سلول های بنیادی عصبی جداسازی شده از نوزادان نارس می تواند راهگشای استراتژی های درمانی جدید باشند
خونریزی درون بطنی(IVH)، یکی از مشکلات شایع نوزادان نارس با وزن تولد کم است که در یک ناحیه بسیار پر عروق و با تکثیر بالا در پیرامون بطن های مغزی تحت عنوان "ناحیه زاینده پیرامون بطنی" شروع می شود.
ﺳﻪشنبه، 25 شهریور 1399 - 09:45
مهندسی سفارشی عروق خونی برای حمایت از بازسازی اندام ها و شناسایی درمان های جدید برای سرطان
تیمی از پژوهشگران در ویل کورنل روشی را برای ساخت عروق خونی انسانی دارای عملکرد ابداع کرده اند و نشان داده اند که این عروق می توانند در مدل های توموری و اندامی رشد یافته در آزمایشگاه خون را حمل کنند.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 12:00
سلول های ایمنی نادری که به ترمیم روده کمک می کنند
محققین در کینگ کالج لندن یک نقش ترمیم کنندگی بافتی غیر قابل انتظار را برای نوعی سلول ایمنی نادر در روده شناسایی کرده اند که در صورتی که به درستی تنظیم نشود می تواند منجر به فیبروز یا سرطان شود.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 11:40
آسیب DNA بازبرنامه ریزی به سلول های بنیادی را شروع می کند
تیمی از محققین در انستیتو ملی زیست شناسی پایه ژاپن (NIBB) کشف کرده اند که آسیب DNA منجر به بازبرنامه ریزی سلول ها به سلول های بنیادی می شود و اجسام گیاهی را در خزه های Physcomitrella می شود. این واقعه یک سازش پذیری محیطی منحصربفرد در گیاهان است.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 11:20
مدل سلولی پوست انسانی مو دار رشد یافته در آزمایشگاه می تواند به تحقیقات در زمینه طاسی کمک کند
محققان در آزمایشگاه یک مدل پوست کوچک و دارای رشد موی انسان ایجاد کرده اند که می تواند برای درک بهتر و درمان اختلالات مو و پوست از آن استفاده شود.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 11:00
تولید سلول هایی که از سیستم ایمنی فرار می کنند برای درمان دیابت نوع یک
محققین پیشرفتی بزرگ در ارائه درمانی بی خطر و موثر برای درمان دیابت نوع یک داشته اند؛ بیماری که بیش از 6/1 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار دارد و سالانه هزینه ای 4/14 میلیارد دلاری را به فرد و دولت تحمیل می کند.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 10:45
نشان دادن اثر سلول های B در سلول درمانی فیبروز
پیش از این مطالعه ای بوسیله آنا کارگنونی و همکارانش در برشای ایتالیا از یک مدل جونده آسیب ریوی برای نشان پتانسیل سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از پرده آمنیوتیک در مهار فیبروز استفاده کرده بو و نشان داده بود که فاکتورهای مترشحه از این سلول های بنیادی مزانشیمی می توانند فرایندهای التهابی مربوط به آسیب ریوی را مهار کنند و مانع از بروز فیبروز شوند.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 10:30
دیدگاه های جدید در مورد نحوه بازسازی پوست بعد از سوختگی های شدید
افرادی که دچار سوختگی شدید یا صدمات گسترده پوستی می شوند ، اغلب مجبور می شوند با زخم های شدید ، تغییر شکل و پوستی که به طور مزمن احساس سفتی و خارش دارند ، زندگی کنند. دلیل این امر این است که فرایندهای بهبودی بدن به جای بازسازی یا بازیابی بافت طبیعی پوست ، بر روی جلوگیری از عفونت با بستن سریع زخم ها متمرکز شده است.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 10:15
میکروRNAی اگزوزومی مشتق از سلول های بنیادی مزانشیمی به عنوان درمانی جدید برای مشکلات تاثیر گذار روی باروری
هورمون درمانی برای نارسایی زودرس تخمدان(POI) به عنوان یک مشکل تاثیر گذار روی باروری که یک درصد زنان را در سراسر دنیا تا سن 40 سالگی تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند خطر سرطان و عود مجدد سرطان بعد از درمان را افزایش دهد و به همین دلیل باید به دنبال رویکردهای جایگزین بود
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 09:30
ترمیم قلب آسیب دیده با استفاده از کلاسترهای سلولی
سلول درمانی برای درمان نارسایی های قلبی در سال های اخیر به شدت در تحقیقات مورد توجه قرار گرفته است اما پیشرفت ها در جهت احیای ساختار و عملکرد قلب به اندازه ای که مورد انتظار بوده است، موفقیت آمیز نبوده است.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 09:00
تنظیم سیستم ایمنی برای جلوگیری از رد پیوند به کمک سلول های بنیادی
محققان اخیرا دریافته اند که سلول های اپی تلیوم تیموسی مشتق شده از سلول های بنیادی پرتوان القایی(iPSCs) می تواند پاسخ ایمنی برای گرافت های پوستی را تنظیم کنند تا بقای آن ها را افزایش دهند. تیموس که در پشت جناغ سینه قرار گرفته است یک اندام حیاتی در تولید سلول های T است.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 08:40
تولید سلول های مویی دخیل در شنوایی به کمک سلول های بنیادی
در مطالعه جدید، محققین از رویکرد بازبرنامه ریزی مستقیم سلول برای تولید سلول های حسی موسوم به سلول های مویی گوش داخلی استفاده کرده اند.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 13:00
استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی برای مطالعه بیماری های قلبی
کاهش توانایی قلب در پمپ کردن خون می تواند منجر به ضربان های نامنظم(آریتمی)، لخته شدن خون، نارسایی قلب یا مرگ ناگهانی قلبی شود. در حالی که فاکتورهای متعددی در بروز کاردیومیوپاتی اتساعی دخیل هستند، به نظر می رسد که یک سوم موارد این عارضه ارثی باشد.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 12:41
کشف تنوع آستروسیت ها در سیستم عصبی
محققین در انستیتو فرانسیس کریک دریافته اند که جایگاه آستروسیت ها در مغز و طناب نخاعی ممکن است روی نقش آن ها در حفظ سیستم عصبی بدن تاثیرگذار باشد.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 12:20
کشف سلول هایی در گورخرماهی که برای سازماندهی و عملکرد مغز حیاتی هستند
پژوهشی جدید در دانشگاه Oregon برای اولین بار وجود آستروسیت ها را در مغز گورخرماهی نشان داده است؛ سلول هایی که نقش حیاتی در سازماندهی و عملکرد مغز بازی می کنند.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 12:00
صفحه 5 از 835ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه