فست فود روی سطح تستوسترون مردان اثر می گذارد
مردان چاق که امیدوار به فرزند دار شدن هستند ، مراقب باشند. چاقی با اختلال در عملکرد بیضه همراه است ، که به طور بالقوه منجر به کمبود آندروژن و کاهش باروری می شود. مشخص شده است که وعده های غذایی فست فود که توسط مردان چاق یا اضافه وزن مصرف می شود ، تأثیر منفی آنی بر عملکرد بیضه و تولید تستوسترون دارد.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 09:00
سلول های بنیادی دندانی می توانند سلول های تولید کننده شیر را تولید کنند
توانایی سلول های بنیادی بالغ برای تولید جمعیت های سلولی تمایز یافته توجه زیادی را در زمینه تحقیقات پزشکی و دندانپزشکی به خود جلب کرده است. این سلول ها می توانند سلول های آسیب دیده را جایگزین کنند و بنابراین جایگزین مناسبی برای بسیاری از درمان های پزشکی کلاسیک در زمینه پزشکی بازساختی باشند.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 08:28
سیستم لنفاتیک نقش کلیدی را در بازسازی مو بازی می کند
با توجه به فرسایش دائمی که پوست در معرض آن قرار دارد، می توان آن را اندامی فعال در بازسازی و جایگزینی خودش دانست. این فرایند بوسیله مجموعه ای از سلول های بنیادی پوستی صورت می گیرد که در نیچ ها یا ریز محیط های خاصی از پوست قرار دارد. سرعت بالای بازسازی پوستی می تواند منجر به سرطان و سرطان پایین آن می تواند موجب تسریع پیری شود.
ﺳﻪشنبه، 21 آبان 1398 - 08:00
تفاوت های کلیدی در نحوه شکل گیری کلیه ها در مردان و زنان
محققین USC توانسته اند تصاویر اولیه ای را از تفاوت های جنسی در کلیه نشان دهند.
یکشنبه، 19 آبان 1398 - 09:00
امواج دینامیک پیام رسانی مولکولی سرنوشت جنینی را کنترل می کند
زمان بندی برای سلول های جوانی که منتظر تعیین هویت هستند، همه چیزی است.
یکشنبه، 19 آبان 1398 - 08:30
روشی جدید برای خالص سازی انواع سلول ها با خلوص بالا
گروهی از محققین انسیتو هوبرخت روشی جدید به نام GateID را ارائه کرده اند که می تواند نوع سلولی مورد نظر از یک بافت را بدون استفاده از آنتی بادی ها یا گزارشگرهای ژنی با خلوص بالا جداسازی کند. با استفاده از GateID می تواند انواع مختلف سلول ها مانند سلول های بنیادی را به منظور بررسی دقیق تر جداسازی کرد.
یکشنبه، 19 آبان 1398 - 08:00
فولیکول های مو محل شروع برخی از سرطان های پوستی
برخی از سرطان های کشنده پوستی ممکن است از سلول های بنیادی ملانوسیتی آغاز بگیرند که در فولیکول ها مو وجود دارند.
یکشنبه، 19 آبان 1398 - 07:30
استروژن پلیمریزه شده از سلول های سیستم عصبی حفاظت می کند
آسیب طناب نخاعی که منجر به فلجی و کاهش قدرت حرکتی می شود با همان ترومای اولیه متوقف نمی شود و گزینه های درمانی اندکی وجود دارد که مانع از تخریب بیشتر و مشکلات بیشتر شود و به نوعی می توان گفت درمانی برای این عارضه وجود ندارد.
شنبه، 18 آبان 1398 - 09:00
شوک الکتریکی راهی جدید برای حل مشکل آلودگی ها و عفونت های ایمپلنت های استخوانی
پژوهشی جدید بوسیله محققین دانشگاه پیتزبورگ یک درمان انقلابی را برای عفونت ها باکتریایی سطح ایمپلنت ها معرفی کرده است.
شنبه، 18 آبان 1398 - 08:30
راهی بهتر برای رشد اندام های متعدد (ارگانوئیدهای کبدی-صفراوی- پانکراسی)
سلول های بنیادی پرتوان، سلول هایی هستند که پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به انواع سلول ها و بافت های بدن را دارند. یکی از پتانسیل های این سلول های بنیادی تحریک آن ها برای تبدیل شدن به ارگانوئیدهایی است که می تواند بافت یا اندام واقعی را شبیه سازی کنند.
شنبه، 18 آبان 1398 - 08:00
هدف قرار دادن سلول های تولید کننده تومور در سرطان کبد
سرطان کبد دومین دلیل مرگ های سرطانی در سراسر دنیا است و شایع ترین شکل آن کارسینومای هپاتوسلولار(HCC) است که سالانه نزدیک به 780 هزار نفر را به کام مرگ می کشد. با وجود موفقیت های زیادی در جراحی و هم چنین پیوند کبد، هنوز هم نرخ بقای 5 ساله در بیماران بسیار پایین است.
ﺳﻪشنبه، 14 آبان 1398 - 10:37
کشف دلیل یک بیماری عصبی نادر کشنده (سندرم پلیزئوس-مرزباخر)
سندرم پلیزئوس-مرزباخر یک بیماری عصبی نادر است که به عنوان یک لوکودیستروفی شناخته می شود که از هر 200 تا 500 هزار نفر یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب بیماران پسربچه هایی هستند که به دلیل ابتلا به این بیماری تکوین طبیعی ماده سفید سیستم عصبی مختل شده است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 10:39
فراساختار داربست فوکال ادهیژن ها در سلول های بنیادی پرتوان انسانی
فوکال ادهیژن ها، پلت فرم های پیام رسانی است که اطلاعات بیوشیمی و فیزیکی ماتریکس خارج سلولی را به آبشار پیام رسانی درون سلولی منتقل می کنند. با این حال، این ساختارها در مورد سلول های بنیادی پرتوان القایی به خوبی شناخته نشده است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 10:00
شناسایی تغییرات مغزی منحصربفرد در افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون
بخشی از مغز که در افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون(HD) تخریب می شود، استریاتوم نام دارد که در مراحل آخر این بیماری به طور کامل تخریب می شود. نمونه های مغزی از افرادی که برای ژن هانتینگتین جهش یافته مثبت باشند و هنوز علایم را تا زمان مرگ نشان نداده باشند بسیار نادر است. در نتیجه اطلاعات اندکی در مورد فرایندهای این بیماری و دلایل مخرب بودن بیماری در دست است.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 09:24
آشکار سازی راز اثر واربورگ در ارتباط با سرطان
مطالعه ای جدید بوسیله محققین دانشگاه شیکاگو به این سوال پاسخ داده است که چرا سلول های سرطانی مواد غذایی را در مقایسه با سلول های سالم به طور متفاوتی مصرف می کنند و چگونه این تفاوت منجر به افزایش بقا و رشد آن ها می شود.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 08:45
صفحه 9 از 787ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه