هدف قرار دادن سلول های تولید کننده تومور در سرطان کبد
سرطان کبد دومین دلیل مرگ های سرطانی در سراسر دنیا است و شایع ترین شکل آن کارسینومای هپاتوسلولار(HCC) است که سالانه نزدیک به 780 هزار نفر را به کام مرگ می کشد. با وجود موفقیت های زیادی در جراحی و هم چنین پیوند کبد، هنوز هم نرخ بقای 5 ساله در بیماران بسیار پایین است.
ﺳﻪشنبه، 14 آبان 1398 - 10:37
کشف دلیل یک بیماری عصبی نادر کشنده (سندرم پلیزئوس-مرزباخر)
سندرم پلیزئوس-مرزباخر یک بیماری عصبی نادر است که به عنوان یک لوکودیستروفی شناخته می شود که از هر 200 تا 500 هزار نفر یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب بیماران پسربچه هایی هستند که به دلیل ابتلا به این بیماری تکوین طبیعی ماده سفید سیستم عصبی مختل شده است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 10:39
فراساختار داربست فوکال ادهیژن ها در سلول های بنیادی پرتوان انسانی
فوکال ادهیژن ها، پلت فرم های پیام رسانی است که اطلاعات بیوشیمی و فیزیکی ماتریکس خارج سلولی را به آبشار پیام رسانی درون سلولی منتقل می کنند. با این حال، این ساختارها در مورد سلول های بنیادی پرتوان القایی به خوبی شناخته نشده است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 10:00
شناسایی تغییرات مغزی منحصربفرد در افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون
بخشی از مغز که در افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون(HD) تخریب می شود، استریاتوم نام دارد که در مراحل آخر این بیماری به طور کامل تخریب می شود. نمونه های مغزی از افرادی که برای ژن هانتینگتین جهش یافته مثبت باشند و هنوز علایم را تا زمان مرگ نشان نداده باشند بسیار نادر است. در نتیجه اطلاعات اندکی در مورد فرایندهای این بیماری و دلایل مخرب بودن بیماری در دست است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 09:24
آشکار سازی راز اثر واربورگ در ارتباط با سرطان
مطالعه ای جدید بوسیله محققین دانشگاه شیکاگو به این سوال پاسخ داده است که چرا سلول های سرطانی مواد غذایی را در مقایسه با سلول های سالم به طور متفاوتی مصرف می کنند و چگونه این تفاوت منجر به افزایش بقا و رشد آن ها می شود.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 08:45
ایمنی سازشی انسانی به فاکتورهایی بستگی دارد که مسئول تشکیل سلول های سفید خونی هستند
فاکتور محرک کلونی گرانولوسیتی(G-CSF)، که بسته به نیاز بدن به لوکوسیت ها منجر به تقسیم و تمایز سلول های مغز استخوان می شود، یک اثر تنظیمی قابل توجه روی نه تنها ایمنی ذاتی بلکه ایمنی سازشی دارد.
شنبه، 11 آبان 1398 - 09:30
اثر گرسنگی و یا دریافت مواد غذایی روی تقسیم سلول های بنیادی مغز و تکوین مغزی
دریافت غذا برای تکوین درست و طبیعی مغز و بدن بویژه در اولین ترین مراحل زندگی الزامی است، اما این که رشد اولیه مغز چگونه تحت تاثیر مواد غذایی قرار می گیرد، بویژه در سطح سلولی، به خوب درک نشده است.
شنبه، 11 آبان 1398 - 09:00
تله های سرطانی قابل ایمپلنت کردن که می توانند به تشخیص زودهنگام سرطان کمک کنند
رویکردهای تهاجمی برای نمونه گیری بافتی در اندام های سرطانی می تواند با یک رویکرد که شامل ایمپلنت کردن یک سیستم بسیار کوچک در زیر پوست است جایگزین شود.
شنبه، 11 آبان 1398 - 08:30
راه جدیدی برای مطالعه تکوین و بارداری با استفاده از سلول های بنیادی
بسیاری فارغ التحصیل شدن، یافتن شغل و ازدواج را مهم ترین وقایع زندگی می دانند، اما اغلب وقایع مهم زندگی خیلی پیش تر از این ها اتفاق می افتد!. درست در اولین روزهایی بعد از لقاح و رسیدن اسپرم به تخمک و شروع تقسیمات سلول تخم را می توان مهم ترین وقایع زندگی یک فرد دانست.
شنبه، 11 آبان 1398 - 08:00
چگونه ویروس ابولا سیستم دفاعی بدن را ناتوان می کند
مطالعه ای جدید بوسیله محققین دانشگاه تگزاس اطلاعات جدیدی را ارائه می دهد که چرا ویروس ابولا برای اثرات فاجعه بار را روی بیمار آلوده شده بر جای می گذارد. آن ها برای اولین بار نشان داده اند که چگونه ویروس ابولا سلول های T را ناتوان می کند.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 11:00
چگونه سلول های توموری گردش کننده در خون اندام های دور را هدف قرار می دهند
اغلب سرطان ها به این دلیل کشنده هستند که سلول های توموری فراتر از جایگاه اولیه پراکنده می شوند و به سایر اندام ها نیز حمله می کنند. در مطالعه ای جدید روی سلول های سرطان سینه حمله کننده به مغز که در خون گردش می کنند، مشخص شده است که آن ها دارای مشخصه های مولکولی هستند که نشان دهنده ترجیح آن ها برای اندام های خاص است.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 10:30
بیماری هانتینگتون یک بیماری ارثی کشنده است که درمانی برای آن وجود ندارد.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 10:00
سلول های بنیادی پرتوان به درک نحوه تکوین بیماری هانتینگتون کمک می کند
بیماری هانتینگتون یک بیماری ارثی کشنده است که درمانی برای آن وجود ندارد.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 09:30
پیشرفت در زمینه بازسازی طحال از طریق فناوری ارگانوئید
عملکرد نامناسب طحال بیماران مستعد عفونت، بدخیمی ها و بیماری های خود ایمنی می کند؛ با این حال، تحریک بازسازی طحال و پیوند طحال هر دو با مشکلات قابل توجهی همراه هستند.
چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 09:00
سلول های تولید کننده تستوسترون و تولید شده در آزمایشگاه می توانند به درمان هیپوگنادیسم کمک کنند
محققین دانشگاه کالیفرنیای جنوبی(USC) توانسته اند سلول های تولید کننده تستوسترون را در آزمایشگاه تولید کنند، دستاوردی که می تواند منجر به بهبود درمان سطح تستوسترون پایین (هیپوگنادیسم) شود. این رویکرد جدید می تواند منجر به درمان شخصی افراد شود تا دیگر نیاز به هورمون درمانی با عوارض جانبی زیاد نباشد.
دوشنبه، 06 آبان 1398 - 10:33
صفحه 2 از 779ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه