مصاحبه

تسهیل خدمات رسانی با راه اندازی دفتر نمایندگی بانک خون بندناف البرز
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان البرزخبر داد:
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان البرز درخصوص راه اندازی دفترنمایندگی بانک خون بندناف رویان در این استان گفت: در استان البرز سالانه 33 هزار زایمان زنده ثبت می شود که خدمات رسانی برای ذخیره سازی خون بندناف نوزادان متولد این استان را در اولویت قرار داده ایم.
چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1392 - 16:20
ژن های معیوب با ازدواج فامیلی فعال می شوند
استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
دکتر محمد صبری فوق تخصص قلب کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، جلوگیری از ازدواج های فامیلی را راهی برای کاهش بیماری های مادرزادی قلب کودکان می داند و معتقد است با این گونه ازدواج ها ژن های معیوب فعال شده و بیماری های قلبی مادرزادی را ایجاد می کنند. در این باره خبرنگار« بنیان» با وی گفت و گویی انجام داده که در پی می آید.
دوشنبه، 02 اردیبهشت 1392 - 08:23
تشخیص و درمان نوین بیماری های قلبی در ایران روبه افزایش است
در گفت و گو با دکتر آرمن کچاریان مطرح شد؛
یک عضو هيیت علمي و فوق تخصص قلب کودکان و استاد مركز طبی كودكان ، تشخیص و درمان های نوین بیماری های قلبی را در ایران رو به افزایش می داند.
شنبه، 31 فروردین 1392 - 11:25
بزرگترین مشکل کشور فقدان سیستم ثبت سرطان است
پزشک جراح و متخصص زنان -زايمان و نازايي:
پزشک جراح و متخصص زنان -زايمان و نازايي گفت: در حال حاضر در کشور بیش از 95 درصد موارد سرطان های زنان قابل درمان است و نیازی نیست که کسی را برای درمان به خارج از کشور بفرستیم .
شنبه، 17 فروردین 1392 - 09:23
دسترسی به بانک پوست در ایران وجود ندارد
در گفت و گو با رییس بیمارستان شهید مطهری مطرح شد؛
رییس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری در خصوص آخرین روش های درمان سوختگی گفت: در این نوع درمان باید در زمان کوتاه پس از سوختگی، بافت سوخته شده ، برداشته شود و یک پوشش مناسب که معمولا پوست خود بیمار است ، روی آن قرار گیرد.
پنجشنبه، 24 اسفند 1391 - 10:00
سلول درمانی سوختگی در فاز تحقیقاتی است
مسئول کلینیک پوست رویان خبر داد؛
مسئول کلینیک پوست رویان گفت: تحقیقات برای سلول درمانی سوختگی طی دو کار تحقیقاتی انجام شده است که هر دو مرحله هنوز عمومی نشده و در فاز تحقیقاتی است.
دوشنبه، 21 اسفند 1391 - 11:54
جراحی ترمیمی در ایران همپای کشورهای پیشرفته است
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک خبر داد؛
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: جراحی ترمیمی در ایران همپای کشورهای پیشرفته و در مواردی بهتر هم انجام می گیرد.
شنبه، 19 اسفند 1391 - 10:28
کاربرد سلول درمانی برای درمان لک و پیس با موفقیت همراه بوده است
رییس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان خبر داد؛
تحقیقات بر روی استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بیماری لک و پیس انجام شد و بی خطر بودن آن به اثبات رسید و اکنون در مرحله خدمات رسانی است. در این باره خبرنگار «بنیان» با دکتر «ناصر اقدمی» رییس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان گفت وگویی انجام داده است که در پی می آید.
دوشنبه، 14 اسفند 1391 - 11:17
خونگیری از بندناف در زایمان سزارین آلودگی کمتری دارد
یک متخصص زنان و زایمان گفت: در زایمان سزارين جفت و بندناف درگیر آلودگی های بعد زایمان نمی شود اما در زایمان واژینال امکان آلوده شدن بندناف هست و آلودگی محیطی منجر به ممانعت از ذخیره سازی نمونه های خون بندناف می شود.
شنبه، 12 اسفند 1391 - 10:18
سلول های بنیادی مغز استخوان یا خون بندناف؛ کدام بهتر است؟
مسئول آزمایشگاه هماتولوژی و انکلوژی و مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان شریعتی گفت : مزیت سلول های بنیادی خون بندناف این است که حتی با اختلاف یک یا دو پله نیز قابل پیوند است.یعنی اگر 6/4 و یا 6/5 باشند نیز می توان برای پیوند اقدام کرد.
دوشنبه، 07 اسفند 1391 - 11:10
تزریق سلول های بنیادی بی اختیاری استرسی ادرار زنان را درمان می کند
متخصص بیوشیمی بالینی:
«دکتر داریوش حبیبی علمداری» گفت: استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بی اختیاری استرسی ادرار در زنان که بسیار شایع است ، 90 درصد با موفقیت همراه بوده است.
دوشنبه، 07 اسفند 1391 - 09:16
درمان بیماری های کبدی و گوارشی با سلول های بنیادی امکان پذیر است
دکتر «مسعود وثوق» در گفت و گو با بنیان خبر داد؛
یک عضو عضو دپارتمان سلول های بنیادی مرکز سلول درمانی رویان گفت: تحقیقات بر روی استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بیماری های کبدی و گوارشی، در مرحله کارآزمایی بالینی است و هنوز عمومی نشده اما نتایجی که تا به حال به دست آمده بسیار امید بخش است اما به دنبال بهبود طولانی مدت این بیماری هستیم.
یکشنبه، 06 اسفند 1391 - 10:11
درمان بیماری های سیستم عصبی با سلول های بنیادی خون بندناف امکان پذیر است
در گفت و گو با دکتر ناصر اقد می مطرح شد؛
رييس مركز سلول درماني پژوهشگاه رويان از سلول درمانی موفق با استفاده از خون بند ناف برای درمان بیماری های سیستم عصبی خبر داد و گفت: استفاده از سلول های بنیادی که از خون بند ناف جدا می شود، به خاطر قابل دسترس بودن و توانایی های بسیاری که دارد، برای درمان بیماری هایی که سیستم عصبی را در گیر می کند ، منبع بسیار خوبی است.
شنبه، 05 اسفند 1391 - 09:00
غربالگری انواع سرطان های شایع شانس زندگی را افزایش می دهد
فوق تخصص راديوتراپي و انكولوژي تاکید کرد:
یک فوق تخصص راديوتراپي و انكولوژي گفت: در بیماری هایی که غربالگری صورت نگرفته اکثرا بیمار در مراحل 3 و 4 که مراحل پیشرفته سرطان است مراجعه می کنند و همین امر باعث کاهش شانس زندگی و افزایش هزینه های درمانی می شود.
چهارشنبه، 02 اسفند 1391 - 11:41
تومورهای ژرم سل تخمدانی: تجربه 15 ساله از بخش جراحی سرطان های زنان بیمارستان امام خمینی تهران
تومورهای ژرم سل تخمدانی نسبت به انواع اپی تلیال در سنین باروری شایع ترند. از طرفی شیوع این تومورها در کشورهای آسیایی (15%) نسبت به کشورهای غربی (5%) بیشتر است.
ﺳﻪشنبه، 01 اسفند 1391 - 15:25
صفحه 17 از 23ابتدا   قبلی   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه