سلول درمانی

شناسایی یک آسیب پذیری درمانی مشترک برای لوکمیای کشنده و از نظر ژنتیکی متنوع
محققین در دانشکده پزشکی Duk-NUS و هم چنین انستیتو فناوری و تحقیقات سنگاپور(A*STAR) یک ترکیب دارویی جدید را پیشنهاد کرده اند که می تواند شکلی کشنده از لوکمیا موسوم به لوکمیای میلوئید مزمن blast crisis را درمان کند. هم چنین آن ها استراتژی را برای شناسایی زودهنگام این بیماران ارائه کرده اند.
جمعه، 15 فروردین 1399 - 11:40
سلول های بنیادی کنترل دقیقی روی زمان بندی تکوین مغزی دارند
سلول های بنیادی عصبی بیش از آن چه پیش از این تصور می شد، روی زمان بندی و مسیر تقسیم سلولی حین تکوین مغز اثر می گذارند. این یافته می تواند روی درک ما از تکامل مغز پستانداران تاثیر گذار باشد.
جمعه، 15 فروردین 1399 - 10:27
برهمکنش های بین سلول های سرطانی و فیبروبلاست ها موجب پیشبرد متاستاز می شود
به منظور کلونی زایی در سایر اندام و رشد کردن و متاستاز، سلول های توموری که از تومور اولیه کنده می شوند نیاز به دستکاری ریز محیط جدیدشان و ایجاد یک نیچ متاستازیک دارند.
پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 13:38
تولید اولین سلول های بنیادی از افراد بالای 110 سال(supercentenarian)
افرادی که بیش از 110 سال عمر می کنند را اصطلاحا فوق صد سال یا supercentenarian می نامند که نه تنها به دلیل سن بالایشان بلکه به دلیل سلامتی قابل توجهی که تا این سن داشته اند مورد توجه هستند. به نظر می رسد که این گروه از افراد به بیماری هایی مانند آلزایمر، بیماری های قلبی و سرطان مقاوم هستند ولی دلیل این پتانسیل آن ها مشخص نیست.
پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 12:33
موثر بودن یک روش موثر برای تحریک ترمیم طبیعی دندان
طی پنج سال گذشته، محققین در کالج سلطنتی لندن به بررسی روش تحریک ترمیم طبیعی دندان از طریق فعال کردن سلول های درون دندان و ساختن دنتین جدید پرداخته اند. آن ها شواهد مثبتی را دال بر این که این روش پتانسیل استفاده در بالین را دارد، ارائه داده اند.
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 - 11:55
ترمیم فتق یا بیرون زدگی دیسک های بین مهره ای همانند وصله کردن لاستیک پنچر شده
یک تکنیک دو مرحله ای جدید برای ترمیم دیسک های بیرون زده، از ژل کلاژن برای عایق کردن سوراخ دیسک ها استفاده می کند و دیسک های پاره شده را به روشی ترمیم می کند که شبیه وصله کردن لاستیک پنچر شده است.
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 - 10:48
هیدروژل می تواند گامی رو به جلول در درمان و تولید استخوان های سر و گردن باشد
تیمی از پژوهشگران و دندانپزشکان UCLA اول ین هیدروژل چسبنده را برای بازسازی استخوان و نواقص بافتی که بعد از جراحی های سر و گردن اتفاق می افتند ارائه کرده اند. آن ها این هیدروژل را تا حدی از صدف های دریایی که می توانند به سطوح مرطوب بچسبند الهام گرفته اند.
ﺳﻪشنبه، 12 فروردین 1399 - 10:33
سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی(iPSCs) از فیبروبلاست های بیماران استئوآرتریتی
استئوآرتریت یک بیماری عضلانی اسکلتی شایع است که مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد و اثر قابل توجهی روی کیفیت زندگی فرد می گذارد.
دوشنبه، 11 فروردین 1399 - 09:00
کشف یک نیچ یا ریز محیط برای نورون ها در بخشی از بافت بینی انسان بالغ
آیا امکان تولید سلول های عصبی جدید در مغز بالغ وجود دارد؟ جواب به این سوال سال های ذهن محققین را درگیر کرده است و پژوهش های زیادی در راستای پاسخ به این سوال صورت گرفته است.
جمعه، 08 فروردین 1399 - 11:00
راهی جدید برای درمان بیماری دانون(Danon) با استفاده از ژن درمانی
بیماری دانون یک مشکل نادر و تهدید کننده حیات است که در آن فرایندهای زیستی پایه برای برداشت و بازیابی پروتئین ها به خوبی کار نمی کند. این عملکرد نامناسب منجر به اختلالات قلبی، عضلانی، عصبی، چشمی و کبدی می شود. اغلب بیماران یا می میرند یا این که در دهه سوم زندگی شان نیازمند پیوند قلب می شوند.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 13:11
مکانیسم های فعال شونده بوسیله سلول های بنیادی که در بهبودی قلب بعد از حملات قلبی مشارکت می کنند
محققین کلینیک مایو مکانیسم های ترمیمی فعال شونده با سلول های بنیادی بعد از حملات قلبی را شناسایی کرده اند. سلول های بنیادی موجب احیای عضلات قلبی بعد از حملات قلبی می شوند.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 13:00
تغییرات عمده ای که در سلول های پوستی پستانداران طی بهبودی زخم اتفاق می افتد
تیمی از محققین از دانشگاه کالیفرنیا مروری اجمالی برای تغییرات عمده ای داشته اند که حین فرایند ترمیم زخم در سلول های بنیادی اتفاق می افتد.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 12:38
یک فناوری تزریقی که می تواند موجب بهبود ترمیم آسیب نخاعی شود
تیمی از محققین در دانشگاه کالیفرنیا روش جدیدی را برای انتقال سلول های پیش ساز عصبی به آسیب های نخاعی در رت ها توصیف کرده اند که خطر آسیب بیشتر را کاهش می دهد و پتانسیل ترمیمی سلول ها را افزایش می دهد.
شنبه، 02 فروردین 1399 - 15:44
درمان نابینایی ارثی لبر آموروزیس با استفاده از فناوری ویرایش ژنومی CRISPR
محققان موسسه Casey Eye در اورگون پورتلند موفق به تولید نوعی داروی مبتنی بر فناوری CRISPR برای درمان نوعی نابینایی ارثی شده اند.
ﺳﻪشنبه، 27 اسفند 1398 - 09:15
ویروس کرونا چه بلایی به سر بدن ما می آورد؟(بخش سوم -کبد و کلیه)
ویروس کرونای جدید SARS-CoV-2 که آن را تحت عنوان 2019-nCoV نیز می شناسند، ویروسی است که دلیل COVID-19 است و در سراسر دنیا و تقریبا در همه کشورها شیوع پیدا کرده است. این بیماری برای مبتلایان جوان نرخ مرگ و میر 1 تا 2 درصدی و برای افراد پیر و بیمار نرخ مرگ و میر 5 تا 8 درصدی را نشان داده است و می تواند چندین اندام بدن را هدف قرار دهد.
ﺳﻪشنبه، 27 اسفند 1398 - 08:45
صفحه 1 از 201ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه