یافتن مکانیسم پشت پرده تشکیل اسکار در سیستم عصبی مرکزی
سلول های بنیادی و پیش ساز عصبی(NSPCs) که از ناحیه تحت بطنی(SVZ) منشا می گیرند، می توانند به ترمیم آسیب مغزی ناشی از اختلالات سیستم عصبی مرکزی کمک کنند.
چهارشنبه، 23 بهمن 1398 - 09:29
تولید پوست دارای عروق با استفاده از پرینتر سه بعدی
محققان برای نخستین بار توانسته اند روشی را برای پرینت سه‌بعدی پوست زنده و رگ‌های خونی آن ارائه دهند. این پژوهش، گام قابل‌توجهی در تولید پوست های طبیعی تر و شبیه تر به پوست بدن محسوب می شوند.
دوشنبه، 21 بهمن 1398 - 11:39
راه‌اندازی فاز اول بزرگترین مرکز جامع سلول‌های بنیادی دانشگاهی در تهران
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فاز اول بزرگترین مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه‌های کشور روز یکشنبه ( ۲۰ بهمن ۹۸) در دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی می‌شود.
یکشنبه، 20 بهمن 1398 - 09:22
سلول‌های بنیادی چه نقشی در درمان آرتروز دارند؟
مدیر گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی مزانشیمی و استخوان و غضروف رویان درباره نقش سلول‌های بنیادی در درمان آرتروز گفت: روی مفصل یک لایه غضروف است، طی آرتروز این لایه ناصاف می‌شود ما سلول‌های بنیادی را از فرد می‌گیریم و به فضای مفصلی تزریق می‌کنیم.

شنبه، 19 بهمن 1398 - 14:49
استفاده از داربست های پرینت شده برای درمان سوختگی های شدید
تیمی از محققین کانادایی توانسته اند با موفقیت از یک پرینتر پوستی سه بعدی دستی برای درمان سوختگی های شدید استفاده کنند. این پرینت می تواند سلول های پوستی جدید را به طور مستقیم روی زخم پرینت کند.
شنبه، 19 بهمن 1398 - 10:30
ترکیبی متعفن به عنوان درمانی برای آترواسکلروزیس
در تلاش برای بررسی فرایندی که به موجب آن ماکروفاژها سلول های مرده بدن را حذف می کنند، محققین دانشگاه کلمبیا به یک کشف جالب رسیده اند.
شنبه، 19 بهمن 1398 - 10:00
بعد از آسیب استخوانی، سلول های مغز استخوان تغییر شکل  داده و در ترمیم دخالت می کنند
باور مرسوم این است که بازسازی استخوان به شمار اندکی از سلول ها موسوم به سلول های بنیادی اسکلتی مربوط می شود که به صورت گروه های بزرگ تری درون سلول های استرومایی مغز استخوان قرار گرفته اند.
شنبه، 19 بهمن 1398 - 09:30
تولید یک مدل ریوی مناسب با استفاده از سلول های بنیادی و ماشین یادگیری
با استفاده از ترکیب سلول های بنیادی پرتوان و ماشین یادگیری(هوش مصنوعی که اجازه یادگیری اتوماتیک کامپیوترها را می دهد)، محققین توانسته اند نحوه تولید سلول های ریوی را بهبود ببخشند.
شنبه، 19 بهمن 1398 - 09:00
یک روش تزریقی جدید که ممکن است ترمیم آسیب طناب نخاعی را تقویت کند
محققین دانشگاه کالیفرنیا روش جدیدی را برای انتقال سلول های پیش ساز عصبی به آسیب های طناب نخاعی رت ها، کاهش خطر آسیب بیشتر و تقویت سلول های بازسازی کننده کشف کرده اند.
چهارشنبه، 16 بهمن 1398 - 12:30
شناسایی یک ژن که می تواند به کنترل بلوغ و تولید مثل انسانی کمک کند
هزاران آمریکا از مشکل تاخیر در بلوغ یا عدم بلوغ رنج می برند. در حالی که دلایل دخیل در این امر، عدم عملکرد صحیح هورمون هیپوتالاموسی GnRH است، دلیل ژنتیکی دخیل در این امر به خوبی مشخص نیست.
چهارشنبه، 16 بهمن 1398 - 12:00
سازمان بهداشت جهانی(WHO): در مورد کرونا جهان در حال حاضر در وضعیت "شیوع" قرار ندارد
سازمان بهداشت جهانی امروز اعلام کرد که شیوع ویروس کرونای جدید و کشنده که از چین بین بیش از 12 کشور دیگر پرا کنده شده است، در وضعیت شیوع قرار ندارد.
چهارشنبه، 16 بهمن 1398 - 11:00
پروفایل کردن داروهای سرطانی و روش های ویرایش ژنومی می تواند مسیرهای جدیدی را در ایمنوتراپی باز کند
محققین راه جدیدی را برای تقویت CAR T cell درمانی کشف کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 15 بهمن 1398 - 11:40
یک داروی ضد سرطانی بی خطر و موثر برای درمان آمیلوئیدوز زنجیره سبک(AL)
یک مطالعه آینده نگرانه که از محدود کارآزمایی های بالینی صورت گرفته در جهان برای آمیلوئیدوز زنجیره سبک است نشان داده است که یک داروی ضد سرطانی به خوبی بوسیله بیماران مبتلا به این مشکل تحمل شده و در درمان آن ها نیز موثر است. این دارو به صورت ترکیبی قبل و بعد از درمان های استاندارد این بیماری استفاده می شود.
ﺳﻪشنبه، 15 بهمن 1398 - 11:15
مزایای بلند مدت ژن درمانی برای بیماران مبتلا به هموفیلیA
پروفسور جان پاسی و همکارانش در دانشگاه کوئین ماری لندن برای اولین بار اعلام کرده است که 85 درصد مردانی که مورد یک تزریق ژن از دست رفته مربوط به فاکتور هشت(VIII) قرار گرفتند، سطح طبیعی یا نزدیک طبیعی از این پروتئین انعقادی را ظرف مدت یک سال نشان دادند.
ﺳﻪشنبه، 15 بهمن 1398 - 09:48
یک فناوری ویرایش بازی جدید برای تحقیقات بالینی
کمپانی Horizon Discovery به عنوان یک پیشگامان جهانی کاربرد ویرایش ژن و فناوری های تعدیل ژن به تازگی اعلام کرده است که به یک فناوری ویرایش بازی جدید با مجوز روتگر برای کاربردهای درمانی، تشخیصی و خدماتی دست یافته است.
دوشنبه، 14 بهمن 1398 - 11:00
صفحه 6 از 795ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه