استفاده از پرینترهای دستی سه بعدی برای درمان آسیب های عضلانی اسکلتی
مهندسی زیست پزشکی در دانشگاه کانکتیکات اخیر یک پرینتر زیستی سه بعدی دستی را تولید کرده اند که می تواند انقلابی را در جراحی های عضلانی اسکلتی ایجاد کنند.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 14:00
مباحث ضد و نقیض در مورد سلول درمانی های مبتنی بر بافت چربی در زمینه پزشکی بازساختی
گروهی از محققین با هدف ایجاد یک راه جدید برای فوکوس روی ایمنی بیماران، رویکردهای موجود و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) برای ارزیابی سلول درمانی های مبتنی بر چربی مورد استفاده در پزشکی بازساختی را به چالش کشیده اند.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 12:30
نقش مویرگ های لنفی در کنترل سلول‌های بنیادی فولیکول مو
تاکنون محققین مطمئن نبودند که آیا سلول های بنیادی خودشان به سایر سلول های بنیادی دستور می دهند که پوست جدید را تولید کنند یا عوامل دیگری در این فرایند دخیل هستند.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 11:30
افزایش قدرت لوکوسیت ها برای از بین بردن سلول های سرطانی به کمک نانوذرات
پژوهشگران روش جدیدی را توسعه داده‌اند که به آنها کمک می‌کند تا سلول‌های سرطانی را که از طریق جریان خون مهاجرت می‌کنند از بین ببرند.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 11:00
ارزیابی پتانسیل سلول درمانی برای درمان پره آکلامپسی
پره آکلامپسی، دلیل اصلی مرگ و ناتوانی برای مادر و فرزند است که سالانه تقریبا 76 هزار مادر و 500 هزار بچه را می کشد. بر خلاف شیوع این امر، تنها درمان موجود زایمان جفت و نوزاد با پتانسیل بروز مشکلات طولانی مدت است.
یکشنبه، 11 اسفند 1398 - 10:30
استفاده از سلول های بنیادی برای مدل سازی انفارکته میوکاردی
دانشمندان مدلی از انفارکته میوکاردی را با استفاده از کاردیومیوسیت های تمایز یافته از سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی ایجاد کرده اند.
یکشنبه، 11 اسفند 1398 - 10:00
آغاز به کار بزرگ ترین بیوبانک سلول های بنیادی
بیوبانکی جدید در دانشگاه لوند سوئد که در نوع خود بزرگ ترین محسوب می شود، سلول های بنیادی مشتق از افراد سالم و بیمار را ذخیره سازی می کند و این امر می تواند منجر به افزایش درک موجود در مورد نحوه بروز بسیاری از بیماری ها شود.
یکشنبه، 11 اسفند 1398 - 09:38
چگونه برخی از پستانداران تکوین جنین هایشان را به تاخیر می اندازند
چگونه برخی از پستانداران رشد جنین خود را به تعویق می اندازند تا در انتظار شرایط بهتری برای فرزندان باشند؟
شنبه، 10 اسفند 1398 - 09:00
بهبود نتایج درمان مالتیپل میلوما با پیوند سلول های بنیادی اتولوگ
برای بیماران مبتلا به مالتیپل میلوما(MM) تیمار شده با پیوند سلول های بنیادی اتولوگ(ASCT)، نتایج طولانی مدت رفته رفته بهبود یافته است.
شنبه، 10 اسفند 1398 - 08:30
سلول های بنیادی ابزاری مناسب برای تولید مدل های ریه در مطالعات پیش بالینی
در مطالعه ای جدید پژوهشگران نشان داده اند که به لطف سلول های بنیادی ایجاد استراتژی های جدید برای تولید ریه های انسانی در جانوران برای پیوند، به عنوان جایگزینی برای ریه های پیوندی، امکان پذیر است.
شنبه، 10 اسفند 1398 - 08:00
سلول های مزانشیمی بندناف برای پنومونی بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید2019
در جدیدترین کارآزمایی بالینی که در سایت معتبر clinicaltrial.gov به ثبت رسیده است، محققین چینی با هدف مقابله با بیماری کرونا، فاز یک کارآزمایی بالینی را با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی بندناف به منظور بررسی ایمنی و اثربخشی این سلول ها در بهبود عوارض ریوی ناشی از بیماری کرونا ویروس شروع کردند. 
چهارشنبه، 07 اسفند 1398 - 12:24
صفحات عضلانی مصنوعی که سلول های بنیادی را به استخوان تبدیل می کنند
موادی که به طور اختصاصی و ویژه و تحت شرایط خاص برنامه ریزی و ساخته شده باشند می توانند موجب تحریک سلول های بنیادی برای تبدیل شدن به سلول های استخوانی شوند. به همین منظور محققین از پلیمرهای حافظه شکلی برای تحقیقات سلول های بنیادی استفاده کرده اند.
چهارشنبه، 07 اسفند 1398 - 09:30
تکرارهای بیماری زا به عملکرد نورون های انسانی کمک می کنند
بیش از نیمی از ژنوم ما از عناصر تکراری درون DNA ساخته شده اند. در مواردی نادر، این تکرارها می توانند ناپایدار بوده و از نظر اندازه رشد کنند. این افزایش اندازه تکرارها منجر به بیماری های مخرب عصبی مانند ALS و زوال عقل و هم چنین اختلالات یادگیری و اوتیسم در سندرم X شکننده می شوند.
چهارشنبه، 07 اسفند 1398 - 09:00
اسلحه ای جدید علیه سرطان های کشنده مغز و سایر بافت های نرم
پژوهشگران در دانشکده مهندسی USC Viterbi کوکتیل دارویی جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند برخی از انواع سرطان های کشنده مغزی و بافت های نرمی را هدف قرار دهد. این دارو سلول های سرطانی را فریب می دهد تا رفتاری شبیه گرسنگی و نیاز به گلوکز از خود نشان دهند.
چهارشنبه، 07 اسفند 1398 - 08:30
نتایج پری ناتال ضعیف تر با اووسیت های اهدایی حفاظت انجمادی شده
برای زنانی که متحمل لقاح برون تنی(IVF) می شوند، استفاده از اووسیت های اهدایی حفاظت انجمادی شده در مقایسه با اووسیت های تازه با حاشیه هایی همراه است اما از نظر آماری با نتایج پری ناتال خوب کمتری مواجه است.
چهارشنبه، 07 اسفند 1398 - 08:00
صفحه 4 از 795ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه