مصاحبه

درختکاری خانوادگی همراه با یک خبر خوب!
در حاشیه مراسم روز درختکاری که در بوستان یاس با مشارکت اعضای بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان برگزار شد، دکتر مرتضی ضرابی، مدیرعامل این بانک در خصوص تحقیقاتی که برای بیماران فلج معزی در سال 96 انجام خواهد شد خبر داد که مشروح آن را در فیلم زیر مشاهده می کنید.
شنبه، 19 فروردین 1396 - 09:02
توسعه فعالیت های بانک خون بندناف رویان برای تولید محصولات مشتق از جفت و بندناف
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان خبر داد
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان در پنجمین همایش سالانه دفاتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان از توسعه فعالیت های بانک خون بندناف رویان در زمینه تولید محصولات مشتق از جفت و بندناف خبر داد.
ﺳﻪشنبه، 04 آبان 1395 - 14:45
سلول درمانی و ژن درمانی همزمان برای درمان بیماری پروانه ای
پروفسور ایتالیایی در گفتگو با بنیان:
یک پروفسور ایتالیایی از ژن درمانی بیماران مبتلا به اپیدرمولیز بولوزا خبر داد و گفت: با اصلاح ژنتیکی سلول های بنیادی اپیدرمی فاز یک و دو کارآزمای بالینی را انجام داده ایم که نتایج دلگرم کننده ای داشته است.
چهارشنبه، 24 شهریور 1395 - 12:28
پروفسور استرالیایی: معمای تبدیل سلول ها به جنین دختر و یا پسر را حل کردیم
پروفسور استرالیایی با تاکید بر اینکه رتینوئیک اسیدها نقش خاصی در تبدیل سلول ها به جنین دختر و یا پسر دارند گفت: یافته های اخیر نشان می دهد کلیدی که زمان بندی شروع میوز را تشخیص می دهد به وجود و یا عدم وجود سیگنال های ملکولی رتینوئیک اسیدها بستگی دارد.
یکشنبه، 21 شهریور 1395 - 10:23
خون بندناف فاطمه، گرمای زندگی را به وجود الهام بازگرداند
الهام نوجوان 12 ساله، با استفاده از سلول های بنیادی خون بندنافِ خواهرش از بیماری سرطان خون نجات یافت.

یکشنبه، 14 شهریور 1395 - 15:34
میزان آلودگی میکروبی نمونه های خون بندناف رویان به زیر 1 درصد رسید
آزمایشگاه میکروب شناسی از مهمترین بخش های بانک خون بندناف رویان است که تمامی نمونه های سلولی که در بخش پردازش این مرکز، استخراج و فریز می شوند را از نظر هر نوع آلودگی میکروبی مورد آزمایش قرار می دهد.از همین رو با دکتر احمدی مسئول آزمایشگاه میکروبی به گفتگو نشستیم.
چهارشنبه، 30 تیر 1395 - 10:20
درمان نسبی به هم چسبیدگی انگشتان دست بیماران EB در رویان
دکتر امیرباجوری- پژوهشگر گروه پوست مرکز سلول درمانی رویان
سال 1391 مطالعات بالینی جهت درمان زخم دست بیماران EB یا همان اپیدرمولایزیس بلوزا در پژوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان حضرت فاطمه و مرکز تحقیقات سوختگی شروع شده است. در این مطالعه، انگشتان دست بیماران تحت عمل جراحی باز شده و سپس توسط پرده آمنیوتیک به همراه سلولهای فیبروبلاست خود بیمار یا فرد دیگری پوشانده می شود.
ﺳﻪشنبه، 22 تیر 1395 - 14:09
موفقیت پیوند سلول های بنیادی با کمک پزشکی بازساختی امکان پذیر می شود
عضو هیات علمی دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو هیات علمی دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیماری هایی مانند HIV ، بیماری های سرطانی یا نقص های ژنتیکی از جمله معضلات پزشکی و در دسته بیماری های صعب العلاج هستند. ارگان هایی مثل کلیه و کبد و قلب در اثر بیماری ها نارسا می شوند و ما درمان موثری برای درمان آنها نداریم، اما امید داریم با کمک این شیوه نوین پزشکی بتوانیم قدم مهمی برداریم.
ﺳﻪشنبه، 25 خرداد 1395 - 12:49
اختراع تکنولوژی که 100% اثر بخشی دارو را در بیمار تضمین می کند
مدیرعامل شرکت فناوری اورگانوید هوبرخت در گفتگوی اختصاصی با بنیان خبرداد
مدیرعامل شرکت فناوری اورگانوید هوبرخت در اوترخت هلند گفت: صد درصد کسانی که این تست را داشته اند و اورگانوید تشخیص داده بود که کدام دارو روی آنها تاثیر دارد، وقتی از دارو روی مریض استفاده شد 100% دقیق و درست بوده است.
ﺳﻪشنبه، 18 خرداد 1395 - 12:44
درمان بیماری پارکینسون با تزریق سلول بنیادی به مغز بیمار
مدیرارشد اجرایی مرکز تحقیقات پارکینسون پارک سل در گفتگو با بنیان خبر داد
مدیرارشد اجرایی مرکز تحقیقات پارکینسون پارک سل از روش درمانی نوین درمان پارکینسون با تزریق سلول های بنیادی به مغز بیماران خبر داد.
دوشنبه، 10 خرداد 1395 - 13:14
سلول درمانی بیماری  چشمی AMD به زودی آغاز می شود
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم خبرداد:
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به زودی کارآزمای بالینی بیماری AMD یا تخریب ماکولایی وابسته با سن با همکاری بیمارستان فارابی با همکاری پژوهشگاه رویان و دیگر همکاران در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیتمان را شروع کرده ایم و به زودی یک کارآزمای بالینی را آغاز خواهیم کرد.
ﺳﻪشنبه، 04 خرداد 1395 - 10:53
اولین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با اعطای 6 جایزه ملی
اولین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با اعطای 6 جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و دو کرسی پژوهشی به کار خود پایان داد.
دوشنبه، 03 خرداد 1395 - 13:56
نیاز مراکز پیوند به سلول های بنیادی خون بندناف را تامین می کنیم
مدیر عامل بانک خون بندناف رویان
مدیر عامل بانک خون بندناف رویان در بررسی عملکرد سال 94 و تبیین اهداف سال 95 گفت: تامین نیاز مراکز پیوند به سلول های بنیادی خون بندناف را با در اختیار گرفتن امکانات بانک عمومی خون بندناف رویان در اولویت قرار داده ایم.
دوشنبه، 13 اردیبهشت 1395 - 16:12
بانک "عمومي" خون بندناف نيازمند حمايت دولتي است
هدف اصلي بانک خون بندناف ملي ايران تامين سلول‌های بنيادي براي، بيماران نيازمند به پيوند سلول‌های بنيادي است. اين بانک، يک بانک خون بندناف عمومي است که واحدهاي خون بندناف را براي پيوند به هر بيمار سازگار نگهداري می‌کند، بدين معني که واحد خون بندناف اهدايي، منحصرا براي فرزند يا خانواده شما نگهداري نخواهد شد.
دوشنبه، 10 اسفند 1394 - 11:34
بانک خون بندناف رویان با تمام توان برای ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف حرکت می کند
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان اظهار کرد: با توجه به استقبال مردم از ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف، تا کنون بیش از 60هزار نمونه در بانک خانوادگی خون بندناف رویان ذخیره سازی شده است.
شنبه، 08 اسفند 1394 - 12:42
صفحه 2 از 23ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه