استفاده از سلول های بنیادی برای نشان دادن نحوه بروز کارسینوماهای پوستی
پزشکان و محققین مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سین سیناتی از فناوری سلول های بنیادی برای بازسازی و مطالعه پوست مختص بیماران در آزمایشگاه استفاده کرده اند و به این دیدگاه رسیدند که چگونه نواقص وراثتی DNA منجر به آسیب پوستی و در نهایت کارسینومای سنگفرشی سلولی در کودکان و بالغین مبتلا به کم خونی فانکونی می شود.
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 12:00
عفونت های شدید تولید سلول های خونی را مختل می کند
عفونت های شدید شبیه مالاریا منجر به آسیب های کوتاه مدت و بلند مدت به سلول های پیش ساز خونی در موش می شود، اما این آسیب ها می توانند برگشت پذیر باشند.
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 11:40
صفحات مبتنی بر سلول های بنیادی به عنوان درمان جدید و بالقوه برای بیماری های چشمی
از دست رفتن بینایی ناشی از پیری و بیماری های ژنتیکی ارثی مانند تخریب ماکولای وابسته به سن و رتینیت پیگمنتوزا(RP) بیش از 16 میلیون نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است و اغلب ناشی از آسیب و نواقص اپی تلیوم رنگدانه دار شبکیه(RPE) در چشم است.
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 11:00
نقش پر رنگ کراتین ها در تعیین سرنوشت سلول ها در جنین اولیه پستانداران
پروتئین های کراتین موجود در سیتوپلاسم سلولی نقش مهمی را در تعیین هویت سلول های اولیه پستانداران بازی می کنند.
شنبه، 08 آذر 1399 - 09:30
وزیکول های خارج سلولی مشتق از استئوسیت ها: رویکردی جدیدی برای بازسازی استخوان
استئوسیت های حساس به نیروهای مکانیکی که در بافت استخوانی وجود دارند، فاکتورهای پاراکرینی را ترشح می کنند و زمانی که تحت تاثیر استرس مکانیکی قرار می گیرند می توانند سلول های بنیادی مزانشیمی را فرا بخوانند، موجب تکثیر آن ها شوند و آن ها را به سلول های استخوانی تمایز دهند.
شنبه، 08 آذر 1399 - 09:00
استفاده از تکنولوژی های پیشرفته برای زیست پرینت مینی کلیه
تمایز مستقیم سلول های بنیادی پرتوان انسانی به ارگانوئیدهای کلیوی چشم اندازهای جدیدی را در غربالگری های دارویی، مدل سازی بیماری و تولید بافت برای جایگزینی کلیه ایجاد کرده است.
شنبه، 08 آذر 1399 - 08:30
سلول های پیش ساز عروقی القا شده برای افزایش ریکاوری بیماری عروقی ایسکمی
تیمی از محققین در انستیتو ملی اولسان کره جنوبی موفق شده اند با استفاده از قابلیت تبدیل رده ای مستقیم، سلول های پیش ساز عروقی القا شده(iVPCs) خودنوزایی کننده و دو پتانسیله ای را تولید کنند.
شنبه، 08 آذر 1399 - 08:00
سلول‌های بنیادی به میدان آمد و امید بیماران بیشتر شد
سلول‌های بنیادی را در درمان 70 نوع بیماری موثر می‌دانند. سلول‌هایی که دنیای درمان را دگرگون و امیدها برای درمان بیماری‌‌ها را بیشتر کند.

جمعه، 07 آذر 1399 - 12:36
گامی جدید در تحقیقات برای درمان بیماری های استخوان
بیش از یک دهه است که محققین نشان داده اند که ژن Klf2 روی بروز بیماری های استخوان و بیماری های اسکلتی عضلانی مانند آرتریت روماتوئید و استئوپورز اثر می گذارد و در پژوهشی جدید محققین اطلاعات جدیدی را در این زمینه ارائه کرده اند.
چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 12:45
استفاده از سلول های بنیادی انسانی برای اختلالات قشر مغزی در کشت های ارگانوتیپیک انسانی
مطالعات گذشته زال کوکائیا و همکارانش در دانشگاه لوند سوئد نشان داده است که پیوند سلول های بنیادی شبه نورواپی تلیالی مشتق از سلول های بنیادی پرتوان القایی(iPSCs) به مغز مدل های رتی سکته می تواند منجر به پیوند موفقیت آمیز این سلول ها و بهبود نواقص حسی و حرکتی شود.
چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 12:14
درمان استئوآرتریت با فعال کردن سلول های بنیادی موجود در بافت
بیشتر محدودیت های مربوط به رویکردهای درمانی موجود برای مشکلاتی مانند استئوآرتریت منجر به کشت سلول درمانی ها به عنوان ابزاری برای بازسازی غضروف شده است.
چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 11:45
قلب های سه بعدی پرینت شده ابزاری برای جراحان
آدام فینبرگ و همکارانش اولین مدل قلب انسانی سه بعدی زیست پرینت شده و با اندازه یک قلب کامل را با استفاده از تکنیک قلب گیری برگشت پذیر و آزادانه هیدروژل های معلق(FRESH) تولید کرده اند.
چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 11:10
سرکوب تومورهای سیستمیک با استفاده از نانوذرات
نشان دادن پاسخ های ایمنی در برابر تومورهای اولیه به دلیل ریز محیط سرکوب کننده ایمنی این تومورها و هم چنین عدم در دسترس بودن سلول های عمقی درون تومورها مشکل است و این در حالی است که سلول های توموری متاستازیک درون اندام هایی بسیار دینامیک و از نظر ایمنی فعال مانند ریه ها قرار دارند.
ﺳﻪشنبه، 04 آذر 1399 - 13:52
سلول های بنیادی پتانسیل درمان ناباروری را دارند
ناباروری و اختلال در عملکرد گنادها یا غدد جنسی می تواند ناشی از درمان های سمی برای گنادها، مواجهه با محیط زیست نامساعد ، پیری یا شرایط ژنتیکی باشد.
ﺳﻪشنبه، 04 آذر 1399 - 13:49
استفاده از نانوذرات برای القای سلول های بنیادی در جهت ترمیم عضلات
ایسکمی عضلانی یا آسیب به عضلات در نتیجه محدود شدن اکسیژن یا منبع خونی می تواند به دلایل متعددی از جمله آسیب به اندام حرکتی یا بیماری شریان محیطی اتفاق بیافتد.
یکشنبه، 02 آذر 1399 - 11:19
صفحه 8 از 856ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه