مصاحبه

افزایش ظرفیت ذخیره سازی با بکار گیری آخرین فناوری روز دنیا در بانک خون بند ناف رویان
دکتر مرتضی ضرابی، مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان،  از اتخاذ تمهیدات برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف از 25000 نمونه به 45000 نمونه در این بانک خبر داد.
یکشنبه، 25 دی 1390 - 09:54
قانونی برای حل چالش های رحم جایگزین نداریم
دبیر کمیته اخلاق پزشکی رویان  گفت: درحال حاضر مهمترین چالش ما در موضوع رحم جایگزین عدم وجود قانون است. اگر قانونی در این باره تدوین شود برای بسیاری از مشکلات راهکار پیدا می شود.
پنجشنبه، 15 دی 1390 - 10:32
استفاده از سلول های بنیادی در زمینه ناباروری هنوز اجرایی نشده است
با دکتر محمدابراهیم پارسانژاد رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران،  متخصص زنان وزایمان، فلوشیپ نازایی ،اندوکرینولوژی و لاپاراسکوپی به گفتگو نشستیم و او از دغدغه‌های خود و چالش‌های موجود در مبحث درمان ناباروری در کشور سخن گفت.
شنبه، 10 دی 1390 - 10:46
تعطیلی سه ماهه بخش سرپایی پیوند مغز استخوان بیمارستان شریعتی
رییس مركز تحقیقات هماتولوژی، انكولوژی و پیوند سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: بخش سرپایی پیوند مغز استخوان بیمارستان شریعتی به مدت سه ماه است که به دلیل کمبود امکانات و پرسنل تعطیل است.
یکشنبه، 04 دی 1390 - 10:45
بیش از 80 بیماری با سلول های بنیادی خون بندناف درمان پذیر است
یک عضو انجمن هماتولوژی اروپا گفت: انجام عمل پیوند در ایران در حد بسیار عالی و در سطح اروپا، آمریکا، استرالیا ، فرانسه و ایتالیا است.
شنبه، 03 دی 1390 - 09:40
وقتی مغز کودک درست فرمان نمی دهد!
تشنج ,فلج مغزي و عقب ماندگي ذهني شايع ترين بيماري هاي اعصاب كودكان در كشور است و پزشکان امیدوارند در آینده بتوانند به کمک سلول های بنیادی این اختلالات عصبی را درمان کنند .
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 09:08
سلول درمانی سکته مغزی طی سه سال آینده در کشور عملی می شود
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: این دهه، دهه سلول درمانی است و طی دو تا سه سال آینده درمان افرادی که دچار سکته مغزی شده اند به طور فراگیر با کمک سلول های بنیادی در کشور آغاز می شود.
جمعه، 18 آذر 1390 - 22:34
طرح تزریق سلول بنیادی به بیماران مبتلا به MS آغاز می شود
همه  فعالیت های ما، مثل بینایی، شنوایی، فعالیت اندام و احشاء تحت کنترل مغز است . اطراف این رشته های عصبی غلاف پوششی وجود دارد . این غلاف، غلاف مهم و برای بردن پیام های عصبی است. اگر این غلاف آسیب ببیند ، این پیام ها و سیگنال ها برده نمی شود یا بلوک می شود یعنی بد یا غیر عادی برده می شود. حاصل آن مجموعه علائمی است که ما بعنوان ام اس می شناسیم .
دوشنبه، 07 آذر 1390 - 22:32
تزریق سلول های بنیادی CD133  به بیماران دوشنی

بیماری دیستروفی ماهیچه ای دوشن که  به اختصار  DMD  خوانده می شود شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی ماهیچه‌ای از گونه (X پیوند یافته) و ژنتیکی است. از عوارض اصلی این بیماری تحلیل و نابودی ماهیچه‌های ارادی که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند است .

چهارشنبه، 02 آذر 1390 - 00:21
تنها 10درصد از قدرت درمانی سلول های بنیادی شناخته شده است
پژوهشگر برجسته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و محقق مرکز تحقیقات سرطان، توان درمانی سلول های بنیادی را بسیار فراگیر عنوان داشت و در عین حال تاکید کرد: تا زمانی که به نتایج قطعی درمان بیماری ها به کمک این علم نوین پزشکی نرسیده ایم باید از رسانه ای کردن آن خودداری کنیم.
چهارشنبه، 25 آبان 1390 - 01:19
آینده سلول درمانی بیماران مغز و اعصاب روشن است
دانشیار گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اگرچه درحال حاضر برای هیچ یک از بیماری های مغز و اعصاب درمان با سلول های بنیادی قطعی نشده است اما امیدواریم طی 4 یا 5 سال آینده جواب قطعی برای درمان این بیماران داشته باشیم.
جمعه، 20 آبان 1390 - 22:56
سلول بنیادی چربی بافت زیرجلدی مناسبی را تامین می کند

یک جراح متخصص سینه گفت: استفاده از سلول های بنیادی  چربی، بافت زیر جلدی خوبی را برای رفع مشکلات و بیماری های پستان تامین می کند.

جمعه، 13 آبان 1390 - 23:23
لزوم وجود بانک خصوصی خون بندناف در کنفرانس رم تاکید شد
مسئول فنی شرکت فناوری بن یاخته های رویان که به نمایندگی از این شرکت در سومین کنگره بین المللی فوق تخصصی خون بندناف رم شرکت کرده بود گفت: در این کنگره بر اهمیت وجود بانک خصوصی بندناف تاکید شد.
پنجشنبه، 12 آبان 1390 - 02:43
مديرعامل انجمن ديابت ايران: اطلاع رسانی واقع بینانه اساس درمان بیماران است
دکتر کامران نیکو سخن مديرعامل انجمن ديابت ايران و رئیس فدراسیون بین المللی دیابت در خاورمیانه و شمال آفریقا در گفتگو با بنیان درباره نیازهای جامعه به آموزش همگانی برای پیشگیری از ابتلا به آموزش نوع 2 و همچنین آموزش دیابتی ها سخن گفت. وی معتقد است باید پیشرفت علم را در همه علوم پزشکی طوری اطلاع رسانی کنیم که امید کاذب در بیماران ایجاد نکند.
آنچه در زیر می خوانید حاصل مصاحبه "بنیان" با این پزشک توانا و دلسوز است.
ﺳﻪشنبه، 03 آبان 1390 - 02:53
مشکلات مالی تمایل مراکز دولتی به گسترش بخش های پیوند را کم کرده است
دكتر صفايي متخصص بیماری های داخلی - فوق تخصص خون و سرطان (انکولوژی) بیمارستان امام خمینی در گفتگو با بنیان اضافه کرد: بخش پیوند بیمارستان امام خمینی (ره) شش تخته و از حدود 5 سال پیش آغاز به کار کرده است. در حال حاضر در بیمارستان امام خمینی به دو روش اتولوگ یعنی پيوند از خود سلول هاي بنيادي بيمار پس از جداسازي واز بين بردن مغز استخوان و بكارگيري روش هاي خاص سلول هاي بنيادي كه قبلاً از بيمار گرفته ...
شنبه، 16 مهر 1390 - 01:58
صفحه 24 از 24ابتدا   قبلی   15  16  17  18  19  20  21  22  23  [24]  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه