(آرشیو ماه آذر 1391)
داروی دیابت می تواند آسیب مغزی پس از سکته را کاهش دهد
در یک مطالعه انجام شده درموش، دانشمندان موسسه کارولینسکا سوئد درمان جدیدی را کشف کردند که ممکن است آسیب های مغزی پس از سکته را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. این داروی پیشنهادی در حال حاضر برای درمان دیابت نوع 2 تایید شده است. با این حال، دانشمندان امیدوارند که این نتایج جدید که در مجله علمی دیابت ارائه شده است امکان آسیب مغزی پس از سکته مغزی در گروه های بیمار با خطر بالای سکته مغزی را کاهش دهد.
چهارشنبه، 15 آذر 1391 - 10:34
طرح منحصر بفرد «تولید اعضای پیوندی انسان در بدن حیوانات» کلید خورد
با حضور رییس‌جمهور در پژوهشکده زیست‌فناوری رویان
رییس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان با اشاره به تولد نسل سوم حیوانات تراریخته رویان با قابلیت تولید پروتئین‌های نوترکیب در شیر آنها از اجرای طرح بزرگ تولید اعضای پیوندی انسان در بدن حیوانات دستورزی شده ژنتیکی در پژوهشکده خبر داد.
ﺳﻪشنبه، 14 آذر 1391 - 13:13
کشف منبع جدید برای سلولهای بنیادی/ درمان بیماریها ساده‌تر می‌شود
در پیشرفتهای اخیر گروهی از محققان دانشگاه کمبریج از خون بیمار سلولهای بنیادی شخصی گرفته شده و از آن برای درمان تعداد وسیعی از بیماریها استفاده می‌شود.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 14:21
کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان با نمایه ایی جدید از ویتامین D
مطالعه جدید منتشر شده در مجله Genetic Testing and Molecular Biomarkers نشان می دهد که محققان شکل تغییریافته ای از گیرنده های ویتامین D را شناسایی کرده اند که در برخی از افراد ممکن است خطر بروز پوکی استخوان را کاهش دهد.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 09:50
درمان های جدید اختلالات روانی با تنظیم ژنی در تکوین مغز
گروهی از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، سان دیگو و انستیتو پاستور پاریس، روش جدیدی را برای توصیف تکوین وابسته به زمان مغز براساس گروه های ژنی منسجم (CGGs) و فاکتورهای رونویسی (TFS) مطرح کردند. این یافته می تواند به طراحی دارویی جدید برای اختلالات روانی مانند اختلالات طیف اوتیسم (ASD) و اسکیزوفرنی منجرشود.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 09:43
تشخیص خطر ابتلا به سرطان پستان با آزمایش های ژنتیکی
در آینده ایی نزدیک؛
در حالی که تشخیص سرطان پستان به لطف تست های جدید آسان تر شده است ، مطالعات بیشتری باید برای اطمینان از صحت تشخیص و ارزیابی خطر در آینده انجام شود.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 09:39
ثبت 12 گونه ژن باکتری‌های گرگان در بانک ژن جهانی
محققان دانشگاه آزاد اسلامی گرگان موفق به ثبت نهایی 12 گونه ژن در بانک ژن بین المللی NCBI شدند.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 08:49
استفاده از سلول های بنیادی بالغ برای درمان اختلالات خونی در سندرم داون
مطالعه اخیر محققان دانشگاه واشنگتن پیشرفت عمده ای را در درمان بیماری های ژنتیکی بویژه درمان بیماران مبتلا به سندرم داون نشان داد.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 08:31
از دست دادن بیان ژنی ممکن است باعث بیماری های قلبی و عروقی شود
گروهی ازمحققان دانشگاه Yale یک نقص ژنتیکی را کشف کردند که ممکن است به سخت شدن سرخرگ ها و سایر اشکال بیماری های قلبی عروقی منجر شود. این مطالعه در مجله Cell Reports منتشر شده است.
دوشنبه، 13 آذر 1391 - 08:27
سلولهای تغذیه کننده انسانی برای برنامه ریزی مجدد سلولهای پرتوان القایی
شرکت AMSBIO اعلام کرده است که فیبروبلاست های پوست ختنه گاه نوزاد انسان دارای قابلیت برنامه ریزی مجدد سلولهای بنیادی پرتوان القایی (iPSC) است.
یکشنبه، 12 آذر 1391 - 10:53
تولید سلول های بنیادی از سلول های خونی
پزشکان دانشگاه کمبریج امیدوارند با استفاده از خون خود بیماربه عنوان منبعی برای سلول های بنیادی ، به درمان طیف وسیعی از بیماری ها دست یابند.
یکشنبه، 12 آذر 1391 - 10:49
 درمان پارکینسون به کمک سلول های بویایی
یک فوق تخصص عصب شناسی تشریح کرد:
یک فوق تخصص عصب شناس گفت: با مطالعه صورت گرفته روی پارکینسون به این نتیجه رسیدیم اگر از سلول های بولب بویایی که خودشان به عنوان سلول عصبی و ترشح کننده دوپامین هستند، جداسازی و بعد به بیمار دچار پارکینسون تزریق کنیم احتمال تومورزایی آن از بین می رود.
یکشنبه، 12 آذر 1391 - 08:24
کشفی جدید برای جلوگیری از گسترش سرطان
پژوهشگران اسپانیایی، یک جزء سلولی را کشف کرده اند که مانع از آن می شود سلولهای سرطانی در اعضای بدن لانه کرده و منشا جدید سرطان بشوند.
شنبه، 11 آذر 1391 - 13:43
کشف داروی جدید برای درمان بیماری لوسمی میلوئید مزمن
پژوهشگران، یک داروی قوی خوراکی به نام ponatinib را شناسایی کردند که دربهبود بیماران مقاوم به درمان استاندارد لوسمی میلوئید مزمن (CML) و لنفوم لنفوبلاستیک حاد کروموزوم فیلادلفیا مثبت (PH + ALL) موثراست.
شنبه، 11 آذر 1391 - 09:18
تولید قلب جوان از سلول های بنیادی پیر نزدیک تر شد
محققان دانشگاه تورنتو:
تبدیل سلولهای بنیادی پیر به سلول هایی که مانند سلولهای بسیار جوان عمل کنند، ممکن است روزی دانشمندان را قادربه رشد تکه های قلبی برای قلب های آسیب دیده و یا بیماراز سلولهای بنیادی خود بیمار- بدون توجه به سن بیمار- سازد.
شنبه، 11 آذر 1391 - 09:09
صفحه 5 از 7ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه