مصاحبه

تازه ترین خبر از درمان بیماری های قرنیه با سلول های بنیادی
کارشناس ارشد بیمارستان فارابی
کارشناس ارشد آزمایشگاه حیوانات بیمارستان فارابی از امکان استفاده سلول های بنیادی که از منابع مختلف به دست می آیند در درمان انواع بیماری های قرنیه خبر داد.
دوشنبه، 15 اردیبهشت 1393 - 09:29
 استفاده از اکسید آهن، جدیدترین روش مانیتورینگ سلولی
رئیس واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی
رئیس واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی، با تاکید بر لزوم ردیابی سلول های تزریق شده به بدن گفت: استفاده از اکسید آهن، جدیدترین روش مانیتورینگ سلولی است.
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1393 - 11:50
 شناخت ژن های دخیل در بروز بیماری قوز قرنیه
متخصص ژنتیک
یک متخصص ژنتیک، با تاکید بر اینکه بیماری کراتوکونوس یا قوز قرنیه، یک بیماری ژنتیکی است، از شناسایی برخی ژن های دخیل در بروز این بیماری خبر داد.
شنبه، 13 اردیبهشت 1393 - 09:15
نتایج طرح  درمان بیماران مبتلا به سرطان رکتوم اعلام شد
عضو رادیو تراپی آنکولوژی انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی توضیحاتی در مورد طرحی که در سال های 90 و 91 روی بیماران مبتلا به سرطان رکتوم پیشرفته انجام شده است، بیان کرد.
ﺳﻪشنبه، 09 اردیبهشت 1393 - 10:30
احتمال تاثیر گذاری برخی هورمون ها در ابتلا به سرطان
استادیار بیمارستان امام خمینی
استادیار بخش پیوند کبد بیمارستان امام خمینی با اشاره به اینکه ممکن است برخی از هورمون ها که به تازگی شناخته شده اند در ابتلا به سرطان تاثیر گذار باشند گفت: برای مثال هورمون آدین پو سایتو کینازها میتوانند بدون توجه به اینکه فرد چاق باشد یا چربی خون داشته باشد در روند ایجاد سرطان تاثیر داشته باشند.
یکشنبه، 07 اردیبهشت 1393 - 09:30
 سرطان کولورکتال در ایران، برخلاف کشورهای دیگر در حال افزایش است
جراح کولورکتال
دانشیار جراحی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه علاوه بر ژنتیک، مسائل اکتسابی هم در ابتلا به سرطان کولورکتال موثر است گفت: کشورهای اروپایی و آمریکایی با تغییر رژیم غذایی میزان ابتلا به این سرطان را کاهش داده اند در صورتی که سرطان کولورکتال در ایران در حال پیشرفت است.
شنبه، 06 اردیبهشت 1393 - 09:00
نکات بسیار مهم سلول درمانی بیماری های پوست و مو
مشاور رییس جمهور در امور توسعه فناوري‌هاي سلامت
مشاور رییس جمهور در امور توسعه فناوري‌هاي سلامت گفت: یکی دیگر از كاربردهای سلولهاي فيبروبلاست در درمان اولسر پاي بيماران مبتلا به ديابت مي باشد كه در مركز تحقيقات پوست در حال انجام است.
ﺳﻪشنبه، 02 اردیبهشت 1393 - 09:23
جلوگیری از مرگ جنین با تنظیم RH خون
دانشیار ایمونولوژی دانشکده پیراپزشکی شیراز
معاون آموزشی دانشکده پیراپزشکی شیراز گفت: با از بین بردن ناهماهنگی بین RH مادر و جنین، احتمال بروز مشکلاتی که باعث مرگ جنین بعدی می شوند از بین می رود.
دوشنبه، 01 اردیبهشت 1393 - 10:00
بررسی میکرو RNA ها جدیدترین راه تشخیص انواع سرطان
عضو دانشکده پیراپزشکی شیراز
عضو دانشکده پیراپزشکی شیراز از مطالعه بر روی میکرو RNA ها برای تشخیص بیماری های بدخیم خبر داد و گفت: هرعاملی که باعث شود بیان میکرو RNA ها دچار اختلال شود، سبب تاثیرگذاری در هدف آن ها می شود.
یکشنبه، 31 فروردین 1393 - 09:40
 تشخیص 70 درصد بیماری ها توسط آزمایشگاه انجام می گیرد
عضو هیات مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی
دکتر هاشمی مدنی، با تاکید بر اینکه بر اساس مقاله های علمی معتبر منتشر شده، تشخیص 70 درصد بیماری ها توسط آزمایشگاه انجام می گیرد گفت: باید توجه داشت در 50 سال گذشته فرآیند به این شکل نبوده است.در گذشته اکثرا پزشک در رابطه با تشخیص بیماری ها تصمیم می گرفت اما امروز آزمایشگاه نقش بسیار کلیدی در تشخیص بیماری ها دارد.این نشانگر اهمیت آزمایشگاه های تشخیصی در سراسر دنیا است.
شنبه، 30 فروردین 1393 - 12:00
مسائل اخلاقی جنبه های مختلف استفاده از سلول های بنیادی را بدانیم
استاد حقوق عمومی و فلسفه حقوق دانشگاه شهید بهشتی
دکتر محمد راسخ، استاد حقوق عمومی و فلسفه حقوق دانشگاه شهید بهشتی و سرپرست گروه حقوق و اخلاق زیستی پژوهشگاه ابن‌سینا در گفت و گو با خبرنگار "بنیان" به بررسی جنبه های مختلف استفاده از سلول های بنیادی که از منابع مختلف به دست می آیند در شرایط مختلف پرداخت.
چهارشنبه، 27 فروردین 1393 - 08:30
سلول های بنیادی پالپ دندان شیری قدرت نوسازی دندان ها را دارد
استادیار دانشکده پزشکی اصفهان
سلول های بنیادی پالپ دندان قدرت نوسازی دندان ها را دارد و در آینده بانک ذخیره سلول های بنیادی پالپ دندان شیری که از سوی مرکز ترابی نژاد اصفهان در حال پیگیری است راه اندازی خواهد شد.
یکشنبه، 24 فروردین 1393 - 10:40
راه طولانی برای سلول درمانی بیماری های کبدی در پیش داریم
فوق تخصص گوارش و کبد بیمارستان شریعتی
متخصص داخلی و فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به اینکه در طول 10 الی 15 سال اخیر امیدهایی مبنی بر درمان بیماری های کبدی توسط سلول های بنیادی ایجاد شده است گفت: تقریبا 10 الی 15 سال پیش مشاهده شد هنگامی که آسیب کبدی ایجاد می شود، سلول های مغز استخوان به محل آسیب کبدی کمک می کنند تا کبد ترمیم شود.
چهارشنبه، 20 فروردین 1393 - 09:14
تلاش محققان داخلی برای درمان دیابت به کمک سلول های بنیادی خون بندناف
کارشناس آزمایشگاه سلولی مولکولی دانشگاه جندی شاپور
صادق صارمی کارشناس ارشد مهندسی ژنتیک از کشور هندوستان و کارشناس ارشد در آزمایشگاه دانشگاه جندی شاپور در گفت و گویی فعالیت های این مرکز در زمینه استفاده از سلول های بنیادی در درمان انواع بیماری ها را بیان کرد.
ﺳﻪشنبه، 19 فروردین 1393 - 09:00
سلول های بنیادی بافت رحم قابلیت درمانی چشمگیری دارند
مدیر گروه مهندسی بافت دانشکده فناوری های نوین پزشکی
محقق برجسته سلول های بنیادی با اشاره به اینکه سلول های بنیادی آندومتریال سلول های بنیادی جدیدی هستند که از رحم خانم ها گرفته می شوند گفت:این نوع از سلول های بنیادی قابلیت تمایز به تمام انواع سلول های بدن را دارند.
دوشنبه، 18 فروردین 1393 - 09:00
صفحه 7 از 23ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه