مصاحبه

تحول بزرگ درمان چین و چروک های پوست با استفاده از سلول های بنیادی
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد استفاده از سلول های بنیادی در درمان چین و چروک پوست گفت: استفاده از سلول های بنیادی در این زمینه در دنیا شروع شده است، فعلا در ایران امکانات لازم را نداریم اما در آینده قابل دسترسی است.
شنبه، 28 دی 1392 - 09:30
تهیه انواع سلول های بنیادی برای درمان بیماران در  بیمارستان امام خمینی (ره)
مدیر اجرایی بخش فرآوری سلول مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی
مدیر اجرایی بخش فرآوری سلول مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی گفت: بر اساس مقاله های علمی منتشر شده در دنیا ایران در زمینه تحقیقات سلول های بنیادی جزء پیشگامان است.
ﺳﻪشنبه، 24 دی 1392 - 08:18
آموزش یماران سرطانی به درمان آنها کمک می کند
مسئول مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی
متخصص جراحی عمومی و مسئول مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی گفت: آموزش در بیماران سرطانی از سایر بیماری ها جدی تر، مهم تر و در مراحل قبل از اقدامات تشخیصی درمانی شروع شده و تا آخرین مراحل درمان ادامه پیدا می کند.
دوشنبه، 23 دی 1392 - 08:55
تغییر رفتار فکری مکمل درمان دارویی می شود
فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دیگر درمان تنها بر اساس دارو نیست بلکه تغییر رفتار فکری و نگرش فرد و فرهنگ او برای کنترل بیماری در طولانی مدت بسیارمهم است.
شنبه، 21 دی 1392 - 08:25
سلول های بنیادی بافت تخمدان برای تولید تخمک بالغ به کار گرفته می شوند
عضو گروه جنین شناسی پژوهشگاه رویان
یک عضو گروه جنین شناسی پژوهشگاه رویان دست یابی به تخمک و اسپرم بالغ از طریق سلول های بنیادی را جهشی عظیم در عرصه درمان ناباروری عنوان کرد و گفت: اگر قادر باشیم در محیط آزمایشگاهی از کشت سلول های بنیادی که در یک بافت تخمدان وجود دارد به تخمک بالغ برسیم می توانیم به آن دسته از خانم هایی که ذخیره تخمک آن ها به شدت پایین می آید کمک کنیم.
دوشنبه، 16 دی 1392 - 09:15
چهره ماندگار سلول‌های بنیادی؛ دکتر سعید کاظمی آشتیانی
هشتمین یادمان جهادگر فقید
دکتر سعید کاظمی آشتیانی، قلب خود را به وطنش و مردم وطنش و مغزش را به پاکترین و نورانی ترین دانش ها سپرد. او کسی است که نامش در ایران و حتی جهان با پژوهشکده رویان و درمان ناباروری و تولید سلول های بنیادی گره خورده است. دست تقدیر بیش از 44 بهار مهلتش نداد و در 14 دی ماه سال 1384 روح بلندش در اثر بیماری قلب به آسمان ها پر کشید.
شنبه، 14 دی 1392 - 08:29
 لیزر درمانی سرطان در مراحل اولیه 100 درصد با موفقیت همراه است
فلوشیپ جراحی سرطان
یک فلوشیپ جراحی سرطان گفت: با استفاده از خاصیت بازتابش نور از سلول‌ها و با وارد کردن موادی به بدن می توان برخی از سرطان‌ها را به سرعت درمان کرد و از بسیاری از مرگ و میرهای ناشی از سرطان جلوگیری کرد.
یکشنبه، 08 دی 1392 - 08:45
 مشکلات غدد منجر به کوتاهی قد کودکان می شود
یک فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان:
یک فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان گفت: کم‌کاری تیروئید و مشکلات غدد از علل عمده تاخیر رشد استخوان کودکان بوده و بر قد آنها تاثیر دارد.
شنبه، 07 دی 1392 - 08:30
لیزر در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها نقش بسزایی دارد
رییس هشتمین همایش انجمن لیزر پزشکی ایران :
دکتر رضا فکر آزاد گفت: بسیاری تا نام لیزر را می شنوند ، حوزه زیبایی برایشان تداعی می شود در حالی که کاربرد لیزر در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها مانند سرطان بیماری های چشم ، پوست ، جراحی ها و فتو دینامیک تراپی و فیزیوتراپی به وضوح مشاهده شده است .
چهارشنبه، 04 دی 1392 - 14:20
خون قاعدگی، جدیدترین منبع سلول های بنیادی است
عضو هیات علمی پژوهشگاه این سینا
عضو هیات علمی پژوهشگاه این سینا از احتمال امکان گرفتن سلول های بنیادی از خون قاعدگی خبر داد.
یکشنبه، 01 دی 1392 - 09:00
موفقیت محققان ایرانی در ترمیم لثه،پوست و غضروف با سلول درمانی
رئیس بانك سلولي ایران
رئیس بانك سلولي ایران از ترمیم لثه،پوست و غضروف با سلول درمانی خبرداد و گفت: نتایج تحقیقات تا کنون بسیار امیدوار کننده بوده و در صددیم پس از کسب مجوز اخلاقی ، فاز تحقیقاتی بر روی انسان آغاز شود تا با محصولات داخلی و با هزینه ای پائین تر به درمان بیماران بپردازیم.
ﺳﻪشنبه، 26 آذر 1392 - 08:30
اخلاقی زیستی استفاده از رحم جایگزین را جایز می داند؟
رئیس پژوهشگاه ابن سینا
دکتر محمدمهدی آخوندی با اشاره به اینکه بشر در زمینه مباحث زیستی به شدت پیش می رود گفت: این پیشرفت هایی که انجام می شود الزاما پیشرفت در سلامت و سعادت و پیروزی بشر نیست و ممکن است این دستاوردها به نفع بشر نباشد.
یکشنبه، 24 آذر 1392 - 21:26
سلول درمانی ویتیلیگو نتایج مثبت و امیدوارکننده ای دارد
یک فوق تخصص پوست
یک فوق تخصص پوست گفت: بیش از 60 درصد بیماران مبتلا به ویتیلیگو از درمان به کمک سلول های بنیادی نتیجه مثبت گرفته اند و استفاده از سلول‌های ملانوسيت در درمان ويتيليگو ، از حالت پژوهشی خارج شده و به صورت درمانی درآمده است.
شنبه، 23 آذر 1392 - 08:50
استرس علائم پسوریازیس را افزایش می دهد
یک متخصص پوست
یک متخصص پوست گفت: پسوریازیس معمولا در دهه دوم زندگی شروع می شود که درمان سریع ندارد و تنها با دارو می توان آن را کنترل کرد . تشدید علائم آن با استرس رابطه مستقیم دارد از این رو بهتر است مبتلایان به این بیماری شرایط روحی و روانی سالم و مطلوبی داشته باشند.
چهارشنبه، 20 آذر 1392 - 08:43
افق های روشن استفاده از سلول درمانی در درمان تومورهای سر و گردن
رئیس مرکز تحقیقات سرطان با اشاره به اینکه فرضیه استفاده از سلول درمانی دستیابی به سلول هایی است که در مرحله جنینی بنیان گذار یا سازنده اعضا بوده اند گفت:کاربرد این سلول ها در بازسازی مناطق تخریب شده، حذف شده یا برداشته شده به علت درمان های دیگر است.
ﺳﻪشنبه، 19 آذر 1392 - 09:30
صفحه 10 از 23ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه