پیوند موفقیت آمیز کبد های انسانی کوچک رشد یافته در آزمایشگاه به رت ها
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ با استفاده از سلولهای پوستی ، کبد کوچک کاملاً کاربردی ساخته¬اند و در ادامه آنها را به رت پیوند کردند. در این مطالعه کبد تولید شده در آزمایشگاه به مدت چهار روز در داخل بدن حیوانات میزبان خود زنده ماندند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 08:00
یافتن راهی برای تولید غدد عرقی در شرایط آزمایشگاهی
حل کردن نگرانی های مربوط به عرق کردن که در زندگی روزانه اتفاق می افتد مانند هایپرهیدروز(تعرق بدون ورزش و فعالیت) و بوی عرق، می تواند کیفیت زندگی فرد را بهبود ببخشد.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 11:30
سلول های بنیادی در جنین های انسانی خیلی زود برای تخصص یافتن متعهد می شوند
عقبه زیستی ما به گروهی کوچک از سلول ها موسوم به سلول های بنیادی جنینی بر می گردد که تقسیم می شوند و در نهایت در فرایند موسوم به تمایز به سلول های تخصص یافته بدن تبدیل می شوند.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 11:00
نقش هیستون داستیلاز در عملکرد محافظتی پوست
تیمی از محققین مونت-سینای یکی از مکانیسم هایی که پوست را به عنوان سد محافظ تثبیت می کنند شناسایی کرده اند که پیشرفتی در درک و درمان مشکلات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس محسوب می شود.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 11:00
بررسی نحوه تکوین سلول های مغزی به کمک یافتن ژن های مرتبط با این فرایند
محققین در مطالعه ای جدید سعی در شناسایی نحوه تاثیرگذاری برخی از ژن های خاص در تکوین اولیه مغز داشته اند.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 10:30
ارتباط بین احتباس Dek و اینترون طی خفتگی سلول های بنیادی عضلانی
سلول های بنیادی عضلانی را مسئول ترمیم عضلات بعد از آسیب می دانند. در شرایط سلامتی، سلول های بنیادی عضلانی به صورت خفته هستند ولی زمانی که عضلات دچار آسیب می شوند، این سلول ها به نوعی بیدار می شوند و در ساخت عضلات جدید و ترمیم عضلات مشارکت می کنند.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 10:00
ورزش ویژگی های جوانی سلول های بنیادی عضلانی را در موش های پیر احیا می کند
استفاده از چرخ های دواری که موش ها روی آن می دوند می تواند قابلیت ترمیم عضله را در موش های پیر تقویت کند و به نظر می رسد این امر به دلیل جوان سازی مجدد سلول های بنیادی عضلانی جانور باشد.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 10:00
استفاده از پتانسیل سلول های بنیادی برای مقابله با پره آکلامپسی
پره آکلامپسی یک مشکل شایع در بارداری است که با افزایش فشار خون و آسیب به اندام ها همراه است و اغلب کلیه ها و کبد را در نیمه دوم بارداری تحت تاثیر قرار می دهد.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 08:26
مدل سلولی پوست انسانی مو دار رشد یافته در آزمایشگاه می تواند به تحقیقات در زمینه طاسی کمک کند
محققان در آزمایشگاه یک مدل پوست کوچک و دارای رشد موی انسان ایجاد کرده اند که می تواند برای درک بهتر و درمان اختلالات مو و پوست از آن استفاده شود.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 08:00
تجمع جهش های ژنتیکی در بیماری پیوند علیه میزبان مزمن(cGvHD)
بعد از پیوند سلول های بنیادی خون ساز، جهش ها در سلول های سفید خونی می توانند در پروفایل ایمنی غیر طبیعی مشارکت داشته باشند.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 13:00
سیستم کشت سلول قوی برای تحقیقات موثرتر در زمینه سرطان
محققین ژاپنی سلول های سرطانی مشتق از بافت مثانه سگ را شبیه سازی کرده اند و بدین ترتیب استفاده از محصولات گران قیمت مبتنی بر سلول های بنیادی را به حداقل رسانده اند. این سلول های توموری به اصطلاح سنتز شده به محققین اجازه شناسایی سرطان و بهینه سازی درمان را می دهد، بدون این که بیمار در فرایندهای آزمون و خطای شیمی درمانی قرار گیرد.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 11:00
استفاده از سلول های بنیادی به بازسازی پوست آسیب دیده از آفتاب کمک می کند
مدتی است که جراحان پلاستیک به استفاده از سلول های بنیادی برای درمان پوست های پیر و آسیب دیده بر اثر آفتاب روی آورده اند. با این که نتایج این امر امیدوار کننده بوده است اما هنوز مکانیسم عمل سلول های بنیادی در این زمینه شناخته نشده است.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 10:30
مطالعه ای که به تناقض پیرامون نقش p53 در تمایز سلول های بنیادی پرتوان پاسخ داده است
ژن p53 در زیست شناسی سلولی و هم چنین در زمینه سلول درمانی و سلول های بنیادی از اهمیت زیادی برخوردار است. این ژن در تنظیم چرخه سلولی و متوقف کردن تشکیل تومور(به عنوان ژن سرکوب کننده تومور) نقش مهمی دارد. با این حال نقش پشت پرده این ژن در مرگ سلولی(آپوپتوز) ناشی از آسیب DNA در سلول های بنیادی پرتوان منجر به نظرات ضد و نقیضی شده است.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 10:00
پروتئین های مشتق از عقرب برای انتقال داروهای آرتریت به مفاصل
میلیون ها آمریکایی با درد و محدودیت های جسمی آرتریت و سایر بیماری های التهابی زندگی می کنند. هرچند استروئیدها و داروهای دیگر می توانند این درد را تسکین دهند، اما می توانند با عوارض جانبی جدی نیز همراه شوند.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 09:30
آیا هدف قرار دادن پروتئین های مربوط به آلزایمر به مهار اوتیسم نیز منجر می شود؟
اوتیسم در اشکال بی شماری بروز می کند. علائم و شدت آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما همه اختلالات طیف اوتیسم سه علائم اصلی را دارند: تعاملات اجتماعی مختل شده ، نقص ارتباطی و رفتارهای تکراری بیش از حد.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 09:00
صفحه 7 از 814ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه