سلول درمانی

مدل سازی حمله قلبی بوسیله سلول های بنیادی انسانی
محققین دانشگاه اوکایاما مدلی از انفارکته میوکاردی را با استفاده از کاردیومیوسیت های تمایز یافته از سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی ایجاد کرده اند.
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 08:00
ویرایش ژن محققین را قادر به تصحیح جهش های سلول های بنیادی عضلانی در مدل دیستروفی کرده است
دیستروفی عضلانی دوشن(DMD) یک بیماری نادر اما مخرب ژنتیکی است که منجر به از دست رفتن عضلات و اختلالات فیزیکی می شود.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 09:41
سلول های بنیادی دندانی می توانند سلول های تولید کننده شیر را تولید کنند
توانایی سلول های بنیادی بالغ برای تولید جمعیت های سلولی تمایز یافته توجه زیادی را در زمینه تحقیقات پزشکی و دندانپزشکی به خود جلب کرده است. این سلول ها می توانند سلول های آسیب دیده را جایگزین کنند و بنابراین جایگزین مناسبی برای بسیاری از درمان های پزشکی کلاسیک در زمینه پزشکی بازساختی باشند.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 08:28
سیستم لنفاتیک نقش کلیدی را در بازسازی مو بازی می کند
با توجه به فرسایش دائمی که پوست در معرض آن قرار دارد، می توان آن را اندامی فعال در بازسازی و جایگزینی خودش دانست. این فرایند بوسیله مجموعه ای از سلول های بنیادی پوستی صورت می گیرد که در نیچ ها یا ریز محیط های خاصی از پوست قرار دارد. سرعت بالای بازسازی پوستی می تواند منجر به سرطان و سرطان پایین آن می تواند موجب تسریع پیری شود.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 08:00
امواج دینامیک پیام رسانی مولکولی سرنوشت جنینی را کنترل می کند
زمان بندی برای سلول های جوانی که منتظر تعیین هویت هستند، همه چیزی است.
یکشنبه، 19 آبان 1398 - 08:30
فولیکول های مو محل شروع برخی از سرطان های پوستی
برخی از سرطان های کشنده پوستی ممکن است از سلول های بنیادی ملانوسیتی آغاز بگیرند که در فولیکول ها مو وجود دارند.
یکشنبه، 19 آبان 1398 - 07:30
استروژن پلیمریزه شده از سلول های سیستم عصبی حفاظت می کند
آسیب طناب نخاعی که منجر به فلجی و کاهش قدرت حرکتی می شود با همان ترومای اولیه متوقف نمی شود و گزینه های درمانی اندکی وجود دارد که مانع از تخریب بیشتر و مشکلات بیشتر شود و به نوعی می توان گفت درمانی برای این عارضه وجود ندارد.
شنبه، 18 آبان 1398 - 09:00
راهی بهتر برای رشد اندام های متعدد (ارگانوئیدهای کبدی-صفراوی- پانکراسی)
سلول های بنیادی پرتوان، سلول هایی هستند که پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به انواع سلول ها و بافت های بدن را دارند. یکی از پتانسیل های این سلول های بنیادی تحریک آن ها برای تبدیل شدن به ارگانوئیدهایی است که می تواند بافت یا اندام واقعی را شبیه سازی کنند.
شنبه، 18 آبان 1398 - 08:00
هدف قرار دادن سلول های تولید کننده تومور در سرطان کبد
سرطان کبد دومین دلیل مرگ های سرطانی در سراسر دنیا است و شایع ترین شکل آن کارسینومای هپاتوسلولار(HCC) است که سالانه نزدیک به 780 هزار نفر را به کام مرگ می کشد. با وجود موفقیت های زیادی در جراحی و هم چنین پیوند کبد، هنوز هم نرخ بقای 5 ساله در بیماران بسیار پایین است.
ﺳﻪشنبه، 14 آبان 1398 - 10:37
کشف دلیل یک بیماری عصبی نادر کشنده (سندرم پلیزئوس-مرزباخر)
سندرم پلیزئوس-مرزباخر یک بیماری عصبی نادر است که به عنوان یک لوکودیستروفی شناخته می شود که از هر 200 تا 500 هزار نفر یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب بیماران پسربچه هایی هستند که به دلیل ابتلا به این بیماری تکوین طبیعی ماده سفید سیستم عصبی مختل شده است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 10:39
فراساختار داربست فوکال ادهیژن ها در سلول های بنیادی پرتوان انسانی
فوکال ادهیژن ها، پلت فرم های پیام رسانی است که اطلاعات بیوشیمی و فیزیکی ماتریکس خارج سلولی را به آبشار پیام رسانی درون سلولی منتقل می کنند. با این حال، این ساختارها در مورد سلول های بنیادی پرتوان القایی به خوبی شناخته نشده است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 10:00
شناسایی تغییرات مغزی منحصربفرد در افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون
بخشی از مغز که در افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون(HD) تخریب می شود، استریاتوم نام دارد که در مراحل آخر این بیماری به طور کامل تخریب می شود. نمونه های مغزی از افرادی که برای ژن هانتینگتین جهش یافته مثبت باشند و هنوز علایم را تا زمان مرگ نشان نداده باشند بسیار نادر است. در نتیجه اطلاعات اندکی در مورد فرایندهای این بیماری و دلایل مخرب بودن بیماری در دست است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 09:24
ایمنی سازشی انسانی به فاکتورهایی بستگی دارد که مسئول تشکیل سلول های سفید خونی هستند
فاکتور محرک کلونی گرانولوسیتی(G-CSF)، که بسته به نیاز بدن به لوکوسیت ها منجر به تقسیم و تمایز سلول های مغز استخوان می شود، یک اثر تنظیمی قابل توجه روی نه تنها ایمنی ذاتی بلکه ایمنی سازشی دارد.
شنبه، 11 آبان 1398 - 09:30
اثر گرسنگی و یا دریافت مواد غذایی روی تقسیم سلول های بنیادی مغز و تکوین مغزی
دریافت غذا برای تکوین درست و طبیعی مغز و بدن بویژه در اولین ترین مراحل زندگی الزامی است، اما این که رشد اولیه مغز چگونه تحت تاثیر مواد غذایی قرار می گیرد، بویژه در سطح سلولی، به خوب درک نشده است.
شنبه، 11 آبان 1398 - 09:00
تله های سرطانی قابل ایمپلنت کردن که می توانند به تشخیص زودهنگام سرطان کمک کنند
رویکردهای تهاجمی برای نمونه گیری بافتی در اندام های سرطانی می تواند با یک رویکرد که شامل ایمپلنت کردن یک سیستم بسیار کوچک در زیر پوست است جایگزین شود.
شنبه، 11 آبان 1398 - 08:30
صفحه 1 از 190ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه