تلاش برای معکوس کردن ساعت تولید مثلی موش
محققین نرخ باروری موش های ماده پیر را با استفاده از دوزهای کوچکی از یک ترکیب متابولیکی که فرایندی پیری را در تخمک ها معکوس می کند، افزایش داده اند و امیدوارند که این رویکرد بتواند موجب افزایش باروری در زنانی شود که برای باردار شدن تلاش می کنند.
دوشنبه، 05 اسفند 1398 - 09:00
اطلاعاتی جدید در مورد تنظیم شروع سرطان سینه
سلول های توموری بوسیله درجه بالایی از ناهمگونی مشخص می شوند و در بین آن ها، سلول های شروع کننده تومور(TICs) که گهگاهی آن ها را سلول های شبه بنیادی سرطانی نیز می نامند را مقصر اصلی تکوین و پیشرفت سرطان می دانند که این امر بدلیل ظرفیت تومورزایی افزایش یافته آن ها در مقایسه با سلول های غیر بنیادی توموری درون تومور است.
دوشنبه، 05 اسفند 1398 - 08:36
کشف ترکیبی جدید که سلامتی ریه را افزایش می دهد
محققین دانشگاه UCLA مولکولی را شناسایی کرده اند که به حفظ یک تعادل سالم در سلول های مجاری هوایی و بافت ریوی کمک می کند. در صورتی که نقش این ترکیب که تنها در سلول های جداسازی شده موشی و انسانی تست شده است اثبات شود می توان به یافتن داروهای جدید برای درمان یا مهار سرطان ریه امیدوار بود.
دوشنبه، 05 اسفند 1398 - 08:00
ساخت نوعی شبکیه مصنوعی با قابلیت های جدید
پژوهشگران بیش از یک دهه تلاش کرده‌اند تا نوعی شبکیه مصنوعی دیجیتال ابداع کنند که قابلیت کاشت در چشم را داشته باشد و امکان دوباره دیدن را برای افراد نابینا فراهم کند.
یکشنبه، 04 اسفند 1398 - 08:00
استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی برای تنظیم واکنش ایمنی برای بافت های پیوند شده
محققین استراتژی جدیدی را برای استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی(iPSCs) برای تنظیم واکنش ایمنی بافت های پیوند شده پیشنهاد کرده اند.
شنبه، 03 اسفند 1398 - 10:30
رویکردی جدید در تولید ارگانوئیدهای کلیوی
امروزه محققین توانسته اند ارگانوئیدها یا مینی اندام هایی مانند کبد، ریه و پانکراس را در آزمایشگاه تولید کنند. اخیرا، با رشد سلول های بنیادی پرتوان این امر برای کلیه ها نیز اتفاق افتاده است.
شنبه، 03 اسفند 1398 - 10:00
استفاده از سلول های CAR T در درمان مولتیپل میلوما
نتایج پیش بالینی استفاده از سلول های CAR T علیه مارکر BCMA در درمان بیماری مولتیپل میلوما نشان دهنده موفق بودن این روش درمانی بوده است.
شنبه، 03 اسفند 1398 - 10:00
درمان بیماری های قلبی با استفاده از یک سلول درمانی جدید
محققان ژاپنی در مطالعه ای نوین به‌ جای جایگزین کردن کامل ماهیچه قلب یا عضوی جدید، سلول‌های ماهیچه قلب را بر روی صفحات تجزیه‌پذیر قرار داده و وارد قسمت‌های آسیب دیده قلب می‌کنند.
شنبه، 03 اسفند 1398 - 09:30
مطالعه بیماری های مغزی با کمک سلول های بنیادی پرتوان القایی در شرایط بی وزنی
پارکینسون و مولتیپل اسکلروزیس(MS)، بیماری‌هایی هستند که به مغز و سیستم عصبی مرکزی آسیب می‌رسانند. محققین براین باورند که این آسیب می‌تواند ناشی از یک عامل مشکل زا در عملکرد سیستم ایمنی بدن باشد.
شنبه، 03 اسفند 1398 - 09:00
جهت گیری ها در تحقیقات مدل سازی برون تنی اندام ها
دو رویکرد جدید به طور قالب برای شبیه سازی مدل های برون تنی مناسب از نظر فیزیولوژیک اندام های انسانی استفاده شده اند: ارگانوئیدها و اندام روی چیپ (organ-on-a-chip)
ﺳﻪشنبه، 29 بهمن 1398 - 08:20
احیای قدرت شنوایی با کمک ژن درمانی در مدل های حیوانی
گروهی از پژوهشگران موفق شدند شنوایی را در موش مدل دارای ناشنوایی DFNB9 (یکی از رایج‌ترین فرم‌های ناشنوایی ژنتیکی مادرزادی) بازیابی کنند.
شنبه، 26 بهمن 1398 - 10:15
هویت ژنتیکی منحصربفرد پیش سازهای ریوی پریموردیال
برای اولین بار، محققین یک برنامه ژنتیکی را شناسایی کرده اند که در تعیین هویت پیش سازهای ریوی پریموردیال نقش دارد. این پیش سازها، سلول های جنینی هستند که بعد از تولد به سلول های پوشاننده سیستم تنفسی تبدیل می شوند. به عقیده محققین، این یافته می تواند در درمان بیماری های سیستم تنفسی مانند بیماری ریوی انسدادی مزمن(COPD)، نقصان آلفا-1 آنتی تریپسین و فیبروز کیستیک کمک کننده باشد.
شنبه، 26 بهمن 1398 - 10:00
یافته های جدید در زمینه پردازش نور توسط سلول های چشم
شبکیه چشم، لایه‌ای متشکل از سلول‌های متفاوت موسوم به گیرنده های نوری (photoreceptors) است که به میزان متفاوتی از نور واکنش نشان می‌دهند. سلول‌هایی که نور زیادی را پردازش می‌کنند، سلول های مخروطی و سلول‌هایی که نور کمتری را پردازش می‌کنند، سلول های استوانه ای نام دارند.
شنبه، 26 بهمن 1398 - 09:45
یک رویکرد جدید ویرایش ژنوم برای موجودات زنده
توانایی اصلاح ژن‌های موجود در ارگانیسم‌های زنده می‌تواند فرصت درمان بسیاری از بیماری‌های وراثتی را فراهم کند؛ اما بسیاری از این ابزارهای اصلاح ژن نمی‌توانند قسمت‌های اصلی DNA را هدف قرار دهند و ابداع یک فناوری با چنین قابلیتی نیز بسیار دشوار است، زیرا بافت زنده، انواع گوناگونی از سلول‌ها را در بر دارد.
شنبه، 26 بهمن 1398 - 09:15
استفاده از سلول درمانی برای درمان آسیب های ریوی در مطالعات پیش بالینی
پژوهشگران در بررسی‌های خود دریافته اند که پیوند نوع خاصی از سلول‌های ریه موش‌های سالم به موش‌های مبتلا به آنفلوانزا می‌تواند به ترمیم آسیب‌های ریوی آنها کمک کند. در این آزمایش، سلول‌های خاصی موسوم به سلول‌های آلوئولار نوع دو (AT2)، از ریه موش های سالم به موش‌های ناسالم پیوند زده شد تا به تنفس ساده‌تر آنها و بهبود سطح اکسیژن دریافتی کمک کند.
شنبه، 26 بهمن 1398 - 09:00
صفحه 5 از 795ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه