طب ترمیمی

سلول های بنیادی مشتق از چربی، احتباس گرافت چربی در جراحی زیبایی سینه را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد
نتایج بدست آمده در مطالعه ای که در مجله STEM CELLS Translational Medicine به چاپ رسیده است نشان می دهد که زیبایی و تقویت سینه در بیماران تیمار شده با گرافت های چربی غنی از سلول های بنیادی مشتق از چربی در مقایسه با گرافت های غیر غنی شده به میزان قابل توجهی بهتر است.
دوشنبه، 27 مرداد 1399 - 14:00
استفاده از مدل های حیوانی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ALS
پژوهشگران بر این باورند که در بیماری مخرب عصبی اسکلروزیس جانبی آمیوتروفیک(ALS) ، بین مغز و روده ارتباط وجود دارد.
چهارشنبه، 01 مرداد 1399 - 09:40
کشف یک ژن کلیدی در لوکمیای میلوئید حاد
لوکمیا میلوئید حاد (AML) یکی از شایع ترین اشکال سرطان خون در بزرگسالان است و با بقای پایین بیماران همراه است. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه لوند سوئد، یکی از ژن هایی را که اساس بقا و تکثیر سلول های بنیادی لوکمیایی است را شناسایی کرده اند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 09:00
انتقال سلول های بنیادی از راه بینی می تواند امیدی برای درمان بیماری آلزایمر باشد
در تلاش برای یافتن یک راهکار درمانی برای بیماری آلزایمر، سلول های بنیادی مزانشیمی و وزیکول های خارج سلولی مشتق از آن ها(MSC-EVs) به لطف ویژگی های حفاظت کنندگی و ضد التهابی شان امیدوار کننده نشان داده اند.
چهارشنبه، 21 خرداد 1399 - 09:15
نماهنگ | رویانتان، رویان باد
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالروز درگذشت دانشمند مؤمن و جهادگر، مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی، مؤسس پژوهشکده رویان، نماهنگ «رویانتان، رویان باد» را منتشر کرد.
یکشنبه، 17 دی 1396 - 14:17
مطالعه ای جدید نشان می دهد که سلول های بنیادی تاندون(TSCs) ممکن است قادر باشند با تنظیم التهاب که موجب بهبودی تاندون به صورت شبه اسکار و تخریب مزمن ماتریکس می شود، به طور قابل توجهی بهبودی تاندون را افزایش دهند. این قابلیت می تواند به درمان آسیب های تاندونی حاد و بیماری های تاندونی مزمن کمک کند.
یکشنبه، 07 خرداد 1396 - 08:15
پیشرفت محققان در درمان کم خونی داسی شکل
گروهی از محققان در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد از یک ابزار ویرایش ژن به نام CRISPR جهت ترمیم ژنی استفاده کرده که باعث بیماری سلول داسی شکل در سلول های بنیادی انسانی می شود.
چهارشنبه، 19 آبان 1395 - 08:15
مطالعه ارتباط مولکول RNA کوچک با عوارض بارداری
خانواده ای از RNA های کوچک تکوین سلول هایی که در نهایت به جفت ( یک عضو است که اکسیژن و مواد مغذی از مادر به جنین انتقال می دهد) تبدیل می شوند را تحت تاثیر قرارمی دهند که می تواند منجربه عوارض جدی حاملگی شود.

یکشنبه، 16 آبان 1395 - 15:57
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه