تولید نورون هایی که قابلیت تلفیق شدن به بافت مغز انسانی را دارند
تیمی از محققین در انستیتو علوم اعصاب دانشگاه بارسلونا(UBneuro) نشان داده اند که نورون های حاصل بازبرنامه ریزی سلولی سلول های پوستی می توانند زمانی که به بافت مغزی پیوند شوند، با بافت مغزی تلفیق شوند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 11:30
آنالیز مجدد داده های بدست آمده از کارآزمایی های بالینی شکست خورده در زمینه آلزایمر ضروری است
تحقیقات جدید دانشگاه بوفالو در مورد بیماری آلزایمر شواهد محکمی را نشان می دهد که آزمایشات بالینی بر روی داروهایی که به نظر نمی رسد به نفع بیماران مبتلا به این بیماری باشند ، اکنون باید با توجه به اکتشافات مربوط به یک ژن اختصاصی در انسان ، مجدداً مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 11:00
یافتن راهی برای افزایش پاسخ دهی سرطان مغزی کودکان به درمان ها
سرطان مغزی کودکان موسوم به مدولوبلاستوما یک سرطان کشنده و مخرب است. در پژوهشی جدید محققین راهی را برای افزایش پاسخ دهی بهتر بیماران مبتلا به این بیماری یافته اند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 10:27
RNA به عنوان درمانی برای بیماری های ارثی در آینده
محققین در ETH زوریخ یک مولکول RNA را تولید کرده اند که می تواند در سلول های مغز استخوان استفاده شود و اشتباهات ژنتیکی که تولید پروتئین را تحت تاثیر قرار می دهد را تصحیح کند. بیمارانی که از بیماری ارثی نادری که موجب حساسیت بیش از حد و دردناک به نور آفتاب می شود رنج می برند، می توانند از مزایای این RNA در آینده بهره مند شوند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 10:10
مطالعه بینی و گلو نشان داده است که چرا افراد مبتلا به COVID-19 ممکن است حس بویایی شان را از دست بدهند
محققین به مطالعه بافت برداشته شده از بیماران در حین جراحی پرداخته اند و براین باورند که دلیل از دست رفتن بویایی بیماران مبتلا به COVID-19 را کشف کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 09:50
تولید اولین سلول های بتای فرار کننده از ایمنی برای درمان دیابت  نوع یک
محققین انستیتو سالک گام بزرگی را در جهت یافتن درمانی موثر و بی خطر برای دیابت نوع یک برداشته اند.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 - 09:37
کشف پروتئینی که نقش کلیدی را در تشکیل نورون ها بازی می کند
تیمی بین المللی از محققین نقش کلیدی یک پروتئین ویرایش کننده DNA را در تکوین مغز شناسایی کرده است.
دوشنبه، 10 شهریور 1399 - 09:00
واکسنی که از طریق بینی علیه COVID-19 استفاده می شود
محققین دانشگاه واشنگتن واکسنی را طراحی کرده اند که دوزی از آن از طریق بینی استفاده می شود و ویروس SARS-CoV-2 را هدف قرار می دهد و در مهار عفونت ویروسی در موش های مستعد آلودگی به این ویروس موثر بوده است.
دوشنبه، 10 شهریور 1399 - 08:00
شناسایی ژنی کلیدی در سرطان اندومتر به عنوان هدفی برای درمان های آینده
مطالعه ای جدید منجر به شناسایی ژنی کلیدی شده است که در سرطان تهاجمی اند.ومتر دخیل است و می تواند هدفی برای طراحی استراتژی های درمانی هدفمند برای بهبود بقای بیماران باشد.
یکشنبه، 09 شهریور 1399 - 11:15
اطلاعات جدید در مورد ریکاوری عملکردی بعد از سکته
بعد از سکته، نورون زایی خود بخود و بازسازی بافت مغزی به میزان بسیار محدودی صورت می گیرد، با این حال، شاید بتوانیم با درک بیشتر از مکانیسم مولکولی کنترل کننده عصب زایی بعد از سکته، یک رویکرد درمانی جدید را بهبود عملکرد عصبی طی ریکاوری بیابیم.
یکشنبه، 09 شهریور 1399 - 10:17
القای سریع گلیوژنز در اسفروئیدها به عنوان مدلی از مغز در حال تکوین
در سال های اخیر، ارگانوئیدها یا مینی اندام های رشد یافته در آزمایشگاه توانسته اند جایگزین مناسبی برای مطالعات جانوری و کشت دو بعدی سلول ها در شرایط آزمایشگاهی باشند.
شنبه، 08 شهریور 1399 - 12:36
سلول های مجاری هوایی چگونه در حین بازسازی و پیری با یکدیگر همکاری می کنند
محققین در مرکز پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی Eli and Edythe فرایندی را شناسایی کرده اند که به موجب آن سلول های بنیادی موجود در مجاری هوایی ریه ها بین دو فاز مختلف تغییر شکل می دهند: یا سلول های بنیادی بیشتری را تولید می کنند و یا سلول های بالغ مجاری هوایی را تولید می کنند تا بتواند بافت ریه را بعد از آسیب بازسازی کنند.
شنبه، 08 شهریور 1399 - 12:23
امضای توافق نامه بین امارات و رژیم صهیونیستی برای دایر کردن مراکز تحقیقاتی سلول های بنیادی
دو مورد از فعال ترین و امیدوار کننده ترین بازیگران حوزه سلول های بنیادی در امارات و اسرائیل قرار داد همکاری را مبنی بر تحقیق برای مبارزه با COVID-19 امضا کرده اند.
جمعه، 07 شهریور 1399 - 14:14
یک فناوری سرنگ جدید که تزریق داروهای زیستی بسیار غلیظ را مقدور می سازد
پژوهشگران MIT یک فناوری ساده و کم هزینه را برای تزریق فرمولاسیون های دارویی قوی که بسیار غلیظ و پر چگالی هستند و تزریق آن ها با استفاده از سرنگ های معمولی میسر نیست ارائه کرده اند.
جمعه، 07 شهریور 1399 - 13:31
ترکیب نانوفناوری و مهندسی ژنتیک برای تنظیم بنیادینگی سرطان کشنده
طراحی و تولید داروهای شیمی درمانی با فعالیت های انتخابی ضد سرطانی به طور فزاینده ای مورد جلب توجه شده است که این به دلیل وجود بافت های سرطانی مقاوم به درمان و متاستاز سلول های سرطانی است.
پنجشنبه، 06 شهریور 1399 - 14:03
صفحه 9 از 835ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه