(آرشیو ماه آذر 1391)
تشخیص انواع سرطانهای خونی در آزمایشگاههای کشور امکان پذیر است
دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین ضمن اعلام خبر بررسی روند تشخیص سرطانهای وابسته به سلولهای خونی در این کنگره گفت: با توجه به امکانات و توانمندی علمی جامعه آزمایشگاهی کشور، تشخیص انواع سرطانهای خونی با بهره‌مندی از روشها و دستگاههای پیشرفته از جمله تستهای مولکولی قابل انجام است.
دوشنبه، 27 آذر 1391 - 10:36
تولید چسب مصنوعی برای سلول بنیادی
محققان یک ماده مصنوعی را که ممکن است به چسبیدن سلول های بنیادی و تکوین موثرترآنها کمک کند، ابداع کردند.
دوشنبه، 27 آذر 1391 - 09:28
تبدیل سلول های پرتوان القایی موش به استئوبلاست و استخوان در داخل بدن
سلول های بنیادی پرتوان القایی (iPSC) با برنامه ریزی مجدد سلول های سوماتیک و استفاده از فاکتورهای معینی به سلولهای شبه جنینی (ESC) تبدیل می شوند. علاقه زیادی به این سلول ها به دلیل پتانسیل آنها، برای استفاده در طب ترمیمی وجود دارد.
دوشنبه، 27 آذر 1391 - 09:22
داروی جدیدی برای سیاه زخم استنشاقی توسط  FDA تایید شد
مقامات بهداشت فدرال اعلام کردند که به داروی تزریقی جدیدی که توسط کمپانی علوم ژنوم انسان برای درمان سیاه زخم استنشاقی تولید شده است، تاییدیه داده اند.
دوشنبه، 27 آذر 1391 - 09:12
رونمایی از کلکسیون باکتریهای اسید لاکتیک و پروبیوتیک خاورمیانه
در همایش پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند انجام شد؛
مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با همکاری انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند کلکسیون باکتری¬های اسید لاکتیک و پروبیوتیک را راه اندازی نمود.
یکشنبه، 26 آذر 1391 - 14:19
سلولهای بنیادی HER2 مثبت درسرطان پستان HER2 منفی یافت شده است
پژوهشگران تومورهای پستانی که قبلا تصورمی شد فاقد پروتئین HER2 (بیان بالای آن باعود بیماری در ارتباط است) هستند مورد بررسی قرار دادند و دراین تومورها، گروه های سلول های بنیادی سرطانی (BCSCs) HER2 مثبت کوچک ، تهاجمی و مقاوم در برابر درمان را یافتند.
یکشنبه، 26 آذر 1391 - 08:15
ارتباط معنی داری بین خواب آلودگی و سطوح ویتامین D وجود دارد
یک مطالعه جدید نشان می دهد که ارتباط معنی داری بین خواب آلودگی بیش از حد در طول روز و ویتامین D وجود دارد و نژاد نیز یک عامل مهم محسوب می شود.
یکشنبه، 26 آذر 1391 - 08:09
اهداف جدیدی برای داروهای مهارکننده تومور تهاجمی مغزی شناسایی شد
محققان موسسه سرطان دانشگاه پیتسبورگ (UPCI) بیش از 125 مولفه ژنتیکی را دریک رده سلولی مشتق از تومورمغزی مقاوم دربرابرشیمی درمانی شناسایی کردند که می تواند امید جدیدی را برای درمان های دارویی به منظور ازبین بردن سلول های سرطانی ارائه کند.
یکشنبه، 26 آذر 1391 - 08:06
کدام سلول ها واقعا بنیادی هستند؟
دانشمندان برای اثبات اینکه سلول های مشکوک به سلول های بنیادی واقعا همان چیزی هستند که دانشمندان فکر می کردند از یک سری استراتژی استفاده می کنند که به اختصار توضیح داده می شود.
شنبه، 25 آذر 1391 - 12:33
منشاء نقایص قلبی مادرزادی ریشه در اوایل دوران بارداری دارد
بسیاری از ناهنجاری های قلبی در نوزادان متولد شده، با نقص درمجرای بیرون برنده قلبی در ارتباط است . محققان دریافتند ریشه نقایص مادرزادی قلبی به مراحل اولیه رشد و نمو جنین برمی گردد.
شنبه، 25 آذر 1391 - 10:44
سلول های پیش ساز مزانشیمی برای تقویت پیوند سلولهای بنیادی خون بند ناف
محققان به کمک سلول های پیش ساز مزانشیمی راهی را برای استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف به عنوان یک گزینه موثر در پیوند سلولهای بنیادی خونی گشودند.
شنبه، 25 آذر 1391 - 10:23
سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف عملکرد سلول های T را تنظیم می کند
در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید؛
به گزارش بنیان به نقل از7thspace.com، مطالعات قبلی درin vivo نشان داده است که پیوند سلول های بنیادی مزانشیمی (MSC) بطور قابل توجهی سبب بهبود شرایط تعدادی از بیماری های خود ایمنی از جمله خود ایمنی مننژیت مغزی نخاعی، اسکلروزمتعدد، گلومرولونفریت و اریتماتوی سیستمیک لوپوس می شود. به منظور بررسی اثر تنظیم کنندگی ایمنی پیوند این سلول های بنیادی مزانشیمی، سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق ازبند ناف انسان...
شنبه، 25 آذر 1391 - 10:05
کشف سلول های بنیادی سرطانی در تومورهای کلیه
دانشمندان، سلول های بنیادی سرطانی را که منجر به رشد تومورهای ویلمز، یک نوع سرطان یافت شده در کلیه کودکان می شود ، جداسازی کردند.
شنبه، 25 آذر 1391 - 09:53
سلول های بنیادی به درمان ورم مفاصل درحیوانات کمک می کند
درمان با سلول های بنیادی به حیوانات مبتلا به آرتریت کمک کرده ومی تواند پاسخی برای تحقیقات بیشتربر روی انسان باشد. این سلولهای بنیادی ازبافت چربی حیوانی جمع آوری شده است. کمپانی MediVet درآمریکا، یکی از شرکت هایی است که این درمان با سلول های بنیادی را انجام داده و چگونگی عملکرد آنها را توضیح می دهد.
شنبه، 25 آذر 1391 - 09:37
دانشمندان سلول های مغزی را از ادرار انسان تولید کردند
سلول های رشد یافته از ادرار انسان می تواند دستیابی به موفقیتی بزرگ در پژوهش باشد. یک مطالعه جدید علمی ادعا می کند که ادرار انسان را می توان به سلول های مغزی تبدیل کرد. این کشف تعجب آورممکن است در کنارکاربردهای عملی گسترش یافته و راهی برای دور زدن بحث های جنجالی تحقیقات سلول های بنیادی باشد.

شنبه، 25 آذر 1391 - 09:33
صفحه 2 از 7ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه