ایجاد مدل های ارگانوئیدی سه بعدی از مغز جلویی انسان
تیمی از محققین استنفورد برای اولین بار مدل های ارگانوئید سه بعدی از مغز جلویی انسان را ایجاد کرده اند. مغز جلویی انسان را تحت عناوینی مانند پیشامغز و مغز قدامی نیز می شناسند.
دوشنبه، 14 بهمن 1398 - 10:30
کشف یک عملکرد جالب در عروق خونی مغز
تاکنون تصور می شد که ظاهرا اسفنکترهای پیش مویرگی (precapillary sphincters) که نوعی تجمع عضلانی منقبض شونده بین عروق بزرگ تر و کوچک تر در سیستم گردش خون هستند وجود ندارند. در مطالعه ای جدید، محققین دانمارکی در دانشگاه کپنهاگ وجود این اسفنکترهای پیش مویرگی را در مغز موش نشان داده اند.
دوشنبه، 14 بهمن 1398 - 10:00
تنظیم RNA برای تمایز سلول های بنیادی جنینی حیاتی است
سلول های بنیادی جنینی را به دلیل توانایی قابل توجه خود نوزایی و تمایزی شان می شناسند و هر دو این فرایندها به شدت کنترل می شوند. طی تمایز سلول های بنیادی جنینی، سلول های مختلف به انواع سلول های تخصص یافته مانند سلول های پوستی، سلول های عصبی و سلول های عضلانی تمایز می یابند.
یکشنبه، 13 بهمن 1398 - 08:47
نقش سلول های بنیادی در تومورهای تیروئیدی
سلول های بنیادی می توانند مسئول برخی از اشکال تومورهای تیروئیدی تهاجمی مانند کارسینومای آناپلاستیک تیروئید باشد.
ﺳﻪشنبه، 08 بهمن 1398 - 09:56
درمان درد با استفاده ازسلول های بنیادی انسانی
محققین دانشگاه سیدنی از سلول های بنیادی برای تولید نورون های کشنده دردی استفاده کرده اند که می توانند به صورت طولانی مدت درد را در موش ها تسکین ببخشند، بدون این که عوارض جانبی ایجاد کنند.
ﺳﻪشنبه، 08 بهمن 1398 - 09:34
شناسایی یک ترکیب جدید در خون
آیا عناصری در خون وجود دارد که تاکنون شناخته نشده باشند؟ جواب این سوال مثبت است، محققین دانشگاه مون پولیه فرانسه حضور میتوکندری های دارای عملکرد را در جریان خون شناسایی کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 08 بهمن 1398 - 09:26
ارائه راه حل  درمانی برای بیماران مبتلا به سندرم قلب چپ هیپوپلاستیک
سندرم قلب چپ هیپوپلاستیک یک شکل نادر و پیچیده از بیماری قلبی مادرزادی است که به موجب آن سمت چپ قلب شدیدا تکوین نمی یابد. در مطالعه ای جدید محققین کلینیک مایو و موسسه ای به نام بچه های آلاباما(Children’s of Alabma) اعلام کرده اند که در قالب یک کنسرسیوم سعی به یافتن راه حلی برای درمان این بیماری خواهند داشت.
ﺳﻪشنبه، 08 بهمن 1398 - 08:00
تولید جنین های مصنوعی در موش
محققان سلول های بنیادی را برای تبدیل شدن به سلول های هر سه لایه جنینی تحریک کردند و با غوطه ور کردن آن ها در محیط حاوی مواد غذایی و فاکتورهای رشد موجب خود سازماندهی آن ها به ساختارهای شبه جنینی شدند.
دوشنبه، 07 بهمن 1398 - 10:45
نقش جدیدی برای نورون زایی سلول های بنیادی عصبی در مغز
توانایی تولید نورون های جدید ممکن است به عنوان یک حفاظ برای نواحی حساس مغز باشد.
دوشنبه، 07 بهمن 1398 - 10:15
شناسایی مکانیسم های کنترل مولکولی پایه پشت پرده هویت سلولی
یک پژوهش تیمی بوسیله پروفسور سباستین آرنولد و همکارانش در دانشگاه فرایبورگ موفق شده است مکانیسم های کنترل مولکولی پایه که به موجب آن ها سلول های بنیادی تصمیم می گیرند به کدام نوع سلول جنینی تبدیل شوند را نشان دهد. این امر از طریق استفاده انتخابی از ژن های مختص هر نوع سلول بدست آمده است و این برخلاف حضور اطلاعات ژنتیکی مشابه در هر سلول بدن است.
دوشنبه، 07 بهمن 1398 - 09:50
تکنولوژی جدیدی که به کاهش درد و تورم تزریق داروها کمک می کند
هشت مورد از 10 مورد داروی پر فروش آمریکا منشا زیستی دارند و از موجودات زنده یا اجزای خاصی از موجودات زنده تولید شده اند. تزریق زیر جلدی این داروها به عنوان موثرترین روش انتقالی جایگزین برای تزریق درون سیاهرگی این داروها پیشنهاد شده است و موجب می شود که این داروها به راحتی در خانه نیز مصرف شوند. استفاده از این داروها مورد قبول گسترده نیست زیرا طی تزریق آن ها درد و ناراحتی را بیمار حس می کند.
یکشنبه، 06 بهمن 1398 - 10:00
استخوان های شبه پنیر سوئیسی می توانند دلیل کمر درد غیر قابل توجیه باشند
در آزمایش های صورت گرفته با موش های مهندسی شده و پیر، محققین جان هاپکینز شواهدی را ارائه کرده اند که اغلب کمردرد های افراد ممکن است ریشه در رشد زیاد اعصاب حس کننده درد در بافت غضروفی نخاعی داشته باشد.
یکشنبه، 06 بهمن 1398 - 09:45
خوردن ماست می تواند به کاهش خطر سرطان سینه کمک کند!
یکی از دلایل سرطان سینه می تواند التهابی باشد که بوسیله باکتری های مضر شروع می شود.
یکشنبه، 06 بهمن 1398 - 09:15
پروتئینی که می تواند یک هدف درمانی برای سرطان پانکراس باشد
پژوهشگران انستیتو فرانسیس کریک پروتئینی را شناسایی کرده اند که موجب رشد سرطان پانکراس می شود و می تواند هدفی برای درمان های جدید شود.
یکشنبه، 06 بهمن 1398 - 08:45
زیست مهندسی دریچه های قلبی زنده
محققین دانشگاه قطر در همکاری با امپریال کالج لند توانسته اند دریچه های قلبی زنده ای را تولید کنند که در داخل بدن رشد کرده و بافت طبیعی بدن تلفیق می شوند.
یکشنبه، 06 بهمن 1398 - 08:15
صفحه 7 از 795ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه