سلول درمانی

چگونه یک تک پروتئین در سلول های غیر عصبی تکوین مغز را کنترل می کند
تکوین طبیعی مغز نیازمند ارتباط دقیق بین سلول های عصبی و غیر عصبی(سلول های گلیالی) است. در پژوهشی جدید، محققین دانشگاه تسوکوبا نشان داده اند که چگونه از دست رفتن پروتئین آرژنین متیل ترانسفراز1(PRMT1) منجر به اختلال در سلول های گلیالی می شود و در نتیجه تکوین مناسب مغز را تحت تاثیر قرار می دهد.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 10:00
سازه های زیست پرینت شده سه بعدی برای بازسازی غضروف
آسیب غضروف بسیار شایع است و معمولا منجر به عملکرد نامناسب مفصل می گردد. پروتزهای مفصلی موجود نمی توانند بافت مفصل میزبان را احیا کنند و یا بازآرایی کنند. با این حال، تولید سازه های آنیزوتروپ و زیست تقلید بزرگی که بتوانند عضروف طبیعی و ساختار یکپارچه آن را تقلید کنند نیز چالش برانگیز است.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 09:30
راهکار درمانی جدید به کمک سلول های بنیادی نوزادان زودرس
خونریزی درون بطن های مغزی، یک مشکل شایع برای نوزادان زودرسی است که با وزن کم متولد می شوند که معمولا در ناحیه ای پرعروق و پر از سلول های تکثیر شونده موسوم به ناحیه زاینده پیرامون بطنی شروع می شود.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 09:00
 تومور ارگانوئیدها:آینده تحقیقات سرطان
رده های سلولی سرطانی ابزار اصلی تحقیقات سرطان در سال های اخیر بوده اند اما ارگانوئیدهای توموری که از سلول های توموری بیماران تولید می شوند و تولید آن ها آسان تر و بی خطرتر است، می تواند جایگزینی مطمئن برای این رده های سلولی سرطانی باشند.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 08:30
اثر سلول های بنیادی مزانشیمی روی سلول های ایمنی در فیبروز ریوی
پیش از این پژوهشگران ایتالیایی در انستیتو فوندازیون برشیا از مدل موشی آسیب ریوی استفاده کرده بودند تا پتانسیل سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از پرده آمنیوتیک برای مهار فیبروز را نشان دهند. به عقیده آن ها فاکتورهای مترشحه از این سلول های بنیادی مزانشیمی می تواند فرایندهای التهابی بعد از آسیب ریه را مهار کند و مانع از تکوین و پیشرفت فیبروز شود.
شنبه، 05 مهر 1399 - 13:30
بی خطر بودن سلول های اپی تلیالی رنگ دانه دار شبکیه مشتق از سلول های بنیادی در مطالعات پیش بالینی
مطالعه ای پیش بالینی در انستیتو کارولیسنکا از استفاده از سلول های اپی تلیالی رنگ دانه دار شبکیه مشتق از سلول های بنیادی جنینی برای درمان نابینایی حمایت می کند.
شنبه، 05 مهر 1399 - 13:00
سلول های بنیادی مهندسی شده ای که قابلیت فرار از دست سیستم ایمنی را دارند
سلول های بنیادی پرتوان انسانی(hPSCs) به دلیل این که قادر به تبدیل شدن به همه انواع سلول های بدن را دارند، امیدواری زیادی را در زمینه پزشکی بازساختی ایجاد کرده اند؛ اما این پتانسیل به دلیل توانایی بدن در رد سلول ها یا بافت های آلوژن(از فرد دیگر) به میزان زیادی قابل استفاده نیست. به همین دلیل محققین همواره به دنبال راهی برای تولید بافت ها و سلول هایی بوده اند که بتوانند سیستم ایمنی بدن را دور بزنند.
شنبه، 05 مهر 1399 - 12:30
استراتژی جدید برای تقلید اثرات بازسازی کنندگی پیوند سلول های قلبی
لینگ گائو و همکارانش استراتژی را ارائه کرده اند که از اگزوزوم ها برای تقلید اثرات بازسازی کنندگی قلب پیوند سلول های قلبی استفاده می کند و این در حالی است که خطرات مربوط به پیوند خود سلول را بدنبال ندارند. این رویکرد موجب ریکاوری سریع تر، موثرتر و بی خطرتر حمله قلبی در مدل های خوکی حمله قلبی شده است.
شنبه، 05 مهر 1399 - 12:00
مهار متاستاز سلاح جدیدی در جنگ علیه سرطان است
پروفسور مایکل لیزانتی و همکارانش یافته ای جدید داشته اند که می تواند سرطان را به یک بیماری قابل درمان تبدیل کند و ترس افراد از ابتلا به سرطان را از بین ببرد.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:33
گرافت های روده ای رشد یافته از سلول های بنیادی می توانند منجر به پیوندهای شخصی برای کودکان شوند
پژوهشگران پیشگام در انستیتو فرانسیس کریک، گرافت های روده ای را با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از بافت بیماران تولید کرده اند که می توانند روزی منجر به پیوندهای شخصی برای کودکان مبتلا به نارسایی روده شوند.
چهارشنبه، 02 مهر 1399 - 10:00
استفاده از مدل های سه بعدی برای یافتن درمانی جدید برای بیماری های ریوی کشنده
مدل زیست مهندسی شده سه بعدی از بافت ریوی بوسیله محققین دانشگاه میشیگان تولید شده است که می تواند جایگزین مطالعات دو بعدی متداول باشد و اطلاعاتی را در مورد نحوه پیشرفت فیبروز ریوی ارائه دهد.
چهارشنبه، 02 مهر 1399 - 09:30
یک هیدروژل قلیایی جدید برای مراقبت از زخم های پوستی
با افزایش جمعیت پیر و با به سن گذاشته و هم چنین افزایش تعداد جراحی های تهاجمی، ترمیم و بهبودی زخم به یک زمینه مهم در پزشکی تبدیل شده است.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 10:30
بازبرنامه ریزی سلول های ایمنی برای کاهش التهاب و افزایش ترمیم بافت
ماکروفاژها، سلول های سفید خونی هستند که با توکه به سیگنالی که از سیستم ایمنی دریافت می کنند می توانند موجب افزایش یا کاهش التهاب شوند.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 10:00
بازسازی قرنیه آسیب دیده با استفاده از سلول های بنیادی خود بیمار برای اولین بار
جراحان در انستیتو چشم و گوش ماساچوست سطح چشم چهار بیماری که دچار سوختگی شیمیایی یک چشم شان شده بودند را بوسیله سلول های بنیادی مشتق از چشم دیگرشان جایگزین کرده اند؛ این رویکرد پیوند سلول های اپی تلیالی لیمبال اتولوگ کشت شده(CALEC) نام دارد.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 09:33
سلول های سرطانی برای متاستاز بیشتر به بخشی از دیواره عروق تبدیل می شوند
در مطالعات آزمایشگاهی صورت گرفته در مرکز سرطان کیمل جان هاپکینز محققین مرحله ای کلیدی را مشاهده کرده اند که به موجب آن سلول های سرطانی ممکن است از تومور اولیه تا جایگاه دور دست بدن پراکنده شوند (متاستاز).
یکشنبه، 30 شهریور 1399 - 14:00
صفحه 1 از 231ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه