کارآزمایی بالینی که نشان دهنده توانایی یک محلول موضعی مبتنی بر سلول های بنیادی برای رشد مو است
نتایج یک کارآزمایی بالینی چاپ شده در نشریه نشان می دهد که چگونه یک محلول موضعی ساخته شده از سلول های بنیادی منجر به رشد مجدد مو در افرادی می شود که به نوع خاصی از طاسی مبتلا هستند.
ﺳﻪشنبه، 27 خرداد 1399 - 10:00
شناسایی تغییرات سلولی در روند ترمیم زخم های پوستی
محققین چهار وضعیت رونویسی جدید را در لایه قاعده ای اپیدرمی پوست شناسایی کرده اند که بخشی از فرایند هموستازی اپی درمی است و به میزان زیادی نقش سلول های بنیادی را در فرایند بهبودی پوست نشان می دهد.
ﺳﻪشنبه، 27 خرداد 1399 - 09:30
نقش سلول های بنیادی در تنظیم و بازسازی سلول های فولیکول مو
در مطالعه ای جدید پژوهشگران نشان داده اند که سلول های بنیادی می توانند روی بازسازی پوستی تاثیر گذار باشند و در این راستا یک ابزار هماهنگ سازی مولکولی را شناسایی کرده اند که سلول های بنیادی از آن برای انتقال پیام در ریز محیط شان استفاده می کنند.
ﺳﻪشنبه، 27 خرداد 1399 - 09:00
روشی برای کنترل فعالیت CAR T سل درمانی
در پژوهشی جدید محققین از CAR T سل های فعال شونده با نور آبی برای مبارزه با سرطان پوست استفاده کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 27 خرداد 1399 - 08:30
استفاده از سلول های بنیادی برای شبیه سازی حمله قلبی
حمله قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که یک لخته خون یکی از مهم‌ترین عروق کرونر را مسدود کند. قلب، نیازمند اکسیژن و مواد غذایی است و انسداد شریان های کرونری موجب می شود که عضلات سیگنال‌های استرس را تولید کنند که در نهایت سبب مرگ سلول‌های قلب می‌شود. این بدین معنی است که قلب نمی‌تواند به طور موثر پمپاژ کند که می‌تواند منجر به نارسایی قلبی شود.
ﺳﻪشنبه، 27 خرداد 1399 - 08:00
راهی برای القای فرایند بازسازی در سلول های قلبی
زمانی که جنین در رحم قرار دارد، میتوکندری ها برای تولید انرژی به گلوکز وابسته هستند، اما بعد از تولد آن ها به مصرف اسیدهای چرب روی می آورند که در شیر مادر وجود دارند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 13:00
استفاده از سلول های بنیادی برای تولید سلول های ایمنی در شرایط آزمایشگاهی
در پژوهشی جدید محققین نشان داده اند که چگونه اولین سلول های ایمنی در بدن شکل می گیرند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 12:30
جایگزینی تست های جانوری با داربست های سنتتیک سلولی در مطالعات سرطانی
محققین دانشگاه میشیگان کشف کرده اند که سلولهای سرطان سینه سه¬گانه منفی داربستهای لانه زنبوری شکل الکتروریسی شده از جنس پلی کاپرولاکتون را برای رشد بیشتر ترجیح می دهند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 12:00
مطالعه ای در زمینه سرطان ممکن است به تولید سلول های بنیادی خونی قابل استفاده کمک کند
بیش از ربع قرن است که تحقیقات گسترده¬ای در جهت معالجۀ بیماران مبتلا به لوکمیا با استفاده از سلولهای بنیادی خون آنها صورت گرفته است. در یکی از این روش ها، محققان به دنبال نمونه برداری از سلول های بالغ بیمار و سپس "باز برنامه¬ریزی" آنها برای ایجاد سلولهای بنیادی پرتوان القایی (iPSCs) هستند که قادر به تشکیل هر یک از انواع سلولهای بدن از جمله سلولهای خونی هستند. متأسفانه ، این سلولها احتمال سرطان زایی را دارند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 11:25
دیدگاه هایی در مورد مدل های زیست پرینت شده بافت عضلانی اسکلتی
عملکرد عضلات اسکلتی می تواند به دلایلی مانند میوپاتی ژنتیکی، پیری، آسیب های ترومایی و تومور مختل شود. تحت شرایطی مانند آسیب های ترومایی شدید و از دست رفتن حجم عضلانی، فرایند بازسازی بدلیل تشکیل بافت اسکار فیبروزی به طور قابل توجهی متوقف می شود و بنابراین موجب عملکرد نامناسب عضله می شود.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 11:00
تعیین سن بهینه سلول های بنیادی بازبرنامه ریزی شده بوسیله بیوفیزیک دانان
بیوفیزیک دانان در انستیتو فیزیک و فناوری مسکو موفق به تعیین سن بهینه سلول های بنیادی بازبرنامه ریزی شده برای احیای بافت قلبی شده اند. این دوره تقریبا از روز 15 تا 28 بلوغ سلولی را شامل می شود.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 10:35
هدف درمانی جدید برای سندرم میلودیسپلاستیک
گروهی از پژوهشگران دانشگاه کوماموتو در ژاپن به آنالیز پاتوفیزیولوژی سندرم میلودیسپلاستیک (MDS) به عنوان یک سرطان خونی شایع در افراد پیر پرداخته و حضور فاکتور رونویسی RUNX3 را در این سرطان دخیل دانسته اند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 10:00
مطالعه ای نشان می دهد R-loops با SOX2 در تنظیم بازبرنامه ریزی سلول ها و القای پرتوانی مرتبط هستند
R-loops ساختارهای منحصربفردی در سلول هستند که از هیبریدهای RNA-DNA و یک DNA تک رشته ای جایگزین شده ترکیب شده اند و معمولا در پیرامون ژن های رونویسی شده مشاهده می شوند. با این حال، این R-loops ترکیبات دینامیک و گسترده ای هستند که نقش های تنظیمی و اپی ژنتیکی غیر واضحی در ژنوم بازی می کنند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 09:30
کشف یک ژن کلیدی در لوکمیای میلوئید حاد
لوکمیا میلوئید حاد (AML) یکی از شایع ترین اشکال سرطان خون در بزرگسالان است و با بقای پایین بیماران همراه است. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه لوند سوئد، یکی از ژن هایی را که اساس بقا و تکثیر سلول های بنیادی لوکمیایی است را شناسایی کرده اند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 09:00
شناسایی آنزیمی که برای تمایز اپی تلیالی روده ای الزامی است
اپی تلیوم روده ای داخلی ترین لایه روده است که بافت میزبان را از میکروبیوم روده ای جدا می کند. این لایه نقش حیاتی را در جذب آب، الکترولیت ها و مواد غذایی بازی می کند و این در حالی است که مانع ورود باکتری، ویروس، قارچ و سموم به بافت میزبان می شود و هموستازی روده ای را تضمین می کند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 08:30
صفحه 4 از 812ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه