استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی برای درمان بیماری های مربوط به میلین
پیش سازهای محدود شده گلیالی(GRPs) قادر به تمایز به اولیگوندروسیت ها و آستروسیت ها هستند و مطالعات گذشته نشان داده است که این سلو لهای می توانند بعد از یک التهاب کانونی مربوط به دمیلینه شدن طناب نخاعی، عملکرد الکتروفیزیولوژیک را حفظ کنند، از بازسازی آسیب نخاعی حمایت کنند، میلین جدید بسازد و برخی از نواقص رفتاری مربوط به پرتو درمانی را معکوس کنند.
یکشنبه، 22 دی 1398 - 11:30
گامی به سمت تولید جوهر پرینتر سه بعدی و تولید تخمدان بیوپروتزی
برای اولین بار محققین جایگاهی از پروتئین های ساختاری را در تخمدان خوک شناسایی کرده و ترسیم کرده اند. تولید جوهرهای پرینترهای سه بعدی با این پروتئین ها می تواند به تولید تخمدان های بیو پروتزی مناسب برای ایمپلنت به زنان کمک کند.
یکشنبه، 22 دی 1398 - 11:00
ساعت سلولی تنظیم کننده تکوین ستون مهره های انسان
بیش از 20 سال قبل، زیست شناس تکوینی "اولیور پورکوئه" مجموعه ای از ساعت های تکوینی را در جنین های جوجه کشف کرد که هر فعالیت آن موجب تحریک تشکیل ساختارهایی موسوم به سومایت می شد که در نهایت ستون مهره ها را شکل می دهند.
شنبه، 21 دی 1398 - 09:35
فاز سه بالینی استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی برای فیستول مقعدی
فیستول در تعریف لغت به ارتباط ۲ یا چند سطح یا حفره از بدن به همدیگر گفته می شود. فیستول مقعدی یا پری آنال عبارت است از یک ارتباط بین داخل مقعد با پوست اطراف مقعد است. که می تواند یک ارتباط ساده و کوتاه باشد و یا ارتباط عمیق و پیچیده و مسیرهای انحرافی زیادی باشد.
شنبه، 21 دی 1398 - 09:00
مکمل های روی و اسید فولیک قادر به تقویت باروری مردان نیستند
مطالعه ای جدید در دانشگاه یوتا نشان داده است برخلاف آن چه پیش از این گفته می شد، مکمل های غذایی روی(Zn) و اسید فولیک می توانند درمانی برای ناباروری مردان باشند، آن ها قادر به بهبود نرخ بارداری، تعداد اسپرم و پتانسیل اسپرم نیستند.
شنبه، 21 دی 1398 - 08:30
استفاده از امواج الکترومغناطیسی برای بازسازی استخوان
محققان در مطالعه ای به بررسی اثر میدان الکترومغناطیسی پالس دار روی سلول های استئوبلاستی پرداخته اند.
شنبه، 21 دی 1398 - 08:00
تولید خون با توجه به نیاز: ما چقدر به این امر نزدیک شده ایم؟
بازسازی و جایگزینی سیستم خونی در انسان پتانسیل درمانی زیادی برای درمان بسیاری از اختلالات از جمله سرطان های خون، کم خونی داسی شکل و ... دارد. بازسازی موفقیت آمیز خون نیازمند پیوند موفقیت آمیز و پذیرش سلول های بنیادی خون ساز(HSCs) دارد تا با رسیدن به نیچ شان سلول های خونی از جمله پلاکت ها، سلول های سفید و قرمز خون را تولید کنند.
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 12:15
مارکر سلول های بنیادی خون ساز: یک بازیگر کلیدی در انتوژنی خون سازی
گروهی از محققین دانشگاه اوزاکا نشان داده اند که مولکول چسبندگی انتخابی سلول های اندوتلیالی(ESAM) به عنوان یک مارکر سطحی سلول های بنیادی خون ساز(HSCs) و سلول های اندوتلیالی عروقی(ECs) نقش مهمی را در انتوژنی خون سازی(بویژه تکوین اریتروپوئز نوع بالغ) در موش بازی می کنند.
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 11:40
مختل کردن گیرنده های گلایسین برای مطالعه تکوین جنینی و عملکرد مغزی
گیرنده های گلایسین یکی از گیرنده های مهار فراوان موجود در سیستم عصبی مرکزی هستند و نقش های مهمی را در انواع فرایندهای فیزیولوژیک بازی می کنند.
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 11:00
نزدیک شدن به شناسایی بهتر سلول های بنیادی لوکمیایی
لوکمیای میلوئید حاد یکی از شایع ترین لوکمیاها در بالغین است و بوسیله تکثیر غیر طبیعی سلول های نابالغ موسوم به میلوبلاست ها مشخص می شود که به مغز استخوان هجوم برده و به درون خون تکثیر می شوند و روی تکثیر سایر سلول های سالم اثر می گذارند. هر چند عمده بیماران به شیمی درمانی پاسخ می دهند اما تعداد زیادی نیز مجددا دچار عود مجدد بیماری می شوند.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 09:30
تکنیک ویرایش ژنوم CRISPR و امید به درمان کم خونی داسی شکل
به لطف تکنیک ویرایش ژنوم CRISPR، محققین به درمان بیماری کم خونی داسی شکل به عنوان یک اختلال خونی ژنتیکی امیدوار شده اند.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 09:00
کشف مکانیسمی جدید در سرطان کلیه کودکان
همگام با تکوین جنین، سلول های آن باید با توجه به وجود هزاران ژنی که در آن ها وجود دارد تعیین سرنوشت شوند. در واقع این که چه ژن هایی در چه زمانی و به چه مدت روشن یا خاموش شوند تعیین کننده سرنوشت سلول های جنینی است.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 08:30
دولت چین سه محقق دخیل در پروژه نوزادان ویرایش ژنومی شده را محکوم کرد
یک محقق چینی که با ادعای تولید اولین نوزادان ویرایش ژنومی شده متهم به عدم رعایت اخلاق علمی شده است، چند روز پیش بوسیله دادگاهی در چین به سه سال زندان محکوم شد.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 08:00
انتقال سلول های اهدایی سالم کلیدی برای درمان مشکلات استخوانی
استخوان زایی ایمپرفکتا(OI)، گروهی از اختلالات ژنتیکی هستند که عمدتا روی استخوان اثر می گذارند. بیماران مبتلا به این عارضه دارای استخوان های بسیار شکننده هستند و این در حالی است که دلیل این امر به خوبی مشخص نیست.
شنبه، 14 دی 1398 - 09:30
ترکیب شیمیایی موجود در روغن های ضروری ترمیم زخم را بهبود می بخشند
محققین دانشگاه ایندیانا کشف کرده اند که یک ترکیب شیمیایی موجود در روغن های ضروری، زمانی که به طور موضعی برای زخم پوستی استفاده می شوند می توانند فرایند ترمیم زخم را بهبود ببخشند. این یافته می تواند منجر به بهبود آسیب های پوستی در انسان شود.
شنبه، 14 دی 1398 - 09:00
صفحه 9 از 795ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه