوشنبه، 26 مرداد 1394 - 07:30
اثر ترکیبی سلول های بنیادی لیگامنت و خون بند ناف روی ترمیم لیگامنت
پیوند سلول های بنیادی مشتق از بافت لیگامنت یک روش امیدوارکننده در ترمیم لیگامنت آسیب دیده بوده است. در این میان عصب زایی و رگزایی نقش مهمی را در بهبود و بازآرایی لیگامنت ایفا می کند.
شنبه، 24 مرداد 1394 - 08:00
صفحه 8 از 10ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه