حنانه حبیبی

حنانه حبیبی

غربالگری داروهای جدید با کمک سلول های بنیادی
تولید انبوه سلول های بنیادی برای غربالگری داروها و مطالعه پیشرفت بیماری بخش جذاب این عرصه نمی باشد، اما در حال حاضر مورد توجه زیاد قرار گرفته است.
چهارشنبه، 17 خرداد 1391 - 09:05
تاثیر بالقوه سلولهای بنیادی بویایی در سلول درمانی
مطالعه ای که پرتوانی و ارزش پیوند سلول های بنیادی بویایی و همچنین سهولت به دست آوردن آنها را توصیف می کند، ، در شماره اخیر Cell Transplantation  منتشر شده است.
چهارشنبه، 17 خرداد 1391 - 08:33
پژوهشگران ارتباط بین سیگنالینگ مغزی و عملکرد کلیوی را کشف کردند.
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون (BUSM) به تازگی یک مسیر سیگنالینگ مغزی را که مسئولیت تنظیم دفع کلیوی سدیم را بر عهده دارد، کشف کردند. نتایج این یافته ها در نشریه Experimental Biology  منتشر خواهد شد.
چهارشنبه، 17 خرداد 1391 - 08:23
افزایش خطر زایمان زودرس با مصرف قرص‌هاي ضدافسردگی‌
نتایج پژوهشی جدید حاکی از آن است که مصرف داروهای افسردگی در دوران بارداری باعث وضع حمل پیش از موعد می‌شود.
پنجشنبه، 11 خرداد 1391 - 11:15
مسکن های معمولی ممکن است به محافظت دربرابرسرطان پوست کمک کنند.
یک مطالعه جدید نشان می دهد که آسپیرین و سایر مسکن های مشابه ممکن است به محافظت در برابر سرطان پوست کمک کنند. این یافته ها نشان می دهد که به مزایای استفاده از این داروها ممکن است پیشگیری از سرطان پوست نیزاضافه شود.
پنجشنبه، 11 خرداد 1391 - 09:12
کشف ژن عامل نوعی بیماری نادر در نوزادان
دانشمندان دانشگاه کوئین مری لندن ژنی را ردیابی کردند که عامل نوعی بیماری نادر است که اغلب درنوزادان تازه متولد شده بروز می کند. این پژوهش که درمجله Nature Genetics به چاپ رسیده است 20 جهش متفاوت را دریک ژن خاص در بیماران مبتلا به یک بیماری نادر آدرنال به نام کمبود خانوادگی گلوکوکورتیکوئید (FGD) کشف کرده است.
پنجشنبه، 11 خرداد 1391 - 09:04
استفاده از سلول های بنیادی برای درمان MS
دانشمندان دانشگاه موناش و CSIRO ملبورن درحال همکاری با محققان کالیفرنیایی برای درمان مولتیپل اسکلروزیس (MS) با استفاده ازسلول های بنیادی هستند.
پنجشنبه، 11 خرداد 1391 - 08:51
سلول های بنیادی پرتوان القایی  درمان جدیدی برای بیماری هانتینگتون
محققان کره جنوبی، سوئد، و ایالات متحده آمریکا در یک پروژه مشترک با پیوند سلولهای پرتوان القایی به مدل های حیوانی ،موفق به بازگرداندن عملکرد نورون های آسیب دیده بخشی ازمغزکه با بیماری هانتینگتون (HD) مرتبط است شدند.
پنجشنبه، 11 خرداد 1391 - 08:08
15 هزار شهر در طرح غربالگری دیابت قرار گرفتند.

15 هزار شهر با جمعیت بیش از یك میلیون نفر در طرح جامع غربالگری دیابت به منظور كاهش آمار بیماران قلبی قرار گرفتند.

چهارشنبه، 10 خرداد 1391 - 12:50
روش جديد محققان براي تصويربرداري از سلول‌هاي زنده با قدرت تفکيک بالا

پژوهشگران موسسه فناوري جرجيا با همکاري محققاني از دانشگاه کاليفرنيا موفق به مشاهده تصوير واضحي از حرکات ساختارهاي سلولي منفرد شدند. اين روش داراي قدرت تفکيک بالا نسبت به روش‌هاي پيشين است.

چهارشنبه، 10 خرداد 1391 - 10:18
سلولهای بنیادی چربی ممکن است به درمان بیماری های کلیوی کمک کند.

دانشمندان احمدآباد هند روشی را برای درمان بیماری کلیوی با استفاده از نوع جدیدی از سلول های بنیادی به نام "سلول های بنیادی مزانشیمی چربی توسعه داده اند.

چهارشنبه، 10 خرداد 1391 - 08:41
جزئيات مرحله ششم اعطاي پژوهانه به دانشجويان دكتري اعلام شد .

رييس مركز توسعه و هماهنگي اطلاعات و انتشارات علمي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح اعطاي پژوهانه مرحله ششم به دانشجويان دكتري، از طريق سامانه مديريت اطلاعات پژوهشي پزشكي كشور و به صورت الكترونيكي اجرا مي‌شود.

دوشنبه، 08 خرداد 1391 - 08:19
بچه‌دار شدن پس از 35 سالگي درست است يا نه؟

متوسط سن حاملگي در جهان بالا رفته است. در دهه گذشته تعداد زنده‌زايي زنان 40ساله و بالاتر در انگلستان تقريبا دو برابر شده است.باوجود شيوع مرگ مير وابسته به ايدز، متوسط اميد به زندگي در سراسر جهان دو برابر شده است و اين همان فرصتي است كه مردم را بيشتر به تحكيم و تامين شغلي خود وامي‌دارد تا پدر و مادر شدن.

دوشنبه، 08 خرداد 1391 - 07:41
انقلابی در تولید سلول های بنیادی
دانشمندان دانشگاه  Calgary انقلابی در تولید سلول های بنیادی ایجاد کرده اند و راهی برای ایجاد سلول های بنیادی بدون خطر ابتلا به سرطان را فراهم کرده اند.این  پژوهشگران در دانشگاه کلگری دستگاهی ایجاد کرده اند که امکان تولید  میلیون ها سلول را با قابلیت بازبرنامه نویسی شدن به انواع  سلولهای بنیادی را داراست .
یکشنبه، 07 خرداد 1391 - 08:55
تبديل «دي‌ان‌اي» به «هاردديسك زنده» براي ذخيره و حذف مكرر اطلاعات
دانشمندان دانشگاه «استنفورد» سلول‌هاي زنده را به دستگاههاي ذخيره داده تبديل كرده‌اند.
یکشنبه، 07 خرداد 1391 - 08:28
صفحه 4 از 5ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه