مهندسی بافت

بهترین های سال گذشته: برترین مقالات Medicalxpress در سال 2019(بخش اول)
سالی که گذشت سال خوبی در زمینه پزشکی و نوآوری های درمانی بود و ما در ادامه به تعدادی از مطالعات صورت گرفته در سال گذشته اشاره می کنیم.
چهارشنبه، 27 آذر 1398 - 10:40
استفاده از پرینت زیستی برای مهندسی بافت نای
محققین انستیتو پزشکی بازساختی ویک فارست (WFIRM) برای اولین بار از پرینت زیستی برای مهندسی بافت نای ساخته شده از مواد متعدد دارای عملکردهای مختلف استفاده کرده اند. آن ها طراحی های مختلفی از عضلات صاف و غضروف را به صورت جایگزین های نایی پرینت کرده اند که نشان دهنده ویژگی های مکانیکی مشابه با بافت نای انسانی هستند.
شنبه، 16 آذر 1398 - 10:00
سوپر گرافت هایی که می توانند دیابت را درمان کنند
برای بیماران مبتلا به شکل شدید دیابت نوع یک، پیوند سلول های پانکراسی گاهی چاره ساز است. پانکراس شامل کلاسترهای سلولی به نام جزایر لانگرهانس است که هورمون های تنظیم کننده قند خون را تولید می کنند. با این حال، فرایند پیوند طولانی و پیچیده است.
شنبه، 16 آذر 1398 - 09:00
شوک الکتریکی راهی جدید برای حل مشکل آلودگی ها و عفونت های ایمپلنت های استخوانی
پژوهشی جدید بوسیله محققین دانشگاه پیتزبورگ یک درمان انقلابی را برای عفونت ها باکتریایی سطح ایمپلنت ها معرفی کرده است.
شنبه، 18 آبان 1398 - 08:30
رشد مجدد استخوان با استفاده از جایگزین سرامیکی و فاکتورهای رشد مشتق از اشرشیا کلی
جایگزین های استخوانی سنتتیک، مواد امیدوار کننده ای در ترممی نواقص استخوانی محسوب می شوند اما کارایی آن ها می تواند با استفاده از عوامل زیست فعال مانند فاکتورهای رشد به طور قابل توجهی بهبود یابد.
شنبه، 27 مهر 1398 - 15:30
استفاده از سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی می تواند بعد از عفونت باکتریایی، بازسازی استخوان را افزایش دهد
کاهش پتانسیل بازسازی استخوانی بدلیل فرایندهای التهابی بعد از عفونت های باکتریایی شدید به صورت یک مشکل عمومی طی جراحی های ارتوپدی باقی مانده است.
ﺳﻪشنبه، 23 مهر 1398 - 12:25
استفاده از فناوری ارگانوئیدها و توالی یابی RNA تک سلولی برای مطالعه سرطان مثانه
بررسی مکانیسم های زیستی در بافت اوروتلیال (یکی از سه بافت سازنده سیستم ادراری)، به دلیل فقدان فناوری هایی که اجازه کار با جمعیتی دائمی و با طول عمر زیاد از سلول های سازنده این بافت را بدهند، با محدودیت همراه است. به همین دلیل مکانیسم های دخیل در بیماری های مربوط به این بافت مانند سرطان مثانه یا سیستیک به خوبی شناخته نشده است.
چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 09:15
مهندسی بافت مینسک
آسیب به مینسک امری شایع است و همین امر نیاز به ایجاد درمان های احیا کننده و بازسازی کننده که بتوانند به بهبود ضعیف این ناحیه آناتومیک و ناحیه بدون عروق کمک کنند را امری ضروری و الزامی می سازد.
دوشنبه، 15 مهر 1398 - 08:00
بدنبال راهی برای پیوند موفقیت آمیز جزایر پانکراسی و درمان دیابت
از استراتژی های مبتنی بر پزشکی بازساختی و مورد استفاده در دیابت نوع یک ،پیوند جزایر پانکراسی است. جزایر پانکراسی از انواع مختلف سلول ها تشکیل شده اند و قادر به ترشح هورمون هایی مانند انسولین و گلوکاگون هستند.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 10:19
اپتوسئوتیک: تکنیک جدید با استفاده از نور برای پزشکی بازساختی
استفاده از نور برای تسهیل تشکل عروق خونی جدید از دستاوردهای محققین ایتالیایی در انستیتو فنی میلان ایتالیا است.
شنبه، 13 مهر 1398 - 09:00
از دست رفتن سلول های بنیادی بدلیل خرابی فریزر: اشتباهی در بیمارستان لس آنجلس
سلول های بنیادی جمع آوری شده از کودکانی که مورد درمان سرطان قرار گرفته بودند تا بعدا از این سلول های بنیادی استفاده شود، در اثر یک خرابی تجهیزات آزمایشگاهی(فریزر) از دست رفته است و موجب نگرانی پزشکان و 56 بیمار شده است.
ﺳﻪشنبه، 09 مهر 1398 - 09:30
روش جدیدی که از قدرت سلول های T‌ کشنده برای حمله به سلول های توموری و درمان سرطان استفاده می کند
سلول های T کشنده ذاتی(iNKTs) را نیروهای ویژه سیستم ایمنی می دانند و هر چند مقادیر اندکی از این سلول ها در بدن وجود دارد اما این سلول ها در مقایسه با سایر سلول های ایمنی از قدرت بیشتری برخوردار هستند.
ﺳﻪشنبه، 09 مهر 1398 - 09:00
نوسانات موقتی در غلظت های پروتئینی می تواند سرنوشت سلول های بنیادی را تعیین کند
چگونه تغییرات موقتی در غلظت های پروتئینی زیست شناسی را تحت تاثیر قرار می دهد؟ این سوالی است که اخیرا محققین به دنبال جواب دادن به آن هستند و به طور فزاینده ای نشان داده اند که تغییرات موقتی تصادفی در مقادیر برخی از پروتئین های خاص نقش مستقیم و بارزی را در فرایندهای زیستی بازی می کند.
ﺳﻪشنبه، 09 مهر 1398 - 08:37
مهندسی عروق لنفی به عنوان درمانی برای بهبودی قلب
سیستم قلبی عروقی یک شبکه سیاهرگی، سرخرگی و مویرگی پیچیده است. درون این شبکه، عروق لنفی برای توانایی قلب در بهبودی بعد از حمله قلبی حیاتی هستند.
ﺳﻪشنبه، 09 مهر 1398 - 08:00
بازسازی دیافراگم با سازه های عضلانی مهندسی شده
پژوهشگران ایتالیایی در پادووا اخیرا گزارش کرده اند که یک داربست مشتق از ماتریکس خارج سلولی سلول زدایی شده دیافراگم موش زمانی که به یک مدل موشی ایمپلنت شد، سلول های پیش ساز عضلانی جانور را به منظور بازسازی بیشتر فراخواند.
ﺳﻪشنبه، 26 شهریور 1398 - 09:30
صفحه 1 از 31ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه