(آرشیو نویسنده m.kehtari)

چگونه بدن سلول های چربی بیشتری را به خود اضافه می کند
بدست آوردن سلول های چربی بیشتر احتمالا چیزی است که خیلی از افراد خواهان آن نیستند، هر چند این امر برای مبارزه با دیابت و سایر بیماری ها ضروری است. این که چگونه بدن سلول های چربی بیشتری بدست می آورند هنوز هم یک معما است.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 09:15
چه ارتباطی بین یک ژن مرتبط با آلزایمر و COVID-19 وجود دارد
پژوهشگران در مرکز City of Hope دریافته اند که ژن ApoE4 که خطر بیماری آلزایمر را افزایش می دهد موجب افزایش حساسیت و شدت COVID-19 می شود.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 08:45
ایجاد مدل آزمایشگاهی از خونی-مغزی انسانی
پژوهشگران دانشگاه ویل کورنل توانسته اند مدل مناسب و صحیحی از سد خونی-مغزی را برای مطالعه بیماری های عصبی خاص و غربالگری داروها ارائه دهند.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 07:15
پروتئینی که COVID-19 را در مینی کلیه های انسانی خنثی می کند
پژوهشگران در دانشگاه پزشکی Northwestern پروتئین جدیدی را سنتز کرده اند که به عنوان یک عامل برای خنثی سازی آلودگی COVID-19 در ارگانوئیدهای کلیوی انسانی تولید شده از سلول های بنیادی عمل می کند.
شنبه، 25 بهمن 1399 - 12:53
ادغام سلول ها با یکدیگر  در جهت ارتقا تولید سلول های بنیادی خون ساز
گروهی از محققین پروتئین ویژه ای را کشف کردند که در تقسیم و رشد سلول های بنیادی خونساز نقش ویژه ای دارد. پژوهش آن ها در مجله Cell Reports به چاپ رسید که بیانگر توسعه روشی جدید برای رشد و تکثیر این سلول‌ها، چه در محیط داخل بدن و چه در محیط آزمایشگاهی در مقایس زیاد تولید بشوند.
شنبه، 25 بهمن 1399 - 12:00
ویروس SARS-COV-2 در سلول‌های ریوی آلوده، باعث افزایش التهاب، طوفان سایتوکاینی و استرس سلولی می‌شود
پژوهشگران مرکز تحقیقات سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه دوسلدورف به سرپرستی دکتر جیمز آجای، در مطالعه ای بیوانفورماتیکی به بررسی ترانسکریپتوم سلول های اپی تلیومی آلوده به ویروس کرونا در انسان پرداخته اند.
شنبه، 25 بهمن 1399 - 11:00
استفاده از سلول های iPS برای غربالگری داروها برای فیبریلاسیون دهلیزی
تمایز سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی(iPSCs) به کاردیومیوسیت ها، سیستم مدل آزمایشگاهی مناسبی را فراهم کرده است که اجازه مطالعه دقیق فیزیولوژی و فارماکولوژی بیماری های قلبی را می دهد.
شنبه، 25 بهمن 1399 - 10:00
یافتن راهی برای مقابله با بیماری پیوند علیه میزبان(GvHD)
پژوهشگران مرکز سرطان MUSC Hollings دریافته اند که بعد از پیوند سلول های بنیادی خون ساز، بلوک کردن مسیر انرژی جایگزین برای سلول های T می تواند به کاهش بیماری پیوند علیه میزبان(GvHD) در مدل های جانوری لوکمیا کمک کند. در این پژوهش جدید دکتر ژو ژانگ یو و همکارانش کشف کرده اند که سلول های T اهدایی برای القای GvHD باید دارای آنزیم کلیدی اسید لیپاز لیزوزومی باشند.
شنبه، 25 بهمن 1399 - 09:00
حفظ پتانسیل سلول های بنیادی عضلانی(سلول های ماهواره ای) تا زمان سالمندی
به دنبال پروژه ی تحقیقاتی مشترک، پژوهشگران مکانیسم‌های فیزیولوژیکی را مشخص نمودند که توان ترمیمی سلول های بنیادی ماهیچه ای را تا دوران سالمندی حفظ می نماید.
جمعه، 24 بهمن 1399 - 10:00
یافته هایی جدید در مورد دلیل از دست رفتن بینایی در بیماری باتن
از دست رفتن پیشرونده بینایی و در نهایت نابینایی از مشخصه های بیماری لیپوفوشینوز سروئید عصبی(JNCL) یا بیماری CLN3-باتن محسوب می شود. پژوهشی جدید نشان داده است که چگونه جهش های مربوط به این بیماری منجر به تخریب سلول های گیرنده نوری حس کننده نور و در نتیجه نابینایی می شود.
چهارشنبه، 22 بهمن 1399 - 10:00
سیستم رنین-آنژیوتانسین و ظهور سلول های بنیادی خون ساز در زمان جنینی
سلول های بنیادی خون ساز را منبع تمامی سلول های خونی فرد ائم از سلول های سفید و قرمز خونی و هم چنین پلاکت ها می دانند.
چهارشنبه، 22 بهمن 1399 - 09:00
سلول های بنیادی جنینی انسانی القا شده با اکتیوین A مناسب برای تمایز به سلول های زایا
پروتکل ها برای تخصصی شدن سلول های شبه زایای پریموردیال از سلول های بنیادی جنینی انسانی به دلیل تفاوت های موجود در رده های سلولی، روش های تمایزی و حفظ شرایط کشت با مشکلاتی مواجه هستند.
چهارشنبه، 22 بهمن 1399 - 08:00
میکرو ریه های سنتتیک می توانند به مطالعه در زمینه COVID-19 کمک کنند
از زمانی که ویروس SARS-CoV-2 در سراسر دنیا شیوع پیدا کرد، چندین ماه طول کشید تا محققین بتوانند ابزار مناسبی را برای مطالعه این ویروس و بیماری شناسایی کنند اما هنوز هم فقدان یک ابزار مناسب برای این امر ملموس است.
ﺳﻪشنبه، 21 بهمن 1399 - 12:30
پیام رسانی شیموکین از عصب زایی درون اپی تلیوم بویایی حمایت می کند
شیموکین ها نقش مهمی را در تمایز سلول های بنیادی مختلف از جمله سلول های بنیادی عصبی بازی می کنند.
ﺳﻪشنبه، 21 بهمن 1399 - 12:00
نقش اریتروپوئیتین در هموستازی استخوانی
اریتروپوئیتین یک فاکتور رشد گلیکوپروتئینی است که به تولید تعداد بیشتری از گلبول های قرمز خون کمک می کند. این ماده سیتوکینی است که در کلیه و کبد و در اثر هیپوکسی بافتی تولید می شود و به خون سازی منجر می گردد.
دوشنبه، 20 بهمن 1399 - 09:00
صفحه 6 از 582ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه