ایجاد ژن درمانی های جدید برای بیماری های چشمی
محققین در کالج ترینیتی دوبلین یک رویکرد ژن درمانی جدید را ارائه کرده اند که امید به درمان بیماری های چشمی پیشرونده را افزایش داده است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 13:46
دستاوردهای جدید در تولید سلول های عصبی از سلول های بنیادی پرتوان انسانی
تمایز اکتودرمی سلول های بنیادی پرتوان انسانی(PSCs)، نقطه شروع تولید سلول های عصبی برای مدل سازی بیماری، کشف داروها و پزشکی بازساختی محسوب می شود. متاسفانه مراحل اولیه اکثر پروتکل های تمایزی تقریبا دو هفته طول می کشد و همین امر در روند تحقیقات مشکل ایجاد می کند. پژوهشی جدید سعی در کاهش زمان و تسریع روند تولید سلول های عصبی داشته است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 12:44
روشی برای جایگزینی میکروگلیاها در اختلالات عصبی
میکروگلیاها، سلول های ایمنی مهم در سیستم عصبی مرکزی(CNS) هستند وعملکرد نامناسب آن ها که می تواند منشا ژنتیکی داشته باشد در تکوین و پیشرفت بسیاری از بیماری های سیستم عصبی مرکزی دخیل است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 11:39
پژوهشی جدید بوسیله محققین دانشگاه شیکاگو مارکرهای ژنتیکی حدیدی را شناسایی کرده اند که با طول دوره بارداری مرتبط هستند و دیدگاه های جدیدی را در مورد ریسک فاکتورهای مرتبط با تولد زودرس ارائه می دهند.
شنبه، 22 آذر 1399 - 09:51
تحریک گیرنده های شبه RIG-I برای تقویت تشکیل سلول های بنیادی خونساز
سلول های بنیادی خونساز می توانند انواع مختلف سلول های خونی را تولید کنند. به همین دلیل از سلول های بنیادی خونساز در بسیاری از بیماری های خونی برای پیوند به بیماران استفاده می شود و در این میان توانایی ما در تولید، تقویت و نگهداری این سلول ها برای حفظ سلامت انسان مهم است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 08:30
شناسایی بیومارکری برای سلول های بنیادی که به درمان استئوآرتریت کمک می کند
مطالعات متعددی پتانسیل سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی به عنوان ابزاری برای جایگزینی یا ترمیم غضروف از دست رفته یا آسیب دیده نشان داده اند و این امر از طریق ترشح فاکتورهای تروفیک یا تعدیل کننده ایمنی صورت می گیرد. از طرفی به نظر می رسد که پیر شدن سلول های بنیادی مزانشیمی موجب از دست رفتن ظرفیت تمایزی آن ها می شود و روی پتانسیل تمایزی آن ها اثر می گذارد.
چهارشنبه، 19 آذر 1399 - 11:26
کوتاه شدن تلومرها از فرد در برابر سرطان حفاظت می کند
با گذشت زمان طول تلومرهای در رأس کروموزوم ها کوتاه تر می شود. این فرایند همیشه به عنوان یکی از عوارض ناخواسته پیری در نظر گرفته می شده است اما مطالعه ای جدید استثنایی برای این امر قائل است.
چهارشنبه، 19 آذر 1399 - 11:18
مستی مانع از ترشح مواد شیمیایی می شود که در افزایش توجه و تمرکز نقش دارند
در مقاله ای جدید محققین دانشگاه تگزاس گزارشی در مورد شیمی مغز داشته اند که می تواند توضیح دهد چرا افراد مست قادر به حفظ توجه و تمرکز خودشان در زمان مستی نیستند.
چهارشنبه، 19 آذر 1399 - 11:15
نقش SALL1 در تمایز ادنتوبلاستی سلول های پاپیلای دندانی
سلول های پاپیلای دندانی(DPCs) را به عنوان پیش سازهای ادنتوبلاستی در نظر می گیرند که برای تشکیل دنتین دندان حیاتی هستند؛ با این حال در مورد این که این سلول های چگونه تحت تاثیر فاکتورهای رونویسی متعهد به این فرایند می شوند مشخص نیست.
ﺳﻪشنبه، 18 آذر 1399 - 11:30
ویتامین D کلسیم روده ای را به روشی متفاوت از آن چه تصور می شود تنظیم می کند
مطالعه در روتگر نشان داده است که ویتامین D کلسیم را در بخشی از روده که پیش از این تصور می شد نقش کلیدی را باز نمی کند، تنظیم می کند. این یافته می تواند نشان دهد که چگونه بیماری های روده شامل کولیت اولسراتیو و بیمار کرون، تنظیم کلسیم را مختل می کنند.
ﺳﻪشنبه، 18 آذر 1399 - 11:00
نمونه برداری از مایع میان بافتی پوست به عنوان منبعی از بیومارکرها
مایعات زیستی مانند بزاق، خون، ادرار، اشک و مایع بینابینی(مایع پیرامون سلول ها) حاوی پروتئین ها است و می توانند برای مونیتور کردن سلامتی جداسازی شوند.
ﺳﻪشنبه، 18 آذر 1399 - 10:30
احیای بینایی در مدل های جانوری گلوکوم و نابینایی وابسته به سن
پیری یک فرایند مخرب است که منجر به عملکرد نامناسب بافت ها و مرگ می شود.
ﺳﻪشنبه، 18 آذر 1399 - 10:00
وزیکول های خارج سلولی مشتق از استئوسیت ها: رویکردی جدید برای بازسازی استخوان
استئوسیت های حساس به نیروهای مکانیکی در بافت استخوان قرار دارند و زمانی که تحت تنش مکانیکی قرار می گیرند، فاکتورهای پاراکرینی را ترشح می کنند که موجب فراخواندن، تکثیر و تمایز استخوانی سلول های بنیادی مزانشیمی مورد نیاز برای تشکیل و بازسازی استخوان شوند.
ﺳﻪشنبه، 18 آذر 1399 - 09:30
گرفتن تصاویر سه بعدی از تومورها با رزولوشن کوچک تر از سلول
محققین در انستیتو فرانسیس کریک تکنیک تصویربرداری جدیدی را ارائه کرده اند که اجازه مشاهده هم زمان چندین نوع بافت به صورت سه بعدی را می دهد و موجب می شود که محققین و پزشکان دید بسیار جامعی از شرایطی مانند سرطان داشته باشند.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 12:30
ماکروفاژهای آموزش دیده با اگزوزوم ها برای پیشبرد بهبودی لیگامنت
اخیرا محققین از اگزوزوم های مشتق از سلول های استرومایی/بنیادی مزانشیمی(MSCs) برای شبیه سازی فنوتیپ ماکروفاژ M2 استفاده کرده اند که آن را ماکروفاژهای آموزش دیده بوسیله اگزوزوم(EEMs) استفاده می کنند.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 12:00
صفحه 6 از 856ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه