آبشار پیام رسانی مکانیکی که نقش مکانیکی در ایجاد بافت اسکار فیبروزی دارد
در پژوهشی جدید، محققین کلینیک کلیولند یک هدف جدید را برای درمان یا مهار شرایط فیبروزی شناسایی کرده اند که تقریبا دلیل نیمی از مرگ و میر در ایالات متحده است.
دوشنبه، 04 آذر 1398 - 13:29
بسیاری از بیماران مبتلا به MS به دنبال پیوند سلول های بنیادی هستند
بسیاری از بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس(MS) به دنبال استفاده از پیوند سلول های بنیادی خون ساز اتولوگ(aHSCT) به عنوان گزینه ای درمانی هستند.
یکشنبه، 03 آذر 1398 - 12:05
گرافت پوستی: هدف مولکولی جدید برای فعال کردن سلول های بنیادی
پوست انسان می تواند به لطف حضور سلول های بنیادی در لایه های عمقی اش هر ماه خود را به طور کامل نوسازی کند. شناسایی ژن هایی که بنیادینگی این سلول های بنیادی پوستی را تنظیم می کنند معمایی است که هنوز به میزان بسیار زیادی حل نشده باقی مانده است.
یکشنبه، 03 آذر 1398 - 12:00
پیشرفت در رویکردهای موفقیت آمیز مبتنی بر ژن برای بیماری های عصبی متابولیکی ارثی
محققین گام های بلندی را به سمت ایجاد استراتژی های ژن درمانی و درمان طیف وسیعی از بیماری های ارثی عصبی متابولیکی برداشته اند.
یکشنبه، 03 آذر 1398 - 11:55
پیشرفت های صورت گرفته در زمینه سلول های درمانی می تواند به درمان بیماری های قلبی از گربه ها گرفته تا انسان کمک کنند
برای اولین بار در دنیا، محققین توانسته اند شرایط مورد نیاز برای تولید سلول های بنیادی پرتوان از گربه های خانگی را شناسایی کنند. این یافته می تواند مزایای قابل توجهی برای سلامت گربه ها و حتی انسان داشته باشد.
یکشنبه، 03 آذر 1398 - 11:36
چگونه سلول های توموری گردش کننده در خون اندام های دور را هدف قرار می دهند
اغلب سرطان ها به این دلیل کشنده هستند که سلول های توموری آن ها از جایگاه اولیه تومور جدا شده و به سایر اندام ها حمله می کنند یا به اصطلاح متاستاز می کنند. مطالعه ای جدید روی سلول های سرطان سینه متاستاز کننده به مغز در جریان خون نشان داده است که آن ها دارای مشخصه های مولکولی هستند که نشان دهنده ترجیح آن ها به یک اندام خاص است.
یکشنبه، 26 آبان 1398 - 08:00
بیومارکری جدید برای سلول های بنیادی سرطانی
در دنیای سرطان، بیومارکرها در قالب پروتئین هایی مانند هورمون ها، آنزیم ها یا مولکول های پیام رسان که از بیماری به بیمار دیگر متغیر هستند می توانند زنگ خطر را برای بیماران و پزشکان به خطر در آورند تا نشان دهند که سرطان برای فرد در راه است. به دلیل این که این پروتئین ها بسیار ناهمگن هستند و به صورت مخلوط بیان می شوند، داروهای موجود به تنهایی نمی توانند آن ها را مورد حمله قرار دهند.
شنبه، 25 آبان 1398 - 09:30
فعالیت ضد توموری یک ماده موجود در ساقه انگور برای مقابله با سلول های سرطان پروستات
طی استفاده از انگور برای اهداف مختلف معمولا ساقه این میوه دور ریخته می شود و محققین ژاپنی در دانشگاه شین شو توانسته اند راهی برای استفاده از این ساقه ها بیابند.
شنبه، 25 آبان 1398 - 09:00
تکنیکی که می تواند اساس درمان های بازسازی کننده قلبی باشد
محققین تکنیکی را طراحی کرده اند که به موجب آن می توانند سلول های قلبی که قابلیت تکثیر دارند و آن هایی که نمی توانند را می توانند دسته بندی کنند. این امر گامی حیاتی به سمت درمان بیماری های قلبی محسوب می شود و می تواند روزی به قلب کمک کند که خودش را ترمیم و بازسازی کند.
شنبه، 25 آبان 1398 - 08:32
تلاش برای CAR T cell درمانی مولتیپل میلوما
دکتر چن و همکارانش در UCLA بودجه ای 2/3 میلیون دلاری را برای ایجاد یک CAR T cell درمانی موفقیت آمیز برای مولتیپل میلوما دریافت کرده اند.
شنبه، 25 آبان 1398 - 08:00
چگونه بدن با سالمونلا مقابله می کند
پژوهشی جدید از محققین دانشگاه East Anglia نشان می دهد که چگونه بدن انسان پاسخ اضطراری خود به آلودگی سالمونلا را تقویت می کند.
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 09:28
دریافت بودجه چند میلیون دلاری بوسیله محقق UCLA برای درمان نقصان سلول های بنیادی لیمبال
یک محقق مرکز پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی UCLA بودجه ای 3/10 میلیون دلاری را از انستیتو پزشکی بازساختی کالیفرنیا یا همان آژانس ایالتی سلول های بنیادی دریافت کرده است
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 09:00
مطالعه مغز انسانی در موش
مطالعه مغز انسان هنوز هم مشکلات و پیچیدگی های خاص خود را دارد. اسکن های مغزی از نظر رزولوشن و اطلاعاتی که می توانند ارائه می دهند با محدودیت مواجه هستند و رویکردهای آزمایشگاهی مورد استفاده نیز نمی توانند به طور کامل ریز محیط مغزی را شبیه سازی کنند.
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 08:30
مدل سازی حمله قلبی بوسیله سلول های بنیادی انسانی
محققین دانشگاه اوکایاما مدلی از انفارکته میوکاردی را با استفاده از کاردیومیوسیت های تمایز یافته از سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی ایجاد کرده اند.
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 08:00
ویرایش ژن محققین را قادر به تصحیح جهش های سلول های بنیادی عضلانی در مدل دیستروفی کرده است
دیستروفی عضلانی دوشن(DMD) یک بیماری نادر اما مخرب ژنتیکی است که منجر به از دست رفتن عضلات و اختلالات فیزیکی می شود.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 09:41
صفحه 8 از 787ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه