طب ترمیمی

شناسایی یک آسیب پذیری درمانی مشترک برای لوکمیای کشنده و از نظر ژنتیکی متنوع
محققین در دانشکده پزشکی Duk-NUS و هم چنین انستیتو فناوری و تحقیقات سنگاپور(A*STAR) یک ترکیب دارویی جدید را پیشنهاد کرده اند که می تواند شکلی کشنده از لوکمیا موسوم به لوکمیای میلوئید مزمن blast crisis را درمان کند. هم چنین آن ها استراتژی را برای شناسایی زودهنگام این بیماران ارائه کرده اند.
جمعه، 15 فروردین 1399 - 11:40
سلول های بنیادی کنترل دقیقی روی زمان بندی تکوین مغزی دارند
سلول های بنیادی عصبی بیش از آن چه پیش از این تصور می شد، روی زمان بندی و مسیر تقسیم سلولی حین تکوین مغز اثر می گذارند. این یافته می تواند روی درک ما از تکامل مغز پستانداران تاثیر گذار باشد.
جمعه، 15 فروردین 1399 - 10:27
برهمکنش های بین سلول های سرطانی و فیبروبلاست ها موجب پیشبرد متاستاز می شود
به منظور کلونی زایی در سایر اندام و رشد کردن و متاستاز، سلول های توموری که از تومور اولیه کنده می شوند نیاز به دستکاری ریز محیط جدیدشان و ایجاد یک نیچ متاستازیک دارند.
پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 13:38
تولید اولین سلول های بنیادی از افراد بالای 110 سال(supercentenarian)
افرادی که بیش از 110 سال عمر می کنند را اصطلاحا فوق صد سال یا supercentenarian می نامند که نه تنها به دلیل سن بالایشان بلکه به دلیل سلامتی قابل توجهی که تا این سن داشته اند مورد توجه هستند. به نظر می رسد که این گروه از افراد به بیماری هایی مانند آلزایمر، بیماری های قلبی و سرطان مقاوم هستند ولی دلیل این پتانسیل آن ها مشخص نیست.
پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 12:33
موثر بودن یک روش موثر برای تحریک ترمیم طبیعی دندان
طی پنج سال گذشته، محققین در کالج سلطنتی لندن به بررسی روش تحریک ترمیم طبیعی دندان از طریق فعال کردن سلول های درون دندان و ساختن دنتین جدید پرداخته اند. آن ها شواهد مثبتی را دال بر این که این روش پتانسیل استفاده در بالین را دارد، ارائه داده اند.
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 - 11:55
ترمیم فتق یا بیرون زدگی دیسک های بین مهره ای همانند وصله کردن لاستیک پنچر شده
یک تکنیک دو مرحله ای جدید برای ترمیم دیسک های بیرون زده، از ژل کلاژن برای عایق کردن سوراخ دیسک ها استفاده می کند و دیسک های پاره شده را به روشی ترمیم می کند که شبیه وصله کردن لاستیک پنچر شده است.
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 - 10:48
هیدروژل می تواند گامی رو به جلول در درمان و تولید استخوان های سر و گردن باشد
تیمی از پژوهشگران و دندانپزشکان UCLA اول ین هیدروژل چسبنده را برای بازسازی استخوان و نواقص بافتی که بعد از جراحی های سر و گردن اتفاق می افتند ارائه کرده اند. آن ها این هیدروژل را تا حدی از صدف های دریایی که می توانند به سطوح مرطوب بچسبند الهام گرفته اند.
ﺳﻪشنبه، 12 فروردین 1399 - 10:33
کشف یک نیچ یا ریز محیط برای نورون ها در بخشی از بافت بینی انسان بالغ
آیا امکان تولید سلول های عصبی جدید در مغز بالغ وجود دارد؟ جواب به این سوال سال های ذهن محققین را درگیر کرده است و پژوهش های زیادی در راستای پاسخ به این سوال صورت گرفته است.
جمعه، 08 فروردین 1399 - 11:00
کاشکسی سرطان: لیگاندهای خارج سلولی مانع از تحلیل عضلانی می شوند
کاشکسی سرطان یک بیماری متابولیک پیچیده است که دلیل تقریبا یک سوم مرگ های ناشی از سرطان در سراسر دنیا محسوب می شود. با این حال، تاکنون درمان موثری برای این بیماری تحلیل برنده عضلات وجود نداشته است.
جمعه، 08 فروردین 1399 - 11:00
سلول های عصبی به عملکرد سازه های اسکلتی عضلانی زیست پرینت شده سه بعدی سرعت می بخشند
پژوهشگران انستیتو پزشکی بازساختی ویک فارست(WFIRM) با بهبود فناوری زیست پرینت سه بعدی سعی در مهندسی عضلات اسکلتی به عنوان یک درمان بالقوه برای جایگزینی بافت های عضلانی بیمار شده و آسیب دیده دارند تا بدین ترتیب گامی دیگر به سمت درمان بیماران دچار اختلالات عضلات اسکلتی بردارند.
پنجشنبه، 07 فروردین 1399 - 12:03
ترسیم تنوع سلولی در سراسر تومورهای غدد بزاقی
طی مراحل اولیه تکوین تومور چه اتفاقی در درون سلول ها و بین سلول ها می افتد؟ فناوری توالی یابی تک سلولی و استفاده از مدل های موشی پژوهشگران را قادر ساخته است که تنوع سلولی موجود در سراسر تومورهای غدد بزاقی را به طور جامع ترسیم کنند و مسیر سلول های بنیادی سرطانی را ردیابی کنند.
پنجشنبه، 07 فروردین 1399 - 11:47
راهی جدید برای درمان بیماری دانون(Danon) با استفاده از ژن درمانی
بیماری دانون یک مشکل نادر و تهدید کننده حیات است که در آن فرایندهای زیستی پایه برای برداشت و بازیابی پروتئین ها به خوبی کار نمی کند. این عملکرد نامناسب منجر به اختلالات قلبی، عضلانی، عصبی، چشمی و کبدی می شود. اغلب بیماران یا می میرند یا این که در دهه سوم زندگی شان نیازمند پیوند قلب می شوند.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 13:11
مهندسی کرم های ابریشم برای تولید واریته های مختلف مولکول های چسبندگی
کرم های ابریشم بیش از تولید تارهای قوی و جاذب ابریشم برای استفاده در صنعت نساجی مهم هستند. گروهی از محققین KAUST در مطالعه ای جدید این کرم های ابریشم را برای تولید مولکول های چسبندگی E-سلکتین مهندسی کرده اند که در التهاب، سرطان و سایر فرایندهای بیماری نقش دارند.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 13:04
مکانیسم های فعال شونده بوسیله سلول های بنیادی که در بهبودی قلب بعد از حملات قلبی مشارکت می کنند
محققین کلینیک مایو مکانیسم های ترمیمی فعال شونده با سلول های بنیادی بعد از حملات قلبی را شناسایی کرده اند. سلول های بنیادی موجب احیای عضلات قلبی بعد از حملات قلبی می شوند.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 13:00
تغییرات عمده ای که در سلول های پوستی پستانداران طی بهبودی زخم اتفاق می افتد
تیمی از محققین از دانشگاه کالیفرنیا مروری اجمالی برای تغییرات عمده ای داشته اند که حین فرایند ترمیم زخم در سلول های بنیادی اتفاق می افتد.
ﺳﻪشنبه، 05 فروردین 1399 - 12:38
صفحه 1 از 332ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه