مصاحبه

ایران تا سال 97 با موج عظیم بیماران ام اس روبه رو خواهد شد

یک متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ MS گفت: رعایت بیش از حد بهداشت درکودکان و همچنین کمبود ویتامین D از علل احتمالی ابتلا به ام اس است اما برای اثبات آن هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری است.

دوشنبه، 05 تیر 1391 - 09:50
دکتر آبرون: استاندارهای NET CORD در بانک خون بندناف رویان اجرا می شود
مسئول فني شرکت فناوری بن یاخته های رویان دکتر سعید آبرون دکتری هماتولوژی و آنکولوژی است.
وی نظارت و پیگیری حسن انجام آزمایش ها در آزمایشگاه پردازش ، انجماد و کنترل کیفی، بررسی و کنترل وضعیت نمونه های فریز شده طی سال های متوالی ، نظارت بر جواب آزمایش های ارسالی از طرف پذیرش و نیز جواب آزمایشات نوزادان در غیاب مدیر کنترل کیفی و یا مدیر بخش بالینی، نظارت بر خرید تجهیزات مربوط به آزمایشگاه پردازش، انجماد و کنترل کیفی و تایید آن، ارتقای سطح علمی پرسنل و بکارگیری نیروهای متخصص، نظارت بر فعالیت خونگیران در نمایندگی شهرستان ها و ... را برعهده دارد.
دوشنبه، 22 خرداد 1391 - 10:38
بخش پیوند محک بخشی از نیاز کشور را پوشش می دهد

رییس بیمارستان محک گفت: بخش پیوند سلول های بنیادی کودکان محک دارای 14 تخت و از مدنترین تجهیزات و به روزترین امکانات برخوردار است.

چهارشنبه، 03 خرداد 1391 - 10:05
سلول های مزانشیم هدف داروتراپی سرطان ها قرار می گیرد
مسئول مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در محلی که تومور پیدا می شود سلول های مختلفی وجود دارند که یک دسته آنها سلول های مزانشیمی هستند گفت: طی 3-4 سال گذشته توجه خاصی به آن شده و به نظر می رسد سلول بسیار مهمی در بحث سرطان است.
ﺳﻪشنبه، 26 اردیبهشت 1391 - 12:04
مدیرعامل سازمان انتقال خون : زنگ خطر جدی سرطان معده در ایران به صدا درآمده است
مدیرعامل سازمان انتقال خون در اشاره به اینکه چه عواملی سبب سرطان معده می شود گفت: سرطان معده در سالهای اخیر از قسمت های انتهایی معده ، از نظر آناتومی خود را به قسمت های ابتدایی رسانده که در اصطلاح محل اتصال مری به معده نامیده می شود. مهمترین علت این اتفاق نیز به نظر می رسد مشکلات آلودگی های محیطی، نیترید های آب و مواد غذایی باشند.
چهارشنبه، 20 اردیبهشت 1391 - 11:37
میرشفیعی: واکسن هایی با عوارض جانبی کمتر برای مبتلایان به لوسمی تولید کرده ایم
مدیر گروه پاتوبیولوژی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از طریق ایمونوتراپی و تدوین روش های ایمونولوژی توانسته ایم عمر بعضی از لوسمی ها را به صورت غیرقابل باوری افزایش دهیم.
شنبه، 16 اردیبهشت 1391 - 10:52
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران: مبتلایان به ام اس خون بندناف فرزندشان را ذخیره کنند

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مبتلایان به ام اس منعی برای بارداری ندارند گفت: بهتر است این افراد خون بندناف فرزندشان را ذخیره کنند چون آینده درمانی سلول های بنیادی بسیار روشن است.

ﺳﻪشنبه، 12 اردیبهشت 1391 - 11:30
آیا همه بیماران سرطان معده باید به یک شیوه درمان شوند؟
یک عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران گفت: در سرطان معده چنانچه سایز تومور کمتر از 3 سانتی متر باشد و به ارگان های اطراف نیز متاستاز نداده باشد، آندوسکوپیک برداشتن مخاط (EMR) درمان مناسبی خواهد بود.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1391 - 11:21
سیستم ایمنی نوزاد با شیر مادر کامل می شود
دکتر "محمد رضا وفا" 45 ساله، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و دانشیار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس اسبق  دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
وی 19 سال سابقه کار، تدریس و پژوهش در زمینه تغذیه دارد و یک دوره اسکالرشیپ در دانشگاه هاروارد آمریکا گذرانده است.
از دکتر وفا بیش از 50 مقاله فارسی و انگلیسی مستند در مجلات علمی و پژوهشی داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.
با این متخصص تغذیه درباره تغذیه دوران نوزادی، کودکی و همچنین تغذیه کودکان تحت شیمی درمانی به گفتگو نشستیم.
یکشنبه، 27 فروردین 1391 - 07:37
آخرین دستاوردهای سلول های بنیادی در آسیب های نخاعی و فلج مغزی
بعدازاينكه فردي دچارآسيب نخاعي مي شود، درفعاليت هاي روزانه خودش به مساعدت نيازدارد. گستره اين موضوع مي تواند ازكمك به استحمام يا لباس پوشيدن تا انجام برنامه اجابت مزاج يا كمك به جابجائي باشد. وقتي يكي ازافرادخانواده دچارضايعه نخاعي مي گردد، استرس وتغييرات زيادي وجودارند، كه بيمار واعضاي خانواده اوبا آنها مواجه مي شوند . اولين موضوع ، نگراني درمورد بهبودي ومراقبت هاي باليني است. ازسوي ديگر، نگراني هاي افراد نخاعي که ازجمله آن تمايل به راه رفتن مجدد، درد، دفع ادرارو اجابت مزاج و داشتن دلواپسي است. در گفتگو با دکتر فرزاد اشرافی متخصص مغز و اعصاب طرح های درمانی بیماران آسیب نخاعی و فلج مغزی (CP) را جویا شدیم.
چهارشنبه، 23 فروردین 1391 - 09:23
پیوند یعنی سرنوشت را باید از سرنوشت!
دکتر هدایتی، فوق تخصص خون و انکولوژی کودکان ، متولد سال 51 و متاهل است. او سال  81 در بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شریعتی تحت نظر پرفسور اردشيرقوام زاده، بنيان گذار مديكال انكولوژي و پيوند سلول هاي بنيادي در ايران  کارخود را شروع کرد و از 86 در بیمارستان محک مشغول خدمت است .
یکشنبه، 20 فروردین 1391 - 11:20
بانک اهداکنندگان سلول های بنیادی نیاز به عضویت همه هموطنان دارد
مردم ایران هم نوع دوست هستند. هر فردی که به بانک اهدا کنندگان سلول های بنیادی بپیوندد برای ما حکم یک منبع سلولی دارد که درجامعه امور روزانه خود را انجام می دهد و در مواقع اضطراری با آنها تماس می گیرم. حتی فردی که داوطلب اهدا می شود خونی از دست نمی دهد. این خون در جریان خروج و ورود مجدد به بدنش، سلول بنیادیش استخراج می شود.
شخص داوطلب در جریان استخراج سلول های بنیادی از خونش، شاید حدود 4 ساعت از وقتش را به یک فرد نیازمند اختصاص دهد اما در نهایت یک نفر از مرگ حتمی نجات پیدا می کند. لذا تقاضا دارم همه افراد برای عضویت دراین بانک اقدام کنند.
دوشنبه، 14 فروردین 1391 - 08:50
همیشه راه حلی هست ؛ حتی برای سخت ترین مشکلات
وحید دانش که در تبریز زندگی می کند کودکی است که به یاری خدا، پیوند سلول های بنیادی خون بندناف سلامتی از دست رفته اش را به وی بازگرداند. وی از بدو تولد دائم از عفونت های تنفسی طولانی مدت رنج می برد . 18 ماهگی بعد از قطع کردن شیر مادر، بروز دانه های قرمز روی بدنش خانواده را نگران کرد.
ﺳﻪشنبه، 08 فروردین 1391 - 08:55
بیماری های عضلانی پاسخ بهتری به سلول درمانی می دهند
 یک فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: سلول درمانی بیماری های عضلانی بهتر از سایر بیماری ها جوابگو است بافت عضله ساده تر از بافت مغز است. هرچه بافت پیچیده تر باشد و ارتباطات مشکل تری داشته باشد امکان اینکه سلول، نقطه مورد نظر ما را ترمیم کند مشکل تر است.
دوشنبه، 22 اسفند 1390 - 14:09
 2 تا 5 ساله ها؛ بیشترین گروه مبتلا به سرطان کودکان
یک عضو هیات علمی سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه رده سنی بین دو تا پنج سال درحال حاضر بیشتر از همه کودکان درگیر بیماری های سرطانی هستند گفت: عوامل ژنتیکی و محیطی هر دو موثر بوده است.
چهارشنبه، 17 اسفند 1390 - 12:30
صفحه 23 از 25ابتدا   قبلی   16  17  18  19  20  21  22  [23]  24  25  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه