ایمنی سازشی انسانی به فاکتورهایی بستگی دارد که مسئول تشکیل سلول های سفید خونی هستند
فاکتور محرک کلونی گرانولوسیتی(G-CSF)، که بسته به نیاز بدن به لوکوسیت ها منجر به تقسیم و تمایز سلول های مغز استخوان می شود، یک اثر تنظیمی قابل توجه روی نه تنها ایمنی ذاتی بلکه ایمنی سازشی دارد.
شنبه، 11 آبان 1398 - 09:30
اثر گرسنگی و یا دریافت مواد غذایی روی تقسیم سلول های بنیادی مغز و تکوین مغزی
دریافت غذا برای تکوین درست و طبیعی مغز و بدن بویژه در اولین ترین مراحل زندگی الزامی است، اما این که رشد اولیه مغز چگونه تحت تاثیر مواد غذایی قرار می گیرد، بویژه در سطح سلولی، به خوب درک نشده است.
شنبه، 11 آبان 1398 - 09:00
تله های سرطانی قابل ایمپلنت کردن که می توانند به تشخیص زودهنگام سرطان کمک کنند
رویکردهای تهاجمی برای نمونه گیری بافتی در اندام های سرطانی می تواند با یک رویکرد که شامل ایمپلنت کردن یک سیستم بسیار کوچک در زیر پوست است جایگزین شود.
شنبه، 11 آبان 1398 - 08:30
راه جدیدی برای مطالعه تکوین و بارداری با استفاده از سلول های بنیادی
بسیاری فارغ التحصیل شدن، یافتن شغل و ازدواج را مهم ترین وقایع زندگی می دانند، اما اغلب وقایع مهم زندگی خیلی پیش تر از این ها اتفاق می افتد!. درست در اولین روزهایی بعد از لقاح و رسیدن اسپرم به تخمک و شروع تقسیمات سلول تخم را می توان مهم ترین وقایع زندگی یک فرد دانست.
شنبه، 11 آبان 1398 - 08:00
چگونه ویروس ابولا سیستم دفاعی بدن را ناتوان می کند
مطالعه ای جدید بوسیله محققین دانشگاه تگزاس اطلاعات جدیدی را ارائه می دهد که چرا ویروس ابولا برای اثرات فاجعه بار را روی بیمار آلوده شده بر جای می گذارد. آن ها برای اولین بار نشان داده اند که چگونه ویروس ابولا سلول های T را ناتوان می کند.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 11:00
چگونه سلول های توموری گردش کننده در خون اندام های دور را هدف قرار می دهند
اغلب سرطان ها به این دلیل کشنده هستند که سلول های توموری فراتر از جایگاه اولیه پراکنده می شوند و به سایر اندام ها نیز حمله می کنند. در مطالعه ای جدید روی سلول های سرطان سینه حمله کننده به مغز که در خون گردش می کنند، مشخص شده است که آن ها دارای مشخصه های مولکولی هستند که نشان دهنده ترجیح آن ها برای اندام های خاص است.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 10:30
بیماری هانتینگتون یک بیماری ارثی کشنده است که درمانی برای آن وجود ندارد.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 10:00
سلول های بنیادی پرتوان به درک نحوه تکوین بیماری هانتینگتون کمک می کند
بیماری هانتینگتون یک بیماری ارثی کشنده است که درمانی برای آن وجود ندارد.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 09:30
پیشرفت در زمینه بازسازی طحال از طریق فناوری ارگانوئید
عملکرد نامناسب طحال بیماران مستعد عفونت، بدخیمی ها و بیماری های خود ایمنی می کند؛ با این حال، تحریک بازسازی طحال و پیوند طحال هر دو با مشکلات قابل توجهی همراه هستند.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 09:00
سلول های تولید کننده تستوسترون و تولید شده در آزمایشگاه می توانند به درمان هیپوگنادیسم کمک کنند
محققین دانشگاه کالیفرنیای جنوبی(USC) توانسته اند سلول های تولید کننده تستوسترون را در آزمایشگاه تولید کنند، دستاوردی که می تواند منجر به بهبود درمان سطح تستوسترون پایین (هیپوگنادیسم) شود. این رویکرد جدید می تواند منجر به درمان شخصی افراد شود تا دیگر نیاز به هورمون درمانی با عوارض جانبی زیاد نباشد.
دوشنبه، 06 آبان 1398 - 10:33
حذف یک آنزیم کبدی خطرات شیرینی و چربی برای سلامتی را کاهش می دهد
قند و چربی اضافی در رژیم غذایی منجر به مقاومت انسولینی کبد می شود. در افراد خیلی چاق مشاهده می شود که مقاومت انسولینی کبد منجر به سطح غیر سالم لیپیدهای چرب در کبد و افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع دو و بیماری های قلبی عروقی می شود.
دوشنبه، 06 آبان 1398 - 10:00
شناسایی کاندیدای دارویی جدید برای گرسنه نگه داشتن و کشتن سلول های بنیادی سرطان سینه
محققین سالفورد کاندیدای داروی جدیدی را شناسایی کرده اند که قادر است سلول های بنیادی سرطانی را گرسنه نگه داشته و بکشد و بدین ترتیب راه را برای درمان های جدید به منظور درمان سرطان سینه هموار سازد.
دوشنبه، 06 آبان 1398 - 09:00
چگونه پیری سرنوشت پیش سازهای فیبرو آدیپوژنیک را در عضلات اسکلتی تحت تاثیر قرار می دهد
در عضلات اسکلتی بالغ، از دست رفتن یکپارچگی میوفیبرها به دلیل آسیب های مکانیکی یا بیماری بوسیله سلول های بنیادی عضلانی موجود در عضله موسوم به سلول های اقماری جبران می شود که خیلی سریع از حالت خفته به فعال در می آیند تا تمایز یابند و موجب بازسازی بافتی شوند.
یکشنبه، 05 آبان 1398 - 09:30
گورخرماهی بعد از آسیب های قلبی قابل توجه می تواند تا بیش از 20 درصد قلب خودش را بازسازی کند.
شنبه، 04 آبان 1398 - 10:00
چای سبز به عنوان یک شروع کننده کنترلی برای فعال سازی سلول درمانی از راه دور
تیمی از محققین دانشگاه ملی چین دریافته اند که می توان از چای سبز به عنوان مکانیسم کنترلی برای فعال سازی از راه دور سلول درمانی استفاده کرد.
شنبه، 04 آبان 1398 - 09:40
صفحه 10 از 787ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه