مصاحبه

هدف درمانی سرطان ها،  باعث کاهش عوارض درمان می شود
رئیس انجمن رادیو تراپی آنکولوژی ایران
رئیس انجمن رادیو تراپی آنکولوژی ایران با بیان اینکه اصطلاحی به عنوان روش های کم تهاجمی در درمان سرطان وجود افزود: اما روش هایی رایج شده است که عوارض درمان های مختلف سرطان را کاهش می دهد.
پنجشنبه، 25 اردیبهشت 1393 - 10:53
نگهداری خون بند ناف به نفع جامعه است
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
متخصص نفرولوژی، دیالیز و پیوند کلیه با اشاره به سلول درمانی انواع بیماری ها به کمک سلو لهای بنیادی گفت: هر چه تعداد ذخایر سلول های بنیادی خون بندناف در بانک های ذخیره سازی کشور افرایش یابد، به نفع جامعه پزشکی، مردم و بخش های تحقیقاتی کشور است.
چهارشنبه، 24 اردیبهشت 1393 - 11:20
ساخت واکسن سالک در چه مرحله ای قرار دارد؟
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درمورد بیماری سالک و مراحل ساخت واکسن آن که در مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال انجام است اطلاعاتی را ارائه داد.
دوشنبه، 22 اردیبهشت 1393 - 11:30
آینده روشن استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری های پوستی
قائم مقام مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی:
یک متخصص پوست و مو از آینده روشن سلول درمانی در درمان بیماری های پوستی مانند چین و چروک، لک و پیس و سوختگی و همچنین ترمیم و بازسازی مو توسط سلول های بنیادی خبر داد.
یکشنبه، 21 اردیبهشت 1393 - 10:04
دندان لق شده کودکان، یکی از منابع سلول های بنیادی است
یک متخصص مواد دندانی
یک متخصص مواد دندانی گفت: دندان لق شده کودکان که همه گمان می کنند باید دور ریخته شود، یکی از منابع در دسترس سلول های بنیادی است.
شنبه، 20 اردیبهشت 1393 - 09:30
سلول درمانی بیماری های شبکیه در فاز حیوانی است
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاون پژوهشی بیمارستان فارابی و مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه سلول درمانی بیماری های قرنیه، یک درمان روتین است گفت: برای سلول درمانی بیماری های قرنیه می توان از منابع مختلف سلول های بنیادی استفاده کرد.
چهارشنبه، 17 اردیبهشت 1393 - 09:30
تازه ترین خبر از درمان بیماری های قرنیه با سلول های بنیادی
کارشناس ارشد بیمارستان فارابی
کارشناس ارشد آزمایشگاه حیوانات بیمارستان فارابی از امکان استفاده سلول های بنیادی که از منابع مختلف به دست می آیند در درمان انواع بیماری های قرنیه خبر داد.
دوشنبه، 15 اردیبهشت 1393 - 09:29
 استفاده از اکسید آهن، جدیدترین روش مانیتورینگ سلولی
رئیس واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی
رئیس واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی، با تاکید بر لزوم ردیابی سلول های تزریق شده به بدن گفت: استفاده از اکسید آهن، جدیدترین روش مانیتورینگ سلولی است.
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1393 - 11:50
 شناخت ژن های دخیل در بروز بیماری قوز قرنیه
متخصص ژنتیک
یک متخصص ژنتیک، با تاکید بر اینکه بیماری کراتوکونوس یا قوز قرنیه، یک بیماری ژنتیکی است، از شناسایی برخی ژن های دخیل در بروز این بیماری خبر داد.
شنبه، 13 اردیبهشت 1393 - 09:15
نتایج طرح  درمان بیماران مبتلا به سرطان رکتوم اعلام شد
عضو رادیو تراپی آنکولوژی انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی توضیحاتی در مورد طرحی که در سال های 90 و 91 روی بیماران مبتلا به سرطان رکتوم پیشرفته انجام شده است، بیان کرد.
ﺳﻪشنبه، 09 اردیبهشت 1393 - 10:30
احتمال تاثیر گذاری برخی هورمون ها در ابتلا به سرطان
استادیار بیمارستان امام خمینی
استادیار بخش پیوند کبد بیمارستان امام خمینی با اشاره به اینکه ممکن است برخی از هورمون ها که به تازگی شناخته شده اند در ابتلا به سرطان تاثیر گذار باشند گفت: برای مثال هورمون آدین پو سایتو کینازها میتوانند بدون توجه به اینکه فرد چاق باشد یا چربی خون داشته باشد در روند ایجاد سرطان تاثیر داشته باشند.
یکشنبه، 07 اردیبهشت 1393 - 09:30
 سرطان کولورکتال در ایران، برخلاف کشورهای دیگر در حال افزایش است
جراح کولورکتال
دانشیار جراحی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه علاوه بر ژنتیک، مسائل اکتسابی هم در ابتلا به سرطان کولورکتال موثر است گفت: کشورهای اروپایی و آمریکایی با تغییر رژیم غذایی میزان ابتلا به این سرطان را کاهش داده اند در صورتی که سرطان کولورکتال در ایران در حال پیشرفت است.
شنبه، 06 اردیبهشت 1393 - 09:00
نکات بسیار مهم سلول درمانی بیماری های پوست و مو
مشاور رییس جمهور در امور توسعه فناوري‌هاي سلامت
مشاور رییس جمهور در امور توسعه فناوري‌هاي سلامت گفت: یکی دیگر از كاربردهای سلولهاي فيبروبلاست در درمان اولسر پاي بيماران مبتلا به ديابت مي باشد كه در مركز تحقيقات پوست در حال انجام است.
ﺳﻪشنبه، 02 اردیبهشت 1393 - 09:23
جلوگیری از مرگ جنین با تنظیم RH خون
دانشیار ایمونولوژی دانشکده پیراپزشکی شیراز
معاون آموزشی دانشکده پیراپزشکی شیراز گفت: با از بین بردن ناهماهنگی بین RH مادر و جنین، احتمال بروز مشکلاتی که باعث مرگ جنین بعدی می شوند از بین می رود.
دوشنبه، 01 اردیبهشت 1393 - 10:00
بررسی میکرو RNA ها جدیدترین راه تشخیص انواع سرطان
عضو دانشکده پیراپزشکی شیراز
عضو دانشکده پیراپزشکی شیراز از مطالعه بر روی میکرو RNA ها برای تشخیص بیماری های بدخیم خبر داد و گفت: هرعاملی که باعث شود بیان میکرو RNA ها دچار اختلال شود، سبب تاثیرگذاری در هدف آن ها می شود.
یکشنبه، 31 فروردین 1393 - 09:40
صفحه 8 از 25ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه