سلول های بنیادی مهندسی شده ای که قابلیت فرار از دست سیستم ایمنی را دارند
سلول های بنیادی پرتوان انسانی(hPSCs) به دلیل این که قادر به تبدیل شدن به همه انواع سلول های بدن را دارند، امیدواری زیادی را در زمینه پزشکی بازساختی ایجاد کرده اند؛ اما این پتانسیل به دلیل توانایی بدن در رد سلول ها یا بافت های آلوژن(از فرد دیگر) به میزان زیادی قابل استفاده نیست. به همین دلیل محققین همواره به دنبال راهی برای تولید بافت ها و سلول هایی بوده اند که بتوانند سیستم ایمنی بدن را دور بزنند.
شنبه، 05 مهر 1399 - 12:30
استراتژی جدید برای تقلید اثرات بازسازی کنندگی پیوند سلول های قلبی
لینگ گائو و همکارانش استراتژی را ارائه کرده اند که از اگزوزوم ها برای تقلید اثرات بازسازی کنندگی قلب پیوند سلول های قلبی استفاده می کند و این در حالی است که خطرات مربوط به پیوند خود سلول را بدنبال ندارند. این رویکرد موجب ریکاوری سریع تر، موثرتر و بی خطرتر حمله قلبی در مدل های خوکی حمله قلبی شده است.
شنبه، 05 مهر 1399 - 12:00
ارگانوئیدهای کلیوی: پلت فرمی برای کشف داروها
کلیه از نظر پیچیدگی ساختاری و عملکردی بعد از مغز دومین اندام بدن محسوب می شود و تولید ارگانوئیدهای کلیوی می تواند اطلاعات زیادی را در مورد این فیزیولوژی و پاتولوژی ارائه دهد.
شنبه، 05 مهر 1399 - 11:27
ارگانوئیدها ابزاری قوی برای مدل سازی بیماری و کشف داروها(ارگانوئیدهای مغزی)
ارگانوئیدها کلاسترها یا تجمعات چند میلیمتری سلولی هستند که به صورت خود سازمان یافته و سه بعدی در آمده اند و محققین را قادر به مطالعه فرایندهای زیستی در حین سلامتی و بیماری کرده اند.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:42
مهار متاستاز سلاح جدیدی در جنگ علیه سرطان است
پروفسور مایکل لیزانتی و همکارانش یافته ای جدید داشته اند که می تواند سرطان را به یک بیماری قابل درمان تبدیل کند و ترس افراد از ابتلا به سرطان را از بین ببرد.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:33
اسیدهای صفراوی بازسازی روده را افزایش می دهند
محققین در EPFL کشفی جالب داشته اند که نشان می دهد چگونه اسیدهای صفراوی به عنوان مولکول های پیام رسان عمل می کنند و بازسازی روده را افزایش می دهند. این کشف می تواند نقش اسیدهای صفراوی را به عنوان مولکول های شبه هورمونی نشان دهند و راه های جدیدی را در جهت بازسازی روده باز کند.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:21
تسریع فرایند درمان نابینایی و تخریب ماکولا
در حالی که هیچ درمانی برای نابینایی و تخریب ماکولا وجود ندارد، محققین سعی در تسریع فرایند مطالعات به منظور یافتن راهی برای احیای بینایی داشته اند.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:17
گرافت های روده ای رشد یافته از سلول های بنیادی می توانند منجر به پیوندهای شخصی برای کودکان شوند
پژوهشگران پیشگام در انستیتو فرانسیس کریک، گرافت های روده ای را با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از بافت بیماران تولید کرده اند که می توانند روزی منجر به پیوندهای شخصی برای کودکان مبتلا به نارسایی روده شوند.
چهارشنبه، 02 مهر 1399 - 10:00
استفاده از مدل های سه بعدی برای یافتن درمانی جدید برای بیماری های ریوی کشنده
مدل زیست مهندسی شده سه بعدی از بافت ریوی بوسیله محققین دانشگاه میشیگان تولید شده است که می تواند جایگزین مطالعات دو بعدی متداول باشد و اطلاعاتی را در مورد نحوه پیشرفت فیبروز ریوی ارائه دهد.
چهارشنبه، 02 مهر 1399 - 09:30
یک ژل خودسازمان یابنده برای پیشبرد تشکیل عروق
پژوهشگران NIMS یک ژل قابل تزریق مبتنی بر ذره خود سازمان یابنده ارزان قیمت را برای پیشبرد تشکیل عروق خونی تولید کرده اند. تشکیل عروق خونی یک فرایند حیاتی در زمینه پزشکی بازساختی و پیوند سلول و بافت است.
ﺳﻪشنبه، 01 مهر 1399 - 10:25
یک هیدروژل قلیایی جدید برای مراقبت از زخم های پوستی
با افزایش جمعیت پیر و با به سن گذاشته و هم چنین افزایش تعداد جراحی های تهاجمی، ترمیم و بهبودی زخم به یک زمینه مهم در پزشکی تبدیل شده است.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 10:30
بازبرنامه ریزی سلول های ایمنی برای کاهش التهاب و افزایش ترمیم بافت
ماکروفاژها، سلول های سفید خونی هستند که با توکه به سیگنالی که از سیستم ایمنی دریافت می کنند می توانند موجب افزایش یا کاهش التهاب شوند.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 10:00
بازسازی قرنیه آسیب دیده با استفاده از سلول های بنیادی خود بیمار برای اولین بار
جراحان در انستیتو چشم و گوش ماساچوست سطح چشم چهار بیماری که دچار سوختگی شیمیایی یک چشم شان شده بودند را بوسیله سلول های بنیادی مشتق از چشم دیگرشان جایگزین کرده اند؛ این رویکرد پیوند سلول های اپی تلیالی لیمبال اتولوگ کشت شده(CALEC) نام دارد.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 09:33
سلول های سرطانی برای متاستاز بیشتر به بخشی از دیواره عروق تبدیل می شوند
در مطالعات آزمایشگاهی صورت گرفته در مرکز سرطان کیمل جان هاپکینز محققین مرحله ای کلیدی را مشاهده کرده اند که به موجب آن سلول های سرطانی ممکن است از تومور اولیه تا جایگاه دور دست بدن پراکنده شوند (متاستاز).
یکشنبه، 30 شهریور 1399 - 14:00
چه چیزی موجب نامیرایی سلول های توموری می شود
سرطان دومین دلیل مرگ در سراسر دنیا محسوب می شود و آمارهای ارائه شده در سال 2018 حاکی از مرگ تقریبا 6/9 میلیون نفر به دلیل سرطان بوده است. نحوه بروز سرطان بسیار پیچیده بوده است و تحت کنترل فاکتورهای مختلفی قرار دارد. از جمله این فاکتورها وجود سلول های بنیادی سرطانی در سراسر دنیا است.
یکشنبه، 30 شهریور 1399 - 13:30
صفحه 2 از 835ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه